Górnik Ł. – Radomiak 1:0 (koniec) | Stal M. – Warta 0:1 (koniec) | Termalica – Raków 0:3 (koniec)
Jagiellonia – Pogoń 1:2 (koniec) | Wisła Pł. – Lech P. 0:1 (koniec)
Jagiellonia Białystok
1:2 (1:1)
Pogoń Szczecin
Sobota 16.04.2022, 17:30 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.
    Jedenastka Portowców:
    Skład gospodarzy:

Pełne zestawienie:

Jagiellonia Białystok: Steinbors – Olszewski, Tiru, Czerech, Nastić, Wdowik – Pospisil (C), Struski, Bida – Diego Carioca, Gual.
    Rezerwowi: Alomerovic – Nalepa, Cernych, Mystkowski, Trubeha, Tabiś, F. Piszczek, Wojciechowski, Orpik.
    Trenér: Piotr Nowak

Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski, Triantafyllopoulos, Malec, Bartkowski – D. Dąbrowski (C), Żurawski – Kowalczyk, Silva, Grosicki – Zahović.
    Rezerwowi: Bursztyn – Zech, Łęgowski, Drygas, Biczachczjan, Fornalczyk, Kostorz, Kucharczyk, Parzyszek.
    Trenér: Kosta Runjaić.

Sędziowie wyprowadzają piłkarzy na murawę.

Mecz poprowadzi Damian Kos.

1

1
    Ruszyli! Gospodarze w żółto-czerwonych strojach, szczecinianie na granatowo-bordowo.

3
    Gual przekombinował przed linią szesnastego metra. Była okazja od stworzenia zagrożenia przez Jagiellonię.

4
    Wrzutka gości z prawej flanki. Akcję zamykał Bartkowski, ale odchylony posłał futbolówkę wysoko nad bramkę.

7
    Defensor Jagi wybija głową po miękkiej wrzutce rywali z prawej strony. Korner Portowców.

8
    Struski przecina dośrodkowanie Dąbrowskiego. Jeszcze jedna okazja na lepsze dośrodkowanie z rzutu rożnego.

8
    Tym razem piłka po wielu odbiciach przeszła do Kowalczyka, który uderzał z woleja zza pola karnego. Futbolówka odbiła się od przeciwnika i wyszła za linię końcową.

10
    Kowalczyk odepchnął Olszewskiego przed polem karnym Jagiellonii. Rzut wolny.

12
    Akcja gospodarzy lewym skrzydłem. Próba przyblokowana, a dodatkowo Nastić złapany na pozycji spalonej.

14
    Pogoń utrzymuje się przy piłce na połowie rywali. Wciąż nie potrafi jednak poważniej zagrozić Steinborsowi.

15
    Struski powalił na murawę Carlosa. Wcześniej pomocnik Pogoni sprytnie zwiódł gracza Jagiellonii.

16
    Grosicki trafia w zawodnika ustawionego w murze. Tylko korner.

17
    Rzuty rożne: 0 – 5

19
    Silva ucierpiał w starciu z rywalem. Długo nie podnosił się z murawy, ale finalnie wszystko jest z nim w porządku.

21
    Bartkowski dorzucał z lewego skrzydła. Nastić zbija futbolówkę głową za linię końcową.

22
    Nastić wygarnia futbolówkę spod nóg Stolarskiego. Kolejny korner.

23
    Zbyt głęboka wrzutka z narożnika boiska. Steinbors spokojnie chwyta piłkę.

23
    Posiadanie piłki: 34% – 66%

25
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki DIEGO CARIOCA.

Błyskawiczna akcja żółto-czerwonych. Nastić zgrywa miękko do Cariocy, a ten sprytnym strzałem otwiera wynik spotkania! Futbolówka odbiła się od słupka zanim wpadła do bramki.
    25. Diego CARIOCA - 1:0

27
    Portowcy ruszyli po odpowiedź, ale Steinbors uprzedził Silvę w ważnym momencie.

29
    Przerwa w grze spowodowana dodatkowo zderzeniem Nasticia z Żurawskim. Długo nie podnosili się z murawy, ale już chyba wszystko jest w porządku.

31
    Kolejna nieprzyjemna sytuacja na połowie gospodarzy. Tym razem Czerech starł się z Silvą.

32
    Strzały: 2 – 6
    Strzały celne: 1 – 1

33
    Gual wpadł w pole karne, ale nie miał chyba pomysłu na rozwiązanie tej akcji. Sugeruje koledze, że szukał podania, lecz nic na to nie wskazywało.

34
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki KAMIL GROSICKI.

Grosicki doprowadza do wyrównania! Kontra Pogoni. Z prawej strony centrował Silva, a niepilnowany Grosicki dopada do piłki i szczęśliwym strzałem pokonuje Steinborsa!
    34. Kamil GROSICKI - 1:1

36
    Niecelna próba Guala z dystansu. Futbolówka przeleciała nad poprzeczkę.

37
    Końcówka pierwszej części gry. W Białymstoku Jagiellonia remisuje z Pogonią 1-1.

39
    Przyblokowane uderzenie Wdowika. Piłka poszybowała w bezpiecznej odległości obok bramki. Będzie jednak jeszcze korner.

41
    Inicjatywę w końcówce przejęli białostoczanie. Starają się jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie.

43
    Kowalczyk zatrzymany przed linią końcową przez Wdowika. Rzut rożny Pogoni.

44
    Tiru sygnalizował sędziemu, że był faulowany po wyjściu w powietrze.

45+1
    Minuta doliczona do pierwszej części gry.

45+2

Jagiellonia Białystok remisuje do przerwy z Pogonią Szczecin 1-1. Wynik otworzył Carioca, zaś do remisu doprowadzi Grosi

Piłkarze wracają z szatni. Za chwilę wznowią grę.

46

46
    Obie ekipy wróciły na drugą odsłonę w niezmienionych składach.

48
    Przechwyt Nasticia w środku pola. Odebrał futbolówkę Silvie.

50
    Sprytne zachowanie Cariocy przy linii bocznej. Obił piłką Silvę.

51
    Żółtą kartkę otrzymuje Martin Pospisil (Jagiellonia Białystok).

52
    Bida przewraca się w polu karnym Pogoni, ale arbiter nie przerywa gry. Według sędziego nie doszło tam do przewinienia.

53
    Próba Żurawskiego zza pola karnego. Steinborsa odbija futbolówkę na korner.

54
    Kolejna interwencja Steinobrsa. Strącił futbolówkę, po czym wpadł w Bartkowskiego. Odgwizdane przewinienie obrońcy Pogoni.

56
    Korner gości. W narożniku piłkę ustawia Grosicki.

57
    Malec przeciął centrę i głową oddał celny strzał. Piłkę bez problemu wyłapuje jednak Steinbors.

58
    Żółtą kartkę otrzymuje Karol Struski (Jagiellonia Białystok).

58
    Taktyczne przewinienie Struskiego, który powalił na murawę uciekającego Silvę.

59
    Zbyt mocny przerzut gości. Steinbors wychodzi na przedpole i uprzedza Grosickiego.

61
    Nieporozumienie jagiellończyków na prawej stronie boiska.

61
    Posiadanie piłki: 48% – 52%

61
    Żółtą kartkę otrzymuje Bogdan Tiru (Jagiellonia Białystok).

62
    Kowalczyk długo nie podnosi się z murawy po wejściu Rumuna.

63
    Zablokowana próba Grosickiego przez Czerecha.

64
    Przygotowywane są zmiany w zespole ze Szczecina. Na placu gry niebawem pojawią się Fornalczyk i Kucharczyk.

66
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Luka Zahović, na boisku pojawia się Michał Kucharczyk.
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Maciej Żurawski, na boisku pojawia się Mariusz Fornalczyk.
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Kamil Drygas.

67
    Koszmarna strata Fornalczyka przy linii bocznej.

68
    Żółtą kartkę otrzymuje Damian Dąbrowski (Pogoń Szczecin).

68
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Bartosz Bida, na boisku pojawia się Kacper Tabiś.

70
    Portowcy wywalczyli kolejny w tym meczu rzut rożny. Nie potrafili jednak do tej pory stworzyć po nim jakiegokolwiek zagrożenia.

71
    Strzały: 7 – 10
    Strzały celne: 1 – 4

73
    Nieporozumienie Nasticia z Wdowikiem na lewej flance.

73
    Strzelcem bramki KAMIL DRYGAS.

Kowalczyk miękko w pole karne do Drygasa, a ten najpierw kiepsko przyjął, ale po chwili zdołał jeszcze dojść do piłki i wpakować ją do siatki! Pogoń na prowadzeniu!
    73. Kamil DRYGAS - 1:2

75
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 6486 widzów.

76
    Będą zmiany w obu zespołach. Do wejścia przygotowani są między innymi Mystkowski i Trubeha.

77
    Kolejna okazja Pogoni! Po kontrze Grosicki centrował z lewej strony, zaś zamykający akcję Kucharczyk zostaje powstrzymany przez Steinborsa!

78
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kamil Grosicki, na boisku pojawia się Kacper Kostorz.

78
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Karol Struski, na boisku pojawia się Przemysław Mystkowski.
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Bartłomiej Wdowik, na boisku pojawia się Andrzej Trubeha.

79
    Dzięki ewentualnej wygranej w Białymstoku szczecinianie powrócą na fotel lidera. W wirtualnej tabeli znajdują się na szczycie tabeli.

81
    Tabiś faulowany za polem karnym rywali. Okazja gospodarzy do wrzutki z rzutu wolnego.

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Patryk Czerech (Jagiellonia Białystok).

82
    Spóźniony Czerech wyciął Silvę przed szesnastką Jagiellonii.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Mariusz Fornalczyk (Pogoń Szczecin).

84
    Fornalczyk odepchnął Pospisila przy linii bocznej.

84
    Gual zgrywa na czwarty metr do Cariocy, ale w ostatniej chwili Kostas wybija futbolówkę wślizgiem. Mimo wszystko Gual był na spalonym.

85
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Jean Carlos Silva, na boisku pojawia się Benedikt Zech.

87
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Martin Pospisil, na boisku pojawia się Fiodor Cernych.
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Patryk Czerech, na boisku pojawia się Filip Piszczek.

89
    Wrzutka gospodarzy z prawej strony. Piszczek nie zdołał jednak sięgnąć piłki głową.

90
    Przerwa w grze spowodowana koniecznością opatrzenia Drygasa przez szczecińskich fizjoterapeutów.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Marc Gual (Jagiellonia Białystok).

90+1
    Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Gual był wściekły, ponieważ nie faulował Drygasa na tyle, aby ten teraz dwie minuty leżał i zwijał się z bólu.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok).

90+4
    Gual wywalczył korner. Nastić będzie dorzucał.

90+4
    Arbiter uznał, że Stipica był faulowany przez Tiru.

90+6

Pogoń Szczecin wygrywa w Białymstoku z Jagiellonią 2-1! Przegrywała po trafieniu Cariocy, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Grosicki, a w drugiej odsłonie decydującego gola zdobył Drygas.

Gole: 25. Diego Carioca – 34. Grosicki, 73. Drygas

Kartki:   51. Pospisil (JAG), 58. Struski (JAG), 61. Tiru (JAG), 82. Czerech (JAG), 90. Gual (JAG), 90+2. Mystkowski (JAG) – 68. D. Dąbrowski (POG), 83. Fornalczyk (POG)

Strzały celne: 1:7. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 3:12. Spalone: 2:3. Foule: 18:14.
    Jagiellonia Białystok: Steinbors – Olszewski, Tiru, Czerech (87. F. Piszczek), Nastić, Wdowik (78. Trubeha) – Pospisil (C) (87. Cernych), Struski (78. Mystkowski), Bida (68. Tabiś) – Diego Carioca, Gual.
    Zmiany: Alomerovic – Nalepa, Cernych, Mystkowski, Trubeha, Tabiś, F. Piszczek, Wojciechowski, Orpik.

Trener: Piotr Nowak

Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski (66. Drygas), Triantafyllopoulos, Malec, Bartkowski – D. Dąbrowski (C), Żurawski (66. Fornalczyk) – Kowalczyk, Silva (85. Zech), Grosicki (78. Kostorz) – Zahović (66. Kucharczyk).
    Zmiany: Bursztyn – Zech, Łęgowski, Drygas, Biczachczjan, Fornalczyk, Kostorz, Kucharczyk, Parzyszek.

Trener: Kosta Runjaić

Główny: Damian Kos