Komprachcice – Ruda Śląska 3:7 (koniec)
Berland Komprachcice
3:7 (3:3)
Gwiazda Ruda Śląska
Niedziela 10.02.2019, 17:00 • OSiR Komprachcice • I liga futsalu - gr. południowa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Fantastyczna, futsalowa uczta, szykuje nam się na zakończenie weekendu w Komprachcicach. Pod Opole zawita trzecia siła ligowej tabeli, weterani śląskiej piłki halowej, Gwiazda Ruda Śląska!

Goście zgromadzili co prawda ponad dwa razy więcej punktów niż Berland, jednak czymże jest ten fakt wobec wyniku pierwszego meczu tych ekip. W 4.kolejce, Gwiazda ugościła drużynę z Komprachcic z najwyższymi honorami, pozwalając sobie zapakować 5 trafień, a odpowiadając – tylko jednym. Szykuje nam się zatem soczysty, emocjonujący rewanż!

Faworyta wskazać nietrudno, jednak jeśli Berland zagra tak jak w pucharowym meczu z Gattą, albo w pierwszej połowie meczu sparingowego z reprezentacją Polski, to rudzianie powinni się spodziewać poważnych kłopotów i naprawdę ciężkiej przeprawy. Co pokaże boisko? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie. Pierwszy gwizdek już o 17:00, bądźcie na czas! Do przeczytania :)

Berland Komprachcice: Burduja (Korzonek) – Meryk, Sapa, Przywara, Riemann – Krawców, Wedler, Gawin, Kilian (K), Małek

Gwiazda Ruda Śląska: Barteczka (Waszka) – Barański, Naleśnik, Hyży, Mrowiec – Jagodziński, Brysz, Hiszpański, Kmiecik, Węgrzyn, Piasecki (K), Siadul, Gładkowski

Główni: Marcin Stoń, Dawid Konieczny
    Czasowy: Krzysztof Chmura.

1

00:21
    Hyży z wolnego tuż obok spojenia, ładny strzał z dystansu

00:31
    Co prawda tego Państwo nie widzą, ale Berland dziś na biało, a Gwiazda – na granatowo-czarno

01:10
    Piękne zgranie Riemanna do Małka klatką piersiową, ale Łukasz nie opanował piłki

01:29
    Kolejny strzał gości, kolejny niecelny

02:00
    Meryk do Sapy, Sapa długo holował piłkę, ale ostatecznie odebrali ją weteranowi futsalowych boisk zawodnicy gości

02:42
    Barański w dogodnej sytuacji strzela tak, że kasetony komprachcickiej sali niemal spadają z sufitu. Szkoda, mogło być groźnie!

03:08
    Wracamy pod bramkę Gwiazdy, Przywara z autu

03:17
    Gol dla Gwiazdy!
    Strzelcem bramki JAGODZIŃSKI. Asysta Piasecki.
    Kontra gości, Piasecki popędził prawą stroną, mocno wbił piłkę pod bramkę, a tam nabiegał już Jagodziński. Książkowo rozegrana kontra!

03:46
    Najpierw Kmiecik, potem Hiszpański. Świetne strzały zawodników gości, ale fenomenalne interwencje bramkarza reprezentacji Mołdawii, ratują Berland przed utratą kolejnej bramki!!!

04:19
    Stały fragment gry. Gawin mocno pod bramkę Gwiazdy, ale nikt nie zamykał tego podania.

04:42
    Bardzo ładna akcja Małka, podciągnął wysoko piłkę, oddał to wolnego Kiliana, ale tylko rożny dla gospodarzy

05:24
    Kmiecik blokowany pod polem karnym Berlandu. To nie jest łatwy mecz dla gospodarzy, ale mają swoje szanse.

06:19
    Mocny strzał Kiliana z dystansu, ale ponownie niecelnie. Gwiazda w kolejnym ataku pozycyjnym!

06:44
    Gawin bardzo ładnie przepchnął Mrowca, Burduja nie miał wiele roboty

07:00
    Przywara ze strzałem, ale niecelnie. Wcześniej Sapa faulowany, pierwsze przewinienie gości.

07:25
    Strzelcem bramki HYŻY. Asysta Mrowiec.
    Bramka bardzo podobna do poprzedniej – mocne wbicie ze skrzydła i wzorowe domknięcie pod samą bramką. Egzekucji dokonał Michał Hyży.

07:25
    Timeout dla gospodarzy.

08:11
    Barański za mocno do Naleśnika, Mrowiec rozkręca kolejny atak Berlandu.

08:29
    Bardzo ładnie rozpędzał się Małek lewą stroną, ale Gwiazda umie we wślizgi. Akcja zatrzymana.

08:43
    Barański uderza Sapę w twarz, drugi faul gości, wolny spod krawędzi pola karnego Barteczki.

08:51
    Łoooo, świetny przechwyt Mrowca, błyskawiczna solowa kontra, ale Burduja nie dał się obiegać sam na sam!

09:13
    Berland bardzo ładnie radzi sobie z pressingiem Gwiazdy. Efektem: faul numer 3.

09:43
    Małek blokuje Jagodzińskiego. Wciąż zero przewinień na koncie gospodarzy.

09:50
    Riemann bardzo ładnie w defensywie

09:59
    Piasecki zatrzymuje podanie Gawina, dziurawiąc sufit hali. Aut dla Berlandu.

10:10
    Mocny strzał Gawina, ale będzie jeszcze rożny dla Berlandu

10:11
    Ładnie nabiegał Kilian na podanie z rogu, ale strzał nad bramką

11:02
    Gwiazda bardzo długo rozgrywała atak, ale ostatecznie udany pressing Berlandu poskutkował odzyskaniem piłki

11:25
    Gol dla Berland OSiR-u Komprachcice!
    Strzelcem bramki Krawców.
    Drużyna Gwiazdy na chwilę stanęła, bo Hiszpański leżał na parkiecie, jednak sędzia nie przerwał akcji... a Wojtek Krawców wykorzystał to, pakując piłkę do bramki między nogami zdezorientowanych gości!

11:39
    Strzelcem bramki RIEMANN. Asysta: Burduja.
    Riemann autorem wyrównania, jednak w starciu o górną piłkę, ucierpiał tym razem Barteczka. Bardzo pechowa minuta dla rudzian.

12:00
    Bardzo mocny strzał Hyżego, jednak Burduja instynktownie wystawia nogę!

12:34
    Kolejna petarda Hyżego, tym razem z wolnego, jednak strzał niecelny

12:51
    Berland naprawdę nieźle radzi sobie z pressingiem gości, rozgrywając piłkę pod własną bramką

13:11
    Za to kochamy futsal; w ciągu 15 sekund, gospodarze odwrócili losy spotkania i w zasadzie mecz zaczyna się od początku!

13:19
    Barański w spojenie, następnie Hyży (tradycyjnie) mocno, ale (tradycyjnie) broni Burduja!

13:47
    Sapa strzela ze środka, ale Barteczka wyłapuje piłkę

14:38
    Ładnie przedzierał się Kilian lewą stroną, podał pod bramkę do Małka, ale "Mały" wzięty w kleszcze i Barteczka wyłuskał piłkę spod nóg gracza Berlandu

14:51
    Z czystej pozycji Kmiecik po rozegraniu ze stojącej piłki, jednak niecelnie, Burduja nie musiał interweniować

15:12
    W dalszym ciągu 3:0 w przewinieniach.

15:21
    Bardzo czysto i bardzo skutecznie Sapa w defensywie

15:44
    Kolejny strzał Kmiecika z bardzo podobnej pozycji, jednak Berland skutecznie się broni.

16:06
    Siadul blokowany przez Sapę

16:16
    Barteczka strzela ze środka boiska, ale tuż obok słupka!

16:37
    Hiszpański obsłużony świetnym podaniem w tempo, ale nie udało się zamienić tego na bramkę! Berland znowu skutecznie się broni. Chwila przerwy w grze, Gawin potrzebuje pomocy medycznej.

17:25
    Kilian podcinany przez Hyżego, ale sędzia nie używa gwizdka.

17:25
    Zawodnicy Berlandu długo nie czekali z rewanżem, pierwsze przewinienie na koncie gospodarzy! Będzie wolny dla rudzian z bliskiej odległości...

17:25
    ...ale jeszcze czas dla trenera Łukasza Kujawy

17:27
    Strzelcem bramki PIASECKI.
    Świetna kombinacja przy rzucie wolnym. Piasecki pakuje piłkę do bramki, chyba jeszcze pomógł mu słupek.

17:35
    Czwarte przewinienie na koncie gości

18:54
    Mocny strzał Małka, ale wprost w Barańskiego. Chwila przerwy potrzebna "jedynce" Gwiazdy.

19:02
    Sapa brzydko podcina Mrowca pod własnym polem karnym, sędzia używa gwizdka i będzie wolny z bardzo niebezpiecznej odległości

19:06
    Barański strzela, ale Burduja górą!

19:20
    Ponownie bardzo ładny strzał Barańskiego, ponownie bardzo ładna interwencja bramkarza Berlandu!

19:38
    Strzelcem bramki KILIAN. Asysta Krawców.
    Krawców spod linii końcowej do kapitana Berlandu, Kilian opanował podniesioną piłkę i technicznie zasadził przy dalszym słupku. Znowu mamy remis!!!

19:59
    Jeszcze jedna ładna akcja Gwiazdy, ale i tym razem brakło celności

20:00

Co za meczycho w Komprachcicach! Berland bardzo skutecznie goni wynik, choć to Gwiazda naciskała przez większość pierwszej połowy. 0:2 po ośmiu minutach i podcięte skrzydła gospodarzy? Jeszcze czego! W 15 sekund Berland potrafił odrobić dwubramkową stratę! Piasecki ugryzł gospodarzy w 18. minucie, ale i to nie zraziło zawodników z Komprachcic. Sprawy w swoje ręce wziął kapitan Berlandu i na 22 sekundy przed gwizdkiem do szatni, zapakował kolejne wyrównanie!

Ależ zwroty akcji w tym meczu. Po przerwie może się zdarzyć naprawdę wszystko. Koniecznie zostańcie z nami, tu się jeszcze będzie działo! Wracamy za kilka minut ;)

20:01

20:15
    Zapachniało mocnym otwarciem gości, ale strzał tuż obok spojenia!

20:20
    Riemann na raty, ale tylko obija słupek! Było groźnie! Jęk zawodu na trybunach

21:05
    Kilian bardzo skutecznie w defensywie

21:15
    Średnio pilnowany Naleśnik strzela do średnio pilnowanej bramki Berlandu, wszyscy zamarli na moment... ale słupek ratuje gospodarzy!

21:52
    Łooo, Barański pięknie, w samo okno, ale właśnie tam pofrunął Burduja. Wciąż 3:3 ;)

23:03
    Sapa – Krawców – Kilian, piłka jak po sznurku, ale kapitan Berlandu faulowany... choć sędzia nie używa gwizdka. Protesty graczy gospodarzy.

23:33
    Burdujaaaaa! Próbował Kmiecik na środku.

23:42
    Sapa zbiera soczysty strzał w twarz od siadula. Headshot godny Counter Strike'a. Chwilka przerwy dla trenera komprachcickiej młodzieżówki.

23:44
    Teraz z kolei Burduja potrzebuje pomocy medycznej, ale po chwili wstaje o własnych siłach.

24:22
    Petarda Piaseckiego po kolejnym rozegraniu ze stojącej piłki, jednak Burduja ma patent na obronę takich strzałów!

24:50
    Kilian faulowany przez Jagodzińskiego

25:04
    Prostackie zachowanie Siadula, Krawców pchnięty od tyłu bez piłki, drugie przewinienie gości w tej połowie.

25:25
    Kilian z Sapą do spółki pod bramką Barteczki, ale Gwiazda skutecznie się broni. Kilian hamuje jednak kontrę.

25:54
    Strzelcem bramki NALEŚNIK.
    Matko jedyna, poczwórna interwencja bramkarza Berlandu, jednak ostatecznie Burduja pokonany przez Naleśnika. Niech to sobie wszyscy obejrzą na pomeczowym materiale video...

26:45
    Bardzo nieudane rozegranie Gawina. Rudzianie ruszają z kolejnym atakiem.

27:05
    Po raz kolejny świetnie broni Burduja!

27:14
    Gawin za mocno na lewą stronę, Berland ponownie musi się bronić

27:31
    Piasecki mocno bije pod bramkę, gospodarze po raz kolejny skutecznie w defensywie

28:00
    I znowu słupek ratuje Berland!

28:38
    Faulował najpierw Małek, potem Gawin, ale sędzia puszcza akcję. Głośne protesty rudzian.

28:57
    A jednak sędzia poczekał z zaraportowaniem fauli do pierwszej przerwy w grze. 3 przewinienia na koncie Berlandu w tej połowie.

29:30
    Kmiecik blokowany, Hiszpański niecelnie

29:41
    Piasecki ukarany żółtą kartką za głośne krytykowanie pracy sędziego

29:52
    Sapa górą w tempo do Kiliana. Piękna akcja, ale bez wyrównania.

30:21
    Meryk w aut. Tempo rośnie, emocji coraz więcej.

30:33
    Ależ okazja rudzian! Na dwa razy, jednak Burduja z najwyższym trudem broni!

30:51
    Faul Kiliana, czwarte przewinienie gospodarzy w tej połowie

31:03
    Mrowiec mocno pod bramkę do Barańskiego, ale nie do końca w tempo

31:25
    Rezerwowy bramkarz rudzian z żółtą kartką za "niesportowe zachowanie". Głośno krytykował decyzję sędziego.

31:54
    Kilian fauluje, piąte przewinienie gospodarzy, żółta kartka dla kapitana Berlandu