Miedź – Zagłębie S. 0:2 (koniec) | Arka – Śląsk 0:2 (koniec) | Korona – Lech P. 0:0 (koniec)
Arka Gdynia
0:2 (0:0)
Śląsk Wrocław
Sobota 30.03.2019, 18:00 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • Runda 27

To już wszystko z Gdyni. Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji live i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfach. Do usłyszenia! (20:12:26)

Śląsk wywozi trzy oczka z Gdyni!

Spotkanie w Gdyni za nami. Śląsk triumfuje 2:0 i wydaje się, że zwycięstwo wrocławian jest zasłużone. Arka w coraz trudniejszej sytuacji. Stołek Zbigniewa Smółki coraz bardziej rozgrzany!

90+5

90+2
    Warto nadmienić, że arbiter zdecydował się doliczyć cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Marcin Robak, na boisku pojawia się Arkadiusz Piech.
    90+1. Lubambo Musonda zdobył gola, ale był na pozycji spalonej.

90+1
    Mamy trzeciego gola dla Śląska. Kontra gości. Zagranie Marcina Robaka do Lubambo Musondy, który w sytuacji sam na sam pokonuje Steinborsa. Pomocnik wrocławian był jednak na pozycji spalonej!

89
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Maciej Jankowski, na boisku pojawia się Mateusz Stępień.
    88. Igors TARASOVS - 0:2

88
    Gol dla Śląska!

Strzelcem bramki IGORS TARASOVS.

Mocne wstrzelenie futbolówki przez Krzysztofa Mączyńskiego, Luke Maricia wyprzedził Igors Tarasovs i skierował piłkę głową do bramki. Jest już chyba po meczu!

87
    Faulowany na lewym skrzydle był Krzysztof Mączyński. Śląsk zaczyna od rzutu wolnego. Mijają kolejne niezwykle cenne sekundy.

87
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Igors Tarasovs.

85
    Dośrodkowanie Roberta Picha z lewej flanki zostało zablokowane. Od rzutu rożnego wznowią grę przyjezdni.

84
    Przeciągnięte dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu wolnego. Piłka opuściła plac gry i Steinbors wznowi grę z piątego metra.

81
    Około dziesięć minut pozostało do zakończenia spotkania. Czy Arkę stać jeszcze na zmianę rezultatu? Najbliższe minuty przyniosą odpowiedź na to pytanie!

79
    Żółtym kartonikiem został również ukarany Robert Pich. Zarówno Pich jak i Mączyński nie zagrają w następnym meczu Śląska.

Tomek

Gole: 60. Łabojko, 88. Tarasovs

Kartki:   76. Mączyński (SLA), 79. Pich (SLA)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały celne: 1:3. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 9:5. Spalone: 1:2. Foule: 17:19.
    Arka Gdynia: Steinbors – Olczyk (66. Zbozień), Maghoma, Marić, Marciniak – Vejinović, Deja (66. Siemaszko), Nalepa, Janota – Jankowski (89. Stępień), Kolev.
    Zmiany: Staniszewski – Zbozień, Danch, Cvijanovič, Banaszewski, Siemaszko.

Śląsk Wrocław: Słowik – Celeban, Čotra, Golla, Hołownia – Łabojko, Mączyński, Chrapek (87. Tarasovs), Gąska (78. Musonda), Pich – Robak (90+2. Piech).
    Zmiany: Wrąbel – Ahmadzadeh, Tarasovs, Musonda, Dankowski, Piech, Pawelec.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź).