Błękitni – Ruch 3:1 (koniec) | Siarka T. – Radomiak 0:2 (koniec) | Resovia – Olimpia E. 2:0 (koniec)
ROW Rybnik – Rozwój 0:2 (koniec) | Pogoń Sdl. – Skra 0:1 (koniec) | Górnik Ł. – Stal S. W. 2:0 (koniec)
Widzew – GKS Bełchatów 0:0 (koniec)
Górnik Łęczna
2:0 (0:0)
Stal Stalowa Wola
Sobota 27.10.2018, 19:00 • Stadion Górnika, Łęczna • 2. Liga • 16. kolejka

Po w miarę ciekawym spotkaniu Górnik Łęczna pokonuje na własnym terenie Stal Stalową Wolę 2:0. Obie bramki dla drużyny gospodarzy strzelił w tym meczu Paweł Wojciechowski. Dziękuję za uwagę! (20:50:20)
    Trzy punkty zostają w Łęcznej!

90+3

90+2
    Zakręcił się nieco w polu karnym rywali Essam, a następnie dośrodkowywał zupełnie do nikogo. Futbolówkę przechwytują goście.

90+1
    O trzy minuty przedłużona została druga połowa tego spotkania.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Za moment dowiemy się o ile minut arbiter z Kielc przedłuży pojedynek.

88
    Żółtym kartonikiem za faul na własnej połowie boiska ukarany został Janiszewski.

88
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Dadok, na boisku pojawia się Szifer.

85
    Po dośrodkowaniu Szysza minimalnie ponad bramką uderzał Tymosiak!

83
    Gol dla Łęcznej!

Dobijają rywali miejscowi! Strzał Szysza ładnie wybronił Konefał, ale do odbitej przez niego piłki dopadł PAWEŁ WOJCIECHOWSKI, który z zimną krwią umieścił ją w siatce!

82
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Pisarczuk, na boisku pojawia się Korczakowski.

80
    Zbyt mocne dośrodkowanie na głowę Pisarczuka i skutecznie piąstkuje golkiper ekipy ze Stalowej Woli.

79
    Ostry faul Sobotki i goście tracą szansę na dokończenie swojej akcji.

77
    Faul Łuszkiewicza na Dadoku. Na szczęście dla miejscowych, arbiter nie decyduje się na pokazanie zawodnikowi Górnika drugiej żółtej kartki.

76
    Nieprzyjemne uderzenie zza pola karnego Mrozińskiego, jednak piłka poszybowała obok słupka bramki strzeżonej przez Rojka.

75
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Mistrzyk, na boisku pojawia się Kitliński.

73
    Coraz większą liczbą zawodników starają się atakować goście. Nie mają już wiele do stracenia przyjezdni.

71
    Ogromne zamieszanie na przedpolu w szesnastce Stali, ale ostatecznie wyłapuje piłkę golkiper gości.

70
    Fatalny błąd na własnej połowie popełnił Sobotka. Futbolówkę przechwycił Essam, ale jego strzał przytomnie wybronił Konefał.

68
    Huknął z dystansu Essam, jednak futbolówka poszybowała ponad poprzeczką bramki Stali.

67
    Łuszkiewicz nieprzepisowo atakowany w środku pola przez Trąbkę. Rzut wolny dla gospodarzy.

66
    Kolejny raz nieskutecznie w ofensywie przyjezdni. Stal ma nieco ponad dwadzieścia minut regulaminowego czasu gry na doprowadzenie do remisu.

65

Gospodarze obejmują prowadzenie! Po błędzie Stasiaka futbolówkę przechwycił PAWEŁ WOJCIECHOWSKI. Zawodnik Górnika pognał z piłką na bramkę rywali, zwiódł rywala na piętnastym metrze i płaskim strzałem pokonał Konefała!

63
    Zbyt mocne zagranie z głębi pola jednego z zawodników Stali i futbolówka opuszcza plac gry. Od bramki Rojek.

62
    Przyjezdni wznawiają grę od rzutu wolnego na wysokości linii środkowej boiska.

60
    Żółtym kartonikiem za faul na połowie rywali upomniany zostaje Łuszkiewicz. To pierwsza indywidualna kara w tym spotkaniu.

59
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Dzięgielewski, na boisku pojawia się Essam.

58
    Zaskakujące uderzenie Dziubińskiego z dystansu, jednak piłka poszybowała obok bramki Górnika.

58
    Zbyt mocne zagranie Trąbki do Dziubińskiego i piłkę wyłapuje Rojek.

57
    Po zmianie stron nie mieliśmy jeszcze żadnej groźniejszej okazji podbramkowej. Miejmy nadzieję, że najlepsze przed nami.

55
    Uderzenie z dystansu Tymosiaka, ale zupełnie nieudane.

54
    Niecelne uderzenie na bramkę przyjezdnych. Niemal dziesięć minut gry drugiej połowy już za nami.

53
    Rzut rożny dla gospodarzy po dobrze zapowiadającej się akcji.

51
    Spokojnie wymieniają podania na własnej połowie boiska Górnicy.

49
    Uderzenie Trąbki zza linii pola karnego, ale bardzo wysoko ponad bramką łęcznian.

48
    Dobry powrót do defensywy zanotował Waszkiewicz, który w czysty sposób odebrał piłkę rywalowi.

47
    Niedokładnie w ofensywie gospodarze i rywale rozpoczną od bramki.

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.
    Ponad tysiąc osób prosto z trybun ogląda mecz Górnika ze Stalą:

46

Do przerwy bez bramek w Łęcznej! Optyczna przewaga jest po stronie gospodarzy, jednak póki co nie przekłada się to na wynik. Co przyniesie druga odsłona tego pojedynku? Przekonamy się niebawem!

45+1

45+1
    Dobrym piąstkowaniem popisuje się Konefał, a następnie pewnie wyłapuje piłkę po uderzeniu Tymosiaka.

43
    Dzięgielewski uderzał zza pola karnego, ale trafił prosto w plecy kolegi z zespołu, Wojciechowskiego.

42
    Ewidentnie faulowany w środka pola był Trąbka. Póki co arbiter nie zdecydował się na pokazanie ani jednej kartki.

41
    Bardzo pewnie wyłapuje piłkę Konefał po dośrodkowaniu jednego z rywali z prawego skrzydła.

40
    Bardzo łatwo tracą piłkę w środku pola goście. Piątką zawodników ruszyli łęcznianie na bramkę rywali.

37
    Znakomita okazja przyjezdnych, ale po dośrodkowaniu Waszkiewicza minimalnie ponad bramką uderzał głową Łętocha!

36
    Sporo chaosu obserwowaliśmy teraz w poczynaniach obydwu zespołów. Ostatecznie przy piłce na dłużej znaleźli się gracze Stalówki.

35
    Niedokładne zagranie Mrozińskiego do Dziubińskiego, ale jeszcze rzut rożny wykonywać będzie drużyna gości.

35
    Nie spieszy się ze wznowieniem gry z piątego metra Konefał. Do końca pierwszej połowy spotkania pozostało dziesięć minut.

33
    Stracili piłkę w ofensywie przyjezdni i ich rywale od razu ruszają z kontratakiem.

31
    Nieco spokojniejsze tempo gry obserwujemy obecnie na stadionie w Łęcznej. Tymczasem kibice Górnika skupiają się "pozdrawianiu" drużyny przyjezdnych.

29
    Zupełnie nieudane uderzenie Sobotki z narożnika pola karnego.

27
    Szybko wznowili grę od autu w środku pola goście, ale niewiele udało im się z tej akcji wycisnąć.

26
    Z dystansu uderzał Łaszkiewicz, ale ofiarnie jego próbę zablokował Dadok. Utrzymują się przy piłce miejscowi.

24
    Pajnowski faulowany we własnej szesnastce po kornerze dla rywali i arbiter bez wahania przerywa grę.

23
    Rzut rożny dla podopiecznych Wojciecha Fabianowskiego.

21
    Na prawym skrzydle na pozycji spalonej złapany został Mistrzyk.

20
    Dwadzieścia minut gry w Łęcznej za nami. W pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, następnie jednak groźnie zaczęli atakować Górnicy.

18
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez spadkowiczów z pierwszej ligi od bramki wznowi grę golkiper drużyny gości.

16
    Mocne uderzenie Mrozińskiego ze sporej odległości, jednak piłka pomknęła obok słupka bramki gospodarzy.

15
    Wyraźny faul Pisarczuka na czterdziestym metrze.

14
    Groźne płaskie zagranie Mistrzyka w pole karne Górnika, ale żadne z jego kolegów nie zdołał dopaść do futbolówki.

11
    Ależ było blisko! Po koronkowej akcji Górnika w dobrej sytuacji znalazł się Dzięgielewski. Zawodnik gospodarzy nie trafił czysto w piłkę, ale minął się z futbolówką Konefał i ta trafiła w słupek!

9
    Zdecydował się na mocne uderzenie zza pola karnego Dzięgielewski, ale zabrakło precyzji. Nieudana próba.

8
    Miejscowi wznawiają grę do rzutu wolnego blisko własnego pola karnego.

6
    Niedokładnie w ofensywie Górnicy i piłkę przechwycił golkiper rywali.

4
    Łęcznianie wznawiają grę od wrzutu z autu dokładnie na wysokości środkowej linii boiska.

4
    Z kolejnym atakiem ruszyli piłkarze ze Stalowej Woli. Łętocha ładnie odwrócił się z piłka i odegrał na skrzydło, ale ostatecznie skutecznie blokują strzał jednego z rywali miejscowi.

3
    Z prawego skrzydła dośrodkowywał Dziubiński, ale zbyt głęboko i futbolówka wylądowała w objęciach Rojka.

1

Protokół meczowy:

Górnik Łęczna:
    Rojek – Sasin, Midzierski, Pajnowski, Zagórski, Tymosiak, Łuszkiewicz (C), Pisarczuk, Dzięgielewski, Szysz, Wojciechowski
    Rezerwowi:
    Podleśny – Zuber, Kukułowicz, Essam, Korczakowski, Sosnowski, Rogala

Trener: Sławomir Nazaruk

Stal Stalowa Wola:
    Konefał – Waszkiewicz, Łętocha, Trąbka, Dadok, Mroziński, Mistrzyk, Sobotka, Dziubiński, Stasiak, Janiszewski
    Rezerwowi:
    Frątczak – Trubeha, Kitliński, Szifer, Czajkowski, Żyliński

Trener: Wojciech Fabianowski

Damian Gawęcki (Kielce).

Spotkanie poprowadzi pan Damian Gawęcki z Kielc. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 19:00. Składy obu ekip podamy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Gospodarze przed tygodniem rywalizowali w Tarnobrzegu, gdzie rozbili Siarkę 3:0. Stal również w poprzedniej kolejce zainkasowała komplet punktów. Ekipa ze Stalowej Woli wygrała w Pruszkowie ze Zniczem 2:0.

Obydwie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Zarówno Stal, jak i Górnik, mają na swoim koncie 23 punkty i zajmują kolejno szóste i siódme miejsce. Przyjezdni są wyżej, dzięki lepszemu bilansowi bramek.

W ostatnim sobotnim starciu w ramach drugiej ligi dojdzie do ciekawego pojedynku. Na stadionie w Łęcznej tutejszy Górnik zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola. Kto wyjdzie z tego zwycięsko?

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole: 65. Wojciechowski, 83. Wojciechowski

Kartki:   60. Łuszkiewicz (LCZ) – 88. Janiszewski (SSW)

Rojek – Sasin, Midzierski, Pajnowski, Zagórski, Tymosiak, Łuszkiewicz (C), Pisarczuk (82. Korczakowski), Dzięgielewski (59. Essam), Szysz, Wojciechowski

Zmiany:

Konefał – Waszkiewicz, Łętocha, Trąbka, Dadok (88. Szifer), Mroziński, Mistrzyk (75. Kitliński), Sobotka, Dziubiński, Stasiak, Janiszewski