Zagłębie S. – Resovia 2:1 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
2:1 (1:1)
Resovia
Poniedziałek 18.07.2022, 18:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • Runda 1

86
    Zmiana w drużynie Resovia:
    z boiska schodzi Wasiluk, na boisku pojawia się Krasa.

77
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki MAREK FABRY.

Marek Fabry strzelił do bramki zaledwie dwie minuty po pojawieniu się na boisku po podaniu innego zmiennika Maksymiliana Banaszewskiego.

75
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Sobczak, na boisku pojawia się Fabry.

75
    z boiska schodzi Pawłowski, na boisku pojawia się Banaszewski.

73
    Kamil Antonik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

71
    z boiska schodzi Morys, na boisku pojawia się Antonik.

61
    z boiska schodzi Niemiec, na boisku pojawia się Ziółkowski.

61
    z boiska schodzi Bryła, na boisku pojawia się Masłowski.

46
    z boiska schodzi Kałahur, na boisku pojawia się Kwiecień.

41
    Strzelcem bramki SZYMON PAWŁOWSKI.

Drużyna z Sosnowca długo zbierała się do ataku, ale z czasem stała się groźniejsza niż na początku meczu. W 41. minucie Zagłębie doprowadziło do remisu 1:1 uderzeniem Szymona Pawłowskiego. Po trafieniu doświadczonego pomocnika mecz rozpoczyna się praktycznie od początku.

37
    Dawid Kubowicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie. To pierwsza taka kara indywidualna w meczu.

2
    Gol dla Resovii!
    Strzelcem bramki RAFAŁ MIKULEC.

Resovia ekspresowo zdobyła prowadzenie na Stadionie Ludowym! Tylko nieco później zdobyta bramka niż przez Puszczę Niepołomice w niedzielnym meczu z Górnikiem Łęczna. Rafał Mikulec pokonał strzałem Michała Gliwę!

Gole: 41. Pawłowski, 77. Fabry – 2. Mikulec

Kartki:   37. Kubowicz (RES), 73. Antonik (RES)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 7:5. Strzały niecelne: 5:1. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 0:0. Foule: 12:17.
    Zagłębie Sosnowiec: Gliwa – Gojny, Jończy, Dalić, Ryndak, Niemiec (61. Ziółkowski), Rozwandowicz, Bonecki, Pawłowski (75. Banaszewski), Bryła (61. Masłowski), Sobczak (75. Fabry).

Zmiany: Kos – Machała, Fabry, Klupś, Ziółkowski, Masłowski, Bodzioch, Barć.

Trener: Artur Skowronek

Resovia: Pindroch – Hoogenhout, Kubowicz, Chuchro, Adamski, Mikulec, Wasiluk (86. Krasa), Kałahur (46. Kwiecień), Mróz, Morys (71. Antonik), Wojciechowski.

Zmiany: Sujecki – Bondarenko, Krasa, Ostrowski, Rębisz, Szymkiewicz, Antonik, Kwiecień.

Trener: Tomasz Grzegorczyk

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)