Termalica – Lech P. 1:3 (koniec) | Stal M. – Wisła K. 2:1 (koniec)
Stal Mielec
2:1 (1:0)
Wisła Kraków
Piątek 13.08.2021, 20:30 • Stadion MOSiR, Mielec • PKO Ekstraklasa • 4. runda

Spotkanie w Mielcu dobiegło końca! Mieliśmy bramkę przed przerwą, a także dwa gole tuż po zmianie stron i ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem Stali 2:1. Dziękuję za uwagę! (22:27:49)

90+4
    Fenomenalnie zablokowany w polu karnym Stali Kliment i nie ma nawet rzutu rożnego dla Wisły!

90+2
    Nieprzepisowo powstrzymywany na połowie rywali Tomasiewicz.

90+1
    Aż o pięć minut przedłużony został ten mecz!

90
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Michal Škvarka, na boisku pojawia się Patryk Plewka.

88
    Rozsądnie utrzymują się teraz przy piłce na połowie rywali mielczanie.

87
    Znów bez skutecznego wykończenia zawodnicy Białej Gwiazdy.

85
    Rzut wolny dla Wisły na połowie. Szybko starają się wznowi grę krakowianie.

84
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Alexandar Kolev, na boisku pojawia się Mateusz Żyro.

84
    Zablokowane uderzenie Savicia, ale utrzymują się przy piłce goście.

83
    Bezbłędnie spisują się obecnie w obronie gospodarze. Nie mają pomysłu na stworzenie zagrożenia rywale.

81
    Świetnie w defensywie Getinger.

80
    Dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Czeka nas emocjonująca końcówka spotkania!

80
    Zbyt głęboka wrzutka w szesnastkę Stali i pewnie łapie piłkę Strączek.

79
    Wywalczył aut przy narożniku boiska Savić.

77
    Minimalnie pomylił się Matras po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

76
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Konrad Gruszkowski, na boisku pojawia się Stefan Savić.

75
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Mateusz Mak, na boisku pojawia się Maciej Jankowski.

74
    Zablokowane zagranie z prawego skrzydła w szesnastkę Stali. Korner dla przyjezdnych.

72
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Maksymilian Sitek, na boisku pojawia się Wiktor Kłos.
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Marcin Budziński, na boisku pojawia się Albin Granlund.

71
    Jeszcze jedna niedokładna wrzutka w szesnastkę gospodarzy.

69
    Niezbyt udane dośrodkowanie Gruszkowskiego z prawego skrzydła Z kontratakiem ruszają miejscowi.

67
    Za bardzo ustawiony pod piłkę był Brown Forbes i jego strzał nie mógł stworzyć zagrożenia.

66
    Tym razem to Brown Forbes był nieprzepisowo atakowany. Sporo przerw w grze w ostatnich minutach.

65
    Rzut wolny na połowie rywali wywalczyli mielczanie. Może być groźnie!

64
    Kolejna żółta kartka. Tym razem arbitrowi podpadł Sadlok.

62
    W środkowej strefie boiska utrzymują się przy piłce przyjezdni.

60
    Strzał Gruszkowskiego zza pola karnego, ale pewnie interweniował Strączek.

59
    Groźnie zapowiadała się akcja Stali, ale Kolev nieco za mocno podawał do Brudzińskiego. Od bramki Kieszek.

57
    Kolev faulowany w środowej strefie boiska przez Frydrycha.

56
    Za mocne zagranie Błaszczykowskiego na skrzydło.

55
    Od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego przyjezdni.
    53. Mateusz MAK - 2:1

53
    Gol dla Stali Mielec!
    A jednak! Dośrodkowanie Getingera na siódmy metr i znakomity strzał głową MATEUSZA MAKA!

52
    Przejęli w końcu piłkę mielczanie, ale nie są w stanie przedostać się na połowę rywali.

50
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Stali. Od autu goście.

49
    Długo utrzymują się przy piłce na połowie rywali przyjezdni.
    47. Jan KLIMENT - 1:1

47
    Gol dla Wisły!
    Błyskawiczna bramka po zmianie stron! Precyzyjnym strzałem głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła popisał się JAN KLIMENT!

46
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Nikola Kuveljić, na boisku pojawia się Jakub Błaszczykowski.
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Dor Hugi, na boisku pojawia się Felicio Brown Forbes.
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Yaw Yeboah, na boisku pojawia się Mateusz Młyński.

46

Do przerwy Stal Mielec prowadzi z Wisłą Kraków 1:0 po pięknym golu Koleva. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

45
    Jedną minutę doliczył arbiter.

44
    Oszołomieni utraconym golem Wiślacy. Czeka ich poważna rozmowa w szatni.
    42. Alexandar KOLEV - 1:0

42
    CO ZA BRAMKA! ALEXANDAR KOLEV podbił sobie piłkę na dwudziestym metrze, a następnie cudownym wolejem pokonał Kieszka!

40
    Rzut rożny wywalczyli krakowianie po akcji na prawej stronie.

39
    Nieskutecznie raz jeszcze Wiślacy i od bramki zaczynają miejscowi.

38
    Piłkę w siatce Stali, ale gol nie zostaje uznany! Po zagraniu w pole karne bramkę zdobył Hugi, ale wcześniej był ofsajd!

36
    Sitek otrzymał piłkę na dwudziestym metrze i huknął bez zastanowienia. Też niecelnie.

34
    Hanousek do Hugiego, ten decyduje się na strzał, ale zabrakło precyzji.

31
    Ponad pół godziny gry za nami. Ostatnie minuty wyraźnie należą do Stali. Zobaczymy, czy mielczanie będą w stanie wykorzystać przewagę.

30
    Ależ było gorąco! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w znakomitej sytuacji znalazł się de Amo, ale nie trafił czysto w piłkę!

29
    Mielczanie od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

27
    Na spalonym złapany Mak.

26
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Budzińskiego z narożnika boiska.

24
    Rzut rożny dla Wisły.
    22. Niezła próba!

22
    Ulala! Świetne uderzenie Maka z rzutu wolnego, strącił jeszcze piłkę Kieszek, ta odbiła się od poprzeczki i wyszła na rzut rożny!

21
    Kolejny faul El Mahdiouego i arbiter po raz kolejny sięga po kartkę.

20
    Dwadzieścia minut spotkania w Mielcu za nami. Póki co nie ma nudy, choć z pewnością brakuje wykończenia.

19
    Zablokowane uderzenie Yeboaha.

18
    Groźne dośrodkowanie Gruszowskiego z prawego skrzydła, ale ostatecznie piłka poszybowała ponad poprzeczką.

16
    Ależ to zepsuł Yeboah! Mieli przewagę liczebną Wiślacy, ale zawodnik z Ghany postanowił zakończyć akcję w pojedynkę i uderzył prosto w Strączka!

15
    Nieudane wykończenie akcji przez przyjezdnych i z piątego metra wznowi grę Strączek.

14
    Długo budują swoją akcję na połowie rywali zawodnicy z Krakowa.

12
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Hanouska z lewej strony boiska.

11
    Groźna kontra Wisły! Płasko uderzał Kliment, ale wybronił jego strzał Strączek!

10
    Z kolejnym atakiem ruszają mielczanie. Tym razem jednak nie udało im się zbliżyć pod pole karne Wisły.

8
    Taktyczne przewinienie Budzińskiego i drugi zawodnik gospodarzy upomniany żółtą kartką.

7
    El Mahdiou faulował w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla Stali.

6
    Ostra, ale zgodna z przepisami interwencja Kuveljicia w środku pola.

5
    Na spalonym złapany Skvarka. Akcja Białej Gwiazdy przerwana przez arbitra.

3
    Błyskawicznie sięga po żółtą kartkę arbiter. Upomniany zawodnik Stali, Urbańczyk.

2
    Zbyt mocne zagranie do Maka. Od bramki rozpoczynają krakowianie.

1

Protokół meczowy:

Stal Mielec: Strączek – de Amo, Matras, Flis – Sitek, Tomasiewicz, Urbańczyk, Getinger (C) – Mateusz Mak, Kolev, Budziński.
    Rezerwowi: Gliwa – Čorbadžijski, Galara, Granlund, Jankowski, Kłos, Kościelny, Sadłocha, Wyjadłowski, Żyro.

Wisła Kraków: Kieszek – Gruszkowski, Frydrych, Sadlok (C), Matěj Hanousek – El Mahdioui, Kuveljić – Yeboah, Škvarka, Hugi – Kliment.
    Rezerwowi: Biegański – Błaszczykowski, Brown Forbes, Młyński, Plewka, Savić, Starzyński, Szot, Szota.

Główny: Szymon Marciniak
    Asystenci: Paweł Sokolnicki, Bolesław Rosa
    Sędzia techniczny: Marcin Szrek
    VAR: Tomasz Kwiatkowski
    AVAR: Łukasz Szczech.

Początek spotkania w piątek o godzinie 20:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Niewiele lepsze nastroje panują w Krakowie. Wisła co prawa wygrała na start z Zagłębiem Lubin 3:0, ale następnie zremisowała 2:2 z Termaliką i przegrała 1:2 z Rakowem Częstochowa.

To nie jest udany początek sezonu dla mielczan. Stal w pierwszej kolejce zremisowała 1:1 z Termaliką, a potem przegrała dwa mecze: 0:2 z Piastem Gliwice i 0:1 z Górnikiem Zabrze.

Drugi mecz 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy zostanie rozegrany w Mielcu. Tutejsza stal zmierzy się z Wisłą Kraków.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Gole: 42. Kolev, 53. Mateusz Mak – 47. Kliment

Kartki:   3. Urbańczyk (SMI), 8. Budziński (SMI) – 21. El Mahdioui (WIS), 64. Sadlok (WIS)

Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 6:11. Rzuty rożne: 8:4. Spalone: 2:4. Foule: 10:20.
    Stal Mielec: Strączek – de Amo, Matras, Flis – Sitek (72. Kłos), Tomasiewicz, Urbańczyk, Getinger (C) – Mateusz Mak (75. Jankowski), Kolev (84. Żyro), Budziński (72. Granlund).
    Zmiany: Gliwa – Čorbadžijski, Galara, Granlund, Jankowski, Kłos, Kościelny, Sadłocha, Wyjadłowski, Żyro.

Wisła Kraków: Kieszek – Gruszkowski (76. Savić), Frydrych, Sadlok (C), Matěj Hanousek – El Mahdioui, Kuveljić (46. Błaszczykowski) – Yeboah (46. Młyński), Škvarka (90. Plewka), Hugi (46. Brown Forbes) – Kliment.
    Zmiany: Biegański – Błaszczykowski, Brown Forbes, Młyński, Plewka, Starzyński, Szot, Szota, Savić.

AVAR: Łukasz Szczech