Rozwój – Toruń 0:0 (anuluj) | Stal S. W. – ROW Rybnik 1:1 (koniec) | Skra – Radomiak 0:0 (koniec)
Znicz – Resovia 0:2 (koniec) | GKS Bełchatów – Pogoń Sdl. 1:1 (koniec) | Olimpia G. – Błękitni 3:1 (koniec)
Olimpia E. – Widzew 0:0 (anuluj) | Ruch – Siarka T. 2:0 (koniec)
Olimpia Grudziądz
3:1 (2:1)
Błękitni Stargard
Sobota 10.11.2018, 17:00 • Stadion Centralny, Grudziądz • 2. Liga • 18. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Błękitni Stargard nie mają dużej przewagi nad strefą spadkową. To zaledwie cztery punkty. Ich szansa na sukces w Grudziądzu nie jest oceniana wysoko. Na inaugurację sezonu ekipa Adama Topolskiego przegrała z Olimpią 1:2 na własnym stadionie.

Błękitni Stargard kompletnie nie radzą sobie w meczach z najlepszymi klubami w lidze. Na potwierdzenie tego można przypomnieć dwa poprzednie wyniki podopiecznych Adama Topolskiego. Po porażce 0:6 z Radomiakiem przegrali 0:3 z GKS Bełchatów.

Olimpia Grudziądz przerwała niemoc i pozostaje w gronie drużyn walczących o awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Do miejsca premiowanego wejściem do wyższej ligi traci cztery punkty. Musi więc organizować się do pościgu.

W poprzedniej kolejce Olimpia Grudziądz przełamała się spektakularnie. Drużyna Mariusza Pawlaka wygrała 3:2 z liderem Widzewem Łódź, choć jeszcze w 89. minucie miała dwubramkową stratę do przeciwnika z centralnej części Polski. Biało-Zieloni popisali się widowiskowym finiszem.

Zapraszamy na relację na żywo z Grudziądza. Miejscowa Olimpia postara się po raz drugi w sezonie pokonać Błękitnych Stargard. Pierwszy gwizdek Piotra Idzika w sobotę o godzinie 17.

Olimpia Grudziądz: Muzyk – Ciechanowski, Nakrosius, Witasik, Wawszczyk – Świetanko, Ziętarski – Marzec, Handzlik, Papikjan – Kita.

Rezerwowi: Brylewski – Gabor, Kaczmarek, Hirsz, Skibicki, Kamiński, Poręba.

Błękitni Stargard: Rzepecki – Patrzykąt, Baranowski, Błyszko, A. Kwiatkowski – Karmański, Shimmura – Cywiński, Gawron, M. Kwiatkowski – Kurbiel.

Rezerwowi: Brzozowski – Napora, Orłowski, Sitkowski, Ostrowski.

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

1

3
    Pierwsze próby zaatakowania z obu stron boiska. Czujnie przede wszystkim zawodnicy ze Stargardu, którzy grają w tym meczu w osłabionym składzie.

4
    Wojciech Muzyk zrobił porządek we własnym polu karnym i złapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

6
    Cała seria stałych fragmentów w Grudziądzu. Piłkarze defensywni okazują się sprytniejsi od tych ofensywnych i oddalają zagrożenie od własnego pola karnego.

9
    Bramkarz Olimpii Grudziądz spisał się bardzo dobrze w pierwszym meczu sezonu w Stargardzie. Także na początku rewanżu zameldował się kilkoma zgrabnymi interwencjami.

10
    Nie udał się kontratak podopiecznym Adama Topolskiego.

12
    Agwan Papikjan planował dostarczyć piłkę ze stałego fragmentu do wysokiego Przemysława Kity. Napastnik Olimpii Grudziądz nie doszedł do niej.

15
    Mateusz Marzec rozpędził się, zatańczył z defensorami Błękitnych Stargard i zakończył ten dość efektowny rajd uderzeniem. Mariusz Rzepecki nie interweniował, ponieważ pomocnik Olimpii Grudziądz spudłował.

16
    Adrian Kwiatkowski napomniany żółtym kartonikiem za faul na własnej połowie.

19
    Zaostrza się mecz z powodu fauli Błękitnych. Temperuje Piotr Idzik kartką Junpeia Shimmurę.

20
    Po przewinieniu Japończyka rzut wolny dla Olimpii Grudziądz. Do futbolówki podszedł Robert Ziętarski i niebezpiecznym uderzeniem postraszył Mariusza Rzepeckiego. Interweniował w ostatnim momencie bramkarz gości.

22
    Grudziądzanie byli bliżej wyjścia na prowadzenie. Błękitnych musiał ratować bramkarz Mariusz Rzepecki.

23
    Sytuacyjne uderzenie Agwana Papikjana obok bramki stargardzian. Zarysowuje się przewaga podopiecznych Mariusza Pawlaka, co specjalnie zaskakujące nie jest.

26
    Pierwsze napomnienie dla zawodnika z Grudziądza. Śmietanko musi uważać.

28
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki AGWAN PAPIKJAN.

W drugim kwadransie Olimpia Grudziądz wyszła na prowadzenie. Próbował aż wstrzelił się Agwan Papikjan. Tym razem już celnie, a na dodatek obok Mariusza Rzepeckiego do bramki.

31
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki PIOTR KURBIEL.

Na odpowiedź przeciwnika ze Stargardu nie trzeba było długo czekać. Niespodziewane trafienie Piotra Kurbiela, który wykorzystał rozprężenie w zespole z Grudziądza.

33
    Wymiana mocnych ciosów, ale nie nokautujących. Publiczność zastanawia się, jak teraz rozwinie się to widowisko.

34
    Wojciech Muzyk rzucił się w kierunku piłki, ale szczęśliwie dla niego ta nie poturlała się w światło bramki.

36
    Sporo stałych fragmentów prokurują przyjezdni. Przy ich okazji w polu karnym Błękitnych melduje się Donatas Nakrosius. Strzał środkowego defensora nie zaszkodził Mariuszowi Rzepeckiemu.

40
    Strzelcem bramki KONRAD HANDZLIK.

Rozstrzelali się piłkarze w ostatnich kilkunastu minutach. Konrad Handzlik znalazł się we właściwym miejscu i przywrócił Olimpii Grudziądz prowadzenie. Ponownie cieszą się gospodarze.

42
    Tym razem skoncentrowani gospodarze. Nie zamierzają pozbyć się swojego prowadzenia.

45
    Doliczona minuta.

45+1
    Koszmarne zachowanie Śmietanki. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Olimpia zagra po przerwie w osłabieniu.

45+1

Olimpia Grudziądz bliżej zwycięstwa po nieco ponad 45 minutach. Błękitni mają gola do odrobienia, ale jednocześnie przewagę zawodnika w polu, dlatego nie musi być nudno w drugiej połowie. Na razie 2:1 dla Biało-Zielonych.

46

49
    Najlepszą obroną jest atak, dlatego grudziądzanie pozostają na połowie swojego przeciwnika. Niebezpieczne uderzenie z rzutu wolnego na bramkę Błękitnych oddał Robert Ziętarski.

52
    Na interwencję Mariusza Rzepeckiego odpowiedział równie udanym chwytem Wojciech Muzyk.

55
    Agwan Papikjan ma apetyt na zdobycie drugiego gola i rozstrzygnięcie meczu. Dwa uderzenia tego zawodnika. Pierwsze niecelne, a drugie zatrzymane przez czujnego Mariusza Rzepeckiego.

57
    Błękitni nie potrafili przedrzeć się w pole karne Olimpii Grudziądz, dlatego oddali strzał z dystansu. Nie była to najszczęśliwsza decyzja, ani wykonanie.

59
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Handzlik, na boisku pojawia się Poręba.

63
    Wojciech Muzyk pod napięciem i cały czas radzi sobie z uderzeniami przyjezdnych. Kolejna dobra interwencja bramkarza Olimpii Grudziądz po strzale z dystansu.

65
    Stara się zorganizować do ataku drużyna ze Stargardu, ale nawet przewaga zawodnika nie daje im optycznej dominacji nad gospodarzami.

67
    Niecelna próba. Wojciech Muzyk wyłącznie podskoczył i odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

69
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Papikjan, na boisku pojawia się Kaczmarek.

73
    Junpei Shimmura również przedwcześnie opuszcza boisko. Sędzia wykluczył drugiego zawodnika w tym spotkaniu. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla pomocnika.

76
    Marcin Kaczmarek trafił w nogi przeciwnika. Ten rykoszet mógł być zaskakujący dla golkipera stargardzian, jednak Mariusz Rzepecki nie kapituluje w drugiej połowie.

80
    Po wyrównaniu się sił liczebnych Olimpia Grudziądz nie asekuruje się, a zamierza do końca spotkania nękać obronę przeciwnika swoimi atakami.

80
    Strzelcem bramki MATEUSZ MARZEC.

Pomocnik Olimpii Grudziądz znalazł drogę do bramki. Trzecie trafienie i najpewniej zamknięcie tego spotkania. Biało-Zieloni zbierają owoc swojego ofensywnego nastawienia.

83
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Kita, na boisku pojawia się Hirsz.

83
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Karmański, na boisku pojawia się Orłowski.

86
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Marzec, na boisku pojawia się Kamiński.

88
    Uderzenie Roberta Ziętarskiego z dystansu zatrzymane przez Mariusza Rzepeckiego. Olimpia już trochę znęca się nad swoim przeciwnikiem.

90
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi M. Kwiatkowski, na boisku pojawia się Sitkowski.

90+1
    Kamiński napomniany żółtą kartką za przewinienie już w doliczonym czasie.

90+4

Nie doszło do niespodzianki w Grudziądzu. Olimpia była lepsza od Błękitnych nawet kiedy grała dziesięciu na jedenastu. Wygrana 3:1 jest zasłużona i wyższa niż ta odniesiona w rundzie jesiennej. Biało-Zieloni wygrali drugi raz z rzędu i pozostają poważnymi kandydatami do awansu.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:54:49)

Gole: 28. Papikjan, 40. Handzlik, 80. Marzec – 31. Kurbiel

Kartki:   26. Śmietanko (OLG), 90+1. Kamiński (OLG) – 16. A. Kwiatkowski (BSS), 19. Shimmura (BSS)   45+1. Śmietanko (OLG) – 73. Shimmura (BSS)

Olimpia Grudziądz: Muzyk – Ciechanowski, Nakrosius, Witasik, Wawszczyk – Świetanko, Ziętarski – Marzec (86. Kamiński), Handzlik (59. Poręba), Papikjan (69. Kaczmarek) – Kita (83. Hirsz).

Zmiany: Brylewski – Gabor, Kaczmarek, Hirsz, Skibicki, Kamiński, Poręba.

Błękitni Stargard: Rzepecki – Patrzykąt, Baranowski, Błyszko, A. Kwiatkowski – Karmański (83. Orłowski), Shimmura – Cywiński, Gawron, M. Kwiatkowski (90. Sitkowski) – Kurbiel.

Zmiany: Brzozowski – Napora, Orłowski, Sitkowski, Ostrowski.

Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań)