Everton – Wolves 3:2 (koniec) | Arsenal – Tottenham 2:2 (koniec)
Arsenal F.C.
2:2 (1:2)
Tottenham Hotspur
Niedziela 01.09.2019, 17:30 • Emirates Stadium, Londýn • Angielska Premier League • Runda 4

Derby północnego Londynu dobiegły końca! Tottenham prowadził dwoma bramkami, ale Kanonierzy się nie poddali i odrobili straty. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 2:2 i podziałem punktów. Dziękuję za uwagę! (19:24:27)

90+5
    To była piłka meczowa! Strzał Sissoko z obrębu pola karnego zostaje jednak zablokowany przez jednego z defensorów Arsenalu!

90+5
    Pepe drugi raz w krótkim odstępie czasu przegrywa pojedynek z defensorami Tottenhamu.
    90+4. Harry Kane (TOT)

90+4
    Fauluje na połowie rywali Kane. Szybko wznawiają grę Kanonierzy.

90+2
    W nieprzepisowy sposób walczył o piłkę Xhaka i on także zostaje upomniany przez arbitra.

90+1
    Aż o pięć minut przedłużony został ten pojedynek!

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Ogromne emocje na Etihad! Za chwilę dowiemy się, ile dodatkowych minut otrzymają obydwie drużyny.

89
    Rzut rożny dla Tottenhamu po zablokowanym zagraniu Kane'a.

87
    Sokratis Papastathópoulos upomniany żółtą kartką.

85
    Tym razem niecelnie na bramkę Tottenhamu uderzał Pepe.

84
    Zablokowane uderzenie Aubameyanga! Mocno rozpędzili się Kanonierzy, ale może im zabraknąć czasu na strzelenie decydującego gola.

82
    Dośrodkowanie Eriksena z rzutu wolnego, ale przechwytują piłkę defensorzy Arsenalu.
    80. Sokrátis Papastathópoulos (ARS)

80
    Pada gol dla Arsenalu, ale błyskawicznie zostaje anulowany! Czujne oko VAR-u wyłapało pozycję spaloną!

80
    Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Wydaje się, że bliżej ewentualnego zwycięskiego gola są miejscowi.

79
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Son Heung-Min, na boisku pojawia się Giovani Lo Celso.

79
    Użył łokcie w walce o piłkę Sanchez i słusznie obejrzał "żółtko".

78
    Ładnie do strzału z woleja złożył się Pepe, jednak piłka po jego uderzeniu minęła bramkę rywali!

77
    Po dośrodkowaniu Ceballosa z rzutu rożnego wybijają piłkę defensorzy Tottenhamu.

76
    Przycisnęli Kanonierzy, którzy nie chcą zadowalać się jedynie remisem.

74
    Przytrzymywał rywala Winks i obejrzał żółtą kartkę.

73
    Faulował Ceballos i rywale rozpoczną od rzutu wolnego.
    71. Pierre-Emerick Aubameyang (ARS) - 2:2

71
    Gol dla Arsenalu!
    Doprowadzają do wyrównania Kanonierzy! Znakomite zagranie Guendouziego na piąty metr, skąd piłkę do bramki skierował PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG!

70
    Na przebój próbował pójść Mchitarjan, ale stracił piłkę.

69
    Przyjezdni spokojnie utrzymują się przy piłce na własnej połowie boiska, chcąc ukraść rywalom jak najwięcej czasu.
    Kane wyśrubował nowy rekord:

67
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alexandre Lacazette, na boisku pojawia się Henrich Mchitarjan.

65
    Ratuje skórę Kogutów dziś Hugo Lloris! Kolejna bezbłędna interwencja, tym razem po strzale Ceballosa!

64
    Dośrodkowanie Rose'a, ale żaden z jego kolegów nie zdołał dopaść do futbolówki.

63
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Lucas Torreira, na boisku pojawia się Dani Ceballos.

63
    Lacazette nieprzepisowo walczył o piłkę z rywalem i arbiter pokazuje mu żółtą kartkę.

61
    Godzina gry za nami. Arsenal próbuje, ale wynik cały czas pozostaje bez zmian. Tottenham bliski pierwszego ligowego triumfu na Etihad od prawie dziewięciu lat!

60
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Érik Lamela, na boisku pojawia się Dele Alli.
    59. Harry Kane (TOT)

59
    Akcja Arsenalu przerwana przez sędziego. Na spalonym znajdował się Kolasinac.

58
    Trzeci gracz Tottenhamu indywidualnie ukarany przez arbitra. Tym razem padło na Eriksena.

56
    Mógł być remis! Lloris świetnie interweniuje po strzale głową Goundouziego!

55
    Nie opanował piłki w polu karnym gospodarzy Lamela. Trzeci gol dla gości wyraźnie przybliżyłby ich do zwycięstwa.

54
    Zagranie Aubameyanga przejęte przez rywali. Tottenham przy piłce.

52
    Zakotłowało się pod bramką Arsenalu, ale strzał Sona zablokowany! Od rzutu rożnego rozpoczną Koguty.

51
    Harry Kane fauluje jednego z rywali i gospodarze rozpoczną od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

49
    Rzut rożny dla Tottenhamu, ale bez zagrożenia. Dobre wyjście z bramki zanotował Leno.

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.
    46. Alexandre Lacazette (ARS)

46
    Szybko stworzyli sobie okazję miejscowi. Strzał głową Lacazette broni jednak Lloris!

46

Bardzo ciekawe trzy kwadranse za nami! Padły trzy gole, sporo było okazji podbramkowych. Z pewnością jeszcze wiele emocji przed nami. Widzimy się za piętnaście minut!

45+3
    45+2. Alexandre Lacazette (ARS) - 1:2

45+2
    Łapią kontakt z rywalami tuż przed przerwą Kanonierzy! Po zagraniu Pepe w pole karne piłka trafiła do ALEXANDRE LACAZETTE, który wpisuje się na listę strzelców!

45
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania!
    44. Nicolas Pépé (ARS)

44
    Son zablokowany i od rzutu rożnego będą wznawiać grę przyjezdni.

42
    Szansa na odpowiedź! Pepe uderzał z pola karnego, ale czujnie broni Lloris!
    40. Harry Kane (TOT) - 0:2

40
    Gol dla Tottenhamu!
    Podwyższają prowadzenie goście! Płaskie uderzenie HARRY'EGO KANE'A tuż przy słupku i nie miał szans Leno, który rzucił się w drugą stronę!
    39. Son Heung-Min (TOT)

39
    Xhaka fauluje we własnym polu karnym i arbiter dyktuje jedenastkę dla Tottenhamu!

38
    Lacazette fauluje i teraz to Koguty będą wykonywać rzut wolny z odległości około trzydziestu metrów.

36
    Niezbyt pewnie interweniuje Leno, ale nie zdołali dobić rywale! W ostatniej chwili zablokowany został Kane!

35
    Zbyt mocne zagranie do Pepe i futbolówkę przechwytują przyjezdni.

33
    Po dośrodkowaniu Pepe z rzutu rożnego pewnie wybijają piłkę defensorzy Tottenhamu.

32
    Podciął rywala Lamela i drugi zawodnik Tottenhamu zostaje upomniany przez arbitra.

31
    Podopieczni Unaia Emery'ego utrzymują się teraz przy piłce na własnej połowie boiska.

30
    Nieskuteczni są jak na razie miejscowi. Pół godziny gry na Emirates Stadium za nami. Tottenham cały czas na prowadzeniu.

28
    I jeszcze jeden rzut wolny. Ostro na dwudziestym metrze atakował rywala Danny Rose.

27
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Pepe, ale piłka w znacznej odległości minęła słupek bramki Tottenhamu.

26
    Jeszcze jeden rzut wolny dla Arsenalu na połowie rywali. Ustawia mur Lloris, trzech zawodników gospodarzy stoi pryz piłce.

24
    Torreira dopadł do piłki wybitej przed pole karne, ale uderzył bardzo niecelnie.
    23. Nicolas Pépé (ARS)

23
    Już otrząsnęli się po utracie gola miejscowi. Było groźnie pod bramką Kogutów, ale tylko korner dla Arsenalu.

20
    Dość ostro na połowie rywali potraktowany Guendouzi, ale arbiter nie sięga po kartkę. Rzut wolny dla Arsenalu.

19
    Kolejny raz dobrze interweniuje Leno, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
    18. Son Heung-Min (TOT)

18
    Mogło być już 2:0! Atomowe uderzenie Sona, ale świetnie interweniuje Leno! Tylko korner dla Tottenhamu.

15
    Zbyt mocny przerzut piłki od Lacazette do Aubameyanga i przyjezdni przechwytują futbolówkę.

14
    Nieco oszołomieni po utracie gola są Kanonierzy. Próbują to wykorzystać przyjezdni, chcąc jeszcze powiększyć swoją przewagę.

12
    Trzeba przyznać, że to dość niespodziewane trafienie. Przez pierwszych dziesięć minut grę prowadził Arsenal, jednak to rywale prowadzą!
    10. Christian Eriksen (TOT) - 0:1

10
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Płaskie uderzenie Sona wybronił Leno, ale do dobitki ruszył CHRISTIAN ERIKSEN, który ze spokojem skierował piłkę do pustej bramki!

10
    Niecelne płaskie uderzenie Lacazette z dwudziestego metra. Od bramki grę wznowi Lloris.

9
    Son umiejętnie naciskał jednego z rywali, ale ostatecznie od autu Arsenal.

8
    Próbowali jakoś odpowiedzieć na pierwsze akcje rywali goście, ale zabrakło strzałów na bramkę strzeżoną przez Leno.

6
    Maitland-Niles złożył się do uderzenia z dystansu, ale skutecznie zablokował uderzenie będący we własnym polu karnym Kane.

5
    Groźna centra z lewego skrzydła na piąty metr, ale wybijają piłkę defensorzy Tottenhamu. Chwilę później Kolasinac wywalczył rzut rożny.

4
    Przejęli futbolówkę przyjezdni, ale spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

3
    Miejscowi przejęli piłkę w środku pola i od razu ruszają z wyprowadzeniem akcji.

2
    Już pierwsza okazja gospodarzy, zakończona jednak zbyt wysokim uderzeniem zza linii pola karnego.

1
    Rozpoczęli! Kanonierzy na czerwono-biało, a Koguty biało-granatowo.

1
    Optymistyczna dla kibiców Arsenalu statystyka przed nadchodzącym meczem:

Protokół meczowy:

Arsenal F.C.: Leno – Maitland-Niles, Papastathópoulos, David Luiz, Kolašinac – Torreira, Xhaka (C), Guendouzi – Pépé, A. Lacazette, Aubameyang.
    Rezerwowi: Martinez – Chambers, Mchitarjan, D. Ceballos, Özil, Willock, Nelson.

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks – Lamela, Eriksen, S. Heung-Min – Kane.
    Rezerwowi: Gazzaniga – Aurier, Davies, Lo Celso, Alli, Lucas Moura, Skipp.

Sędzia główny: Martin Atkinson
    Asystenci: Lee Betts, Constantine Hatzidakis
    Sędzia techniczny: Andre Marriner.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Derby północnego Londynu cieszą się zainteresowaniem nie tylko w Anglii:

Tottenham Hotspur:

Koguty także mierzyły się już z rywalem z czołówki. Na Etihad Stadium grały z mistrzami kraju, Manchester City. Tottenham zremisował, ale kolejkę później uległ u siebie Newcastle. Cztery punkty pozwalają na zajmowanie dziesiątej lokaty.

Arsenal FC:

Kanonierzy tegoroczny sezon rozpoczęli od dwóch zwycięstw. W ostatniej kolejce mierzyli się jednak z wicemistrzem – Liverpoolem i przegrali 1:3. obecnie z sześcioma punktami na koncie zajmują szóste miejsce.

Najlepsze na koniec:

Niedzielne popołudnie w derbami północnego Londynu – to brzmi naprawdę obiecująco! Na zakończenie 4. kolejki angielskiej Premier League Arsenal na własnej terenie podejmie Tottenham Hotspur.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Gole: 45+2. A. Lacazette, 71. Aubameyang – 10. Eriksen, 40. Kane (kar.)

Kartki:   63. A. Lacazette (ARS), 87. Papastathópoulos (ARS), 90+2. Xhaka (ARS) – 28. Rose (TOT), 32. Lamela (TOT), 58. Eriksen (TOT), 74. Winks (TOT), 79. D. Sánchez (TOT)

Strzały celne: 8:9. Strzały niecelne: 10:3. Rzuty rożne: 11:6. Spalone: 3:1. Foule: 13:19.
    Arsenal F.C.: Leno – Maitland-Niles, Papastathópoulos, David Luiz, Kolašinac – Torreira (63. D. Ceballos), Xhaka (C), Guendouzi – Pépé, A. Lacazette (67. Mchitarjan), Aubameyang.
    Zmiany: Martinez – Chambers, Mchitarjan, D. Ceballos, Özil, Willock, Nelson.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks – Lamela (60. Alli), Eriksen, S. Heung-Min (79. Lo Celso) – Kane.
    Zmiany: Gazzaniga – Aurier, Davies, Lo Celso, Alli, Lucas Moura, Skipp.

Sędzia techniczny: Andre Marriner