Górnik Ł. – Radomiak 1:0 (koniec) | Stal M. – Warta 0:1 (koniec) | Termalica – Raków 0:3 (koniec)
Jagiellonia – Pogoń 1:2 (koniec) | Wisła Pł. – Lech P. 0:1 (koniec)
Jagiellonia Białystok
1:2 (1:1)
Pogoń Szczecin
Sobota 16.04.2022, 17:30 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały na bramkę: 1:7.
    Strzały niecelne: 6:7.
    Rzuty rożne: 3:12.
    Spalone: 2:3.
    Faule: 18:14. (19:27:41)

Pogoń Szczecin wygrywa w Białymstoku z Jagiellonią 2-1! Przegrywała po trafieniu Cariocy, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Grosicki, a w drugiej odsłonie decydującego gola zdobył Drygas.

90+6

90+4
    Arbiter uznał, że Stipica był faulowany przez Tiru.

90+4
    Gual wywalczył korner. Nastić będzie dorzucał.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok).

90+1
    Gual był wściekły, ponieważ nie faulował Drygasa na tyle, aby ten teraz dwie minuty leżał i zwijał się z bólu.

90+1
    Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Marc Gual (Jagiellonia Białystok).

90
    Przerwa w grze spowodowana koniecznością opatrzenia Drygasa przez szczecińskich fizjoterapeutów.

89
    Wrzutka gospodarzy z prawej strony. Piszczek nie zdołał jednak sięgnąć piłki głową.

87
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Martin Pospisil, na boisku pojawia się Fiodor Cernych.
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Patryk Czerech, na boisku pojawia się Filip Piszczek.

85
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Jean Carlos Silva, na boisku pojawia się Benedikt Zech.

84
    Gual zgrywa na czwarty metr do Cariocy, ale w ostatniej chwili Kostas wybija futbolówkę wślizgiem. Mimo wszystko Gual był na spalonym.

84
    Fornalczyk odepchnął Pospisila przy linii bocznej.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Mariusz Fornalczyk (Pogoń Szczecin).

82
    Spóźniony Czerech wyciął Silvę przed szesnastką Jagiellonii.

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Patryk Czerech (Jagiellonia Białystok).

81
    Tabiś faulowany za polem karnym rywali. Okazja gospodarzy do wrzutki z rzutu wolnego.

79
    Dzięki ewentualnej wygranej w Białymstoku szczecinianie powrócą na fotel lidera. W wirtualnej tabeli znajdują się na szczycie tabeli.

78
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Karol Struski, na boisku pojawia się Przemysław Mystkowski.
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Bartłomiej Wdowik, na boisku pojawia się Andrzej Trubeha.

78
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kamil Grosicki, na boisku pojawia się Kacper Kostorz.

77
    Kolejna okazja Pogoni! Po kontrze Grosicki centrował z lewej strony, zaś zamykający akcję Kucharczyk zostaje powstrzymany przez Steinborsa!

76
    Będą zmiany w obu zespołach. Do wejścia przygotowani są między innymi Mystkowski i Trubeha.

75
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 6486 widzów.
    73. Kamil DRYGAS - 1:2

73
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki KAMIL DRYGAS.

Kowalczyk miękko w pole karne do Drygasa, a ten najpierw kiepsko przyjął, ale po chwili zdołał jeszcze dojść do piłki i wpakować ją do siatki! Pogoń na prowadzeniu!

73
    Nieporozumienie Nasticia z Wdowikiem na lewej flance.

71
    Strzały: 7 – 10
    Strzały celne: 1 – 4

70
    Portowcy wywalczyli kolejny w tym meczu rzut rożny. Nie potrafili jednak do tej pory stworzyć po nim jakiegokolwiek zagrożenia.

68
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Bartosz Bida, na boisku pojawia się Kacper Tabiś.

68
    Żółtą kartkę otrzymuje Damian Dąbrowski (Pogoń Szczecin).

67
    Koszmarna strata Fornalczyka przy linii bocznej.

66
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Luka Zahović, na boisku pojawia się Michał Kucharczyk.
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Maciej Żurawski, na boisku pojawia się Mariusz Fornalczyk.
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Kamil Drygas.

64
    Przygotowywane są zmiany w zespole ze Szczecina. Na placu gry niebawem pojawią się Fornalczyk i Kucharczyk.

63
    Zablokowana próba Grosickiego przez Czerecha.

62
    Kowalczyk długo nie podnosi się z murawy po wejściu Rumuna.

61
    Żółtą kartkę otrzymuje Bogdan Tiru (Jagiellonia Białystok).

61
    Posiadanie piłki: 48% – 52%

61
    Nieporozumienie jagiellończyków na prawej stronie boiska.

59
    Zbyt mocny przerzut gości. Steinbors wychodzi na przedpole i uprzedza Grosickiego.

58
    Taktyczne przewinienie Struskiego, który powalił na murawę uciekającego Silvę.

58
    Żółtą kartkę otrzymuje Karol Struski (Jagiellonia Białystok).

57
    Malec przeciął centrę i głową oddał celny strzał. Piłkę bez problemu wyłapuje jednak Steinbors.

56
    Korner gości. W narożniku piłkę ustawia Grosicki.

54
    Kolejna interwencja Steinobrsa. Strącił futbolówkę, po czym wpadł w Bartkowskiego. Odgwizdane przewinienie obrońcy Pogoni.

53
    Próba Żurawskiego zza pola karnego. Steinborsa odbija futbolówkę na korner.

52
    Bida przewraca się w polu karnym Pogoni, ale arbiter nie przerywa gry. Według sędziego nie doszło tam do przewinienia.

51
    Żółtą kartkę otrzymuje Martin Pospisil (Jagiellonia Białystok).

50
    Sprytne zachowanie Cariocy przy linii bocznej. Obił piłką Silvę.

48
    Przechwyt Nasticia w środku pola. Odebrał futbolówkę Silvie.

46
    Obie ekipy wróciły na drugą odsłonę w niezmienionych składach.

46

Piłkarze wracają z szatni. Za chwilę wznowią grę.

Jagiellonia Białystok remisuje do przerwy z Pogonią Szczecin 1-1. Wynik otworzył Carioca, zaś do remisu doprowadzi Grosi

45+2

45+1
    Minuta doliczona do pierwszej części gry.

44
    Tiru sygnalizował sędziemu, że był faulowany po wyjściu w powietrze.

43
    Kowalczyk zatrzymany przed linią końcową przez Wdowika. Rzut rożny Pogoni.

41
    Inicjatywę w końcówce przejęli białostoczanie. Starają się jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie.

39
    Przyblokowane uderzenie Wdowika. Piłka poszybowała w bezpiecznej odległości obok bramki. Będzie jednak jeszcze korner.

37
    Końcówka pierwszej części gry. W Białymstoku Jagiellonia remisuje z Pogonią 1-1.

36
    Niecelna próba Guala z dystansu. Futbolówka przeleciała nad poprzeczkę.
    34. Kamil GROSICKI - 1:1

34
    Strzelcem bramki KAMIL GROSICKI.

Grosicki doprowadza do wyrównania! Kontra Pogoni. Z prawej strony centrował Silva, a niepilnowany Grosicki dopada do piłki i szczęśliwym strzałem pokonuje Steinborsa!

33
    Gual wpadł w pole karne, ale nie miał chyba pomysłu na rozwiązanie tej akcji. Sugeruje koledze, że szukał podania, lecz nic na to nie wskazywało.

32
    Strzały: 2 – 6
    Strzały celne: 1 – 1

31
    Kolejna nieprzyjemna sytuacja na połowie gospodarzy. Tym razem Czerech starł się z Silvą.

29
    Przerwa w grze spowodowana dodatkowo zderzeniem Nasticia z Żurawskim. Długo nie podnosili się z murawy, ale już chyba wszystko jest w porządku.

27
    Portowcy ruszyli po odpowiedź, ale Steinbors uprzedził Silvę w ważnym momencie.
    25. Diego CARIOCA - 1:0

25
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki DIEGO CARIOCA.

Błyskawiczna akcja żółto-czerwonych. Nastić zgrywa miękko do Cariocy, a ten sprytnym strzałem otwiera wynik spotkania! Futbolówka odbiła się od słupka zanim wpadła do bramki.

23
    Posiadanie piłki: 34% – 66%

23
    Zbyt głęboka wrzutka z narożnika boiska. Steinbors spokojnie chwyta piłkę.

22
    Nastić wygarnia futbolówkę spod nóg Stolarskiego. Kolejny korner.

21
    Bartkowski dorzucał z lewego skrzydła. Nastić zbija futbolówkę głową za linię końcową.

19
    Silva ucierpiał w starciu z rywalem. Długo nie podnosił się z murawy, ale finalnie wszystko jest z nim w porządku.

17
    Rzuty rożne: 0 – 5

16
    Grosicki trafia w zawodnika ustawionego w murze. Tylko korner.

15
    Struski powalił na murawę Carlosa. Wcześniej pomocnik Pogoni sprytnie zwiódł gracza Jagiellonii.

14
    Pogoń utrzymuje się przy piłce na połowie rywali. Wciąż nie potrafi jednak poważniej zagrozić Steinborsowi.

12
    Akcja gospodarzy lewym skrzydłem. Próba przyblokowana, a dodatkowo Nastić złapany na pozycji spalonej.

10
    Kowalczyk odepchnął Olszewskiego przed polem karnym Jagiellonii. Rzut wolny.

8
    Tym razem piłka po wielu odbiciach przeszła do Kowalczyka, który uderzał z woleja zza pola karnego. Futbolówka odbiła się od przeciwnika i wyszła za linię końcową.

8
    Struski przecina dośrodkowanie Dąbrowskiego. Jeszcze jedna okazja na lepsze dośrodkowanie z rzutu rożnego.

7
    Defensor Jagi wybija głową po miękkiej wrzutce rywali z prawej strony. Korner Portowców.

4
    Wrzutka gości z prawej flanki. Akcję zamykał Bartkowski, ale odchylony posłał futbolówkę wysoko nad bramkę.

3
    Gual przekombinował przed linią szesnastego metra. Była okazja od stworzenia zagrożenia przez Jagiellonię.

1
    Ruszyli! Gospodarze w żółto-czerwonych strojach, szczecinianie na granatowo-bordowo.

1

Mecz poprowadzi Damian Kos.

Sędziowie wyprowadzają piłkarzy na murawę.

Pełne zestawienie:

Jagiellonia Białystok: Steinbors – Olszewski, Tiru, Czerech, Nastić, Wdowik – Pospisil (C), Struski, Bida – Diego Carioca, Gual.
    Rezerwowi: Alomerovic – Nalepa, Cernych, Mystkowski, Trubeha, Tabiś, F. Piszczek, Wojciechowski, Orpik.
    Trenér: Piotr Nowak

Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski, Triantafyllopoulos, Malec, Bartkowski – D. Dąbrowski (C), Żurawski – Kowalczyk, Silva, Grosicki – Zahović.
    Rezerwowi: Bursztyn – Zech, Łęgowski, Drygas, Biczachczjan, Fornalczyk, Kostorz, Kucharczyk, Parzyszek.
    Trenér: Kosta Runjaić.
    Skład gospodarzy:
    Jedenastka Portowców:

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Krzysztof

Gole: 25. Diego Carioca – 34. Grosicki, 73. Drygas

Kartki:   51. Pospisil (JAG), 58. Struski (JAG), 61. Tiru (JAG), 82. Czerech (JAG), 90. Gual (JAG), 90+2. Mystkowski (JAG) – 68. D. Dąbrowski (POG), 83. Fornalczyk (POG)

Strzały celne: 1:7. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 3:12. Spalone: 2:3. Foule: 18:14.
    Jagiellonia Białystok: Steinbors – Olszewski, Tiru, Czerech (87. F. Piszczek), Nastić, Wdowik (78. Trubeha) – Pospisil (C) (87. Cernych), Struski (78. Mystkowski), Bida (68. Tabiś) – Diego Carioca, Gual.
    Zmiany: Alomerovic – Nalepa, Cernych, Mystkowski, Trubeha, Tabiś, F. Piszczek, Wojciechowski, Orpik.

Trener: Piotr Nowak

Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski (66. Drygas), Triantafyllopoulos, Malec, Bartkowski – D. Dąbrowski (C), Żurawski (66. Fornalczyk) – Kowalczyk, Silva (85. Zech), Grosicki (78. Kostorz) – Zahović (66. Kucharczyk).
    Zmiany: Bursztyn – Zech, Łęgowski, Drygas, Biczachczjan, Fornalczyk, Kostorz, Kucharczyk, Parzyszek.

Trener: Kosta Runjaić

Główny: Damian Kos