AS Roma – Chievo 4:1 (koniec) | Inter – Juventus 2:3 (koniec)
Inter Mediolan
2:3 (0:1)
Juventus FC
Sobota 28.04.2018, 20:45 • San Siro, Mediolan • Włoska Serie A • Runda 35

Za te emocje właśnie kochamy futbol! Ostatecznie Inter Mediolan przegrywa z Juventusem 2:3. W przerwie nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiej huśtawki nastrojów! Gospodarze w osłabieniu w ciągu trzynastu minut zdołali wyjść na prowadzenie 2:1 po golu niezawodnego Mauro Icardiego i samobójczym trafieniu Andrei Barzagliego. "Bianconeri" rzucili się do ataku, ale przez dłuższy czas nie wiele to przynosiło. Jednak w samej końcówce dwa ciosy wyprowadzili Juan Cuadrado i Gonzalo Higuain! Na Półwyspie Apenińskim niektórzy mają dość hegemonii Juventusu, ale ten w niewiarygodnym stylu "drwi" z tifosi Napoli i Interu. Wspaniałe wydanie włoskiego calcio. Wspaniałe Derby d'Italia, wspaniały futbol! Teraz możemy już odetchnąć, dziękujemy za uwagę i do usłyszenia! (23:02:49)

90+5

90+4
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Danilo D'Ambrosio, na boisku pojawia się Yann Karamoh.

90+3
    Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Teraz to gospodarze rzucają wszystko na jedną kartę.

90+2
    Prostopadłe podanie D'Ambrosio do Candrevy. Włoch ruszył do futbolówki, ale znajdował się na spalonym.

90
    Pięć minut doliczone do Derby d'Italia!
    89. Gonzalo Higuaín (JUV) - 2:3

89
    Gol dla Juventusu!
    CO ZA POWRÓT "STAREJ DAMY"! Dośrodkowanie Dybali z rzutu wolnego na dalszy słupek! Znakomicie w polu karnym znalazł się GONZALO HIGUAIN! Argentyńczyk wyskoczył do piłki i strzałem głową pokonał Handanovicia!

88
    Brozović fauluje Sandro w środku pola. Żółta kartka dla zawodnika Interu.
    87. Juan Guillermo Cuadrado (JUV) - 2:2

87
    Jak on to zmieścił! JUAN CUADRADO doprowadza do wyrównania! Kolumbijczyk otrzymał podanie od Dybali i praktycznie z zerowego kąta posłał futbolówkę przed Handanoviciem! Strzał odbił się od słupka i wpadł do bramki!

86
    D'Ambrosio faulowany przez Costę na skrzydle. Czas upływa na korzyść Interu i Napoil, które tylko czeka na potknięcie Juventusu.

84
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Mauro Icardi, na boisku pojawia się Davide Santon.

83
    Juventus od kilku minut nie schodzi z połowy rywali. Cuadrado zagrywał na szesnasty metr do Higuaina, ale ten uderzył wysoko nad poprzeczką.

82
    Costa zatrzymany przez Cancelo. Inter nie skupia się na wyprowadzaniu ataku, ale na wybijaniu futbolówki z dala od własnej połowy.

80
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Rafinha, na boisku pojawia się Borja Valero.

79
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Miralem Pjanić, na boisku pojawia się Rodrigo Bentancur.
    Icardi strzelił ósmą bramkę w jedenastu meczach przeciwko Juventusowi.

77
    Sandro nieprzepisowo zatrzymał rywala na skrzydle. Defensor Juventusu napomniany żółtą kartką.

Radosław Łączkowski

Gole: 52. Icardi, 65. Barzagli (sam.) – 14. Costa, 87. Cuadrado, 89. Higuaín

Kartki:   58. D'Ambrosio (INM), 88. Brozović (INM) – 5. Cuadrado (JUV), 21. Pjanić (JUV), 45. Barzagli (JUV), 52. Mandžukić (JUV), 77. Aléx Sandro (JUV)   18. Vecino (INM)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 10:13. Strzały niecelne: 5:9. Rzuty rożne: 2:8. Spalone: 1:2. Foule: 7:15.
    Inter Mediolan: Handanovič – Cancelo, Škriniar, Miranda, D'Ambrosio (90+4. Karamoh) – Vecino, Brozović – Candreva, Rafinha (80. Valero), Perišić – Icardi (C) (84. Santon).
    Zmiany: D. Padelli, Berni – Ranocchia, Lopez, Karamoh, Valero, Éder, Santon, Dalbert, Pinamonti.

Juventus FC: Buffon (C) – Cuadrado, Rugani, Barzagli, Aléx Sandro – S. Khedira (61. Dybala), Pjanić (79. Bentancur), Matuidi – Costa, Higuaín, Mandžukić (67. Bernardeschi).
    Zmiany: Pinsoglio, Szczęsny – Chiellini, Benatia, Marchisio, Dybala, Höwedes, Asamoah, Lichtsteiner, Bentancur, Bernardeschi.

Sędziowie: Daniele Orsato – Riccardo Di Fiore, Lorenzo Manganelli – Paolo Tagliavento

Widownia: 78328