Rekord – Clearex 6:3 (koniec) | Piast – AZS Gdańsk 3:2 (koniec)
Piast Gliwice
3:2 (2:2)
AZS UG Gdańsk
Niedziela 07.01.2018, 18:00 • Hala Jasna, Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 12

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:33:39)

Punkty zostały w Gliwicach. Pierwsza połowa była dynamiczna z sytuacjami podbramkowymi z obu stron. Piast Gliwice uciekał, ale po zdobyciu goli nie potrafił podwoić przewagi i ostatecznie trafił prowadzenie. Po przerwie wyżej notowana drużyna zagrała skuteczniej w defensywie. Zwycięstwo 3:2 zapewnił gospodarzom Dewucki, którego akrobatyczne uderzenie było ozdobą spotkania.

40:00

39:30
    Strzał ostatniej szansy AZS UG Gdańsk zatrzymany przez Widucha. Bardzo błyskotliwy występ bramkarza Piasta!

39:05
    Po nieudanej akcji klubu z Trójmiasta piłka wylądowała w dłoniach Widucha. Bramkarz Piasta próbował ukarać przyjezdnych uderzeniem przez całe boisko, jednak nie przymierzył idealnie.

37:45
    Przerwa na żądanie trenera Piasta Gliwice. Stara się przekazać swoich podopiecznym uwagi dotyczące gry w defensywie.

37:20
    AZS UG Gdańsk ma ostatnie szanse na zdobycie minimum gola w drugiej połowie. Stara się wykorzystać przewagę zawodnika w polu, jednak konsekwentnie bronią się gospodarze.

36:15
    W roli lotnego bramkarza AZS UG Gdańsk występuje Poźniak. Przyjezdni stawiają wszystko na jedną kartę.

35:44
    Przerwa na żądanie trenera przyjezdnych. Muszą wymyślić coś kreatywnego, żeby wyrównać.

35:30
    Piastunki utrzymują się w posiadaniu piłki jak najdłużej potrafią. Muszą biegać, żeby odzyskać ją goście.

34:20
    Piast Gliwice stara się uspokoić swoją sytuację drugim golem. Po uderzeniu z półdystansu efektowna interwencja Sasiaka. W ten sposób AZS UG Gdańsk ma wciąż gospodarzy w zasięgu jednego gola.

32:20
    Dewucki nie zabrał się z piłką, a autorowi dwóch goli marzyło się stoczenie pojedynku sam na sam z bramkarzem gości.

31:45
    Zrobiło się 3:3 w faulach. Zaczynają się gotować futsaliści obu drużyn, ponieważ coraz mniej czasu zostaje do końca spotkania, a wynik jest na styku.

31:27
    Korner dla Akademików, ponieważ ułamek sekundy po uderzeniu z dystansu piłka otarła się o nogę defensora Piasta.

29:30
    Nieco ponad 10 minut zostało przyjezdnym na odwrócenie wyniku. Przez większą część spotkania gonią przeciwnika. Energii może zabraknąć, ale nie zabraknie ambicji gościom.

28:45
    Widuch przejął piłkę na własnej połowie i usiłował zaskoczyć swojego vis-a-vis Sasiaka. Nie trafił w światło bramki golkiper Piasta.

28:15
    Kolejna próba zdobycia ekwilibrystycznego gola. Po podaniu z głębi pola Mirga próbował strzelić do bramki AZS UG Gdańsk przewrotką. Tym razem nie udało się trafić w piłkę.

27:13
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW DEWUCKI.

Druga, na dodatek przepiękna bramka Dewuckiego! Lider Piasta Gliwice idealnie opanował piłkę, ułożył ją sobie na stopie i uderzył akrobatycznie nożycami do siatki. Gliwiczanie po raz trzeci wyszli na prowadzenie.

26:45
    Jeszcze korner dla AZS UG Gdańsk. Po krótkim podaniu celne uderzenie Osłowskiego prosto w dobrze ustawionego bramkarza.

26:15
    Szybki rewanż, czyli przewinienie na Osłowskim. Wesserling zdecydował się na mocne uderzenie w kierunku okienka bramki Piasta z rzutu wolnego. Nieznacznie pudło autora dotychczas ostatniego gola.

25:40
    Osłowski napomniany żółtym kartonikiem za przewinienie na Dewuckim.

25:20
    Dewucki zagrał w kierunku Grecza. Idealne dośrodkowanie, do którego wystarczyło umiejętnie dostawić głowę. Zabrakło precyzji zawodnikowi Piasta.

23:55
    Kontuzja nie jest groźna i niebawem zawodnik AZS UG Gdańsk wróci na boisko. Po wznowieniu gry Poźniak miał szansę wyprowadzić przyjezdnych na prowadzenie. Fatalne pudło!

23:35
    Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika AZS UG Gdańsk.

23:20
    Widuch znalazł piłkę między nogami przeciwnika. Nie po raz pierwszy w tym spotkaniu bramkarz był ostatnią instancją ratującą Piasta.

22:30
    Walka Jonczyka z przyjezdnymi w okolicy koła środkowego. Sędzia nie zdecydował się gwizdnąć przewinienia w którąkolwiek stronę.

21:55
    Nie pozostała dłużna drużyna z północy Polski. Uderzenia Pawickiego oraz Wesserlinga nie dały prowadzenia Akademikom, ale zagroziły gospodarzom.

21:25
    Po przerwie kotłuje się w polu karnym AZS UG Gdańsk. Piłka poszybowała ponad Sasiakiem, ale nie w światło bramki. Po chwili kontratak, któremu zabrakło odrobiny dokładności.

21

Kompromisowy, sprawiedliwy wynik po 20 minutach rywalizacji. Piast wyszedł dwukrotnie na prowadzenie, jednak nie potrafił go utrzymać. Na gola gospodarzy odpowiadała odważnie usposobiona drużyna z Gdańska. Jeszcze dużo powinno się wydarzyć po przerwie.

20:00

19:45
    Faul na Dewuckim to piąte przewinienie gdańszczan w pierwszej połowie meczu.

18:59
    Gol dla AZS-u UG!
    Strzelcem bramki MATEUSZ WESSERLING.

Dwie sytuacje podbramkowe w kilkanaście sekund. W końcu piłka wpadła do siatki, w której nie zdążył się ustawić Widuch. Autorem celnego uderzenia po przechwycie Wesserling.

18:32
    Osłowski próbował wymanewrować grupkę obrońców Piasta. Wyglądało to do pewnego momentu bardzo efektownie, jednak zadziałała w końcu siła złego na jednego.

17:45
    Sasiak rzucił się pod nogi przeciwnika tak dobrze, że jeszcze obił piłkę o jego nogi i mógł wznowić grę podaniem od własnej bramki.

17:23
    Po przerwie było uderzenie kontrolne w kierunku bramki Piasta Gliwice. Nieczysto trafił w piłkę futsalista AZS UG Gdańsk i Widuch nawet nie obserwował, gdzie ona poszybuje.

16:53
    Przerwa na żądanie trenera Piasta Gliwice. Ma minutę na porozmawianie ze swoimi podopiecznymi.

16:31
    Musi uważać Piast Gliwice. Na koncie ma pięć fauli i każdy następny zostanie ukarany przedłużonym rzutem karnym.

16:20
    Kilka minut zostało drużynie znad morza na doprowadzenie do remisu przed przerwą. Na pierwszego gola odpowiedziała błyskawicznie, ale na drugiego jeszcze nie udało się.

15:10
    Zaczyna coraz lepiej wyglądać statystyka strzałów Piasta Gliwice. Przed momentem Sasiak zmierzył się z uderzeniem Mirgi.

14:05
    Widuch zrobił w odpowiednim momencie trzy kroki do przodu i przeciął niebezpieczne podanie.

13:45
    Akcja indywidualna między zawodnikami z Gdańska. Tym zabrakło zdecydowania przy próbie odebrania piłki, przez co Sasiak musiał uważać na następne uderzenie.

12:30
    Udana akcja z udziałem Coutinho. Sasiak nie musiał interweniować, ponieważ południowiec nie strzelił w światło bramki AZS UG Gdańsk.

11:44
    Strzelcem bramki MICHAŁ GRECZ.

Piast odzyskał prowadzenie. Autorem drugiego gola jest Grecz. Mocno zakotłowało się w polu karnym Akademików aż w końcu gospodarze wepchnęli piłkę do bramki.

11:30
    Dość szybko mija czas kibicom w Gliwicach. Wyrównane spotkanie z akcjami obu klubów. Piast wyszedł na prowadzenie ekspresowo, ale zamiast je podwoić, stracił gola.

10:20
    Próba dostarczenia piłki w pole bramkowe Piasta Gliwice. Odrobiny precyzji zabrakło zawodnikowi z Gdańska i Widuch tylko odprowadził futbolówkę poza boisko.

09:30
    Poprawka Szadurskiego obok bramki Sasiaka. Po wymianie ciosów futsaliści wpadli w mały impas strzelecki.

08:40
    Akcja Piasta Gliwice zakończona uderzeniem z dystansu. Sasiak musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

07:50
    Nie składa broni AZS UG Gdańsk. Horbacz miał już na łopatkach Widucha, jednak nie znalazł sposobu na ominięcie go swoim uderzeniem. Bramkarz Piasta uniemożliwił przyjezdnym prowadzenie.

07:25
    Błyskawicznie gliwiczanie stworzyli następną sytuację podbramkową. Na połowie Akademików szarżowali Dewucki oraz Czech i cała akcja zakończyła się uderzeniem nowego zawodnika Piasta w słupek!

07:10
    Coutinho wypatrzył podaniem Dewuckiego. Lider Piasta powinien szybciej zdecydować się na oddanie uderzenia, ale tego nie zrobił i ułatwił ustawienie się Sasiakowi.

05:40
    Drugie przewinienie po stronie Piasta. Niebezpiecznie zaatakował nogi przeciwnika Grzywa.

04:15
    Strzelcem bramki WOJCIECH PAWICKI.

Akcję Wesserlinga zakończył celnym strzałem Pawicki. Grający trener AZS UG Gdańsk szybko odpowiedział Piastowi i dał do zrozumienia, że jeszcze dużo może się w tym spotkaniu wydarzyć.

03:30
    Stara się czymś odpowiedzieć drużyna z Trójmiasta. Rozpoczęła mecz fatalnie, ale ma jeszcze mnóstwo czasu na odwrócenie jego historii.

02:20
    Szansa na zdobycie drugiego gola. W pole karne AZS UG wbiegł Czech i niewiele brakowało, by w pierwszym występie w barwach Piasta trafił do siatki przeciwnika.

01:22

Trudno obronić się przed tak precyzyjnym i niesygnalizowanym uderzeniem Dewuckiego. Doświadczony futsalista Piasta błyskawicznie wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

01:00

Piast Gliwice: Widuch (P. Grzywa) – Dewucki, Grecz, Coutinho, Czech – Mirga, M. Grzywa, Jonczyk, Bugański, Bonifacio, Szadurski.

AZS UG Gdańsk: Sasiak – Olszewski, Pawicki, Domżalski, Osiński – Kreft, Osłowski, Wesserling, Poźniak, Horbacz, Wiśniewski.

Sędziowie: Śliwa, Wałęga – Netkowska.

1

W niedzielę o godzinie 18 rozpocznie się pierwszy w tym roku mecz Piasta Gliwice. Przeciwnikiem zespołu ze Śląska będzie AZS UG Gdańsk, który jest niżej notowany w Futsal Ekstraklasie.

Piast Gliwice będzie bronić w rundzie rewanżowej miejsca w górnej połowie tabeli. Nad siódmym Słonecznym Stokiem Białystok ma cztery punkty przewagi, ale ruch należy do niego. Powiększy zaliczkę, o ile pokona przeciwnika z Trójmiasta.

W rundzie jesiennej drużyna z Gliwic miała trochę problemów z punktowaniem we własnej hali. Spośród pięciu spotkań wygrała dwa. Z możliwych do zdobycia 15 punktów wywalczyła dla siebie siedem. W niedzielę zamierza podreperować statystyki.

Akademicy są przekonani, że sprawią w Gliwicach niespodziankę i opuszczą lokatę barażową. Wystarczy punkt, by tak się stało. W rundzie jesiennej Piast zwyciężył w Trójmieście aż 6:0, za co AZS UG chce się odegrać.

AZS UG zdobył dotychczas na wyjazdach tyle samo punktów co Piast we własnej hali. Gdańszczanie zwyciężali z Pogonią 04, a także z MKF Solne Miasto. Jeszcze bardziej wartościowym wynikiem był remis z Clearexem w Chorzowie.

Gole: 2. Dewucki, 12. Grecz, 28. Dewucki – 5. Pawicki, 19. Wesserling

Kartki:   26. Osłowski (GDA)

Sędziowie: Śliwa, Wałęga – Netkowska