Śląsk – Górnik Ł. 0:0 (koniec) | Zagłębie L. – Pogoń 2:0 (koniec)
Śląsk Wrocław
0:0 (0:0)
Górnik Łęczna
Niedziela 15.08.2021, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 4. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Beniaminek z Lubelszczyzny przystąpi do meczu na Stadionie Miejskim we Wrocławiu po dwóch porażkach. Górnik nie poradził sobie w meczach i przegrał 1:3 z KGHM Zagłębiem Lubin oraz 0:4 z Wartą Poznań. Szczególnie ostatni wynik to klęska.
    Przygotowania Górnika Łęczna

Górnik z jednym punktem zdobytym w zremisowanym 1:1 meczu z Cracovią jest na przedostatnim miejscu w PKO Ekstraklasie. Beniaminek nie zamierza zadomawiać się w strefie spadkowej, dlatego zamierza powalczyć na terenie niedawnego pucharowicza.

W PKO Ekstraklasie drużyna z województwa dolnośląskiego jest niepokonana. Śląsk ma pięć punktów za remisy z Wartą Poznań i Lechią Gdańsk, a także zwycięstwo z Cracovią. Po pożegnaniu z europejskim pucharem planuje marsz w górę tabeli.
    Śląsk nie pokonał trzeciego rywala w pucharach

Podopieczni Jacka Magiery przystąpią do meczu z beniaminkiem po powrocie z dalekiej podróży do Izraela. Śląsk dostał lanie 0:4 w spotkaniu z Hapoelem Beer Szewa i w efekcie pożegnał się w trzeciej rundzie z eliminacjami Ligi Konferencji Europy. Apetyty po pierwszym spotkaniu były znacznie większe.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy we Wrocławiu. Śląsk zmierzy się w nim z Górnikiem Łęczna. Pierwszy gwizdek Tomasza Musiała o godzinie 17:30.

Śląsk Wrocław: Szromnik – Lewkot, Golla, Stiglec – Bejger, Mączyński (C), Schwarz, Garcia – Praszelik, Pich – Expósito.

Rezerwowi: Putnocky – Verdasca, Makowski, Pawłowski, Piasecki, Hyjek, Quintana, Łyszczarz, Poprawa.

Górnik Łęczna: Gostomski (C) – Rymaniak, Szcześniak, Midzierski, Dziwniel – Krykun, Gol, Drewniak, Michał Mak – Gąska – Śpiączka.

Rezerwowi: Nowaczek – Leândro, Pajnowski, Tymosiak, Banaszak, Kalinkowski, Goliński, Baranowski, Wojciechowski.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).
    Jedenastka Górnika Łęczna
    Ustawienie Śląska Wrocław

1

2
    Gospodarze w ciemnozielonych strojach z białymi elementami, a Górnik Łęczna w białych koszulkach, a także czarnych spodenkach i getrach.

3
    W rozegraniu na obrzeżach pola karnego przeciwnika do niedawno uczestnicy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

4
    Niezmiennie w posiadaniu futbolówki gospodarze i szukają sposobu na przedostanie się pod bramkę Macieja Gostomskiego.

5
    Kapitan gospodarzy ominął w środku pola dwóch przeciwników, ale nie znalazł miejsca do oddania strzału i jeszcze postanowił przegrać akcję przez skrzydło.

6
    Krótka przerwa w grze spowodowana drobnym urazem Mateusza Praszelika.

7
    Podanie Janusza Gola w pole karne Śląska Wrocław, ale sędzia asystent nie pozwolił Górnikowi Łęczna na kontynuowanie ataku z powodu spalonego Damiana Gąski.

8
    Świetne otwarcie gry przez Daniela Dziwniela. Akcja zakończyła się dośrodkowaniem Damiana Gąski prosto na głowę Wojciecha Golli.

9
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego szansa na gola Górnika Łęczna, jednak Serhij Krykun skierował piłkę prosto w rękawice Michała Szromnika.
    9. Serhij Krykun trafił w bramkarza!

11
    Górnik Łęczna rozkręca się i ma coraz więcej do powiedzenia na połowie przeciwnika z województwa dolnośląskiego.

12
    Szarża na skrzydle. Po niej próba przetransportowania futbolówki do środka pola i przed pole karne. Tam dobrze zareagowali defensywni pomocnicy.

13
    Górnik Łęczna tym razem nie sprawił problemu przeciwnikom swoim dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

14
    Od kilku minut Śląsk Wrocław głównie biega za przeciwnikami i ma problem z ruchliwymi Michałem Makiem oraz Serhijem Krykunem.

14
    Nieczyste uderzenie Tomasza Midzierskiego po zgranym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymona Drewniaka.

15
    Kwadrans spotkania, w którym więcej interesującego zaproponowali podopieczni Kamila Kieresia.

16
    Konfrontacja na skrzydle i długo nie było wiadomo, który zawodników okaże się lepszy w pojedynku biegowym. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

17
    Erik Exposito poderwał się i zdobył dla Śląska Wrocław rzut rożny w konfrontacji z Bartoszem Rymaniakiem.

18
    Mateusz Praszelik wbiegł rozpędzony w pole karne przeciwnika. Po upadku nie ma jedenastki, choć atak Tomasza Midzierskiego był ryzykowny.

20
    Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła. Wyglądała ona obiecująco. Piłka sprawnie krążyła między zawodnikami, jednak zabrakło strzału po dośrodkowaniu.

22
    Zmienia się inicjatywa, ale spotkanie nie jest wypełnione po brzegi stuprocentowymi sytuacjami podbramkowymi.

23
    Przejęli futbolówkę podopieczni Jacka Magiery i przeszli do rozegrania na połowie Górnika Łęczna.

25
    Rozpędziła się drużyna przyjezdna i starała się przedostać w pobliże bramki przeciwnika środkiem pola. Odpowiednio ustawieni defensywni pomocnicy przyjezdni zareagowali.

26
    Uderzenie Bartosza Śpiączki zza linii pola karnego doprawdy beznadziejne.

27
    Bartosz Rymaniak uruchomił podaniem Damiana Gąskę. Zakontraktowany w tym tygodniu pomocnik nie oddał dokładnego strzału zza linii pola karnego i dał się zablokować.

29
    Najlepsza dotąd sytuacja podbramkowa Śląska Wrocław! Miękka wrzutka z głębi pola trafiła do Wojciecha Golli, który nie popisał się swoim przyjęciem i utrudnił sobie oddanie strzału zanim interweniował Maciej Gostomski.
    29. Wojciech Golla nie wykorzystał okazji

31
    Skuteczna interwencja Kryspina Szcześniaka w rywalizacji z Erikiem Exposito.

32
    Podopieczni Jacka Magiery coraz płynniej rozgrywają futbolówkę na połowie przeciwnika.

34
    Dwa uderzenia gospodarzy z dystansu. Pierwsze z nich było zablokowane, a drugie Mateusza Praszelika było egzaminem dla Macieja Gostomskiego.

35
    Kolejna akcja Śląska Wrocław i korner jest marnym łupem. Przez moment zanosiło się na stworzenie dogodnej sytuacji podbramkowej.

37
    Piłka wędrowała od jednej strony boiska na drugą, ale wszystkim atakującym piłkarzom zabrało zdecydowania i ostatecznie żaden z nich nie zatrudnił bramkarza strzałem.

39
    Pewna interwencja Macieja Gostomskiego i nie pozwolił on na przedostanie się bezpańskiego podania do żadnego zawodnika Śląska Wrocław zainteresowanego oddaniem strzału.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie.

41
    Szymon Lewkot napomniany żółtą kartką za przewinienie na Michale Maku.

41
    Bartosz Śpiączka napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie blisko linii bocznej boiska na Wojciechu Golli.

43
    Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu przed zejściem drużyn na przerwę do szatni.

45
    Doliczona minuta.

45+1

Pierwsza połowa nie była specjalnie interesująca i wypełniona stuprocentowymi sytuacjami podbramkowymi. Rywalizacja jest wyrównana i tylko szkoda, że sprawiedliwy remis jest jednocześnie bezbramkowym. Michała Szromnika mógł pokonać Serhij Krykun po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przedłużonym przez Bartosza Śpiączkę. Po przeciwnej stronie boiska szansę zmarnował Wojciech Golla.
    Na razie na zero
    Niebawem wznowienie

46

47
    Bez zmian personalnych w przerwie.

48
    Łukasz Bejger poradził sobie z Damianem Gąską, ale skierował dośrodkowanie prosto w rękawice odpowiednio ustawionego Macieja Gostomskiego.

49
    Nieudane rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu Śląska Wrocław, a konkretnie Krzysztofa Mączyńskiego.

50
    Otworzyła się szansa na przeprowadzenie szybkiego ataku, ale została koncertowo zmarnowana. Tomasz Midzierski przechwycił futbolówkę po podaniu Erika Exposito w kierunku Roberta Picha.

52
    To wyglądało groźnie dla przyjezdnych. Moment dekoncentracji w ich szeregach obronnych i była możliwość stoczenia pojedynku z ich bramkarzem. Zorientował się ostatni defensor i wślizgiem wyekspediował futbolówkę.

55
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Możliwość zaskoczenia przeciwnika dalekim posłaniem piłki w pobliże bramki. Nie dopuścili do większego zamieszania broniący.

59
    Krzysztof Mączyński napomniany żółtą kartką za bezpardonowe przewinienie w centrum pola.

60
    Minęła godzina spotkania, a kwadrans po przerwie pod znakiem walki głównie w środku boiska.

62
    Tym razem podopieczni Kamila Kieresia nie sprawili problemu przeciwnikom rozegraniem rzutu wolnego. Ponownie centrował Szymon Drewniak.

63
    Krótka przerwa w grze spowodowana awarią piłki.

63
    Szansa dla wrocławian na pokonanie Macieja Gostomskiego strzałem z rzutu wolnego.

65
    Kompletnie nieudane uderzenie z rzutu wolnego Erika Exposito.
    65. Erik Exposito spudłował z rzutu wolnego

66
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Szymon Lewkot, na boisku pojawia się Bartłomiej Pawłowski.

66
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Krzysztof Mączyński, na boisku pojawia się Rafał Makowski.

66
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Erik Expósito, na boisku pojawia się Caye Quintana.

68
    Jacek Magiera postanowił wpłynąć na przebieg spotkania trzema zmianami personalnymi.

70
    Caie Quintana nie dość, że oddał uderzenie obok bramki strzeżonej przez Macieja Gostomskiego, to nie dodatek był na spalonym i nawet w razie lepszego wyregulowania celownika, nie byłoby gola.

71
    Bartosz Rymaniak napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

73
    Przerwa w grze spowodowana urazem poturbowanego Tomasza Midzierskiego.

74
    Przeciągnięte dośrodkowanie z prawego skrzydła przez Bartłomieja Pawłowskiego.

75
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

75
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Michał Mak, na boisku pojawia się Przemysław Banaszak.

77
    Skuteczne zachowanie Wojciecha Golli we własnym polu karnym po niebezpiecznym dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

79
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Róbert Pich, na boisku pojawia się Fabian Piasecki.

81
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Damian Gąska, na boisku pojawia się Paweł Wojciechowski.

83
    Niebezpiecznie zaatakowali gospodarze. Piłka krążyła między nimi szybko i stworzyli oni przewagę liczebną na skrzydle. Po dośrodkowaniu w ostatnim momencie uratowali się rywale. Pachniało groźnym strzałem.

85
    Fabian Piasecki znalazł się w dogodnym miejscu po wbiegnięciu na boisko z ławki rezerwowych i strzelił z bliska do bramki po płaskim dośrodkowaniu Bartłomieja Piaseckiego. Nie ma gola z powodu spalonego!
    85. Anulowany gol Fabiana Piaseckiego

88
    Trwa wideo weryfikacja.

89
    Gol Fabiana Piaseckiego anulowany z powodu spalonego.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

90+2
    Drużyna gospodarzy rozpędziła się na skrzydle. Dobra wymiana podań. Starali się oni podsumować atak celnym strzałem, jednak ciasno ustawieni w obronie przyjezdni nie pozwolili żadnemu przeciwnikowi na swobodne przymierzenie do bramki.

90+4
    Podanie Mateusza Praszelika w szesnastkę przyjezdnych, ale akcja Śląska Wrocław została przerwana przez podopiecznych Kamila Kieresia.

90+6

Bezbramkowy remis nie krzywdzi obu stron. W grze Górnika Łęczna było dużo determinacji, a w pierwszej połowie miał nawet szanse na otworzenie wyniku. Po przerwie inicjatywa należała głównie do podopiecznych Jacka Magiery. Wpakowali oni nawet piłkę do bramki Macieja Gostomskiego, ale gol Fabiana Piaseckiego z dogrania Bartłomieja Pawłowskiego został anulowany z powodu spalonego.

Podział punktów we Wrocławiu

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:28:34)

Gole:

Kartki:   41. Lewkot (SLA), 59. Mączyński (SLA) – 41. Śpiączka (LCZ), 71. Rymaniak (LCZ)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 2:1. Strzały niecelne: 10:3. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 1:1. Foule: 14:12.
    Śląsk Wrocław: Szromnik – Lewkot (66. Pawłowski), Golla, Stiglec – Bejger, Mączyński (C) (66. Makowski), Schwarz, Garcia – Praszelik, Pich (79. Piasecki) – Expósito (66. Quintana).
    Zmiany: Putnocky – Verdasca, Makowski, Pawłowski, Piasecki, Hyjek, Quintana, Łyszczarz, Poprawa.

Górnik Łęczna: Gostomski (C) – Rymaniak, Szcześniak, Midzierski, Dziwniel – Krykun, Gol, Drewniak, Michał Mak (75. Banaszak) – Gąska (81. Wojciechowski) – Śpiączka.
    Zmiany: Nowaczek – Leândro, Pajnowski, Tymosiak, Banaszak, Kalinkowski, Goliński, Baranowski, Wojciechowski.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków)