Everton – Wolves 3:2 (koniec) | Arsenal – Tottenham 2:2 (koniec)
Arsenal F.C.
2:2 (1:2)
Tottenham Hotspur
Niedziela 01.09.2019, 17:30 • Emirates Stadium, Londýn • Angielska Premier League • Runda 4

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Najlepsze na koniec:

Niedzielne popołudnie w derbami północnego Londynu – to brzmi naprawdę obiecująco! Na zakończenie 4. kolejki angielskiej Premier League Arsenal na własnej terenie podejmie Tottenham Hotspur.

Arsenal FC:

Kanonierzy tegoroczny sezon rozpoczęli od dwóch zwycięstw. W ostatniej kolejce mierzyli się jednak z wicemistrzem – Liverpoolem i przegrali 1:3. obecnie z sześcioma punktami na koncie zajmują szóste miejsce.

Tottenham Hotspur:

Koguty także mierzyły się już z rywalem z czołówki. Na Etihad Stadium grały z mistrzami kraju, Manchester City. Tottenham zremisował, ale kolejkę później uległ u siebie Newcastle. Cztery punkty pozwalają na zajmowanie dziesiątej lokaty.
    Derby północnego Londynu cieszą się zainteresowaniem nie tylko w Anglii:

Obsada sędziowska:

Sędzia główny: Martin Atkinson
    Asystenci: Lee Betts, Constantine Hatzidakis
    Sędzia techniczny: Andre Marriner.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Arsenal F.C.: Leno – Maitland-Niles, Papastathópoulos, David Luiz, Kolašinac – Torreira, Xhaka (C), Guendouzi – Pépé, A. Lacazette, Aubameyang.
    Rezerwowi: Martinez – Chambers, Mchitarjan, D. Ceballos, Özil, Willock, Nelson.

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks – Lamela, Eriksen, S. Heung-Min – Kane.
    Rezerwowi: Gazzaniga – Aurier, Davies, Lo Celso, Alli, Lucas Moura, Skipp.

Optymistyczna dla kibiców Arsenalu statystyka przed nadchodzącym meczem:

1

1
    Rozpoczęli! Kanonierzy na czerwono-biało, a Koguty biało-granatowo.

2
    Już pierwsza okazja gospodarzy, zakończona jednak zbyt wysokim uderzeniem zza linii pola karnego.

3
    Miejscowi przejęli piłkę w środku pola i od razu ruszają z wyprowadzeniem akcji.

4
    Przejęli futbolówkę przyjezdni, ale spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

5
    Groźna centra z lewego skrzydła na piąty metr, ale wybijają piłkę defensorzy Tottenhamu. Chwilę później Kolasinac wywalczył rzut rożny.

6
    Maitland-Niles złożył się do uderzenia z dystansu, ale skutecznie zablokował uderzenie będący we własnym polu karnym Kane.

8
    Próbowali jakoś odpowiedzieć na pierwsze akcje rywali goście, ale zabrakło strzałów na bramkę strzeżoną przez Leno.

9
    Son umiejętnie naciskał jednego z rywali, ale ostatecznie od autu Arsenal.

10
    Niecelne płaskie uderzenie Lacazette z dwudziestego metra. Od bramki grę wznowi Lloris.

10
    Gol dla Tottenhamu!
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Płaskie uderzenie Sona wybronił Leno, ale do dobitki ruszył CHRISTIAN ERIKSEN, który ze spokojem skierował piłkę do pustej bramki!
    10. Christian Eriksen (TOT) - 0:1

12
    Trzeba przyznać, że to dość niespodziewane trafienie. Przez pierwszych dziesięć minut grę prowadził Arsenal, jednak to rywale prowadzą!

14
    Nieco oszołomieni po utracie gola są Kanonierzy. Próbują to wykorzystać przyjezdni, chcąc jeszcze powiększyć swoją przewagę.

15
    Zbyt mocny przerzut piłki od Lacazette do Aubameyanga i przyjezdni przechwytują futbolówkę.

18
    Mogło być już 2:0! Atomowe uderzenie Sona, ale świetnie interweniuje Leno! Tylko korner dla Tottenhamu.
    18. Son Heung-Min (TOT)

19
    Kolejny raz dobrze interweniuje Leno, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

20
    Dość ostro na połowie rywali potraktowany Guendouzi, ale arbiter nie sięga po kartkę. Rzut wolny dla Arsenalu.

23
    Już otrząsnęli się po utracie gola miejscowi. Było groźnie pod bramką Kogutów, ale tylko korner dla Arsenalu.
    23. Nicolas Pépé (ARS)

24
    Torreira dopadł do piłki wybitej przed pole karne, ale uderzył bardzo niecelnie.

26
    Jeszcze jeden rzut wolny dla Arsenalu na połowie rywali. Ustawia mur Lloris, trzech zawodników gospodarzy stoi pryz piłce.

27
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Pepe, ale piłka w znacznej odległości minęła słupek bramki Tottenhamu.

28
    I jeszcze jeden rzut wolny. Ostro na dwudziestym metrze atakował rywala Danny Rose.

30
    Nieskuteczni są jak na razie miejscowi. Pół godziny gry na Emirates Stadium za nami. Tottenham cały czas na prowadzeniu.

31
    Podopieczni Unaia Emery'ego utrzymują się teraz przy piłce na własnej połowie boiska.

32
    Podciął rywala Lamela i drugi zawodnik Tottenhamu zostaje upomniany przez arbitra.

33
    Po dośrodkowaniu Pepe z rzutu rożnego pewnie wybijają piłkę defensorzy Tottenhamu.

35
    Zbyt mocne zagranie do Pepe i futbolówkę przechwytują przyjezdni.

36
    Niezbyt pewnie interweniuje Leno, ale nie zdołali dobić rywale! W ostatniej chwili zablokowany został Kane!

38
    Lacazette fauluje i teraz to Koguty będą wykonywać rzut wolny z odległości około trzydziestu metrów.

39
    Xhaka fauluje we własnym polu karnym i arbiter dyktuje jedenastkę dla Tottenhamu!
    39. Son Heung-Min (TOT)

40
    Podwyższają prowadzenie goście! Płaskie uderzenie HARRY'EGO KANE'A tuż przy słupku i nie miał szans Leno, który rzucił się w drugą stronę!
    40. Harry Kane (TOT) - 0:2

42
    Szansa na odpowiedź! Pepe uderzał z pola karnego, ale czujnie broni Lloris!

44
    Son zablokowany i od rzutu rożnego będą wznawiać grę przyjezdni.
    44. Nicolas Pépé (ARS)

45
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania!

45+2
    Gol dla Arsenalu!
    Łapią kontakt z rywalami tuż przed przerwą Kanonierzy! Po zagraniu Pepe w pole karne piłka trafiła do ALEXANDRE LACAZETTE, który wpisuje się na listę strzelców!
    45+2. Alexandre Lacazette (ARS) - 1:2

45+3

Bardzo ciekawe trzy kwadranse za nami! Padły trzy gole, sporo było okazji podbramkowych. Z pewnością jeszcze wiele emocji przed nami. Widzimy się za piętnaście minut!

46

46
    Szybko stworzyli sobie okazję miejscowi. Strzał głową Lacazette broni jednak Lloris!
    46. Alexandre Lacazette (ARS)

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

49
    Rzut rożny dla Tottenhamu, ale bez zagrożenia. Dobre wyjście z bramki zanotował Leno.

51
    Harry Kane fauluje jednego z rywali i gospodarze rozpoczną od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

52
    Zakotłowało się pod bramką Arsenalu, ale strzał Sona zablokowany! Od rzutu rożnego rozpoczną Koguty.

54
    Zagranie Aubameyanga przejęte przez rywali. Tottenham przy piłce.

55
    Nie opanował piłki w polu karnym gospodarzy Lamela. Trzeci gol dla gości wyraźnie przybliżyłby ich do zwycięstwa.

56
    Mógł być remis! Lloris świetnie interweniuje po strzale głową Goundouziego!

58
    Trzeci gracz Tottenhamu indywidualnie ukarany przez arbitra. Tym razem padło na Eriksena.

59
    Akcja Arsenalu przerwana przez sędziego. Na spalonym znajdował się Kolasinac.
    59. Harry Kane (TOT)

60
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Érik Lamela, na boisku pojawia się Dele Alli.

61
    Godzina gry za nami. Arsenal próbuje, ale wynik cały czas pozostaje bez zmian. Tottenham bliski pierwszego ligowego triumfu na Etihad od prawie dziewięciu lat!

63
    Lacazette nieprzepisowo walczył o piłkę z rywalem i arbiter pokazuje mu żółtą kartkę.

63
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Lucas Torreira, na boisku pojawia się Dani Ceballos.

64
    Dośrodkowanie Rose'a, ale żaden z jego kolegów nie zdołał dopaść do futbolówki.

65
    Ratuje skórę Kogutów dziś Hugo Lloris! Kolejna bezbłędna interwencja, tym razem po strzale Ceballosa!

67
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alexandre Lacazette, na boisku pojawia się Henrich Mchitarjan.
    Kane wyśrubował nowy rekord:

69
    Przyjezdni spokojnie utrzymują się przy piłce na własnej połowie boiska, chcąc ukraść rywalom jak najwięcej czasu.

70
    Na przebój próbował pójść Mchitarjan, ale stracił piłkę.

71
    Doprowadzają do wyrównania Kanonierzy! Znakomite zagranie Guendouziego na piąty metr, skąd piłkę do bramki skierował PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG!
    71. Pierre-Emerick Aubameyang (ARS) - 2:2

73
    Faulował Ceballos i rywale rozpoczną od rzutu wolnego.

74
    Przytrzymywał rywala Winks i obejrzał żółtą kartkę.

76
    Przycisnęli Kanonierzy, którzy nie chcą zadowalać się jedynie remisem.

77
    Po dośrodkowaniu Ceballosa z rzutu rożnego wybijają piłkę defensorzy Tottenhamu.

78
    Ładnie do strzału z woleja złożył się Pepe, jednak piłka po jego uderzeniu minęła bramkę rywali!

79
    Użył łokcie w walce o piłkę Sanchez i słusznie obejrzał "żółtko".

79
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Son Heung-Min, na boisku pojawia się Giovani Lo Celso.

80
    Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Wydaje się, że bliżej ewentualnego zwycięskiego gola są miejscowi.

80
    Pada gol dla Arsenalu, ale błyskawicznie zostaje anulowany! Czujne oko VAR-u wyłapało pozycję spaloną!
    80. Sokrátis Papastathópoulos (ARS)

82
    Dośrodkowanie Eriksena z rzutu wolnego, ale przechwytują piłkę defensorzy Arsenalu.

84
    Zablokowane uderzenie Aubameyanga! Mocno rozpędzili się Kanonierzy, ale może im zabraknąć czasu na strzelenie decydującego gola.

85
    Tym razem niecelnie na bramkę Tottenhamu uderzał Pepe.

87
    Sokratis Papastathópoulos upomniany żółtą kartką.

89
    Rzut rożny dla Tottenhamu po zablokowanym zagraniu Kane'a.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Ogromne emocje na Etihad! Za chwilę dowiemy się, ile dodatkowych minut otrzymają obydwie drużyny.

90+1
    Aż o pięć minut przedłużony został ten pojedynek!

90+2
    W nieprzepisowy sposób walczył o piłkę Xhaka i on także zostaje upomniany przez arbitra.

90+4
    Fauluje na połowie rywali Kane. Szybko wznawiają grę Kanonierzy.
    90+4. Harry Kane (TOT)

90+5
    Pepe drugi raz w krótkim odstępie czasu przegrywa pojedynek z defensorami Tottenhamu.

90+5
    To była piłka meczowa! Strzał Sissoko z obrębu pola karnego zostaje jednak zablokowany przez jednego z defensorów Arsenalu!

Faule: 13:19.

Derby północnego Londynu dobiegły końca! Tottenham prowadził dwoma bramkami, ale Kanonierzy się nie poddali i odrobili straty. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 2:2 i podziałem punktów. Dziękuję za uwagę! (19:24:27)

Gole: 45+2. A. Lacazette, 71. Aubameyang – 10. Eriksen, 40. Kane (kar.)

Kartki:   63. A. Lacazette (ARS), 87. Papastathópoulos (ARS), 90+2. Xhaka (ARS) – 28. Rose (TOT), 32. Lamela (TOT), 58. Eriksen (TOT), 74. Winks (TOT), 79. D. Sánchez (TOT)

Strzały celne: 8:9. Strzały niecelne: 10:3. Rzuty rożne: 11:6. Spalone: 3:1. Foule: 13:19.
    Arsenal F.C.: Leno – Maitland-Niles, Papastathópoulos, David Luiz, Kolašinac – Torreira (63. D. Ceballos), Xhaka (C), Guendouzi – Pépé, A. Lacazette (67. Mchitarjan), Aubameyang.
    Zmiany: Martinez – Chambers, Mchitarjan, D. Ceballos, Özil, Willock, Nelson.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks – Lamela (60. Alli), Eriksen, S. Heung-Min (79. Lo Celso) – Kane.
    Zmiany: Gazzaniga – Aurier, Davies, Lo Celso, Alli, Lucas Moura, Skipp.

Sędzia techniczny: Andre Marriner