Arka – Lechia 1:2 (koniec) | Lech P. – Korona 0:1 (koniec)
Arka Gdynia
1:2 (1:2)
Lechia Gdańsk
Piątek 13.04.2018, 18:00 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • Grupa Spadkowa

Dobrego piątkowego wieczoru! (20:18:21)
    Statystyki po meczu:
    Arka pogrążona przed własną publicznością.

Lechia Gdańsk czwarty raz z rzędu wygrywa derby trójmiasta! Bardzo ważne zwycięstwo podopiecznych Stokowca, którzy wskakują na 11. miejsce w ligowe tabeli. Arka przegrywa prestiżowy pojedynek mimo tego, że jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Zabrakło mobilizacji, w szczególności w drugiej połowie, która była tak naprawdę cieniem pierwszej odsłony. Dziękujemy za śledzenie relacji!

90+6

90+6
    Nunes za opóźnianie ogląda żółtą kartkę.

90+5
    Szwocha dogrywał z kornera, a tam Helstrup uderza nad bramką Kuciaka.

90+4
    Świetny strzał Jankowskiego po wyrzucie z autu, będzie jeszcze rzut rożny.

90+3
    Położył się na murawie Lipski, ale natychmiast wstał, bowiem sędzia Raczkowski nakazał grać dalej, a futbolówkę miał Arka.

90+2
    Nalepa do końca powalczył o piłkę i to się opłaciło, na połowie Lechii gra teraz Arka, ale chyba nic wielkiego z tego nie wyjdzie.

90+1
    Pięć minut, pięć ostatnich minut nadziei Arki Gdynia.

90
    Wracamy do gry, za moment dowiemy się o ile dłużej pogramy w drugiej odsłonie.

89
    Marcjanik ostro w nogi Lipskiego, żółta kartka.

89
    Zbyt niedokładna piłka w kierunku Szwocha, Helstrup był wysyłającym tę piłkę. Arka od autu na własnej połowie.

88
    Esqueda próbował strącenia piłki za siebie, nie miał wsparcia totalnie Meksykanin i zbierają futbolówkę ponownie obrońcy Lechii.

87
    Leży na murawie Flavio Paixao, totalnie już zaoszczędzają czas piłkarze Lechii. Jeszcze kilka minut pogramy. To na pewno.

86
    Strzał Zarandii nad bramką, dość wyraźnie.

85
    Jankowski wygrał starcie z Vitorią, ale bez większego zagrożenia pod bramką Lechii, bowiem czujnie Kuciak wyszedł z bramki i złapał spokojnie futbolówkę.

85
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Joan Nunes.

84
    Piłka odbija się od Sołdeckiego i wpada prosto w ręce Kuciaka.

84
    Zbozień zablokowany, będzie kolejny rzut rożny.

83
    Brzydko Sołdecki wchodzi w nogi Flavio za co ogląda żółtą kartkę.

82
    Sławczew wyszedł sam na sam z Steinborsem, ale była pozycja spalona. Dobra interwencja i interpretacja sędziego asystenta.

81
    Umiejętnie Kuciak daleko wypiąstkował to dośrodkowanie.

81
    Świetnie Marciniak, Stolarski w ostatniej chwili blokuje odegranie obrońcy Arki i rzut rożny dla Arki.

80
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Joao Oliveira, na boisku pojawia się Milos Krasić.

80
    Zarandia kapitalnie zatańczył w polu karnym Lechii, odegranie do Zbozienia, a tego strzał Kuciak broni z problemami.

79
    Wyrzut na Jankowskiego, ten przegrał pojedynek w powietrzu z Michałem Nalepą (Lechia Gdańsk).

79
    Słabe dośrodkowanie Szwocha, będzie jeszcze aut.

78
    Michał Nalepa (Arka Gdynia) uderza z dystansu, futbolówka odbija się jeszcze od nóg Vitorii i będzie rzut rożny.

77
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 11876 widzów.

76
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Andrij Bohdanow, na boisku pojawia się Michał Nalepa.

75
    Nic wielkiego z tego nie wyszło, Lechia poradziła sobie w obronie, a po chwili Wawrzyniak leży na murawie, Jankowski faulował byłego reprezentanta Polski.

74
    Zarandia wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

73
    Mobilizacja wśród kibiców, tego nie można zarzucić, brakuje większej organizacji jeszcze w piłkarzach, którzy powinni powoli już mocniej ryzykować.

72
    Ciągle Lechia prowadzi w tym meczu, tymczasem Michał Nalepa powolutku szykuje się do wejścia na murawę.

71
    Dużo ping-ponga, żadna z ekip nie może dłużej niż kilka sekund utrzymać się przy piłce.

70
    Daleki wrzut z autu szykuje się ze strony Arki, Zbozień wędruje już za linię boczną.

69
    Opanował Szwoch futbolówkę, ale po chwili ją traci na rzecz obrońców Lechii, czyste wejście i mają posiadanie piłki podopieczni Stokowca.

68
    Lipski świetnie minął dwóch rywali, totalnie ich wymanewrował i rozrzucił ciężar gry były zawodnik Ruchu Chorzów.

67
    Jankowski przedłuża głową do Esquedy, a ten minimalnie spóźniony i dobrze łapie Kuciak.

66
    Od autu rozpocznie Arka na wysokości pola karnego Kuciaka.

65
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Lukas Haraslin, na boisku pojawia się Filip Mladenović.

64
    Dalekie wybicie Kuciaka, teraz Arka ma lepszy okres i naciska na swojego rywala.
    63. Uderzenie Esquedy.

63
    Esqueda z dystansu! Minimalnie obok bramki Kuciaka, bardzo fajna próba Meksykanina.

62
    MInimalnie zabrakło, a Flavio doszedłby do prostopadłej piłki od Sławczewa.

61
    Sołdecki faulował teraz w dość brutalny sposób, obeszło się bez kartki tym razem.

60
    Sporo walki w środkowej części boiska, Arka wychodzi obronną ręką i naciera na bramkę Lechii.

59
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Rafał Siemaszko, na boisku pojawia się Enrique Esqueda.
    58. Interwencja Steinborsa.

58
    Flavio Paixão! Ależ zawinął Portugalczyk i jeszcze lepsza obrona Steinborsa, który uratował swój zespół.

57
    Szwoch teraz zasłużył na żółtą kartkę, drugą już, ale sędzia Raczkowski odpuścił mu jeszcze wyrzucenie z boiska.

56
    Nalepa gwałtownie wchodzi w Szwocha i wpisany został do notesika sędziego – żółta kartka.

56
    Stolarski świetnie wyczyścił Szwocha, który miał ochotę pograć oko w oko z rywalem.

55
    Szwoch wchodzi w ciało Sławczewa, rzut wolny, przerwa w grze.

54
    Pospieszył się ewidentnie Jankowski z podaniem w kierunku Siemaszki, nie można tak grać, jeśli myśli się o zwycięstwie i dogonieniu wyniku.

53
    Siemaszko totalnie nie zrozumiał się z Jankowskim, zwijają futbolówkę obrońcy Lechii.

52
    Stolarski na pole karne Steinborsa, a ten bardzo dobrze interweniował na przedpolu.

51
    Zaczęło się polowanie na nogi, a nie na piłkę, Vitoria bardzo nieładnie wchodzi w nogi Jankowskiego.

50
    No i od razu Jankowski ogląda żółtą kartkę.

49
    Kolejna przerwa, Łukasik ucierpiał w walce o górną piłkę z Jankowskim.

48
    Okej, możemy kontynuować, miejmy nadzieję, że kibice dadzą już w spokoju dokończyć ten pojedynek, bowiem takie ekscesy są totalnie niepotrzebne.

47
    Wracamy do gry! No i już będzie chwila przerwy w grze, bowiem kibice wyrzucili dymiące race na boisko, a dokładnie na bramkę Steinborsa.

46
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Marcus Vinicius, na boisku pojawia się Maciej Jankowski.

46

Niebawem wracamy na drugą połowę, bądźcie z nami.
    Statystyki po połowie:
    Do przerwy Lechia wygrywa 2:1.

Szalone spotkanie, pełne brzydkich i niepotrzebnych scen, ale te derby rządzą się takimi prawami, takimi incydentami. Cóż, aż dziesięć minut dłużej pograliśmy w pierwszej połowie i to Lechia jest stroną dominującą. Mimo, iż Arka jako pierwsza wyszła na prowadzenie to goście najpierw wyrównali, aby po chwili wyjść na prowadzenie za sprawą Flavio Paixao. Czekamy z niecierpliwością na drugą odsłonę, bądźcie z nami!

45+10

45+10
    Lipski jeszcze w kierunku Flavio, ale bez żadnej szansy na dojście Portugalczyka do akcji bramkowej.
    45+9. Niepotrzebne sceny.

45+8
    Faulowany teraz Flavio Paixao, długo trwa ta połowa, cóż bardzo gorąco jest na murawie boiska w Gdyni.

45+7
    Strzał Da Silvy wpada prosto w ręce Kuciaka.

45+6
    Vitoria z żółtą kartką, Kuciak również z żółtkiem za dyskusję.
    45+5. Faul Vitorii.

45+5
    VAR potrzebny!

45+4
    Ależ faul! Zarandia zrobił sobie przebieżkę przez trzech rywali Arki i Vitoria skasował go totalnie, czy będzie czerwień?

45+3
    Wydaje się, że naprawdę Lechia przejęła inicjatywę w tym meczu i Arce ciężko cokolwiek zrobić na boisku. Podopieczni Stokowca prezentują się bardzo dobrze.

45+2
    Szwoch "nagrodzony" żółtą kartką po wejściu nakładką.

45+1
    Pięć minut dorzuca sędzia Raczkowski.

45
    A teraz pokaz pirotechniki, gramy jednak i za chwilę dowiemy się o ile dłużej potrwa ta połowa, a przerw troszkę było.

44
    Przerwa w grze, kibice Arki pobawili się piłeczkami, które wyrzucili w kierunku Kuciaka.
    43. Flavio PAIXAO - 1:2

43
    Gol dla Lechii!

Ależ zabójcza kontra gości! Totalnie zagubili się w obronie piłkarze Ojrzyńskiego, błyskawicznie spod presji uciekli podopieczni Stokowca, dośrodkowanie na głowę FLAVIO PAIXAO, który przeskakuje Marcjanika i pakuje piłkę do siatki!

43
    Bardzo fajna centra Bohdanowa, Sołdecki składał się do strzału, a tam Stolarski oddala zagrożenie.

42
    Kolejny faul, Stolarski faulował Viniciusa, kolejne przewinienie obrońcy Lechii.

41
    Bohdanow podcięty przez Łukasika, zbyt szybko jednak chcieli zagrać Arkowcy, lecz no cóż, "co nagle, to po diable", jak to mówi Pan Strejlau.

40
    Marcjanik bark w bark wygrał pojedynek z Flavio Paixao. Od bramki Steinbors.
    39. A nieoficjalna strona Arki jak zwykle w formie.

38
    Mocny, daleki wyrzut Zbozienia, strzał głową Siemaszki wpada prosto w rękawice Kuciaka.

38
    Zarandia świetnie minął Wawrzyniaka, lecz Vitoria już asekurował swojego kolegę i wybija na aut.

37
    Znowu przerwa, Vinicius faulowany bez piłki, słuszna interwencja sędziego. Naprawdę brzydko to powoli wygląda.

36
    Teraz kilka przewinień z rzędu, Stolarski faulowany i od rzutu wolnego rozpoczną goście z Gdańska.

35
    Bez żadnej historii ten stały fragment gry, od bramki Kuciak.

34
    Bardzo fajna okazja dla Arki! Podanie do Siemaszki, uderzenie z lewej nogi zablokowane przez Vitorię, tylko korner dla gospodarzy.

33
    Zarandia faulował Wawrzyniaka, na murawie leży jeszcze Flavio Paixao, sędzia Raczkowski sprawdza właśnie co takiego stało się Portugalczykowi.

32
    Marcjanik w kierunku Siemaszki, bardzo dobrze ustawiony Nalepa, który oddala zagrożenie i przerzuca ciężar gry na drugą stronę boiska.

31
    Ewidentny faul na Siemaszce, Stolarski dość mocno przewinił i miał szczęście, że nie obejrzał żółtej kartki za tę interwencję.

30
    Vitoria poradził sobie dryblingiem ze Szwochem, ale podanie już w kierunku Oliveiry totalnie nieudane.

29
    Piłka trafia na głowę Nalepy, ale bez żadnego strachu, od bramki golkiper Arki Gdynia.

28
    Lipski przyszykowany do egzekwowania rzutu wolnego, daleko do bramki Steinborsa, lecz szykuje się tak czy siak dośrodkowanie.

27
    Od autu Lechia.

26
    Powolutku zaczyna to przypominać ostatnie derby w Gdańsku, Lechia napędza się i będzie czaić się na kolejne trafienie.

25
    Zbozień teraz motywuje swój zespół do większej motywacji i naciśnięcia rywala w tej fazie meczu.

24
    A więc rozkręcamy się, Lechia znacznie przeważa w posiadaniu piłki i prezentuje się z minuty na minutę coraz lepiej.
    23. Steven VITORIA - 1:1

23

Mamy odpowiedź! Lipski bardzo sprytnie wywalczył rzut rożny, po czym błyskawicznie rozegrał stały fragment gry do Oliveiry, a ten kapitalnie dośrodkował na głowę wbiegającego STEVENA VITORII, a ten niepilnowany pakuje głową piłkę do siatki!

22
    Teraz z drugiej strony boiska Flavio poszukał faulu Marcjanika, futbolówka opuszcza boisko i Steinbors za moment wznowi grę z piątego metra.

21
    Kolejna próba wymuszenia faulu, tym razem Vinicius padł na murawę, ale ponownie nie ma mowy o faulu. Szwoch po chwili wyszedł z kontrą, ale jak profesor zachował się Łukasik.

20
    Lechia lekko przycisnęła, Arka praktycznie całym zespołem broni się na swojej połowie i czeka na swoją okazję z kontry.

19
    Siemaszko szukał faulu, lecz go nie znalazł, sędzia Raczkowski nakazuje grać dalej, bardzo dobra interpretacja arbitra.

18
    Kapitalne dośrodkowanie Oliveiry, nikt jednak nie zdołał zamknąć akcji na dalszym słupku.

17
    Zablokowane dośrodkowanie Łukasika, po chwili to samo stało się z odegraniem Wawrzyniaka, ciągle Lechia przy piłce, ale cały swój plan musi budować od początku.

16
    Wawrzyniak wznowi od autu na wysokości pola karnego Arki Gdynia.

15
    Teraz od rzutu wolnego rozpocznie Lechia, dużo szarpania tempem tego meczu, brakuje płynności, ciągłe przerwy w grze, na pewno nie wpłyną pozytywnie na obraz pojedynku.

14
    Łukasik za to zagranie ogląda żółtą kartkę – tylko.

14
    Łukasik katastrofalnie faulował Viniciusa, dostał podbródkowego Brazylijczyk i będzie potrzebna interwencja sztabu medycznego.
    13. Migawka z trybun.

12
    Kapitalne dośrodkowanie Partyka Lipskiego na pole karne Arki, wyskakiwał tam Vitoria, lecz leciutko za wysoko do odegranie, od bramki Steinbors.

11
    Od autu na wysokości pola karnego wznowi Lechia Gdańsk.

10
    Ależ energii jest dzisiaj w podopiecznych trenera Ojrzyńskiego, Arka chce nacisnąć swojego rywala i całkowicie zmienić wizerunek z ostatniego meczu tych zespołów.
    9. Mateusz SZWOCH - 1:0

9
    Gol dla Arki!

Piękny strzał MATEUSZA SZWOCHA, wyczuł co prawda intencje strzelce Kuciak, ale przy takiej sile i precyzji nie miał nic do powiedzenia! Arka na prowadzeniu!

8
    Długo to wszystko trwa, ale Szwoch już ustawiony przy piłce.

7
    Stolarski jeszcze z żółtą kartką za dyskusję z sędzią.
    7. Dotknięcie piłki ręką i rzut karny.

7
    Rzut karny dla Arki Gdynia!

6
    Poczekajmy chwilę, sędzia Raczkowski już zmierza do monitora VAR-u.

5
    Mamy małą kontrowersję, Siemaszko poczarował obronę Lechii Gdańsk i jeden z piłkarzy gości dotknął chyba piłkę ręką. Będzie chyba wideoweryfikacja.

4
    Szwoch powstrzymany przy indywidualnej akcji, ciągle jednak piłkarze Arki.

3
    Bardzo dobra wrzutka Bohdanowa, ale na miejscu w defensywie stał Flavio Paixao, tylko od autu miejscowi.

3
    Ale zmotywowani od początku Arkowcy, Zarandia poszedł na przebój prawą flanką, a chwilę później Szwoch był faulowany, rzut wolny dla gospodarzy.
    2. Czy to nastąpi dziś?

1
    Sędzia Raczkowski daje sygnał na rozpoczęcie mecze! Lecimy z derbami. Od razu Steinbors uruchomiony, golkiper Arki musiał wyjść ze swojego pola karnego, aby interweniować nogami.

1

Piłkarze meldują się na zielonej murawie, od początku gorący doping kibiców w Gdyni. Coś mam wrażenie, że spotkanie będzie ogromnie emocjonujące. Bądźcie z nami!
    Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia derbów!
    Serwujemy składy:
    Rozgrzewka trwa:
    Świetne staty od LOTTO Ekstraklasa.

Początek meczu o godzinie 18:00, natomiast do relacji zapraszamy już co najmniej dwa kwadranse wcześniej, bowiem wtedy zostaną opublikowane składy obydwu drużyn i ciekawostki oraz statystyki. Bądźcie z nami!
    Mobilizacja - OBECNA!

Jeśli chodzi o Arkę to ta radzi sobie znacznie lepiej od rywala z sąsiedztwa, zawodnicy trenera Ojrzyńskiego zajmują "pierwsze" miejsce w grupie spadkowej z dorobkiem czterdziestu punktów i do miejsc, które gwarantują spadek jest różnica jedenastu "oczek". Arka gra w kratkę, w pięciu ostatnich serii gier przeplatana jest porażka ze zwycięstwem. "Arkowcy" nie potrafią zaliczyć dwóch zwycięstw z rzędu, może to nadejdzie dzisiaj?
    Ronaldo by się nie powstydził.

Lechia znajduje się w znacznie gorszej sytuacji niż Arka. Podopieczni Piotra Stokowca zajmują 6. miejsce w grupie spadkowej, na chwilę obecną są lepsi o punkt od Bruk-Betu, który okupuje już "czerwone miejsce", a to oznacza spadek na zaplecze LOTTO Ekstraklasy. Dorobek Lechii to trzydzieści punktów. W pięciu ostatnich pojedynkach dzisiejsi goście trzy razy ulegli rywalowi, wygrali oraz zremisowali.
    Wszystko gotowe!

W ostatniej kolejce obie drużyny mierzyły się w Gdańsku, jak to na derby przystało, nie obyło się bez emocji! Lechia wówczas wygrała w rezultacie 4:2. Bramki dla gdańszczan strzelali Flavio Paixao, który zaliczył hat-tricka oraz Sławomir Peszko. Honorowe trafienia dla Arki zaliczyli Luka Zarandia i Enrique Esqueda.
    Mecz okiem trenera Stokowca.

Piątkowe wojaże z LOTTO Ekstraklasą zaczynamy z wielkiej litery! Sezon wszedł już w decydującą fazę, tabela podzieliła się na dwie grupy – mistrzowską oraz spadkową. W tej relacji zapraszamy bardzo serdecznie do Gdyni, na wielkie derby trójmiasta, Arka Gdynia podejmie przed własną publicznością Lechię Gdańsk.
    Stadion prezentuje się znakomicie, pogoda dopisuje od kilku dni.