Błękitni – Legionovia 0:3 (kon.) | Gryf – ROW Rybnik 0:1 (kon.) | Gwardia K. – MKS Kluczbork 4:3 (kon.)
Ol. Elbląg – Wisła Puławy 1:1 (kon.) | Stal St.Wola – Rozwój 4:1 (kon.) | ŁKS – Radomiak 3:0 (kon.)
GKS Bełchatów – War. Poznań 0:1 (kon.) | Znicz – Gar. Kraków 0:1 (kon.)
koniec
Stal Stalowa Wola
4:1 (0:1)
Rozwój Katowice
środa 09.05.2018, 17:00 • Izo Arena, Boguchwała • 2 Liga • 30. kolejka
   
  Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrego wieczoru! (19:02:11)
   
  Kapitalna druga połowa w wykonaniu Stali Stalowa Wola sprawia, że to ona zdobywa dzisiaj niezwykle ważne w kontekście utrzymania trzy punkty. Pomimo tego, że gospodarze przegrywali do przerwy 0:1 to po niej zdecydowanie poprawili swoją skuteczność pod bramką rywali i wykorzystali niemal każdą stworzoną sytuację. Wynik wygląda tak okazale, dzięki piorunującej końcówce kiedy to udało się wbić dwie bramki rozkojarzonym katowiczanom. Ci z kolei chyba zbyt szybko pomyśleli, że mają już sprawę załatwioną i nie może stać się im nic złego. Nic bardziej mylnego, "Stalówka" nie poddała się i odsyła rywali do domu z niczym.
   
  90+5
  Koniec meczu.
   
  90+5
  Gospodarzom z kolei zupełnie się już nie spieszy i wymieniają kolejne podania w kole środkowym. Widać już oczekiwanie na końcowy gwizdek.
   
  90+4
  Co ciekawe pomimo sporej straty dalej starają się atakować przyjezdni. Chyba po prostu zależy im na poprawieniu nieco tego źle wyglądającego rezultatu.
   
  90+2
  Gol dla Stali St. Wola!

  Jeszcze podwyższają prowadzenie miejscowi! Trochę przypadkowe podanie na wolne pole do wychodzącego zupełnie niepilnowanego MATEUSZA BUKOWCA! Ten stanął oko w oko z Golikiem i spokojnym uderzeniem po ziemi obok jego nogi zmienia wynik na 4:1!
   
  90+1
  Sędzia dolicza aż pięć dodatkowych minut do regulaminowych dziewięćdziesięciu.
   
  90
  Gol dla Stali St. Wola!

  Tym razem już wykorzystuje swoją okazję ANDRZEJ TRUBEHA! Po rzucie rożnym futbolówka spadła do niego przed pole karne i gdy wydawało się, że akcja będzie rozgrywana spokojnie do boku ten przymierzył z prawej nogi po ziemi! Piłka zupełnie zaskoczyła bramkarza Rozwoju i zatrzepotała w siatce! 3:1!
   
  89
  Świetna szansa dla wprowadzonego Trubehy! Otrzymał on idealnie podanie na wolne pole i huknął z ostrego kąta przy bliższym słupku! Na posterunku Golik!
   
  88
  Ostatnie przemeblowanie w "Stalówce". Miejsce dla Trubehy pozostawia Dziubiński.
   
  87
  Dwoją się i troją katowiczanie w swoich poczynaniach ofensywnych, jednak wciąż brakuje im ostatniego celnego podania. Potrafią przedrzeć się pod bramkę i tam wszystko się kończy.
   
  86
  Pomimo niezłej wrzutki nawet nie musiał interweniować Frątczak, gdyż całą pracę za niego wykonani jego koledzy z zespołu. Gra powietrzna zdecydowanie na korzyść Stali.
   
  85
  Jeszcze jedna szarża prawa stroną, ale tym razem będzie rzut rożny dla drużyny z Katowic. Czy w końcu uda się zagrozić bramce?
   
  84
  Jeszcze po jednej roszadzie przeprowadzają obaj szkoleniowcy. Za Gębalskiego i Łączka wchodzą Bukowiec i Barwiński.
   
  83
  Dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Kowalskiego pozostawiło sporo do życzenia. Żaden z jego kolegów nie miał szans na strzał.
   
  81
  Prostopadłe dogranie w pole karne do Paszka. Ten walczył do samego końca o to by piłka pozostała na boisku, ale nie udało mu się zdobyć nawet kornera.
   
  80
  Zmiana także u gości. Za Tabisia na ostatnie kilka minut melduje się Kaletka.
   
  79
  Drugie przemeblowanie w zespole Stali. Swój występ kończy Stelmach, a szansę otrzymuje Hirskiy.

  Mateusz Nyka

  Bramki: 49. Jarosz, 65. Gębalski, 90. Trubeha, 90+2. Bukowiec – 4. Mońka

  Kartki:   52. Mistrzyk (SSW), 75. Sobotka (SSW) – 28. Gałecki (ROZ), 74. Kowalski (ROZ)


  Stal Stalowa Wola:
  Frątczak – Waszkiewicz (56. Żyliński), Sobotka, Jarosz, Janiszewski, Mistrzyk, Stelmach (79. Hirskiy), Żołądź, Trąbka, Dziubiński (88. Trubeha), Gębalski (84. Bukowiec)

  Rezerwowi: Konefał – Żyliński, Śpiewak, Bukowiec, Hirskiy, Trubeha

  Rozwój Katowice:
  Golik – Czekaj, Gałecki, Łączek (84. Barwiński), Tabiś (80. Kaletka), Wróbel, Płonka, Szeliga (57. Gancarczyk), Kowalski, Żak, Mońka (67. Paszek)

  Rezerwowi: Soliński – Wrzesień, Kaletka, Kuliński, Barwiński, Paszek

  Sędziowie:
  Główny: Paweł Kukła