Błękitni – Ruch 3:1 (koniec) | Siarka T. – Radomiak 0:2 (koniec) | Resovia – Olimpia E. 2:0 (koniec)
ROW Rybnik – Rozwój 0:2 (koniec) | Pogoń Sdl. – Skra 0:1 (koniec) | Górnik Ł. – Stal S. W. 2:0 (koniec)
Widzew – GKS Bełchatów 0:0 (koniec)
Górnik Łęczna
2:0 (0:0)
Stal Stalowa Wola
Sobota 27.10.2018, 19:00 • Stadion Górnika, Łęczna • 2. Liga • 16. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W ostatnim sobotnim starciu w ramach drugiej ligi dojdzie do ciekawego pojedynku. Na stadionie w Łęcznej tutejszy Górnik zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola. Kto wyjdzie z tego zwycięsko?

Obydwie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Zarówno Stal, jak i Górnik, mają na swoim koncie 23 punkty i zajmują kolejno szóste i siódme miejsce. Przyjezdni są wyżej, dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Gospodarze przed tygodniem rywalizowali w Tarnobrzegu, gdzie rozbili Siarkę 3:0. Stal również w poprzedniej kolejce zainkasowała komplet punktów. Ekipa ze Stalowej Woli wygrała w Pruszkowie ze Zniczem 2:0.

Spotkanie poprowadzi pan Damian Gawęcki z Kielc. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 19:00. Składy obu ekip podamy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Górnik Łęczna:
    Rojek – Sasin, Midzierski, Pajnowski, Zagórski, Tymosiak, Łuszkiewicz (C), Pisarczuk, Dzięgielewski, Szysz, Wojciechowski
    Rezerwowi:
    Podleśny – Zuber, Kukułowicz, Essam, Korczakowski, Sosnowski, Rogala

Trener: Sławomir Nazaruk

Stal Stalowa Wola:
    Konefał – Waszkiewicz, Łętocha, Trąbka, Dadok, Mroziński, Mistrzyk, Sobotka, Dziubiński, Stasiak, Janiszewski
    Rezerwowi:
    Frątczak – Trubeha, Kitliński, Szifer, Czajkowski, Żyliński

Trener: Wojciech Fabianowski

Damian Gawęcki (Kielce).

1

3
    Z prawego skrzydła dośrodkowywał Dziubiński, ale zbyt głęboko i futbolówka wylądowała w objęciach Rojka.

4
    Z kolejnym atakiem ruszyli piłkarze ze Stalowej Woli. Łętocha ładnie odwrócił się z piłka i odegrał na skrzydło, ale ostatecznie skutecznie blokują strzał jednego z rywali miejscowi.

4
    Łęcznianie wznawiają grę od wrzutu z autu dokładnie na wysokości środkowej linii boiska.

6
    Niedokładnie w ofensywie Górnicy i piłkę przechwycił golkiper rywali.

8
    Miejscowi wznawiają grę do rzutu wolnego blisko własnego pola karnego.

9
    Zdecydował się na mocne uderzenie zza pola karnego Dzięgielewski, ale zabrakło precyzji. Nieudana próba.

11
    Ależ było blisko! Po koronkowej akcji Górnika w dobrej sytuacji znalazł się Dzięgielewski. Zawodnik gospodarzy nie trafił czysto w piłkę, ale minął się z futbolówką Konefał i ta trafiła w słupek!

14
    Groźne płaskie zagranie Mistrzyka w pole karne Górnika, ale żadne z jego kolegów nie zdołał dopaść do futbolówki.

15
    Wyraźny faul Pisarczuka na czterdziestym metrze.

16
    Mocne uderzenie Mrozińskiego ze sporej odległości, jednak piłka pomknęła obok słupka bramki gospodarzy.

18
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez spadkowiczów z pierwszej ligi od bramki wznowi grę golkiper drużyny gości.

20
    Dwadzieścia minut gry w Łęcznej za nami. W pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, następnie jednak groźnie zaczęli atakować Górnicy.

21
    Na prawym skrzydle na pozycji spalonej złapany został Mistrzyk.

23
    Rzut rożny dla podopiecznych Wojciecha Fabianowskiego.

24
    Pajnowski faulowany we własnej szesnastce po kornerze dla rywali i arbiter bez wahania przerywa grę.

26
    Z dystansu uderzał Łaszkiewicz, ale ofiarnie jego próbę zablokował Dadok. Utrzymują się przy piłce miejscowi.

27
    Szybko wznowili grę od autu w środku pola goście, ale niewiele udało im się z tej akcji wycisnąć.

29
    Zupełnie nieudane uderzenie Sobotki z narożnika pola karnego.

31
    Nieco spokojniejsze tempo gry obserwujemy obecnie na stadionie w Łęcznej. Tymczasem kibice Górnika skupiają się "pozdrawianiu" drużyny przyjezdnych.

33
    Stracili piłkę w ofensywie przyjezdni i ich rywale od razu ruszają z kontratakiem.

35
    Nie spieszy się ze wznowieniem gry z piątego metra Konefał. Do końca pierwszej połowy spotkania pozostało dziesięć minut.

35
    Niedokładne zagranie Mrozińskiego do Dziubińskiego, ale jeszcze rzut rożny wykonywać będzie drużyna gości.

36
    Sporo chaosu obserwowaliśmy teraz w poczynaniach obydwu zespołów. Ostatecznie przy piłce na dłużej znaleźli się gracze Stalówki.

37
    Znakomita okazja przyjezdnych, ale po dośrodkowaniu Waszkiewicza minimalnie ponad bramką uderzał głową Łętocha!

40
    Bardzo łatwo tracą piłkę w środku pola goście. Piątką zawodników ruszyli łęcznianie na bramkę rywali.

41
    Bardzo pewnie wyłapuje piłkę Konefał po dośrodkowaniu jednego z rywali z prawego skrzydła.

42
    Ewidentnie faulowany w środka pola był Trąbka. Póki co arbiter nie zdecydował się na pokazanie ani jednej kartki.

43
    Dzięgielewski uderzał zza pola karnego, ale trafił prosto w plecy kolegi z zespołu, Wojciechowskiego.

45+1
    Dobrym piąstkowaniem popisuje się Konefał, a następnie pewnie wyłapuje piłkę po uderzeniu Tymosiaka.

45+1

Do przerwy bez bramek w Łęcznej! Optyczna przewaga jest po stronie gospodarzy, jednak póki co nie przekłada się to na wynik. Co przyniesie druga odsłona tego pojedynku? Przekonamy się niebawem!

46
    Ponad tysiąc osób prosto z trybun ogląda mecz Górnika ze Stalą:

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Niedokładnie w ofensywie gospodarze i rywale rozpoczną od bramki.

48
    Dobry powrót do defensywy zanotował Waszkiewicz, który w czysty sposób odebrał piłkę rywalowi.

49
    Uderzenie Trąbki zza linii pola karnego, ale bardzo wysoko ponad bramką łęcznian.

51
    Spokojnie wymieniają podania na własnej połowie boiska Górnicy.

53
    Rzut rożny dla gospodarzy po dobrze zapowiadającej się akcji.

54
    Niecelne uderzenie na bramkę przyjezdnych. Niemal dziesięć minut gry drugiej połowy już za nami.

55
    Uderzenie z dystansu Tymosiaka, ale zupełnie nieudane.

57
    Po zmianie stron nie mieliśmy jeszcze żadnej groźniejszej okazji podbramkowej. Miejmy nadzieję, że najlepsze przed nami.

58
    Zbyt mocne zagranie Trąbki do Dziubińskiego i piłkę wyłapuje Rojek.

58
    Zaskakujące uderzenie Dziubińskiego z dystansu, jednak piłka poszybowała obok bramki Górnika.

59
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Dzięgielewski, na boisku pojawia się Essam.

60
    Żółtym kartonikiem za faul na połowie rywali upomniany zostaje Łuszkiewicz. To pierwsza indywidualna kara w tym spotkaniu.

62
    Przyjezdni wznawiają grę od rzutu wolnego na wysokości linii środkowej boiska.

63
    Zbyt mocne zagranie z głębi pola jednego z zawodników Stali i futbolówka opuszcza plac gry. Od bramki Rojek.

65
    Gol dla Łęcznej!

Gospodarze obejmują prowadzenie! Po błędzie Stasiaka futbolówkę przechwycił PAWEŁ WOJCIECHOWSKI. Zawodnik Górnika pognał z piłką na bramkę rywali, zwiódł rywala na piętnastym metrze i płaskim strzałem pokonał Konefała!

66
    Kolejny raz nieskutecznie w ofensywie przyjezdni. Stal ma nieco ponad dwadzieścia minut regulaminowego czasu gry na doprowadzenie do remisu.

67
    Łuszkiewicz nieprzepisowo atakowany w środku pola przez Trąbkę. Rzut wolny dla gospodarzy.

68
    Huknął z dystansu Essam, jednak futbolówka poszybowała ponad poprzeczką bramki Stali.

70
    Fatalny błąd na własnej połowie popełnił Sobotka. Futbolówkę przechwycił Essam, ale jego strzał przytomnie wybronił Konefał.

71
    Ogromne zamieszanie na przedpolu w szesnastce Stali, ale ostatecznie wyłapuje piłkę golkiper gości.

73
    Coraz większą liczbą zawodników starają się atakować goście. Nie mają już wiele do stracenia przyjezdni.

75
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Mistrzyk, na boisku pojawia się Kitliński.

76
    Nieprzyjemne uderzenie zza pola karnego Mrozińskiego, jednak piłka poszybowała obok słupka bramki strzeżonej przez Rojka.

77
    Faul Łuszkiewicza na Dadoku. Na szczęście dla miejscowych, arbiter nie decyduje się na pokazanie zawodnikowi Górnika drugiej żółtej kartki.

79
    Ostry faul Sobotki i goście tracą szansę na dokończenie swojej akcji.

80
    Zbyt mocne dośrodkowanie na głowę Pisarczuka i skutecznie piąstkuje golkiper ekipy ze Stalowej Woli.

82
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Pisarczuk, na boisku pojawia się Korczakowski.

83

Dobijają rywali miejscowi! Strzał Szysza ładnie wybronił Konefał, ale do odbitej przez niego piłki dopadł PAWEŁ WOJCIECHOWSKI, który z zimną krwią umieścił ją w siatce!

85
    Po dośrodkowaniu Szysza minimalnie ponad bramką uderzał Tymosiak!

88
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Dadok, na boisku pojawia się Szifer.

88
    Żółtym kartonikiem za faul na własnej połowie boiska ukarany został Janiszewski.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Za moment dowiemy się o ile minut arbiter z Kielc przedłuży pojedynek.

90+1
    O trzy minuty przedłużona została druga połowa tego spotkania.

90+2
    Zakręcił się nieco w polu karnym rywali Essam, a następnie dośrodkowywał zupełnie do nikogo. Futbolówkę przechwytują goście.

90+3
    Trzy punkty zostają w Łęcznej!

Po w miarę ciekawym spotkaniu Górnik Łęczna pokonuje na własnym terenie Stal Stalową Wolę 2:0. Obie bramki dla drużyny gospodarzy strzelił w tym meczu Paweł Wojciechowski. Dziękuję za uwagę! (20:50:20)

Gole: 65. Wojciechowski, 83. Wojciechowski

Kartki:   60. Łuszkiewicz (LCZ) – 88. Janiszewski (SSW)

Rojek – Sasin, Midzierski, Pajnowski, Zagórski, Tymosiak, Łuszkiewicz (C), Pisarczuk (82. Korczakowski), Dzięgielewski (59. Essam), Szysz, Wojciechowski

Zmiany:

Konefał – Waszkiewicz, Łętocha, Trąbka, Dadok (88. Szifer), Mroziński, Mistrzyk (75. Kitliński), Sobotka, Dziubiński, Stasiak, Janiszewski