Termalica – Lech P. 1:3 (koniec) | Stal M. – Wisła K. 2:1 (koniec)
2:1 (1:0)
Wisła Kraków
Piątek 13.08.2021, 20:30 • Stadion MOSiR, Mielec • PKO Ekstraklasa • 4. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Drugi mecz 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy zostanie rozegrany w Mielcu. Tutejsza stal zmierzy się z Wisłą Kraków.

To nie jest udany początek sezonu dla mielczan. Stal w pierwszej kolejce zremisowała 1:1 z Termaliką, a potem przegrała dwa mecze: 0:2 z Piastem Gliwice i 0:1 z Górnikiem Zabrze.

Niewiele lepsze nastroje panują w Krakowie. Wisła co prawa wygrała na start z Zagłębiem Lubin 3:0, ale następnie zremisowała 2:2 z Termaliką i przegrała 1:2 z Rakowem Częstochowa.

Obsada sędziowska:

Główny: Szymon Marciniak
    Asystenci: Paweł Sokolnicki, Bolesław Rosa
    Sędzia techniczny: Marcin Szrek
    VAR: Tomasz Kwiatkowski
    AVAR: Łukasz Szczech.

Początek spotkania w piątek o godzinie 20:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Stal Mielec: Strączek – de Amo, Matras, Flis – Sitek, Tomasiewicz, Urbańczyk, Getinger (C) – Mateusz Mak, Kolev, Budziński.
    Rezerwowi: Gliwa – Čorbadžijski, Galara, Granlund, Jankowski, Kłos, Kościelny, Sadłocha, Wyjadłowski, Żyro.

Wisła Kraków: Kieszek – Gruszkowski, Frydrych, Sadlok (C), Matěj Hanousek – El Mahdioui, Kuveljić – Yeboah, Škvarka, Hugi – Kliment.
    Rezerwowi: Biegański – Błaszczykowski, Brown Forbes, Młyński, Plewka, Savić, Starzyński, Szot, Szota.

1

2
    Zbyt mocne zagranie do Maka. Od bramki rozpoczynają krakowianie.

3
    Błyskawicznie sięga po żółtą kartkę arbiter. Upomniany zawodnik Stali, Urbańczyk.

5
    Na spalonym złapany Skvarka. Akcja Białej Gwiazdy przerwana przez arbitra.

6
    Ostra, ale zgodna z przepisami interwencja Kuveljicia w środku pola.

7
    El Mahdiou faulował w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla Stali.

8
    Taktyczne przewinienie Budzińskiego i drugi zawodnik gospodarzy upomniany żółtą kartką.

10
    Z kolejnym atakiem ruszają mielczanie. Tym razem jednak nie udało im się zbliżyć pod pole karne Wisły.

11
    Groźna kontra Wisły! Płasko uderzał Kliment, ale wybronił jego strzał Strączek!

12
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Hanouska z lewej strony boiska.

14
    Długo budują swoją akcję na połowie rywali zawodnicy z Krakowa.

15
    Nieudane wykończenie akcji przez przyjezdnych i z piątego metra wznowi grę Strączek.

16
    Ależ to zepsuł Yeboah! Mieli przewagę liczebną Wiślacy, ale zawodnik z Ghany postanowił zakończyć akcję w pojedynkę i uderzył prosto w Strączka!

18
    Groźne dośrodkowanie Gruszowskiego z prawego skrzydła, ale ostatecznie piłka poszybowała ponad poprzeczką.

19
    Zablokowane uderzenie Yeboaha.

20
    Dwadzieścia minut spotkania w Mielcu za nami. Póki co nie ma nudy, choć z pewnością brakuje wykończenia.

21
    Kolejny faul El Mahdiouego i arbiter po raz kolejny sięga po kartkę.

22
    Ulala! Świetne uderzenie Maka z rzutu wolnego, strącił jeszcze piłkę Kieszek, ta odbiła się od poprzeczki i wyszła na rzut rożny!
    22. Niezła próba!

24
    Rzut rożny dla Wisły.

26
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Budzińskiego z narożnika boiska.

27
    Na spalonym złapany Mak.

29
    Mielczanie od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

30
    Ależ było gorąco! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w znakomitej sytuacji znalazł się de Amo, ale nie trafił czysto w piłkę!

31
    Ponad pół godziny gry za nami. Ostatnie minuty wyraźnie należą do Stali. Zobaczymy, czy mielczanie będą w stanie wykorzystać przewagę.

34
    Hanousek do Hugiego, ten decyduje się na strzał, ale zabrakło precyzji.

36
    Sitek otrzymał piłkę na dwudziestym metrze i huknął bez zastanowienia. Też niecelnie.

38
    Piłkę w siatce Stali, ale gol nie zostaje uznany! Po zagraniu w pole karne bramkę zdobył Hugi, ale wcześniej był ofsajd!

39
    Nieskutecznie raz jeszcze Wiślacy i od bramki zaczynają miejscowi.

40
    Rzut rożny wywalczyli krakowianie po akcji na prawej stronie.

42
    Gol dla Stali Mielec!
    CO ZA BRAMKA! ALEXANDAR KOLEV podbił sobie piłkę na dwudziestym metrze, a następnie cudownym wolejem pokonał Kieszka!
    42. Alexandar KOLEV - 1:0

44
    Oszołomieni utraconym golem Wiślacy. Czeka ich poważna rozmowa w szatni.

45
    Jedną minutę doliczył arbiter.

45+1

Do przerwy Stal Mielec prowadzi z Wisłą Kraków 1:0 po pięknym golu Koleva. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Nikola Kuveljić, na boisku pojawia się Jakub Błaszczykowski.
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Dor Hugi, na boisku pojawia się Felicio Brown Forbes.
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Yaw Yeboah, na boisku pojawia się Mateusz Młyński.

47
    Gol dla Wisły!
    Błyskawiczna bramka po zmianie stron! Precyzyjnym strzałem głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła popisał się JAN KLIMENT!
    47. Jan KLIMENT - 1:1

49
    Długo utrzymują się przy piłce na połowie rywali przyjezdni.

50
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Stali. Od autu goście.

52
    Przejęli w końcu piłkę mielczanie, ale nie są w stanie przedostać się na połowę rywali.

53
    A jednak! Dośrodkowanie Getingera na siódmy metr i znakomity strzał głową MATEUSZA MAKA!
    53. Mateusz MAK - 2:1

55
    Od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego przyjezdni.

56
    Za mocne zagranie Błaszczykowskiego na skrzydło.

57
    Kolev faulowany w środowej strefie boiska przez Frydrycha.

59
    Groźnie zapowiadała się akcja Stali, ale Kolev nieco za mocno podawał do Brudzińskiego. Od bramki Kieszek.

60
    Strzał Gruszkowskiego zza pola karnego, ale pewnie interweniował Strączek.

62
    W środkowej strefie boiska utrzymują się przy piłce przyjezdni.

64
    Kolejna żółta kartka. Tym razem arbitrowi podpadł Sadlok.

65
    Rzut wolny na połowie rywali wywalczyli mielczanie. Może być groźnie!

66
    Tym razem to Brown Forbes był nieprzepisowo atakowany. Sporo przerw w grze w ostatnich minutach.

67
    Za bardzo ustawiony pod piłkę był Brown Forbes i jego strzał nie mógł stworzyć zagrożenia.

69
    Niezbyt udane dośrodkowanie Gruszkowskiego z prawego skrzydła Z kontratakiem ruszają miejscowi.

71
    Jeszcze jedna niedokładna wrzutka w szesnastkę gospodarzy.

72
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Maksymilian Sitek, na boisku pojawia się Wiktor Kłos.
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Marcin Budziński, na boisku pojawia się Albin Granlund.

74
    Zablokowane zagranie z prawego skrzydła w szesnastkę Stali. Korner dla przyjezdnych.

75
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Mateusz Mak, na boisku pojawia się Maciej Jankowski.

76
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Konrad Gruszkowski, na boisku pojawia się Stefan Savić.

77
    Minimalnie pomylił się Matras po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

79
    Wywalczył aut przy narożniku boiska Savić.

80
    Zbyt głęboka wrzutka w szesnastkę Stali i pewnie łapie piłkę Strączek.

80
    Dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Czeka nas emocjonująca końcówka spotkania!

81
    Świetnie w defensywie Getinger.

83
    Bezbłędnie spisują się obecnie w obronie gospodarze. Nie mają pomysłu na stworzenie zagrożenia rywale.

84
    Zablokowane uderzenie Savicia, ale utrzymują się przy piłce goście.

84
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Alexandar Kolev, na boisku pojawia się Mateusz Żyro.

85
    Rzut wolny dla Wisły na połowie. Szybko starają się wznowi grę krakowianie.

87
    Znów bez skutecznego wykończenia zawodnicy Białej Gwiazdy.

88
    Rozsądnie utrzymują się teraz przy piłce na połowie rywali mielczanie.

90
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Michal Škvarka, na boisku pojawia się Patryk Plewka.

90+1
    Aż o pięć minut przedłużony został ten mecz!

90+2
    Nieprzepisowo powstrzymywany na połowie rywali Tomasiewicz.

90+4
    Fenomenalnie zablokowany w polu karnym Stali Kliment i nie ma nawet rzutu rożnego dla Wisły!

Faule: 10:20.

Spotkanie w Mielcu dobiegło końca! Mieliśmy bramkę przed przerwą, a także dwa gole tuż po zmianie stron i ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem Stali 2:1. Dziękuję za uwagę! (22:27:49)

Gole: 42. Kolev, 53. Mateusz Mak – 47. Kliment

Kartki:   3. Urbańczyk (SMI), 8. Budziński (SMI) – 21. El Mahdioui (WIS), 64. Sadlok (WIS)

Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 6:11. Rzuty rożne: 8:4. Spalone: 2:4. Foule: 10:20.
    Stal Mielec: Strączek – de Amo, Matras, Flis – Sitek (72. Kłos), Tomasiewicz, Urbańczyk, Getinger (C) – Mateusz Mak (75. Jankowski), Kolev (84. Żyro), Budziński (72. Granlund).
    Zmiany: Gliwa – Čorbadžijski, Galara, Granlund, Jankowski, Kłos, Kościelny, Sadłocha, Wyjadłowski, Żyro.

Wisła Kraków: Kieszek – Gruszkowski (76. Savić), Frydrych, Sadlok (C), Matěj Hanousek – El Mahdioui, Kuveljić (46. Błaszczykowski) – Yeboah (46. Młyński), Škvarka (90. Plewka), Hugi (46. Brown Forbes) – Kliment.
    Zmiany: Biegański – Błaszczykowski, Brown Forbes, Młyński, Plewka, Starzyński, Szot, Szota, Savić.

AVAR: Łukasz Szczech