Rekord – Clearex 6:3 (koniec) | Piast – AZS Gdańsk 3:2 (koniec)
Piast Gliwice
3:2 (2:2)
AZS UG Gdańsk
Niedziela 07.01.2018, 18:00 • Hala Jasna, Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 12

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:33:39)

Punkty zostały w Gliwicach. Pierwsza połowa była dynamiczna z sytuacjami podbramkowymi z obu stron. Piast Gliwice uciekał, ale po zdobyciu goli nie potrafił podwoić przewagi i ostatecznie trafił prowadzenie. Po przerwie wyżej notowana drużyna zagrała skuteczniej w defensywie. Zwycięstwo 3:2 zapewnił gospodarzom Dewucki, którego akrobatyczne uderzenie było ozdobą spotkania.

40:00

39:30
    Strzał ostatniej szansy AZS UG Gdańsk zatrzymany przez Widucha. Bardzo błyskotliwy występ bramkarza Piasta!

39:05
    Po nieudanej akcji klubu z Trójmiasta piłka wylądowała w dłoniach Widucha. Bramkarz Piasta próbował ukarać przyjezdnych uderzeniem przez całe boisko, jednak nie przymierzył idealnie.

37:45
    Przerwa na żądanie trenera Piasta Gliwice. Stara się przekazać swoich podopiecznym uwagi dotyczące gry w defensywie.

37:20
    AZS UG Gdańsk ma ostatnie szanse na zdobycie minimum gola w drugiej połowie. Stara się wykorzystać przewagę zawodnika w polu, jednak konsekwentnie bronią się gospodarze.

36:15
    W roli lotnego bramkarza AZS UG Gdańsk występuje Poźniak. Przyjezdni stawiają wszystko na jedną kartę.

35:44
    Przerwa na żądanie trenera przyjezdnych. Muszą wymyślić coś kreatywnego, żeby wyrównać.

35:30
    Piastunki utrzymują się w posiadaniu piłki jak najdłużej potrafią. Muszą biegać, żeby odzyskać ją goście.

34:20
    Piast Gliwice stara się uspokoić swoją sytuację drugim golem. Po uderzeniu z półdystansu efektowna interwencja Sasiaka. W ten sposób AZS UG Gdańsk ma wciąż gospodarzy w zasięgu jednego gola.

32:20
    Dewucki nie zabrał się z piłką, a autorowi dwóch goli marzyło się stoczenie pojedynku sam na sam z bramkarzem gości.

31:45
    Zrobiło się 3:3 w faulach. Zaczynają się gotować futsaliści obu drużyn, ponieważ coraz mniej czasu zostaje do końca spotkania, a wynik jest na styku.

31:27
    Korner dla Akademików, ponieważ ułamek sekundy po uderzeniu z dystansu piłka otarła się o nogę defensora Piasta.

29:30
    Nieco ponad 10 minut zostało przyjezdnym na odwrócenie wyniku. Przez większą część spotkania gonią przeciwnika. Energii może zabraknąć, ale nie zabraknie ambicji gościom.

28:45
    Widuch przejął piłkę na własnej połowie i usiłował zaskoczyć swojego vis-a-vis Sasiaka. Nie trafił w światło bramki golkiper Piasta.

28:15
    Kolejna próba zdobycia ekwilibrystycznego gola. Po podaniu z głębi pola Mirga próbował strzelić do bramki AZS UG Gdańsk przewrotką. Tym razem nie udało się trafić w piłkę.

27:13
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW DEWUCKI.

Druga, na dodatek przepiękna bramka Dewuckiego! Lider Piasta Gliwice idealnie opanował piłkę, ułożył ją sobie na stopie i uderzył akrobatycznie nożycami do siatki. Gliwiczanie po raz trzeci wyszli na prowadzenie.

26:45
    Jeszcze korner dla AZS UG Gdańsk. Po krótkim podaniu celne uderzenie Osłowskiego prosto w dobrze ustawionego bramkarza.

Gole: 2. Dewucki, 12. Grecz, 28. Dewucki – 5. Pawicki, 19. Wesserling

Kartki:   26. Osłowski (GDA)

Piast Gliwice: Widuch (P. Grzywa) – Dewucki, Grecz, Coutinho, Czech – Mirga, M. Grzywa, Jonczyk, Bugański, Bonifacio, Szadurski.

AZS UG Gdańsk: Sasiak – Olszewski, Pawicki, Domżalski, Osiński – Kreft, Osłowski, Wesserling, Poźniak, Horbacz, Wiśniewski.

Sędziowie: Śliwa, Wałęga – Netkowska