Polkowice – Legionovia 1:2 (koniec) | Toruń – Stal Rz. 1:4 (koniec) | Gryf – Pogoń Sdl. 2:3 (koniec)
Lech II P. – Garbarnia 2:2 (koniec) | Resovia – Błękitni 1:1 (koniec) | Stal S. W. – Olimpia E. 2:2 (koniec)
Znicz – Bytovia 0:2 (koniec) | Widzew – Skra 1:2 (koniec) | GKS K. – Górnik Ł. 2:1 (koniec)
Górnik Polkowice
1:2 (0:1)
Legionovia Legionowo
Środa 03.06.2020, 15:00 • Stadion Miejski, Polkowice • 2. Liga • 23. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:00:09)

Legionovia Legionowo poprawiła swoją sytuację na dole drugoligowej tabeli. Drużyna z województwa mazowieckiego udanie powróciła do rywalizacji o punkty i zdobyła ich komplet w Polkowicach. W tym spotkaniu do siatki trafiali tylko przyjezdni. Samobójczy gol Rafała Zembrowskiego nie odebrał im radości po ostatnim gwizdku, ponieważ we właściwym kierunku uderzali Marcin Kluska oraz Oskar Koprowski.

90+4

90+2
    Piłki zagrywane przypadkowo w kierunku bramki Damiana Podleśnego. Nie wprowadzają one w popłoch defensywy z Legionowa.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

88
    Sebastian Weremko napomniany żółtą kartką za odepchnięcie przeciwnika.

87
    Legionovia już skoncentrowana na chronieniu swojego prowadzenia. Przyjezdni liczą, że nie powtórzą błędu takiego, jaki przydarzył się Rafałowi Zembrowskiemu w 69. minucie.

85
    Pięć minut przed końcem podstawowego czasu wielka szansa na doprowadzenie do remisu. Piłka prześlizgnęła się po stopie Mateusza Baszaka, przez co nie przymierzył z dogodnej pozycji w lustro bramki Legionovii Legionowo.

84
    Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Kluska, na boisku pojawia się Zaklika.

83
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Magdziak, na boisku pojawia się Król.

82
    Gol dla Legionovii!

Przyjezdni ponownie na prowadzeniu i to już może być cios nokautujący dla zespołu z Polkowic. Legionovia zorganizowała się do ataku w ostatnim kwadransie i odzyskała zaliczkę gola. Do siatki przymierzył OSKAR KOPROWSKI.

81
    Prawie przez całe spotkanie Górnicy starają się dokładniej i dłużej przygotowywać swoje akcje.

79
    Uderzenie z dystansu wyraźnie ponad bramką Górnika Polkowice. Jego golkiper nie musiał nawet pozorować interwencji i kontrolować lotu piłki.

78
    Kajetan Szmyt wyskoczył z zaskoczenia za plecami defensora, ale czasu na oddanie strzału było tak niewiele, że skończyło się przypadkowym odbiciem futbolówki od głowy. Pudło.

77
    Mariusz Szuszkiewicz został powstrzymany zgodnie z przepisami piłkarskimi nieopodal linii pola karnego legionowian. Ekipie przyjezdnej nie udało się zorganizować do dobrego kontrataku.

76
    Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Podliński, na boisku pojawia się Weremko.

75
    Kwadrans przed końcem podstawowego czasu trenerzy decydują się na wprowadzenie świeżych podopiecznych z ławek rezerwowych.

74
    Michał Bajdur napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

72
    Rozbici przyjezdni swoim cudacznym golem samobójczym, ale jeszcze podrywają się do ataków mających na celu odzyskanie prowadzenia.

70
    Mało czasu pozostało na rozstrzygnięcie spotkania. Górnik Polkowice powinien dostać wiatru w żagle po prezencie otrzymanym od Legionovii.

69
    Gol dla Górnika Polkowice! Samobójcze trafienie zalicza RAFAŁ ZEMBROWSKI.

Wyrównanie w Polkowicach. Kolejne kuriozalne trafienie po restarcie rozgrywek. Tym razem nie porozumieli się Rafał Zembrowski z Damianem Podleśnym, a skierowana za kołnierz własnego bramkarza futbolówka dotoczyła się do siatki. Tylko odprowadził ją tam uradowany napastnik Górnika.

69
    Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Bajdur, na boisku pojawia się Trubeha.

65
    Mateusz Baszak poczęstował bramkarza Legionovii Legionowo bardzo anemicznym strzałem zza linii pola karnego. Damian Podleśny miał obowiązek powstrzymają sunącą po murawie futbolówkę.

65
    Rafał Zembrowski podręcznikowo powstrzymał we własnym polu karnym szarżującego supersnajpera polkowiczan Michała Bednarskiego.

64
    Ładne podanie Piotra Maślanki na wolne pole do Patryka Koziary, jednak pomocnik Legionovii Legionowo nie popisał się swoim strzałem z ostrego kąta po dryblingu. Wyraźne pudło!

62
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Azikiewicz, na boisku pojawia się Baszak.

61
    Rozsądnie przyjezdni w tym fragmencie spotkania, choć trochę nadmiernie zaczynają celebrować wykonywanie rzutów rożnych oraz wolnych, a to irytuje sędziego Pawła Horożanieckiego.

59
    Patryk Koziara napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

58
    Damian Podleśny umiejętnie wyłapał futbolówkę po głębokim dośrodkowaniu Kamila Wacławczyka spod linii bocznej boiska.

56
    Gospodarze motywowani przez swojego szkoleniowca starają się wywierać presję na przeciwnikach i nieustannie szukać sposobu na wyrównanie, jednak bezskutecznie.

53
    Dwa przeciągnięte dośrodkowania po rzucie rożnym i Górnik Polkowice może wznowić grę wykopem od własnej bramki.

51
    Riposta zespołu z województwa mazowieckiego i zdołał wywalczyć dla siebie korner. Szansa na podwojenie przewagi, a przynajmniej możliwość złapania głębszego oddechu przez obrońców Legionovii.

48
    Twarda interwencja defensora Legionovii Legionowo we własnym polu karnym i tym samym nie pozwolił na uderzenie po miękkiej wrzutce z lewego skrzydła.

47
    Premierowa akcja gospodarzy po powrocie z szatni na boisko nieudana i Damian Podleśny wznowił grę wykopem po pieczołowitym ustawieniu sobie piłki.

46
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Ciupka, na boisku pojawia się Szmyt.

46

Górnik Polkowice stawiał na dłuższe rozgrywanie piłki, a jego przeciwnik na szybkie przeprowadzanie kontrataków. Na razie pomysł Legionovii Legionowo na ten mecz sprawdza się. Przyjezdni zeszli do szatni na przerwę z prowadzeniem 1:0.

45+1

45
    Doliczona minuta.

42
    Strzelcem bramki MARCIN KLUSKA.

Przyjezdni postawili na swoim przed przerwą i wyszli na prowadzenie. Marcin Kluska wiedział jak skorzystać z rozgardiaszu w szeregach obronnych Górnika Polkowice i wymierzyć karę za totalną niefrasobliwość. Przyjezdni mają czego bronić w środowym spotkaniu!

42
    Ostatnie szanse obu klubów na poprawienie bezbramkowego rezultatu zanim sędzia Paweł Horożaniecki zaprosi zawodników na przerwę do szatni.

40
    Kornel Ciupka napomniany żółtą kartką za skasowanie faulem kontrataku Legionovii.

37
    Dominik Radziemski dopadł do piłki wybitej za krótko z pola karnego i oddał strzał na uwolnienie. Futbolówka poszybowała hen daleko oraz wysoko obok bramki Damiana Podleśnego.

35
    W ostatnich minutach najgroźniejsze było uderzenie z dystansu, jednak Damian Podleśny nie miał dużego problemu z jego unieszkodliwieniem.

34
    To już ostatni kwadrans rywalizacji w pierwszej połowie. Górnik Polkowice dłużej rozgrywa swoje ataki, natomiast Legionovia Legionowo skoncentrowana na kontrakcjach.

32
    Ostre starcie blisko linii pola karnego Legionovii Legionowo. Paweł Horożaniecki postanowił nie gwizdać rzutu wolnego dla gospodarzy w dogodnym dla nich miejscu boiska.

28
    Zarówno Jakub Kopaniecki, jak i drugi uczestnik kolizji Karol Podliński są gotowi do dalszego udziału w tym meczu.

27
    Kolejna interwencja Jakuba Kopanieckiego, który tym razem brawurowo rzucił się na przedpolu pod nogi przeciwnika. Skończyło się niestety urazem golkipera Górnika Polkowice.

26
    Jakub Kopaniecki nie miał problemu z zatrzymaniem powoli szybującej piłki po uderzeniu z dystansu. Takimi próbami nie pokona się bramkarza Górnika Polkowice.

25
    Przewaga w posiadaniu piłki zespołu z Dolnego Śląska, jednak w ostatnich minutach wyłącznie odbija się od ciasno ustawionych obrońców z Legionowa.

23
    Piotr Azikiewicz napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko linii bocznej boiska.

21
    Szybują coraz to nowe dośrodkowania w pole karne Legionovii Legionowo. Zawodnicy w jasnych strojach sprawnie organizują się w defensywie i nie pozwalają na uderzenia Michałowi Bednarskiemu i Mariuszowi Szuszkiewiczowi.

18
    Podanie w pole karne przyjezdnych do Mariusza Szuszkiewicza, który stracił odpowiedni moment na oddanie strzału i wdał się w niepotrzebny drybling z przeważającymi siłami przeciwnika.

16
    Awantura po przewinieniu Michała Burego posiadającego już żółtą kartkę na koncie.

15
    Po raz pierwszy w tej konfrontacji zrobiło się gorąco w pobliżu bramki Jakuba Kopanieckiego. Legionovia przetrwała początkowe ataki Górnika Polkowice i zaczyna odpowiadać.

13
    Bezpańska piłka wrzucona w pole karne Legionovii. Jej jedynym adresatem mógł być skoncentrowany od pierwszych minut Damian Podleśny.

11
    Damian Podleśny interweniował na przedpolu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Umiejętne piąstkowanie bramkarza Legionovii. Po chwili odgwizdane przewinienie piłkarza Górnika Polkowice.

9
    Elegancka akcja Górnika Polkowice zakończona umieszczeniem piłki w bramce, ale nie ma gola. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego oddającego uderzenie Mariusza Szuszkiewicza. Kolejne ostrzeżenie dla Legionovii!

8
    Michał Bury napomniany żółtą kartką za przewinienie na wysokości własnego pola karnego.

6
    Pierwsza sytuacja podbramkowa stworzona przez zespół z Polkowic. Z trudem wybronili się gracze z Legionowa, a teraz przenieśli grę w pobliże centrum boiska.

4
    Zakotłowało się blisko bramki Legionovii. Cała seria uderzeń, a najlepszą szansę na umieszczenie futbolówki w siatce miał Michał Bednarski. Piłka zaplątała się snajperowi Górnika Polkowice i nie oddał strzału z kilku metrów.

3
    Bramkarz Legionovii osłonił piłkę i pozwolił jej opuścić boisko, choć w jego kierunku nadbiegał groźnie rozpędzony zawodnik Górnika Polkowice.

3
    Drugoligowcy już również odmrożeni. Pierwszy gwizdek po blisko trzymiesięcznej przerwie w rozgrywkach wybrzmiał na stadionie w Polkowicach.

1

Piłkarze zameldowali się na murawie. Górnik Polkowice w ciemnych strojach, a Legionovia Legionowo w białych z żółtymi i czerwonymi akcentami.

Pora na odmrożenie kolejnych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Górnik Polkowice zmierzy się w pierwszym meczu po blisko trzymiesięcznej przerwie z Legionovią Legionowo.

Oba kluby są beniaminkami. Lepiej na szczeblu centralnym wiedzie się Górnikom. Ekipa z Dolnego Śląska zajmuje ósme miejsce w drugoligowej tabeli i zdobyła o 17 punktów więcej niż jej najbliższy przeciwnik z Legionowa.
    W rundzie jesiennej Górnik pokonał Legionovię.

W kolejce poprzedzającej przerwanie rozgrywek Górnik Polkowice zwyciężył na wyjeździe 2:1 ze Stalą Rzeszów. Z kolei Legionovia zremisowała na własnym stadionie bezbramkowo z Lechem II Poznań.

Legionovia ma już mikroskopijną szansę na utrzymanie. Drużyna z Mazowsza wywalczyła tylko 13 punktów w 22 kolejkach, a jej strata do bezpiecznych miejsc w tabeli to 14 "oczek". Przedostatnia w stawce drugoligowców wyprzedza jedynie Gryfa Wejherowo.

W rundzie jesiennej mecz Legionovii z Górnikiem zakończył się rezultatem 1:2. Piłkarze z Polkowic co prawda stracili pierwszego gola po strzale Karola Podlińskiego. Później rezultat na korzyść przyjezdnych odwrócili Michał Bednarski oraz Mateusz Magdziak.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 69. Zembrowski (sam.) – 42. Kluska, 82. Koprowski

Kartki:   23. Azikiewicz (PLK), 40. Ciupka (PLK) – 8. Bury (LGN), 59. Koziara (LGN), 74. Bajdur (LGN), 88. Weremko (LGN)

Górnik Polkowice: Kopaniecki – Radziemski, Kowalski-Haberek, Opałacz, Magdziak (83. Król), Ciupka (46. Szmyt), Mucha, Wacławczyk, Azikiewicz (62. Baszak), Szuszkiewicz, Bednarski.

Zmiany: Furtak – Osiadły, Gałas, Szmyt, Król, Karmelita, Sobków, Ekwueme, Baszak.

Legionovia Legionowo: Podleśny – Bury, Zembrowski, Choroś, Maślanka, Koprowski, Kluska (84. Zaklika), Małek, Koziara, Bajdur (69. Trubeha), Podliński (76. Weremko).

Sędziowie: Paweł Horożaniecki (Żary)