Arka – Lechia 1:2 (koniec) | Lech P. – Korona 0:1 (koniec)
Arka Gdynia
1:2 (1:2)
Lechia Gdańsk
Piątek 13.04.2018, 18:00 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • Grupa Spadkowa

Stadion prezentuje się znakomicie, pogoda dopisuje od kilku dni.

Piątkowe wojaże z LOTTO Ekstraklasą zaczynamy z wielkiej litery! Sezon wszedł już w decydującą fazę, tabela podzieliła się na dwie grupy – mistrzowską oraz spadkową. W tej relacji zapraszamy bardzo serdecznie do Gdyni, na wielkie derby trójmiasta, Arka Gdynia podejmie przed własną publicznością Lechię Gdańsk.
    Mecz okiem trenera Stokowca.

W ostatniej kolejce obie drużyny mierzyły się w Gdańsku, jak to na derby przystało, nie obyło się bez emocji! Lechia wówczas wygrała w rezultacie 4:2. Bramki dla gdańszczan strzelali Flavio Paixao, który zaliczył hat-tricka oraz Sławomir Peszko. Honorowe trafienia dla Arki zaliczyli Luka Zarandia i Enrique Esqueda.
    Wszystko gotowe!

Lechia znajduje się w znacznie gorszej sytuacji niż Arka. Podopieczni Piotra Stokowca zajmują 6. miejsce w grupie spadkowej, na chwilę obecną są lepsi o punkt od Bruk-Betu, który okupuje już "czerwone miejsce", a to oznacza spadek na zaplecze LOTTO Ekstraklasy. Dorobek Lechii to trzydzieści punktów. W pięciu ostatnich pojedynkach dzisiejsi goście trzy razy ulegli rywalowi, wygrali oraz zremisowali.
    Ronaldo by się nie powstydził.

Jeśli chodzi o Arkę to ta radzi sobie znacznie lepiej od rywala z sąsiedztwa, zawodnicy trenera Ojrzyńskiego zajmują "pierwsze" miejsce w grupie spadkowej z dorobkiem czterdziestu punktów i do miejsc, które gwarantują spadek jest różnica jedenastu "oczek". Arka gra w kratkę, w pięciu ostatnich serii gier przeplatana jest porażka ze zwycięstwem. "Arkowcy" nie potrafią zaliczyć dwóch zwycięstw z rzędu, może to nadejdzie dzisiaj?
    Mobilizacja - OBECNA!

Początek meczu o godzinie 18:00, natomiast do relacji zapraszamy już co najmniej dwa kwadranse wcześniej, bowiem wtedy zostaną opublikowane składy obydwu drużyn i ciekawostki oraz statystyki. Bądźcie z nami!
    Świetne staty od LOTTO Ekstraklasa.
    Rozgrzewka trwa:
    Serwujemy składy:
    Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia derbów!

Piłkarze meldują się na zielonej murawie, od początku gorący doping kibiców w Gdyni. Coś mam wrażenie, że spotkanie będzie ogromnie emocjonujące. Bądźcie z nami!

1

1
    Sędzia Raczkowski daje sygnał na rozpoczęcie mecze! Lecimy z derbami. Od razu Steinbors uruchomiony, golkiper Arki musiał wyjść ze swojego pola karnego, aby interweniować nogami.
    2. Czy to nastąpi dziś?

3
    Ale zmotywowani od początku Arkowcy, Zarandia poszedł na przebój prawą flanką, a chwilę później Szwoch był faulowany, rzut wolny dla gospodarzy.

3
    Bardzo dobra wrzutka Bohdanowa, ale na miejscu w defensywie stał Flavio Paixao, tylko od autu miejscowi.

4
    Szwoch powstrzymany przy indywidualnej akcji, ciągle jednak piłkarze Arki.

5
    Mamy małą kontrowersję, Siemaszko poczarował obronę Lechii Gdańsk i jeden z piłkarzy gości dotknął chyba piłkę ręką. Będzie chyba wideoweryfikacja.

6
    Poczekajmy chwilę, sędzia Raczkowski już zmierza do monitora VAR-u.

7
    Rzut karny dla Arki Gdynia!
    7. Dotknięcie piłki ręką i rzut karny.

7
    Stolarski jeszcze z żółtą kartką za dyskusję z sędzią.

8
    Długo to wszystko trwa, ale Szwoch już ustawiony przy piłce.

9
    Gol dla Arki!

Piękny strzał MATEUSZA SZWOCHA, wyczuł co prawda intencje strzelce Kuciak, ale przy takiej sile i precyzji nie miał nic do powiedzenia! Arka na prowadzeniu!
    9. Mateusz SZWOCH - 1:0

10
    Ależ energii jest dzisiaj w podopiecznych trenera Ojrzyńskiego, Arka chce nacisnąć swojego rywala i całkowicie zmienić wizerunek z ostatniego meczu tych zespołów.

11
    Od autu na wysokości pola karnego wznowi Lechia Gdańsk.

12
    Kapitalne dośrodkowanie Partyka Lipskiego na pole karne Arki, wyskakiwał tam Vitoria, lecz leciutko za wysoko do odegranie, od bramki Steinbors.
    13. Migawka z trybun.

14
    Łukasik katastrofalnie faulował Viniciusa, dostał podbródkowego Brazylijczyk i będzie potrzebna interwencja sztabu medycznego.

14
    Łukasik za to zagranie ogląda żółtą kartkę – tylko.

15
    Teraz od rzutu wolnego rozpocznie Lechia, dużo szarpania tempem tego meczu, brakuje płynności, ciągłe przerwy w grze, na pewno nie wpłyną pozytywnie na obraz pojedynku.

16
    Wawrzyniak wznowi od autu na wysokości pola karnego Arki Gdynia.

17
    Zablokowane dośrodkowanie Łukasika, po chwili to samo stało się z odegraniem Wawrzyniaka, ciągle Lechia przy piłce, ale cały swój plan musi budować od początku.

18
    Kapitalne dośrodkowanie Oliveiry, nikt jednak nie zdołał zamknąć akcji na dalszym słupku.

19
    Siemaszko szukał faulu, lecz go nie znalazł, sędzia Raczkowski nakazuje grać dalej, bardzo dobra interpretacja arbitra.

20
    Lechia lekko przycisnęła, Arka praktycznie całym zespołem broni się na swojej połowie i czeka na swoją okazję z kontry.

21
    Kolejna próba wymuszenia faulu, tym razem Vinicius padł na murawę, ale ponownie nie ma mowy o faulu. Szwoch po chwili wyszedł z kontrą, ale jak profesor zachował się Łukasik.

22
    Teraz z drugiej strony boiska Flavio poszukał faulu Marcjanika, futbolówka opuszcza boisko i Steinbors za moment wznowi grę z piątego metra.

23
    Gol dla Lechii!

Mamy odpowiedź! Lipski bardzo sprytnie wywalczył rzut rożny, po czym błyskawicznie rozegrał stały fragment gry do Oliveiry, a ten kapitalnie dośrodkował na głowę wbiegającego STEVENA VITORII, a ten niepilnowany pakuje głową piłkę do siatki!
    23. Steven VITORIA - 1:1

24
    A więc rozkręcamy się, Lechia znacznie przeważa w posiadaniu piłki i prezentuje się z minuty na minutę coraz lepiej.

25
    Zbozień teraz motywuje swój zespół do większej motywacji i naciśnięcia rywala w tej fazie meczu.

26
    Powolutku zaczyna to przypominać ostatnie derby w Gdańsku, Lechia napędza się i będzie czaić się na kolejne trafienie.

27
    Od autu Lechia.

28
    Lipski przyszykowany do egzekwowania rzutu wolnego, daleko do bramki Steinborsa, lecz szykuje się tak czy siak dośrodkowanie.

29
    Piłka trafia na głowę Nalepy, ale bez żadnego strachu, od bramki golkiper Arki Gdynia.

30
    Vitoria poradził sobie dryblingiem ze Szwochem, ale podanie już w kierunku Oliveiry totalnie nieudane.

31
    Ewidentny faul na Siemaszce, Stolarski dość mocno przewinił i miał szczęście, że nie obejrzał żółtej kartki za tę interwencję.

32
    Marcjanik w kierunku Siemaszki, bardzo dobrze ustawiony Nalepa, który oddala zagrożenie i przerzuca ciężar gry na drugą stronę boiska.

33
    Zarandia faulował Wawrzyniaka, na murawie leży jeszcze Flavio Paixao, sędzia Raczkowski sprawdza właśnie co takiego stało się Portugalczykowi.

34
    Bardzo fajna okazja dla Arki! Podanie do Siemaszki, uderzenie z lewej nogi zablokowane przez Vitorię, tylko korner dla gospodarzy.

35
    Bez żadnej historii ten stały fragment gry, od bramki Kuciak.

36
    Teraz kilka przewinień z rzędu, Stolarski faulowany i od rzutu wolnego rozpoczną goście z Gdańska.

37
    Znowu przerwa, Vinicius faulowany bez piłki, słuszna interwencja sędziego. Naprawdę brzydko to powoli wygląda.

38
    Zarandia świetnie minął Wawrzyniaka, lecz Vitoria już asekurował swojego kolegę i wybija na aut.

38
    Mocny, daleki wyrzut Zbozienia, strzał głową Siemaszki wpada prosto w rękawice Kuciaka.
    39. A nieoficjalna strona Arki jak zwykle w formie.

40
    Marcjanik bark w bark wygrał pojedynek z Flavio Paixao. Od bramki Steinbors.

41
    Bohdanow podcięty przez Łukasika, zbyt szybko jednak chcieli zagrać Arkowcy, lecz no cóż, "co nagle, to po diable", jak to mówi Pan Strejlau.

42
    Kolejny faul, Stolarski faulował Viniciusa, kolejne przewinienie obrońcy Lechii.

43
    Bardzo fajna centra Bohdanowa, Sołdecki składał się do strzału, a tam Stolarski oddala zagrożenie.

43

Ależ zabójcza kontra gości! Totalnie zagubili się w obronie piłkarze Ojrzyńskiego, błyskawicznie spod presji uciekli podopieczni Stokowca, dośrodkowanie na głowę FLAVIO PAIXAO, który przeskakuje Marcjanika i pakuje piłkę do siatki!
    43. Flavio PAIXAO - 1:2

44
    Przerwa w grze, kibice Arki pobawili się piłeczkami, które wyrzucili w kierunku Kuciaka.

45
    A teraz pokaz pirotechniki, gramy jednak i za chwilę dowiemy się o ile dłużej potrwa ta połowa, a przerw troszkę było.

45+1
    Pięć minut dorzuca sędzia Raczkowski.

45+2
    Szwoch "nagrodzony" żółtą kartką po wejściu nakładką.

45+3
    Wydaje się, że naprawdę Lechia przejęła inicjatywę w tym meczu i Arce ciężko cokolwiek zrobić na boisku. Podopieczni Stokowca prezentują się bardzo dobrze.

45+4
    Ależ faul! Zarandia zrobił sobie przebieżkę przez trzech rywali Arki i Vitoria skasował go totalnie, czy będzie czerwień?

45+5
    VAR potrzebny!
    45+5. Faul Vitorii.

45+6
    Vitoria z żółtą kartką, Kuciak również z żółtkiem za dyskusję.

45+7
    Strzał Da Silvy wpada prosto w ręce Kuciaka.

45+8
    Faulowany teraz Flavio Paixao, długo trwa ta połowa, cóż bardzo gorąco jest na murawie boiska w Gdyni.
    45+9. Niepotrzebne sceny.

45+10
    Lipski jeszcze w kierunku Flavio, ale bez żadnej szansy na dojście Portugalczyka do akcji bramkowej.

45+10

Szalone spotkanie, pełne brzydkich i niepotrzebnych scen, ale te derby rządzą się takimi prawami, takimi incydentami. Cóż, aż dziesięć minut dłużej pograliśmy w pierwszej połowie i to Lechia jest stroną dominującą. Mimo, iż Arka jako pierwsza wyszła na prowadzenie to goście najpierw wyrównali, aby po chwili wyjść na prowadzenie za sprawą Flavio Paixao. Czekamy z niecierpliwością na drugą odsłonę, bądźcie z nami!
    Do przerwy Lechia wygrywa 2:1.
    Statystyki po połowie:

Niebawem wracamy na drugą połowę, bądźcie z nami.

46

46
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Marcus Vinicius, na boisku pojawia się Maciej Jankowski.

47
    Wracamy do gry! No i już będzie chwila przerwy w grze, bowiem kibice wyrzucili dymiące race na boisko, a dokładnie na bramkę Steinborsa.

48
    Okej, możemy kontynuować, miejmy nadzieję, że kibice dadzą już w spokoju dokończyć ten pojedynek, bowiem takie ekscesy są totalnie niepotrzebne.

49
    Kolejna przerwa, Łukasik ucierpiał w walce o górną piłkę z Jankowskim.

50
    No i od razu Jankowski ogląda żółtą kartkę.

51
    Zaczęło się polowanie na nogi, a nie na piłkę, Vitoria bardzo nieładnie wchodzi w nogi Jankowskiego.

52
    Stolarski na pole karne Steinborsa, a ten bardzo dobrze interweniował na przedpolu.

53
    Siemaszko totalnie nie zrozumiał się z Jankowskim, zwijają futbolówkę obrońcy Lechii.

54
    Pospieszył się ewidentnie Jankowski z podaniem w kierunku Siemaszki, nie można tak grać, jeśli myśli się o zwycięstwie i dogonieniu wyniku.

55
    Szwoch wchodzi w ciało Sławczewa, rzut wolny, przerwa w grze.

56
    Stolarski świetnie wyczyścił Szwocha, który miał ochotę pograć oko w oko z rywalem.

56
    Nalepa gwałtownie wchodzi w Szwocha i wpisany został do notesika sędziego – żółta kartka.

57
    Szwoch teraz zasłużył na żółtą kartkę, drugą już, ale sędzia Raczkowski odpuścił mu jeszcze wyrzucenie z boiska.

58
    Flavio Paixão! Ależ zawinął Portugalczyk i jeszcze lepsza obrona Steinborsa, który uratował swój zespół.
    58. Interwencja Steinborsa.

59
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Rafał Siemaszko, na boisku pojawia się Enrique Esqueda.

60
    Sporo walki w środkowej części boiska, Arka wychodzi obronną ręką i naciera na bramkę Lechii.

61
    Sołdecki faulował teraz w dość brutalny sposób, obeszło się bez kartki tym razem.

62
    MInimalnie zabrakło, a Flavio doszedłby do prostopadłej piłki od Sławczewa.

63
    Esqueda z dystansu! Minimalnie obok bramki Kuciaka, bardzo fajna próba Meksykanina.
    63. Uderzenie Esquedy.

64
    Dalekie wybicie Kuciaka, teraz Arka ma lepszy okres i naciska na swojego rywala.

65
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Lukas Haraslin, na boisku pojawia się Filip Mladenović.

66
    Od autu rozpocznie Arka na wysokości pola karnego Kuciaka.

67
    Jankowski przedłuża głową do Esquedy, a ten minimalnie spóźniony i dobrze łapie Kuciak.

68
    Lipski świetnie minął dwóch rywali, totalnie ich wymanewrował i rozrzucił ciężar gry były zawodnik Ruchu Chorzów.

69
    Opanował Szwoch futbolówkę, ale po chwili ją traci na rzecz obrońców Lechii, czyste wejście i mają posiadanie piłki podopieczni Stokowca.

70
    Daleki wrzut z autu szykuje się ze strony Arki, Zbozień wędruje już za linię boczną.

71
    Dużo ping-ponga, żadna z ekip nie może dłużej niż kilka sekund utrzymać się przy piłce.

72
    Ciągle Lechia prowadzi w tym meczu, tymczasem Michał Nalepa powolutku szykuje się do wejścia na murawę.

73
    Mobilizacja wśród kibiców, tego nie można zarzucić, brakuje większej organizacji jeszcze w piłkarzach, którzy powinni powoli już mocniej ryzykować.

74
    Zarandia wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

75
    Nic wielkiego z tego nie wyszło, Lechia poradziła sobie w obronie, a po chwili Wawrzyniak leży na murawie, Jankowski faulował byłego reprezentanta Polski.

76
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Andrij Bohdanow, na boisku pojawia się Michał Nalepa.

77
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 11876 widzów.

78
    Michał Nalepa (Arka Gdynia) uderza z dystansu, futbolówka odbija się jeszcze od nóg Vitorii i będzie rzut rożny.

79
    Słabe dośrodkowanie Szwocha, będzie jeszcze aut.

79
    Wyrzut na Jankowskiego, ten przegrał pojedynek w powietrzu z Michałem Nalepą (Lechia Gdańsk).

80
    Zarandia kapitalnie zatańczył w polu karnym Lechii, odegranie do Zbozienia, a tego strzał Kuciak broni z problemami.

80
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Joao Oliveira, na boisku pojawia się Milos Krasić.

81
    Świetnie Marciniak, Stolarski w ostatniej chwili blokuje odegranie obrońcy Arki i rzut rożny dla Arki.

81
    Umiejętnie Kuciak daleko wypiąstkował to dośrodkowanie.

82
    Sławczew wyszedł sam na sam z Steinborsem, ale była pozycja spalona. Dobra interwencja i interpretacja sędziego asystenta.

83
    Brzydko Sołdecki wchodzi w nogi Flavio za co ogląda żółtą kartkę.

84
    Zbozień zablokowany, będzie kolejny rzut rożny.

84
    Piłka odbija się od Sołdeckiego i wpada prosto w ręce Kuciaka.

85
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Joan Nunes.

85
    Jankowski wygrał starcie z Vitorią, ale bez większego zagrożenia pod bramką Lechii, bowiem czujnie Kuciak wyszedł z bramki i złapał spokojnie futbolówkę.

86
    Strzał Zarandii nad bramką, dość wyraźnie.

87
    Leży na murawie Flavio Paixao, totalnie już zaoszczędzają czas piłkarze Lechii. Jeszcze kilka minut pogramy. To na pewno.

88
    Esqueda próbował strącenia piłki za siebie, nie miał wsparcia totalnie Meksykanin i zbierają futbolówkę ponownie obrońcy Lechii.

89
    Zbyt niedokładna piłka w kierunku Szwocha, Helstrup był wysyłającym tę piłkę. Arka od autu na własnej połowie.

89
    Marcjanik ostro w nogi Lipskiego, żółta kartka.

90
    Wracamy do gry, za moment dowiemy się o ile dłużej pogramy w drugiej odsłonie.

90+1
    Pięć minut, pięć ostatnich minut nadziei Arki Gdynia.

90+2
    Nalepa do końca powalczył o piłkę i to się opłaciło, na połowie Lechii gra teraz Arka, ale chyba nic wielkiego z tego nie wyjdzie.

90+3
    Położył się na murawie Lipski, ale natychmiast wstał, bowiem sędzia Raczkowski nakazał grać dalej, a futbolówkę miał Arka.

90+4
    Świetny strzał Jankowskiego po wyrzucie z autu, będzie jeszcze rzut rożny.

90+5
    Szwocha dogrywał z kornera, a tam Helstrup uderza nad bramką Kuciaka.

90+6
    Nunes za opóźnianie ogląda żółtą kartkę.

90+6

Lechia Gdańsk czwarty raz z rzędu wygrywa derby trójmiasta! Bardzo ważne zwycięstwo podopiecznych Stokowca, którzy wskakują na 11. miejsce w ligowe tabeli. Arka przegrywa prestiżowy pojedynek mimo tego, że jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Zabrakło mobilizacji, w szczególności w drugiej połowie, która była tak naprawdę cieniem pierwszej odsłony. Dziękujemy za śledzenie relacji!
    Arka pogrążona przed własną publicznością.