Korona – Górnik Z. 1:2 (koniec) | Zagłębie L. – Wisła Pł. 2:1 (koniec) | Warta – Lech P. 0:1 (koniec)
Korona Kielce
1:2 (1:1)
Górnik Zabrze
Niedziela 18.09.2022, 12:30 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.
    Korona powalczy u siebie

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Kielcach. Korona zmierzy się w nim z Górnikiem Zabrze. Pierwszy gwizdek Damiana Sylwestrzaka w niedzielę o godzinie 12:30.
    Jedenastka Górnika Zabrze
    Zestawienie Korony Kielce

Korona Kielce: Forenc (C) – Danek, Trojak, Zebić, Balić – Łukowski, Sewerzyński, Takáč, Podgórski – Sierpina, Śpiączka.
    Rezerwowi: Zapytowski – Frączczak, Jac. Kiełb, Deaconu, Błanik, Szpakowski, Deja, Zarandia, Szykawka.
    Trener: Leszek Ojrzyński

Górnik Zabrze: Broll – Szcześniak, Kotzke, Jensen – Olkowski, Mvondo, Vrhovec, Janża (C) – Dadok, Okunuki – Krawczyk.
    Rezerwowi: Bielica – Paluszek, Pacheco, Podolski, Cholewiak, Wojtuszek, Kamber, Włodarczyk, Maroša.
    Trener: Bartosch Gaul

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

1

2
    Korona Kielce w klasycznych złocisto-krwistych strojach, a Górnik Zabrze w białych strojach z delikatnymi, ciemnymi elementami.

3
    Sasa Balić nie zdołał wykorzystać dośrodkowania, ponieważ piłka została zagrana z bocznego sektora boiska nieco zbyt wysoko.

4
    Nieco aktywniejsi w atakowaniu na początku meczu są podopieczni Leszka Ojrzyńskiego.

6
    Podanie w pole karne do rozpędzonego Bartosza Śpiączki, a ten pod naporem defensora poczęstował bramkarza Górnika Zabrze płaskim uderzeniem.

8
    Odpowiedzieli pierwszym niebezpiecznym atakiem piłkarze Górnika Zabrze, ale poradzili sobie już w pobliżu własnej bramki gospodarze.

9
    Indywidualna szarża Roberta Dadoka wsparta przez Piotra Krawczyka i ponownie podniosła się temperatura w pobliżu bramki Konrada Forenca.

11
    Mocne uderzenie w okienko bramki i jest piłka w sieci, ale nie ma gola Górnika Zabrze z powodu wcześniejszego spalonego. Bardzo poważne ostrzeżenia dla podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego!
    11. Nieuznany gol Górnika Zabrze

13
    Korona Kielce rozpoczęła spotkanie energicznie, ale od kilku minut Górnik Zabrze z łatwością przedostaje się pod bramkę beniaminka.

14
    Rozczarowanie Jacka Podgórskiego, ponieważ nie udało mu się wepchnąć futbolówki z bliska do bramki przeciwnika.

15
    Na zakończenie pierwszego kwadransa spotkania powstrzymana została szarża indywidualna Jakuba Łukowskiego.

16
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki JAKUB ŁUKOWSKI.

Pachniało golem od początku meczu i to Korona Kielce znalazła metodę na wpakowanie piłki do bramki przeciwnika. W polu karnym najbardziej przytomnie zachował się Jakub Łukowski i kompletnie niepilnowany oddał uderzenie do sieci!
    16. Jakub ŁUKOWSKI - 1:0

18
    Sytuacja analizowana przez sędziego, możliwe anulowanie gola.

19
    Gra wznowiona i Korona Kielce jest na prowadzeniu w rywalizacji z Górnikiem Zabrze.

22
    Przerwa w grze spowodowana niebezpiecznie wyglądającym zderzeniem zawodników za mocno skoncentrowanych na piłce.

24
    Gra wznowiona i wszyscy piłkarze są gotowi do kontynuowania rywalizacji w pierwszym z niedzielnych meczów w PKO Ekstraklasie.

26
    Nieudana kombinacja zaproponowana przez podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

27
    Ponowienie ataku przez kielczan i uderzenie Miłosza Trojaka poleciało prosto w dobrze ustawionego bramkarza Górnika Zabrze.

29
    Ostra, ale zgodna z przepisami piłkarskimi konfrontacja Sasy Balicia z Robertem Dadokiem.

30
    Dwa kwadranse spotkania za zespołami.

31
    Przerwa spowodowana po pierwsze urazem Miłosza Trojaka, a po drugie zadymieniem stadionu racami.

32
    Trenerzy wykorzystali pauzę na przekazanie wskazówek taktycznych swoim podopiecznym.

34
    Piłkarze zeszli do szatni, więc czeka nas dłuższa przerwa. W transmisji telewizyjnej tradycyjnie niewiele widać.
    34. Efekt racowiska kibiców Korony

35
    W Kielcach szczęśliwi ludzie, ponieważ mają czas na przeciąganie meczu w nieskończoność.

37
    Piłkarze powrócili na boisko i zamierzają wznowić rywalizację na kieleckim stadionie.

39
    Gra oficjalnie wznowiona i będzie około 10 doliczonych minut w pierwszej połowie meczu.

41
    Tym razem przerwa w grze jest spowodowana niebezpiecznie wyglądającym ciosem piłką w twarz Dalibora Takaca.

42
    Akcja kielczan została przerwana, ponieważ zdaniem sędziów piłka opuściła całym obwodem boisko.

43
    Zamieszanie, ponieważ gospodarze nie wiedzieli, jakim ostatecznie stałym fragmentem gry wznowią rywalizację.

44
    Kilku kielczan miało ochotę na pokonanie uderzeniem bramkarza Górnika Zabrze, ale ostatecznie zostali oni rozpaczliwie zablokowani.

45
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

45+1
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki KANJI OKUNUKI.

Górnik Zabrze doprowadził do remisu w doliczonym czasie! Kanji Okunuki jak jednoosobowa armia. Sam sobie zrobił przewagę w polu karnym, sam sobie asystował i sam strzelił do bramki. Po drodze nieudanie interweniowali Konrad Forenc oraz Miłosz Trojak!
    45+1. Kanji OKUNUKI - 1:1

45+3
    Korona Kielce musi już zapomnieć o swoim prowadzeniu.

45+6
    Psikus polega na tym, że ostatecznie doliczonych jest 10 minut, a nie sześć, jak początkowo ogłosili realizatorzy transmisji telewizyjnej.

45+8
    Żadnemu zawodnikowi Górnika Zabrze nie udało się oddać uderzenia w kierunku bramki beniaminka po dośrodkowaniu Pawła Olkowskiego.

45+9
    Dogorywa pierwsza połowa i nie zanosi się na zdobycie prowadzenia przez którąkolwiek z drużyn.

45+10

Bardzo długa pierwsza połowa w Kielcach. Korona remisuje po znacznie ponad 45 minutach 1:1 z Górnikiem Zabrze. Drużyna z województwa śląskiego odpowiedziała wyrównaniem w doliczonym czasie na wcześniejszego gola Jakuba Łukowskiego.
    Pierwsza połowa na remis

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania w Kielcach.

46

46
    Zmiana w drużynie Korona Kielce:
    z boiska schodzi Jacek Podgórski, na boisku pojawia się Dawid Błanik.

47
    Pierwsza niebezpieczna akcja po przerwie została przeprowadzona przez kielczan, ale zakończyła się ona zablokowanym uderzeniem.

48
    W wyniku niebezpiecznego zderzenia z Robertem Dadokiem ucierpiał Sasa Balić wewnątrz własnego pola karnego.

50
    Nieudane rozegranie zawodników Korony Kielce na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

52
    Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

53
    Ponownie przerwa spowodowana niebezpiecznie wyglądającym urazem Sasy Balicia.

53
    Podanie w centrum pola karnego kielczan, a stamtąd uderzenie którego dokładność pozostawiała bardzo dużo do życzenia.

55
    Spore opóźnienie względem harmonogramu, a ponadto mnożą się kolejne przewinienia i wynikające z nich przerwy spowodowane urazami.

57

Górnik Zabrze na prowadzeniu po odwróceniu wyniku. Kanji Okunuki z drugim trafieniem do bramki Korony Kielce. Akcja bramkowa przeprowadzona na lewej stronie boiska, a Japończyk technicznie dostawił stopę do podania Piotra Krawczyka!
    57. Kanji OKUNUKI - 1:2

60
    Teraz to Korona Kielce musi martwić się odrabianiem strat do przeciwnika.

62
    Zbyt spokojne rozegranie przegrywającego zespołu i futbolówka została wycofana aż do Konrada Forenca.

63
    Erik Janża napomniany żółtą kartką za odkopnięcie piłki i czeka go pauza po przerwie reprezentacyjnej.

65
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
    z boiska schodzi Jean Mvondo, na boisku pojawia się Aleksander Paluszek.

65
    z boiska schodzi Jakub Łukowski, na boisku pojawia się Luka Zarandia.

65
    z boiska schodzi Dalibor Takáč, na boisku pojawia się Adam Deja.

65
    z boiska schodzi Oskar Sewerzyński, na boisku pojawia się Marcin Szpakowski.

68
    Adam Deja napomniany żółtą kartką za ostre wejście w nogi przeciwnika.

70
    Zespół gospodarzy spokojnie wymienił podania na własnej połowie boiska. Nie spieszył się tym razem ze swoim rozegraniem, dlatego rywale mieli czas na rozstawienie się w defensywie.

72
    Gra została wznowiona po przerwie spowodowanej urazem Kryspina Szcześniaka.

74
    Mocniej spieszy się przegrywającym gospodarzom i absolutnie trudno się temu dziwić.

75
    Pozostał obu zespołom kwadrans podstawowego czasu.

77
    z boiska schodzi Paweł Olkowski, na boisku pojawia się Norbert Wojtuszek.

77
    z boiska schodzi Blaž Vrhovec, na boisku pojawia się Lukas Podolski.

77
    z boiska schodzi Łukasz Sierpina, na boisku pojawia się Jewgienij Szykawka.

78
    Miłosz Trojak napomniany żółtą kartką za przerwanie ataku przeciwnika zagraniem ręką.

81
    z boiska schodzi Kanji Okunuki, na boisku pojawia się Robin Kamber.

81
    z boiska schodzi Piotr Krawczyk, na boisku pojawia się Szymon Włodarczyk.

83
    Festiwal zmian, ale nie zmienia się wynik spotkania. To oznacza, że Górnik Zabrze jest coraz bliżej odniesienia zwycięstwa na terenie beniaminka.

83
    Sasa Balić napomniany żółtą kartką za przewinienie na boku boiska.

84
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

87
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła spowodowało lądowanie piłki na stopie Lukasa Podolskiego. Potężne uderzenie z woleja, ale w kompletnie niewymarzonym kierunku.

88
    Również uderzenie Roberta Dadoka było dalekie od perfekcyjnego.

89
    Nieudane dogranie Erika Janży z rzutu wolnego podyktowanego za przewinienie na Lukasie Podolskim.

90

90+1
    Korona Kielce musi podjął maksymalne ryzyko, ponieważ pozostało zaledwie kilka minut na dogonienie przeciwnika.

90+2
    Podanie świetnie dryblującego Lukasa Podolskiego do Norberta Wojtuszka. Uderzenie po położeniu Dawida Błanika w słupek. Jeszcze futbolówka odbiła się od jednego z gospodarzy, ale ponownie tylko zatańczyła w pobliżu linii bramkowej!

90+3
    Uderzenie Lukasa Podolskiego zostało zablokowane, co ułatwiło powstrzymanie piłki Konradowi Forencowi.

90+4
    Jeszcze beniaminek próbuje przedostać się do bramki przeciwnika, wygląda to nieco rozpaczliwie.

90+6
    Lukas Podolski tym razem wybrał się z rajdem przez prawie całe boisko. Nie dogonił go Konrad Forenc, ale ostatecznie zablokował Marcin Szpakowski.

90+6

Górnik Zabrze lepszy 2:1 w Kielcach. Co prawda goście stracili pierwszego gola po uderzeniu Jakuba Łukowskiego, ale następnie odwrócili wynik strzałami bohatera meczu Kenjiego Okunukiego.

Górnik z kompletem punktów

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:36:52)

Gole: 16. Łukowski – 45+1. Okunuki, 57. Okunuki

Kartki:   68. Deja (KRN), 78. Trojak (KRN), 83. Balić (KRN) – 63. Janża (GOR)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 8:6. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 0:2. Foule: 15:12.
    Korona Kielce: Forenc (C) – Danek, Trojak, Zebić, Balić – Łukowski (65. Zarandia), Sewerzyński (65. Szpakowski), Takáč (65. Deja), Podgórski (46. Błanik) – Sierpina (77. Szykawka), Śpiączka.
    Zmiany: Zapytowski – Frączczak, Jac. Kiełb, Deaconu.

Górnik Zabrze: Broll – Szcześniak, Kotzke, Jensen – Olkowski (77. Wojtuszek), Mvondo (65. Paluszek), Vrhovec (77. Podolski), Janża (C) – Dadok, Okunuki (81. Kamber) – Krawczyk (81. Włodarczyk).
    Zmiany: Bielica – Pacheco, Cholewiak, Maroša.

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław)