Górnik Ł. – Radomiak 1:0 (koniec) | Stal M. – Warta 0:1 (koniec) | Termalica – Raków 0:3 (koniec)
Jagiellonia – Pogoń 1:2 (koniec) | Wisła Pł. – Lech P. 0:1 (koniec)
Jagiellonia Białystok
1:2 (1:1)
Pogoń Szczecin
Sobota 16.04.2022, 17:30 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały na bramkę: 1:7.
    Strzały niecelne: 6:7.
    Rzuty rożne: 3:12.
    Spalone: 2:3.
    Faule: 18:14. (19:27:41)

Pogoń Szczecin wygrywa w Białymstoku z Jagiellonią 2-1! Przegrywała po trafieniu Cariocy, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Grosicki, a w drugiej odsłonie decydującego gola zdobył Drygas.

90+6

90+4
    Arbiter uznał, że Stipica był faulowany przez Tiru.

90+4
    Gual wywalczył korner. Nastić będzie dorzucał.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok).

90+1
    Gual był wściekły, ponieważ nie faulował Drygasa na tyle, aby ten teraz dwie minuty leżał i zwijał się z bólu.

90+1
    Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Marc Gual (Jagiellonia Białystok).

90
    Przerwa w grze spowodowana koniecznością opatrzenia Drygasa przez szczecińskich fizjoterapeutów.

89
    Wrzutka gospodarzy z prawej strony. Piszczek nie zdołał jednak sięgnąć piłki głową.

87
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Martin Pospisil, na boisku pojawia się Fiodor Cernych.
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Patryk Czerech, na boisku pojawia się Filip Piszczek.

85
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Jean Carlos Silva, na boisku pojawia się Benedikt Zech.

84
    Gual zgrywa na czwarty metr do Cariocy, ale w ostatniej chwili Kostas wybija futbolówkę wślizgiem. Mimo wszystko Gual był na spalonym.

84
    Fornalczyk odepchnął Pospisila przy linii bocznej.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Mariusz Fornalczyk (Pogoń Szczecin).

82
    Spóźniony Czerech wyciął Silvę przed szesnastką Jagiellonii.

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Patryk Czerech (Jagiellonia Białystok).

81
    Tabiś faulowany za polem karnym rywali. Okazja gospodarzy do wrzutki z rzutu wolnego.

Krzysztof

Gole: 25. Diego Carioca – 34. Grosicki, 73. Drygas

Kartki:   51. Pospisil (JAG), 58. Struski (JAG), 61. Tiru (JAG), 82. Czerech (JAG), 90. Gual (JAG), 90+2. Mystkowski (JAG) – 68. D. Dąbrowski (POG), 83. Fornalczyk (POG)

Strzały celne: 1:7. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 3:12. Spalone: 2:3. Foule: 18:14.
    Jagiellonia Białystok: Steinbors – Olszewski, Tiru, Czerech (87. F. Piszczek), Nastić, Wdowik (78. Trubeha) – Pospisil (C) (87. Cernych), Struski (78. Mystkowski), Bida (68. Tabiś) – Diego Carioca, Gual.
    Zmiany: Alomerovic – Nalepa, Cernych, Mystkowski, Trubeha, Tabiś, F. Piszczek, Wojciechowski, Orpik.

Trener: Piotr Nowak

Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski (66. Drygas), Triantafyllopoulos, Malec, Bartkowski – D. Dąbrowski (C), Żurawski (66. Fornalczyk) – Kowalczyk, Silva (85. Zech), Grosicki (78. Kostorz) – Zahović (66. Kucharczyk).
    Zmiany: Bursztyn – Zech, Łęgowski, Drygas, Biczachczjan, Fornalczyk, Kostorz, Kucharczyk, Parzyszek.

Trener: Kosta Runjaić

Główny: Damian Kos