Zagłębie S. – Resovia 2:1 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
2:1 (1:1)
Resovia
Poniedziałek 18.07.2022, 18:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • Runda 1

Zagłębie powalczy u siebie

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Sosnowcu. Zagłębie zmierzy się w nim z Resovią. Pierwszy gwizdek Marcina Szczerbowicza w poniedziałek o godzinie 18.
    Jedenastka Resovii
    Zestawienie Zagłębia

Zagłębie Sosnowiec: Gliwa – Gojny, Jończy, Dalić, Ryndak, Niemiec, Rozwandowicz, Bonecki, Pawłowski, Bryła, Sobczak.
    Rezerwowi: Kos – Machała, Fabry, Klupś, Ziółkowski, Masłowski, Bodzioch, Barć.
    Trener: Artur Skowronek

Resovia: Pindroch – Hoogenhout, Kubowicz, Chuchro, Adamski, Mikulec, Wasiluk, Kałahur, Mróz, Morys, Wojciechowski.
    Rezerwowi: Sujecki – Bondarenko, Krasa, Ostrowski, Rębisz, Szymkiewicz, Antonik, Kwiecień.

Strzelcem bramki RAFAŁ MIKULEC.

Resovia ekspresowo zdobyła prowadzenie na Stadionie Ludowym! Tylko nieco później zdobyta bramka niż przez Puszczę Niepołomice w niedzielnym meczu z Górnikiem Łęczna. Rafał Mikulec pokonał strzałem Michała Gliwę!

4
    Zagłębie Sosnowiec przysnęło na początku meczu i po falstarcie musi zbierać się do odrabiania strat do Resovii.

6
    Powstrzymany podopieczny Artura Skowronka i drużyna z Rzeszowa zaczęła wymieniać podania na własnej połowie boiska.

7
    Od wrzutu z autu rzeszowianie.

8
    Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z zawodników Resovii.
    Rafał Mikulec z trafieniem

10
    Na razie drużyna z Podkarpacia potrafi utrzymać się w posiadaniu piłki w centrum boiska, a pressing Zagłębia Sosnowiec nie robi dużego wrażenia.

12
    Na razie tylko przyjezdni oddali celne uderzenia, a jedno z nich okazało się wystarczające do pokonania Michała Gliwy.

14
    Ponownie poszukiwanie miejsca do przeprowadzenia ataku przez rzeszowian.

15
    Po kwadransie bliżej odniesienia zwycięstwa na Stadionie Ludowym jest Resovia.

17
    Drużyna gospodarzy rozpędziła się na skrzydle. Dobra wymiana podań. Starali się oni podsumować atak celnym strzałem, jednak ciasno ustawieni w obronie przyjezdni nie pozwolili żadnemu przeciwnikowi na swobodne przymierzenie do bramki.

18
    Sporo przerw spowodowanych urazami zawodników Resovii.

19
    Podanie crossowe na lewą stronę boiska, a Zagłębie Sosnowiec ma problem z dłuższym utrzymaniem się w posiadaniu piłki.

21
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane gospodarzom na wysokości koła środkowego.

22
    Pierwsze uderzenie celne Zagłębia Sosnowiec, ale poradził sobie z nim ustawiony w bramce rzeszowian Branislav Pindroch.

24
    Zanosiło się na uderzenie z dystansu na bramkę. Zabrakło zdecydowania zawodnikom, przez co w pewnym momencie zabrakło już również miejsca do zatrudnienia bramkarza. Przekombinowali gospodarze.

25
    Zagłębie Sosnowiec próbuje coraz dłużej utrzymywać się w posiadaniu futbolówki.

27
    Przewinienie na połowie przeciwnika i rzeszowianie mogą wznowić rywalizację od rzutu wolnego.

30
    Tymczasem za pierwszoligowcami dwa kwadranse rywalizacji i niezmiennie na skromnym prowadzeniu Resovia.

31
    Resovia od rzutu wolnego blisko koła środkowego boiska.

35
    Zespół gości w posiadaniu piłki. Trochę zbyt mozolna wymiana podań, przez co przeciwnicy mieli czas nie tylko na staranne rozstawienie się w defensywie, ale jeszcze poprawienie tego ustawienia.

36
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane zawodnikom z Podkarpacia.

37
    Nie brakuje przerw w grze spowodowanych urazami, rywalizacja jest raczej bezpardonowa.

37
    Dawid Kubowicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie. To pierwsza taka kara indywidualna w meczu.

41
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki SZYMON PAWŁOWSKI.

Drużyna z Sosnowca długo zbierała się do ataku, ale z czasem stała się groźniejsza niż na początku meczu. W 41. minucie Zagłębie doprowadziło do remisu 1:1 uderzeniem Szymona Pawłowskiego. Po trafieniu doświadczonego pomocnika mecz rozpoczyna się praktycznie od początku.

43
    Jeszcze dośrodkowanie w pole karne Zagłębia Sosnowiec, ale poradzili sobie obrońcy rozstawieni przez Michała Gliwę.

45
    Doliczony czas.

45+2
    W doliczonych minutach Resovia miała jeszcze możliwość zaszkodzenia gospodarzom rozegraniem rzutu rożnego.
    Wyrównanie w Sosnowcu

45+3

Pierwsza połowa zakończona remisem 1:1. Resovia wcześnie zdobyła prowadzenie uderzeniem Rafała Mikulca, ale gospodarze zdążyli na nie odpowiedzieć strzałem Szymona Pawłowskiego.
    Na razie na remis

46

46
    Zmiana w drużynie Resovia:
    z boiska schodzi Kałahur, na boisku pojawia się Kwiecień.

48
    Futbolówka przeleciała daleko od bramki, a zanosiło się na lepsze uderzenie. Przelała się ona po stopie strzelcowi, dlatego rezultat pozostaje bez zmian. Bramkarz nie musiał interweniować, a wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

50
    Zablokowane uderzenie Bartłomieja Wasiluka.

52
    Przyjezdni starają się rozsądnie jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu piłki.

54
    Drużyna z Podkarpacia próbuje odzyskać prowadzenie, ale wykonanie ostatniego rzutu rożnego pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

56
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane piłkarzom z Rzeszowa.

58
    Tym razem Zagłębie Sosnowiec ma możliwość zagrożenia przeciwnikom z rzutu rożnego.

60
    Godzina rywalizacji za drużynami i zadały sobie jak dotąd po jednym skutecznym ciosie.

61
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Bryła, na boisku pojawia się Masłowski.

61
    z boiska schodzi Niemiec, na boisku pojawia się Ziółkowski.

64
    Zespół gospodarzy czujnie w obronie i nie pozwolił przeciwnikom przedostać się w jego pole karne żadnym sposobem. Skoncentrowani na swoich pozycjach byli defensorzy. Przeciwnik musi kombinować od początku.

68
    Dawid Ryndak próbował pokonać uderzeniem bramkarza rzeszowian, ale został zablokowany przez jednego z obrońców.

70
    Sosnowiczanie starali się przeprowadzić skuteczny atak z wykorzystaniem skrzydłowych.

71
    z boiska schodzi Morys, na boisku pojawia się Antonik.

73
    Pozostaje coraz mniej czasu obu zespołom na rozstrzygnięcie meczu.

73
    Kamil Antonik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

75
    z boiska schodzi Pawłowski, na boisku pojawia się Banaszewski.

75
    z boiska schodzi Sobczak, na boisku pojawia się Fabry.

77
    Strzelcem bramki MAREK FABRY.

Marek Fabry strzelił do bramki zaledwie dwie minuty po pojawieniu się na boisku po podaniu innego zmiennika Maksymiliana Banaszewskiego.

80
    Teraz to zawodnikom z Rzeszowa pozostało mało czasu na uratowanie przynajmniej punktu.

82
    Dobrze zapowiadała się ta akcja. Szybkie przetransportowanie piłki w pobliże pola karnego przeciwnika dzięki prostopadłemu podaniu. Ominęło ono całą drugą linię. Na szczęście dla gospodarzy zareagowała obrona i nie dopuściła do zatrudnienia bramkarza.

85
    Zaledwie pięć minut pozostało rzeszowianom, ale nie prezentują oni w ofensywie podobnego rozmachu jak na początku spotkania.

86
    Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Zagłębia Sosnowiec.

86
    z boiska schodzi Wasiluk, na boisku pojawia się Krasa.

Resovia pokonana

Zagłębie Sosnowiec odniosło zwycięstwo 2:1 z Resovią, choć jako pierwsze straciło gola po niespełna dwóch minutach spotkania. Później podopieczni Artura Skowronka poderwali się do pościgu i odwrócili wynik uderzeniami Szymona Pawłowskiego i Marka Fabrego.
    Wygrana zespołu z Sosnowca

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:05:12)

Gole: 41. Pawłowski, 77. Fabry – 2. Mikulec

Kartki:   37. Kubowicz (RES), 73. Antonik (RES)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 7:5. Strzały niecelne: 5:1. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 0:0. Foule: 12:17.
    Zagłębie Sosnowiec: Gliwa – Gojny, Jończy, Dalić, Ryndak, Niemiec (61. Ziółkowski), Rozwandowicz, Bonecki, Pawłowski (75. Banaszewski), Bryła (61. Masłowski), Sobczak (75. Fabry).

Zmiany: Kos – Machała, Fabry, Klupś, Ziółkowski, Masłowski, Bodzioch, Barć.

Resovia: Pindroch – Hoogenhout, Kubowicz, Chuchro, Adamski, Mikulec, Wasiluk (86. Krasa), Kałahur (46. Kwiecień), Mróz, Morys (71. Antonik), Wojciechowski.

Zmiany: Sujecki – Bondarenko, Krasa, Ostrowski, Rębisz, Szymkiewicz, Antonik, Kwiecień.

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)