Wigry – Stal M. 0:1 (koniec) | Chojniczanka – Termalica 1:1 (koniec) | Sandecja – Warta 2:1 (koniec)
Odra O. – GKS K. 0:4 (koniec) | Stomil – Jastrzębie 1:1 (koniec) | Raków – Garbarnia 1:0 (koniec)
GKS T. – Bytovia 1:0 (koniec)
Odra Opole
0:4 (0:3)
GKS Katowice
Sobota 30.03.2019, 17:45 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • 26. kolejka

GKS Katowice wysoko pokonuje Odrę Opole. Katowiczanie w pierwszej połowie, na przestrzeni kilku minut zdobyli trzy gole, co ułożyło to spotkanie. Promyk nadziei dla Odry zatlił się, kiedy w 36 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Habusta. Odra nie potrafiła jednak wykorzystać gry w przewadze, choć przez większą część drugiej połowy atakowała, to Gieksa skutecznie skontrowała, podwyższając na 4:0 i ostatecznie gasząc nadzieje miejscowych. Zasłużone zwycięstwo przyjezdnych z Katowic. Dziękujemy za wspólne emocje! (19:39:12)

90+1

89
    Fenomenalna interwencja Mariusza Pawełka! Sytuacyjnie z 5. metra uderzał Skrzypczak, a kapitalnym refleksem wykazał się doświadczony golkiper! To powinien być gol honorowy dla Odry!

88
    Na spalonym Śpiączka.

88
    Siadło nam tempo spotkania.

85
    Błanik dopadł do piłki w polu karnym, ale z woleja uderzył na wiwat.

84
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Trojak, na boisku pojawia się Bonecki.

80
    Jeszcze 10 minut gry. Zgasły nadzieje gospodarzy.

78
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Strzelcem bramki ADRIAN BŁĄD.

Odra atakowała i atakowała, a GKS skontrował. Kapitalny rajd Puchacza, który minął trzech piłkarzy Odry, po czym wypuścił na wolne pole Błąda, a ten ze stoickim spokojem przelobował Krysiaka! Gieksa podwyższa prowadzenie grając w osłabieniu!

76
    Dobra wrzutka Mikinicia i niewiele brakowało, by jego partnerzy dopadli do piłki.

76
    Martin Gomez zablokowany w szesnastce.

75
    Kwadrans do końca spotkania. Rośnie przewaga miejscowych, ale też coraz mniej czasu.

73
    Błanik urwał się obrońcom, ale nie zdołał dopaść do piłki w dobrej sytuacji. Coraz groźniej Odra, jakby opadli z sił, grając w osłabieniu rywale.

73
    Powinno być 1:3, ale świetnie broni Pawełek!

71
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Woźniak, na boisku pojawia się Śpiączka.

70
    Woźniak wypchnięty przez dwójkę rywali ze światła bramki.

68
    Odra w inicjatywie, a Gieksa groźnie kontratakuje. Póki co przewaga jednego zawodnika nie przekłada się na gole dla Odry.

66
    Odra biła rzut rożny, po którym niecelnie głową strzelał Baranowski.

66
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Czyżycki, na boisku pojawia się Skrzypczak.

Piotr

Gole: 27. Anon, 29. Baranowski (sam.), 33. Puchacz, 78. Błąd

Kartki:   45+3. Brusiło (ODO) – 32. Habusta (KAT), 52. Wawrzyniak (KAT)   36. Habusta (KAT)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 0:5. Foule: 17:15.
    Odra Opole: Krysiak – Mikinic, Baranowski, Szota, Brusiło – Błanik, Czyżycki (66' Skrzypczak), Trojak (84' Bonecki), Janus – Urynowicz (46' Niziołek), Martin Gomez.
    Zmiany: Szromik, Żemło, Niziołek, Rybicki, Bonecki, Winiarczyk, Skrzypczak.

GKS Katowice: Pawełek – Jędrych, Mączyński, Anon (41' Rzonca), Błąd, Poczobut, Puchacz, Lisowski, Habusta, Dejmek (14' Wawrzyniak), Woźniak (71' Śpiączka).
    Zmiany: Baran, Rzonca, Łyszczarz, Piesio, Tabiś, Śpiączka, Wawrzyniak.

Sędziowie: Paweł Pskit (Łódzki ZPN)