Warta – Raków 0:2 (koniec) | Górnik Ł. – Pogoń 0:4 (koniec) | Legia – Lechia 2:1 (koniec)
Warta Poznań
0:2 (0:1)
Raków Częstochowa
Sobota 02.04.2022, 15:00 • Grodzisk Wielkopolski • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Znamy składy:

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Szymonowicz, Ivanov, Trałka, Kiełb (C) – Luis, Kupczak, Kopczyński, Matuszewski – Castañeda.
    Rezerwowi: Grobelny, Mäenpää – Corryn, Jakóbowski, Szelągowski, Courtney-Perkins, Szmyt, Szczepański, Papeau.

Raków Częstochowa: Trelowski – Petrášek, Arsenić, Tudor, Papanikolaou, Gwilia, Kun, Sorescu, Wdowiak, Ivi López, Szkurin.
    Rezerwowi: V. Kovačević – Rundić, Czyz, Sapała, Sturgeon, Gutkovskis, Musiolik, Arak..

1

1
    Szybko wywalczyli rzut rożny przyjezdni.

2
    Nieźle złożył się do strzały z woleja Kun, ale posłał piłkę obok bramki.

3
    Od rzutu wolnego na własnej połowie poznaniacy.

5
    W środkowej strefie boiska utrzymują się przy piłce przyjezdni.

6
    Przewracany Sorescu na wysokości trzydziestego metra od bramki rywali.

7
    Kolejna przerwa w grze spowodowana faulem na zawodniku Rakowa.

9
    I jeszcze jedno przewinienie. "Ostemplowany" Ivi Lopez.

10
    Nieco za mocne dośrodkowanie w pole karne Warty i nie zdołał celnie uderzyć Wdowiak.

12
    Powstrzymany na prawym skrzydle Castaneda. Jedynie od autu poznaniacy.

13
    Dobre piąstkowanie Lisa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

15
    Udanie w defensywie Sorescu.

16
    Kontra Rakowa zakończona niecelnym strzałem Iviego.

18
    Niedokładne zagranie do Castanedy. Mają problem z utrzymaniem się przy futbolówce miejscowi.

20
    Dwadzieścia minut gry za nami. Jak na razie wyraźnie przeważają przyjezdni.

22
    Nie spieszy się ze wznowieniem gry od bramki Adrian Lis.

23
    Kolejny rzut wolny dla drużyny Marka Papszuna na połowie rywali.

25
    Chwila oddechu dla defensywy Warty.

27
    Korner dla ekipy z Częstochowy.

28
    Gol dla Rakowa!
    Mocne wbicie piłki z rzutu rożnego przez Iviego i niefortunnie interweniujący ROBERT IVANOV pakuje piłkę do własnej bramki!
    28. Robert IVANOV - 0:1

30
    Znów groźnie pod bramką Warty po rzucie rożnym, ale tym razem wybronili się poznaniacy.

31
    I jeszcze jeden rzut rożny dla wicemistrzów Polski.

34
    Nie mają zamiaru cofać się do defensywy goście. Cały czas duża przewaga Rakowa.

38
    Tym razem niecelnie w ofensywie częstochowianie.

39
    Zbyt mocne zagranie do Sorescu. Od bramki rozpocznie Lis.

41
    Skuteczna interwencja Łukasza Trałki w defensywie.

43
    Znów trochę niedokładnie w ataku goście. Nie miał szans na dobiegnięcie do piłki Wdowik.

44
    Znakomisza szansa Rakowa, ale strzał Kuna prosto w Lisa!

45
    Jedną minutę doliczył arbiter.

45+1

Przerwa! Jak na razie Raków prowadzi z Wartą 1:0 po samobójczym trafieniu Ivanova. Za niespełna kwadrans wracamy na drugą połowę, zostańcie z nami!

46

47
    Ofensywnie rozpoczęli drugą połowę miejscowi.

49
    Małe zamieszanie w polu karnym Rakowa, ale niewiele z tego wynikło.

50
    Sporo mocnych musiało paść w szatni Warty w trakcie przerwy. Zupełnie inaczej, przynajmniej jak na razie, grają gospodarze.

52
    Zablokowane uderzenie Sorescu.

54
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Ilja Szkurin, na boisku pojawia się Vladislavs Gutkovskis.

55
    Poznaniacy od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

57
    Gra przeniosła się do środka pola.

59
    Niezłe dośrodkowanie w pole karne Rakowa, ale nie zdołał tego wykończyć Castaneda.

61
    Korner dla poznaniaków.

62
    Strzał Luisa, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Rakowa.

64
    Od autu na połowie rywali miejscowi.

65
    Z dystansu próbował uderzać Ivanov, ale został zablokowany.

66
    Zupełnie nieudane uderzenie Kuna i spokojnie wyłapał piłkę Kun.

67
    Wrzut z autu wywalczyli przyjezdni.

69
    Nieco wyżej podeszli teraz pod rywali częstochowianie.

71
    Niespełna dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu gry. W dalszym ciągu na prowadzeniu Raków.

73
    Zbyt mocne zagranie w pole karne Warty i spokojnie łapie piłkę Lis.

75
    Podwyższają prowadzenie przyjezdni! Strzał Iviego Lopeza bezpośrednio z rzutu wolnego, kiks Lisa i jest 2:0!
    75. Ivi LÓPEZ - 0:2

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Miguel Luis (Warta Poznań).

78
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Miguel Luis, na boisku pojawia się Niki Mäenpää.

79
    Rzut rożny dla Rakowa.

81
    Faulowany we własnym polu karnym jeden z defensorów Rakowa.

82
    Dobra akcja Warty, ale nieznacznie pomylił się Corryn!

84
    Niezbyt udany przerzut Maenpy na prawe skrzydło i po chwili stracili piłkę poznaniacy.

85
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Ivi López, na boisku pojawia się Sebastian Musiolik.

86
    Dobra interwencja Lisa po groźnym dośrodkowaniu w pole karne Warty.

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Szelągowski (Warta Poznań).

89
    Walczą jeszcze o choćby honorowe trafienie gospodarze.

90
    O dwie minuty przedłużony został ten mecz.

90+2

Raków zasłużenie zwycięża z Wartą 2:0! Druga połowa była nieco lepsza w wykonaniu gospodarzy, ale ostatecznie rywale byli skuteczniejsi. Dziękuję za uwagę! (16:52:29)

Gole: 28. Ivanov (sam.), 75. Ivi López

Kartki:   78. Luis (WAR), 87. Szelągowski (WAR)

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Szymonowicz, Ivanov, Trałka, Kiełb (C) – Luis (78. Maenpaa), Kupczak, Kopczyński, Matuszewski – Castañeda.
    Zmiany: Grobelny – Maenpaa, Corryn, Jakóbowski, Szelągowski, Courtney-Perkins, Szmyt, Szczepański, Papeau.

Raków Częstochowa: Trelowski – Petrášek, Arsenić, Tudor, Papanikolaou, Gwilia, Kun, Sorescu, Wdowiak, Ivi López (85. Musiolik), Szkurin (54. Gutkovskis).
    Zmiany: V. Kovačević – Rundić, Czyz, Sapała, Sturgeon, Gutkovskis, Musiolik, Arak.