Rekord – Clearex 6:3 (koniec) | Piast – AZS Gdańsk 3:2 (koniec)
Piast Gliwice
3:2 (2:2)
AZS UG Gdańsk
Niedziela 07.01.2018, 18:00 • Hala Jasna, Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 12

AZS UG zdobył dotychczas na wyjazdach tyle samo punktów co Piast we własnej hali. Gdańszczanie zwyciężali z Pogonią 04, a także z MKF Solne Miasto. Jeszcze bardziej wartościowym wynikiem był remis z Clearexem w Chorzowie.

Akademicy są przekonani, że sprawią w Gliwicach niespodziankę i opuszczą lokatę barażową. Wystarczy punkt, by tak się stało. W rundzie jesiennej Piast zwyciężył w Trójmieście aż 6:0, za co AZS UG chce się odegrać.

W rundzie jesiennej drużyna z Gliwic miała trochę problemów z punktowaniem we własnej hali. Spośród pięciu spotkań wygrała dwa. Z możliwych do zdobycia 15 punktów wywalczyła dla siebie siedem. W niedzielę zamierza podreperować statystyki.

Piast Gliwice będzie bronić w rundzie rewanżowej miejsca w górnej połowie tabeli. Nad siódmym Słonecznym Stokiem Białystok ma cztery punkty przewagi, ale ruch należy do niego. Powiększy zaliczkę, o ile pokona przeciwnika z Trójmiasta.

W niedzielę o godzinie 18 rozpocznie się pierwszy w tym roku mecz Piasta Gliwice. Przeciwnikiem zespołu ze Śląska będzie AZS UG Gdańsk, który jest niżej notowany w Futsal Ekstraklasie.

1

01:00

Piast Gliwice: Widuch (P. Grzywa) – Dewucki, Grecz, Coutinho, Czech – Mirga, M. Grzywa, Jonczyk, Bugański, Bonifacio, Szadurski.

AZS UG Gdańsk: Sasiak – Olszewski, Pawicki, Domżalski, Osiński – Kreft, Osłowski, Wesserling, Poźniak, Horbacz, Wiśniewski.

Sędziowie: Śliwa, Wałęga – Netkowska.

01:22
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW DEWUCKI.

Trudno obronić się przed tak precyzyjnym i niesygnalizowanym uderzeniem Dewuckiego. Doświadczony futsalista Piasta błyskawicznie wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

02:20
    Szansa na zdobycie drugiego gola. W pole karne AZS UG wbiegł Czech i niewiele brakowało, by w pierwszym występie w barwach Piasta trafił do siatki przeciwnika.

03:30
    Stara się czymś odpowiedzieć drużyna z Trójmiasta. Rozpoczęła mecz fatalnie, ale ma jeszcze mnóstwo czasu na odwrócenie jego historii.

04:15
    Gol dla AZS-u UG!
    Strzelcem bramki WOJCIECH PAWICKI.

Akcję Wesserlinga zakończył celnym strzałem Pawicki. Grający trener AZS UG Gdańsk szybko odpowiedział Piastowi i dał do zrozumienia, że jeszcze dużo może się w tym spotkaniu wydarzyć.

05:40
    Drugie przewinienie po stronie Piasta. Niebezpiecznie zaatakował nogi przeciwnika Grzywa.

07:10
    Coutinho wypatrzył podaniem Dewuckiego. Lider Piasta powinien szybciej zdecydować się na oddanie uderzenia, ale tego nie zrobił i ułatwił ustawienie się Sasiakowi.

07:25
    Błyskawicznie gliwiczanie stworzyli następną sytuację podbramkową. Na połowie Akademików szarżowali Dewucki oraz Czech i cała akcja zakończyła się uderzeniem nowego zawodnika Piasta w słupek!

07:50
    Nie składa broni AZS UG Gdańsk. Horbacz miał już na łopatkach Widucha, jednak nie znalazł sposobu na ominięcie go swoim uderzeniem. Bramkarz Piasta uniemożliwił przyjezdnym prowadzenie.

08:40
    Akcja Piasta Gliwice zakończona uderzeniem z dystansu. Sasiak musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

09:30
    Poprawka Szadurskiego obok bramki Sasiaka. Po wymianie ciosów futsaliści wpadli w mały impas strzelecki.

10:20
    Próba dostarczenia piłki w pole bramkowe Piasta Gliwice. Odrobiny precyzji zabrakło zawodnikowi z Gdańska i Widuch tylko odprowadził futbolówkę poza boisko.

11:30
    Dość szybko mija czas kibicom w Gliwicach. Wyrównane spotkanie z akcjami obu klubów. Piast wyszedł na prowadzenie ekspresowo, ale zamiast je podwoić, stracił gola.

11:44
    Strzelcem bramki MICHAŁ GRECZ.

Piast odzyskał prowadzenie. Autorem drugiego gola jest Grecz. Mocno zakotłowało się w polu karnym Akademików aż w końcu gospodarze wepchnęli piłkę do bramki.

12:30
    Udana akcja z udziałem Coutinho. Sasiak nie musiał interweniować, ponieważ południowiec nie strzelił w światło bramki AZS UG Gdańsk.

13:45
    Akcja indywidualna między zawodnikami z Gdańska. Tym zabrakło zdecydowania przy próbie odebrania piłki, przez co Sasiak musiał uważać na następne uderzenie.

14:05
    Widuch zrobił w odpowiednim momencie trzy kroki do przodu i przeciął niebezpieczne podanie.

15:10
    Zaczyna coraz lepiej wyglądać statystyka strzałów Piasta Gliwice. Przed momentem Sasiak zmierzył się z uderzeniem Mirgi.

16:20
    Kilka minut zostało drużynie znad morza na doprowadzenie do remisu przed przerwą. Na pierwszego gola odpowiedziała błyskawicznie, ale na drugiego jeszcze nie udało się.

16:31
    Musi uważać Piast Gliwice. Na koncie ma pięć fauli i każdy następny zostanie ukarany przedłużonym rzutem karnym.

16:53
    Przerwa na żądanie trenera Piasta Gliwice. Ma minutę na porozmawianie ze swoimi podopiecznymi.

17:23
    Po przerwie było uderzenie kontrolne w kierunku bramki Piasta Gliwice. Nieczysto trafił w piłkę futsalista AZS UG Gdańsk i Widuch nawet nie obserwował, gdzie ona poszybuje.

17:45
    Sasiak rzucił się pod nogi przeciwnika tak dobrze, że jeszcze obił piłkę o jego nogi i mógł wznowić grę podaniem od własnej bramki.

18:32
    Osłowski próbował wymanewrować grupkę obrońców Piasta. Wyglądało to do pewnego momentu bardzo efektownie, jednak zadziałała w końcu siła złego na jednego.

18:59
    Strzelcem bramki MATEUSZ WESSERLING.

Dwie sytuacje podbramkowe w kilkanaście sekund. W końcu piłka wpadła do siatki, w której nie zdążył się ustawić Widuch. Autorem celnego uderzenia po przechwycie Wesserling.

19:45
    Faul na Dewuckim to piąte przewinienie gdańszczan w pierwszej połowie meczu.

20:00

Kompromisowy, sprawiedliwy wynik po 20 minutach rywalizacji. Piast wyszedł dwukrotnie na prowadzenie, jednak nie potrafił go utrzymać. Na gola gospodarzy odpowiadała odważnie usposobiona drużyna z Gdańska. Jeszcze dużo powinno się wydarzyć po przerwie.

21

21:25
    Po przerwie kotłuje się w polu karnym AZS UG Gdańsk. Piłka poszybowała ponad Sasiakiem, ale nie w światło bramki. Po chwili kontratak, któremu zabrakło odrobiny dokładności.

21:55
    Nie pozostała dłużna drużyna z północy Polski. Uderzenia Pawickiego oraz Wesserlinga nie dały prowadzenia Akademikom, ale zagroziły gospodarzom.

22:30
    Walka Jonczyka z przyjezdnymi w okolicy koła środkowego. Sędzia nie zdecydował się gwizdnąć przewinienia w którąkolwiek stronę.

23:20
    Widuch znalazł piłkę między nogami przeciwnika. Nie po raz pierwszy w tym spotkaniu bramkarz był ostatnią instancją ratującą Piasta.

23:35
    Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika AZS UG Gdańsk.

23:55
    Kontuzja nie jest groźna i niebawem zawodnik AZS UG Gdańsk wróci na boisko. Po wznowieniu gry Poźniak miał szansę wyprowadzić przyjezdnych na prowadzenie. Fatalne pudło!

25:20
    Dewucki zagrał w kierunku Grecza. Idealne dośrodkowanie, do którego wystarczyło umiejętnie dostawić głowę. Zabrakło precyzji zawodnikowi Piasta.

25:40
    Osłowski napomniany żółtym kartonikiem za przewinienie na Dewuckim.

26:15
    Szybki rewanż, czyli przewinienie na Osłowskim. Wesserling zdecydował się na mocne uderzenie w kierunku okienka bramki Piasta z rzutu wolnego. Nieznacznie pudło autora dotychczas ostatniego gola.

26:45
    Jeszcze korner dla AZS UG Gdańsk. Po krótkim podaniu celne uderzenie Osłowskiego prosto w dobrze ustawionego bramkarza.

27:13

Druga, na dodatek przepiękna bramka Dewuckiego! Lider Piasta Gliwice idealnie opanował piłkę, ułożył ją sobie na stopie i uderzył akrobatycznie nożycami do siatki. Gliwiczanie po raz trzeci wyszli na prowadzenie.

28:15
    Kolejna próba zdobycia ekwilibrystycznego gola. Po podaniu z głębi pola Mirga próbował strzelić do bramki AZS UG Gdańsk przewrotką. Tym razem nie udało się trafić w piłkę.

28:45
    Widuch przejął piłkę na własnej połowie i usiłował zaskoczyć swojego vis-a-vis Sasiaka. Nie trafił w światło bramki golkiper Piasta.

29:30
    Nieco ponad 10 minut zostało przyjezdnym na odwrócenie wyniku. Przez większą część spotkania gonią przeciwnika. Energii może zabraknąć, ale nie zabraknie ambicji gościom.

31:27
    Korner dla Akademików, ponieważ ułamek sekundy po uderzeniu z dystansu piłka otarła się o nogę defensora Piasta.

31:45
    Zrobiło się 3:3 w faulach. Zaczynają się gotować futsaliści obu drużyn, ponieważ coraz mniej czasu zostaje do końca spotkania, a wynik jest na styku.

32:20
    Dewucki nie zabrał się z piłką, a autorowi dwóch goli marzyło się stoczenie pojedynku sam na sam z bramkarzem gości.

34:20
    Piast Gliwice stara się uspokoić swoją sytuację drugim golem. Po uderzeniu z półdystansu efektowna interwencja Sasiaka. W ten sposób AZS UG Gdańsk ma wciąż gospodarzy w zasięgu jednego gola.

35:30
    Piastunki utrzymują się w posiadaniu piłki jak najdłużej potrafią. Muszą biegać, żeby odzyskać ją goście.

35:44
    Przerwa na żądanie trenera przyjezdnych. Muszą wymyślić coś kreatywnego, żeby wyrównać.

36:15
    W roli lotnego bramkarza AZS UG Gdańsk występuje Poźniak. Przyjezdni stawiają wszystko na jedną kartę.

37:20
    AZS UG Gdańsk ma ostatnie szanse na zdobycie minimum gola w drugiej połowie. Stara się wykorzystać przewagę zawodnika w polu, jednak konsekwentnie bronią się gospodarze.

37:45
    Przerwa na żądanie trenera Piasta Gliwice. Stara się przekazać swoich podopiecznym uwagi dotyczące gry w defensywie.

39:05
    Po nieudanej akcji klubu z Trójmiasta piłka wylądowała w dłoniach Widucha. Bramkarz Piasta próbował ukarać przyjezdnych uderzeniem przez całe boisko, jednak nie przymierzył idealnie.

39:30
    Strzał ostatniej szansy AZS UG Gdańsk zatrzymany przez Widucha. Bardzo błyskotliwy występ bramkarza Piasta!

40:00

Punkty zostały w Gliwicach. Pierwsza połowa była dynamiczna z sytuacjami podbramkowymi z obu stron. Piast Gliwice uciekał, ale po zdobyciu goli nie potrafił podwoić przewagi i ostatecznie trafił prowadzenie. Po przerwie wyżej notowana drużyna zagrała skuteczniej w defensywie. Zwycięstwo 3:2 zapewnił gospodarzom Dewucki, którego akrobatyczne uderzenie było ozdobą spotkania.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:33:39)

Gole: 2. Dewucki, 12. Grecz, 28. Dewucki – 5. Pawicki, 19. Wesserling

Kartki:   26. Osłowski (GDA)

Sędziowie: Śliwa, Wałęga – Netkowska