Cracovia – Śląsk 3:3 (koniec) | Lechia – Termalica 0:1 (koniec)
Cracovia
3:3 (2:1)
Śląsk Wrocław
Piątek 04.05.2018, 18:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • Grupa Spadkowa

Dziękujemy za śledzenie relacji z tego meczu, dobrego wieczoru! (20:03:33)
    Statystyki po meczu:
    Grad bramek w Krakowie!

Poradziła sobie Cracovia z obroną tego autu i tym samym zakończyliśmy pierwsze spotkanie w ramach 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Świetne widowisko w Krakowie, sześć bramek, w tym kilka dość ładnych. Cóż, co dobre to zawsze, szybko się kończy. Za około 30. minut rozpocznie się drugie widowisko, tym razem zapraszamy do Gdańska na spotkanie Lechii z Bruk-Betem. Dziękujemy!

90+4

90+4
    Myślę, że ostatnie 30. sekund tego spotkania, Śląsk ma szansę na gola, bowiem to oni będą kończyć ten mecz.

90+3
    Siplak upadł na plecy po starciu z Robakiem, przerwa w grze. Za moment kontynuujemy. Oczywiście nie było faulu Marcina Robaka.

90+2
    Lewandowski dośrodkował na pole karne, tam znalazł się Piech, który przedłużył piłkę w kierunku Robaka, ale ten już nie miał sił na urwanie się do tego podania.

90+1
    Trzy minuty dorzuca Daniel Stefański.

90+1
    Poradzili sobie z obroną piłkarze Śląska, chciał od razu Kosecki wyjść z kontrą, ale musiał wycofać piłkę.

90
    Strózik bardzo fajnie poszedł z piłką na prawej flance i był faulowany przez Piecha. Rzut wolny, już za moment, Rakels ustawia sobie futbolówkę.

89
    Spore zamieszanie w polu karnym Śląska Wrocław, uderzał Rakels, a jego strzał bardzo dobrze zablokował Tarasovs.

88
    Dośrodkowanie Picha na klatkę piersiową Piecha, ten jednak osaczony przez obrońców oddał futbolówkę i Cracovia wychodzi z akcją.
    87. Strzał Krzyśka Piątka.

87
    Ależ okazja Krzysztofa Piątka, pokusił się napastnik Cracovii na indywidualne zakończenie akcji, zejście na prawą nogę i zakręcenie na dalszy słupek bramki Słowika – niewiele zabrakło!

86
    Siplak świetnie wślizgiem powstrzymuje Jakuba Koseckiego.

85
    Celeban staranowany przez Słowika, chwila przerwy w grze. Chyba nic wielkiego się nie stało, natomiast ucierpiał lekko obrońca Śląska Wrocław.

85
    Zbyt głębokie dośrodkowanie i spokojnie łapie Adam Wilk, od razu dalekie wybicie w kierunku Rakelsa, ale ubiega go Celeban.

84
    Tarasovs dogrywał mocno piłkę, nabija jeszcze nogi Siplaka defensor Śląska i będzie rzut rożny.

84
    Huknął Jakub Kosecki po dalszym słupku, broni naprawdę dobrze Adam Wilk.

83
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 2159 widzów.

82
    Uderzenie Piątka z dystansu bardzo dalekie od ideału. Od bramki Jakub Słowik.

81
    Cholewiak bardzo delikatnie oddaje strzał głową, który spokojnie łapie Adam Wilk. Dużo prostych błędów w tej części spotkania, która jest decydująca.

80
    Nieporozumienie Wilka i Helika, wybicie na rzut rożny po dośrodkowaniu Piecha.

79
    Spróbował Kosecki sam, indywidualnie rajdem położyć trzech rywali, ale nieudała się ta sztuka zawodnikowi Śląska.

78
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Kamil Pestka, na boisku pojawia się Michal Siplak.

77
    Kapitalna interwencja Słowika przy strzale Michała Helika, zabrakło szczęścia obrońcy.

77
    Srnić brzydko faulował Rakelsa, żółta kartka dla zawodnika Śląska Wrocław.

76
    Pestka teraz wrócił za Koseckim i w końcu mu wyszła ta interwencja.

75
    Kosecki przeholował z dryblingiem, ale naprawdę świetnie prezentuje się Jakub, bowiem Pestka totalnie sobie z nim już nie radzi, myślę, że prawą flanką będą teraz atakować goście.

74
    Dużo, bardzo dużo bramek oglądają kibice zgromadzi w Krakowie, naprawdę bardzo ciekawy mecz, masa sytuacji i goli, które mogą się podobać!

73
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Javi Hernandez, na boisku pojawia się Nicolai Brock-Madsen.
    72. Arkadiusz PIECH - 3:3

72
    Gol dla Śląska!

Jakub Kosecki dostał piłkę na prawej flance, poszedł 1 na 1 z obrońcą Cracovii, szybka noga Koseckiego i podanie w punkt po ziemi do ARKADIUSZA PIECHA, który pakuje na 3:3.

71
    Piech, pierwsza jego akcja, dośrodkowanie i wybija głową dobrze Pestka. Śląsk naciera ponownie.

70
    Kosecki pokusił się o strzał z dystansu, minimalnie brakło Kubie przy tej próbie, która jest godna uwagi.

69
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Arkadiusz Piech.

68
    Naprawdę kapitalne spotkanie nam się trafiło z grupie spadkowej, w której na tym etapie, jak na te ekipy rzadko kiedy są emocje, a tu proszę. Gramy dalej!

67
    Augusto faulował Rakelsa taktycznie, żółta kartka.
    66. Milan DIMUN - 3:2

66
    Gol dla Cracovii!

Meczycho! Kapitalna akcja Cracovii, Rakels odegrał do MILANA DIMUNA, który poszedł sam do końca, spojrzał tylko na ustawienie Słowika i huknął z lewej nogi w samo okienko!

65
    Faulował Chrapek, odskoczyła piłka pomocnikowi Śląska i musiał udać się do przewinienia.

64
    Pich stracił w bardzo prosty sposób piłkę, lecz po chwili Śląsk znów ma futbolówkę i stara się coś podziałać na połowie Cracovii.

63
    Słowik błyskawicznie chciał uruchomić Picha, zbyt mocne dogranie i od autu rozpoczną gospodarze.

62
    Kosecki urwał się z piłką przy nodze w środek boiska, trochę zbyt długo grał były zawodnik m.in Legii Warszawa, po chwili Piątek faulowany przez Tarasovsa.

61
    Robak ślicznie odwrócił się z piłką i posłał prostopadle podanie w kierunku uciekającego Picha, świetnie jednak ustawiony Helik zgarnia futbolówkę.

60
    Spokojna interwencja Wilka na przedpolu, który ubiegł Robaka, natychmiast piłka zagrywana na połowę gości.

59
    Strózik kapitalnie wypatruje Rakelsa w polu karnym Śląska Wrocław, podanie i okropny kiks Denissa.

58
    Spokojnie Cracovia prowadzi swój atak, Śląsk podchodzi pressingiem tylko i wyłącznie do linii środka boiska.

57
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Sergei Zenjov, na boisku pojawia się Sebastian Strózik.

57
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Maciej Pałaszewski, na boisku pojawia się Dragoljub Srnić.

56
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Kamil Dankowski, na boisku pojawia się Mateusz Lewandowski.

55
    Chrapek złapany na pozycji spalonej.

54
    Piątek zbyt mocno dośrodkował podczas kontry do Rakelsa, od bramki wznowi Jakub Słowik.

53
    Kosecki zebrał piłkę w polu karnym, dośrodkowanie zablokowane i będzie jeszcze jeden rzut rożny.

52
    Pich dośrodkował na pole karne, tam nabiegł Augusto, a po chwili Robak był faulowany na lewej stronie boiska, rzut wolny dla gości już za moment.

51
    Dobrze rozpoczyna nam się druga połowa, kapitalnie Śląsk odpowiada na dwie bramki z końcówki pierwszej połowy i teraz wygląda znacznie lepiej od gospodarzy.
    50. Piotr CELEBAN - 2:2

50

Mamy wyrównanie! Kapitalnie rozegrany wrzut z autu przez Cholewiaka, Tarasovs przedłużył głową do PIOTRA CELEBANA, który również głową uderzał na bramkę Adama Wilka i pokonał golkipera Cracovii!

48
    Spokojnie rozpoczęła się druga połowa, Cracovia raczej jest stroną dominującą, ale oczywiście to początek i wszystko może się jeszcze zmienić.

47
    Bez zmian po połowie, żaden z trenerów nie zdecydował się na rotację w swoim zespole.

46
    Wracamy do gry! "Pasy" jako pierwsze kopnęli piłkę w tej części spotkania.

46
    Statystyki po połowie:
    Wracamy niebawem!

Nic wielkiego z tego stałego fragmentu gry nie wyszło, poradzili sobie gospodarze w obronie i sędzia Stefański zakończył pierwszą odsłonę tego meczu. Z minuty na minutę obydwie drużyny się coraz bardziej rozkręcały to poskutkowało trzema golami na Stadionie im. Józefa Piłsudskiego. Wracamy po przerwie, oby w drugiej połowie emocje były równie wysokie!

45+2

45+2
    Będzie jeszcze rzut rożny dla Śląska Wrocław.
    45+2. Drobna kołyska dla trenera Probierza.

45+2
    Piątek świetnie do Hernandeza, ten powstrzymany przez Celebana, nie ma rzutu karnego, czysta interwencja stopera Śląska.

45+1
    Dwie minuty dorzuca sędzia Daniel Stefański.

45
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry, za moment dowiemy się o ile dłużej pogramy w tej odsłonie.

44
    Trochę ping-ponga w polu karnym Śląska, poradzili sobie defensorzy, natomiast wydaje się, ze Celeban faulował lekko Krzysztofa Piątka.
    43. Krzysztof PIĄTEK - 2:1

43

Ależ seria "Pasów"! Przebitka przed polem karnym Śląska, Pestka odgrywa do świetnie wychodzącego KRZYSZTOFA PIĄTKA, który precyzyjnym strzałem przy słupku pokonuje Słowika!

42
    Wilk źle ocenił wyjście do górnej piłki, ale w rezultacie dopada do futbolówki młody bramkarz i spokojnie łapie w polu karnym. Cracovia błyskawicznie przenosi się na połowę Śląska.

41
    W odpowiedzi od razu Śląsk, będzie rzut wolny za moment dla gości z lewej części boiska.
    40. Michał HELIK - 1:1

40

Kapitalne dośrodkowanie Zenjova z prawej flanki na głowę Datkovicia, ten uderza piłkę, która obija poprzeczkę, na dobitkę wskakuje MICHAŁ HELIK, który daje wyrównanie w tym meczu!

39
    Totalnie przeciągnął dośrodkowanie Pestka, od autu rozpocznie Cholewiak. Pressingiem podeszli gospodarze i teraz bardzo dobrze wygarniają futbolówkę gościom.

39
    Helik czyściutko przerywa akcję Śląska wygarniając futbolówkę Pichowi. Przejmują gospodarze i wyprowadzają swoją akcję.

38
    Dankowski dośrodkował na pole karne, tam wyskoczył do główki Marcin Robak, który uderza obok bramki Adama Wilka.

37
    Kontynuujemy grę, Śląsk na swojej połowie rozprowadza atak, pressingiem podchodzą gospodarze, ale bez efektu.

35
    Dochodzi do siebie obrońca Śląska Wrocław, przez chwilę nie było z nim totalnie kontaktu. Uff, chwila grozy na murawie.

34
    Zemdlał Tarasovs, chwila przerwy!
    33. Uderzenie Zenjova obok bramki

33
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybijają obrońcy Śląska, tam na 25. metrze dopadł do piłki Zenjov, który oddał strzał minimalnie obok bramki Słowika.

32
    Bardzo szybko wznowili rzut wolny piłkarze gospodarzy, Zenjov doszedł do prostopadłej piłki, ale w ostatniej chwili zablokował całą akcję Cholewiak.

31
    Rakels świetnie obrócił się z piłką i został sfaulowany przez Tarasovsa.

30
    No cóż, Cracovia ma jeszcze nieco ponad kwadrans, aby odrobić starty i doprowadzić do remisu. Śląsk zasługuje na prowadzenie, ale Cracovia też ma swoje szanse.
    29. Marcin ROBAK - 0:1

29

Tak jak przyzwyczaił nas do siebie MARCIN ROBAK! Bardzo dobry strzał przy słupku napastnika Śląska Wrocław, Wilk wyczuł intencje strzelca, ale ten karny był nie do obrony. Śląsk prowadzi.

28
    Żółtą kartkę otrzymuje Michał Helik (Cracovia).
    28. Rzut karny po faulu Helika.

28
    Rzut karny dla Śląska Wrocław! Helik faulował w nieprzepisowy sposób Marcina Robaka.

27
    Cholewiak włączył się do akcji ofensywnej, dośrodkowanie zablokowane przez Finka, rzut rożny dla gości.

26
    Śląsk spokojnie, ponownie rozpoczyna swój atak od formacji defensywy. Ciężko cokolwiek komentować, bowiem piłka chodzi raz po raz między drużynami.
    25. No właśnie?

24
    Rakels obiegał Pestkę, który włączył się do ataku, niedokładne podanie młodego lewego obrońcy Cracovii.

23
    Cracovia spokojnie, od tyłu będzie ponawiać swój atak. Szybko tracą posiadanie piłki gospodarze, od autu rozpocznie Dankowski.

22
    Problem Słowika przy uderzeniu głową Dimuna, będzie jeszcze jeden korner dla gospodarzy.

22
    Piątek chyba zbyt długo holował piłkę, od rzutu rożnego "Pasy", wycisnął wszystko co mógł napastnik Cracovii.

21
    Ciągle, bardzo spokojnie Śląsk, goście kiedy widzą, że nie ma sensu pchania się w miejsce, które jest podwojone to natychmiast akcja jest wycofana i budowana od początku.

20
    Pałaszewski ewidentnie spóźniony, atakuje w nogi Krzysztofa Piątka, obyło się bez kartki.

19
    Śląsk bardzo spokojnie gra, konsekwentne wymienianie podań, a dodatkowo pomysł na akcję, to może się podobać.

18
    Dankowski do Robaka, który znalazł się w polu karnym, tak chyba bez przekonania Marcin Robak, bowiem Dimun w bardzo prosty sposób odebrał mu piłkę.

17
    Cholewiak zbyt mocno wypuścił sobie piłkę zagrywaną od Tarasovsa. Od bramki Adam Wilk.

16
    Dankowski szykuje się do wyrzutu piłki z autu na własnej połowie. Cracovia próbuje dobrze pokryć swoich rywali. Utrzymuje się w posiadaniu piłki Śląsk.

15
    Świetnie teraz Rakels z prawej flanki zagrywa na pole bramkowe, spóźnieni koledzy Denissa, a dokładnie znów Piątek.

14
    Szybko, z kontrą wychodzi Cracovia, piłka natychmiast zagrana w kierunku Krzysztofa Piątka, kapitalnie jednak wyjaśnia Cholewiak.

13
    Miękka piłka zacentrowana przez Augusto, zbijał głową Tarasovs, lecz całą sytuację wyjaśniają defensorzy Cracovii.

12
    Chrapek faulowany przez wracającego do defensywy Zenjova. Ewidentne przewinienie, będzie rzut wolny z lewej strony boiska.
    11. Tak przy okazji serdecznie gratulacje, niech się dobrze chowa syn!

10
    Dimun ślicznie znalazł lukę między obrońcami Śląska, ta uciekał Krzysztof Piątek, lecz w ostatniej chwili na wślizgu wyjaśnia Cholewiak do spółki z Tarasovsem.

9
    Teraz swoich sił spróbował Zenjov, tym razem z prawej flanki schodzi na lewą nogę zawodnik "Pasów" i posyła piłkę obok bramki Słowika.

9
    Krzysztof Piątek schodzi na prawą nogę, mocny strzał po ziemi został zablokowany.

8
    Niedokładne podanie z lewej flanki do Koseckiego, który nabiegał na 20. metr.

7
    Spokojnie rozgrywane jest to spotkanie, Cracovia bardzo flegmatycznie rozpoczyna i Śląska ma ułatwione zadanie w odbiorze piłki.

6
    Robak do linii końcowej, chciał zawinąć napastnik Śląska Helika, ale ten nie dał się i nabija nogi zawodnika, który ostatnio dołączył do klubu "100".

5
    Ładnie Kosecki zagrywa do Tarasovsa, ten na lewo do Picha, który wywalczył tylko i wyłącznie aut.

4
    Helik oddalił zagrożenie na aut, wysokość pola karnego Wilka.
    3. Wszystko na to wskazuje.

2
    Teraz już przechodzą na połowę gospodarzy piłkarzy Śląska Wrocław, pressingiem zaczyna grać Cracovia, natomiast bardzo dobrze wychodzą spod presji goście.

1
    Zaczynamy, Śląsk od początku mocno podszedł po dobrze operującą piłką Cracovię. Od autu "Pasy".

1

Piłkarze właśnie meldują się na zielonej murawie, frekwencja jak zwykle na Stadionie im. Józefa Piłsudskiego bardzo mizerna. Miejmy jednak nadzieję, że gra poprawi wizualnie to widowisko. Bądźcie z nami! Za moment zaczynamy.
    Dziesięć minut do startu!
    Kilka liczb i za moment składy:

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie już w najbliższy piątek od godziny 18:00, kiedy to zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego. Ciekawostki oraz składy oczywiście opublikujemy co najmniej dwa kwadranse wcześniej. Bądźcie z nami.

Śląsk Wrocław 3:1 Lechia Gdańsk.

Ostatnie starcie obydwu ekip również odbywało się w Krakowie. Drugiego lutego bieżącego roku podopieczni Michała Probierza uporali się ze Śląskiem Wrocław w rezultacie 2:1. Bramki dla "Pasów" strzelali wówczas Miroslav Covilo i Deniss Rakels, honorowe trafienie dla wrocławian zaliczył Robert Pich.

Jeśli rzucimy okiem na tabelę, to Cracovia jest już pewna utrzymania na następny sezon LOTTO Ekstraklasy, Śląsk po wygranej w dość przekonujący sposób nad Lechią Gdańsk również jest już niemal pewny utrzymania, a więc to starcie będzie o tzw. "pietruszkę". Niemniej jednak mamy nadzieję, na dobry spektakl.

Kolejne emocje z LOTTO Ekstraklasą ponownie przed nami! W tej relacji przeniesiemy się do stolicy województwa Małopolskiego, a więc Krakowa, gdzie pod Wawelem Cracovia podejmie przed własną publicznością Śląsk Wrocław. Spotkanie odbędzie się w remach 34. kolejki.

Mateusz Zając

Gole: 40. Helik, 43. K. Piątek, 66. Dimun – 29. Robak (kar.), 50. Celeban, 72. Piech

Kartki:   28. Helik (CRA) – 67. Augusto Pereira Loureiro (SLA), 77. Srnić (SLA)

Cracovia: Wilk – Fink, Helik, Datković, Pestka (78. Siplak) – Covilo – Zenjov (57. Strózik), Dimun, Hernandez (73. Brock-Madsen), Rakels – K. Piątek.
    Zmiany: Stępniowski – Culina, Siplak, Dytiatjew, Deja, Brock-Madsen, Strózik.

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski (56. Lewandowski), Celeban, Tarasovs, Cholewiak – Kosecki, Augusto Pereira Loureiro, Pałaszewski (57. Srnić), Pich – Chrapek (69. Piech) – Robak.
    Zmiany: Wrąbel – Srnić, Vacek, Lewandowski, Łuczak, Poprawa, Piech.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)