Zagłębie S. – Resovia 2:1 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
2:1 (1:1)
Resovia
Poniedziałek 18.07.2022, 18:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • Runda 1

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:05:12)
    Wygrana zespołu z Sosnowca

Zagłębie Sosnowiec odniosło zwycięstwo 2:1 z Resovią, choć jako pierwsze straciło gola po niespełna dwóch minutach spotkania. Później podopieczni Artura Skowronka poderwali się do pościgu i odwrócili wynik uderzeniami Szymona Pawłowskiego i Marka Fabrego.

Zmiana w drużynie Resovia:
    z boiska schodzi Wasiluk, na boisku pojawia się Krasa.

86
    Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Zagłębia Sosnowiec.

85
    Zaledwie pięć minut pozostało rzeszowianom, ale nie prezentują oni w ofensywie podobnego rozmachu jak na początku spotkania.

82
    Dobrze zapowiadała się ta akcja. Szybkie przetransportowanie piłki w pobliże pola karnego przeciwnika dzięki prostopadłemu podaniu. Ominęło ono całą drugą linię. Na szczęście dla gospodarzy zareagowała obrona i nie dopuściła do zatrudnienia bramkarza.

80
    Teraz to zawodnikom z Rzeszowa pozostało mało czasu na uratowanie przynajmniej punktu.

77
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki MAREK FABRY.

Marek Fabry strzelił do bramki zaledwie dwie minuty po pojawieniu się na boisku po podaniu innego zmiennika Maksymiliana Banaszewskiego.

75
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Sobczak, na boisku pojawia się Fabry.

75
    z boiska schodzi Pawłowski, na boisku pojawia się Banaszewski.

73
    Kamil Antonik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

73
    Pozostaje coraz mniej czasu obu zespołom na rozstrzygnięcie meczu.

71
    z boiska schodzi Morys, na boisku pojawia się Antonik.

70
    Sosnowiczanie starali się przeprowadzić skuteczny atak z wykorzystaniem skrzydłowych.

Gole: 41. Pawłowski, 77. Fabry – 2. Mikulec

Kartki:   37. Kubowicz (RES), 73. Antonik (RES)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 7:5. Strzały niecelne: 5:1. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 0:0. Foule: 12:17.
    Zagłębie Sosnowiec: Gliwa – Gojny, Jończy, Dalić, Ryndak, Niemiec (61. Ziółkowski), Rozwandowicz, Bonecki, Pawłowski (75. Banaszewski), Bryła (61. Masłowski), Sobczak (75. Fabry).

Zmiany: Kos – Machała, Fabry, Klupś, Ziółkowski, Masłowski, Bodzioch, Barć.

Trener: Artur Skowronek

Resovia: Pindroch – Hoogenhout, Kubowicz, Chuchro, Adamski, Mikulec, Wasiluk (86. Krasa), Kałahur (46. Kwiecień), Mróz, Morys (71. Antonik), Wojciechowski.

Zmiany: Sujecki – Bondarenko, Krasa, Ostrowski, Rębisz, Szymkiewicz, Antonik, Kwiecień.

Trener: Tomasz Grzegorczyk

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)