Korona – Górnik Z. 1:2 (koniec) | Zagłębie L. – Wisła Pł. 2:1 (koniec) | Warta – Lech P. 0:1 (koniec)
Korona Kielce
1:2 (1:1)
Górnik Zabrze
Niedziela 18.09.2022, 12:30 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka

90+6
    Lukas Podolski tym razem wybrał się z rajdem przez prawie całe boisko. Nie dogonił go Konrad Forenc, ale ostatecznie zablokował Marcin Szpakowski.

90+2
    Podanie świetnie dryblującego Lukasa Podolskiego do Norberta Wojtuszka. Uderzenie po położeniu Dawida Błanika w słupek. Jeszcze futbolówka odbiła się od jednego z gospodarzy, ale ponownie tylko zatańczyła w pobliżu linii bramkowej!

83
    Sasa Balić napomniany żółtą kartką za przewinienie na boku boiska.

81
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
    z boiska schodzi Piotr Krawczyk, na boisku pojawia się Szymon Włodarczyk.

81
    z boiska schodzi Kanji Okunuki, na boisku pojawia się Robin Kamber.

78
    Miłosz Trojak napomniany żółtą kartką za przerwanie ataku przeciwnika zagraniem ręką.

77
    Zmiana w drużynie Korona Kielce:
    z boiska schodzi Łukasz Sierpina, na boisku pojawia się Jewgienij Szykawka.

77
    z boiska schodzi Blaž Vrhovec, na boisku pojawia się Lukas Podolski.

77
    z boiska schodzi Paweł Olkowski, na boisku pojawia się Norbert Wojtuszek.

68
    Adam Deja napomniany żółtą kartką za ostre wejście w nogi przeciwnika.

65
    z boiska schodzi Oskar Sewerzyński, na boisku pojawia się Marcin Szpakowski.

65
    z boiska schodzi Dalibor Takáč, na boisku pojawia się Adam Deja.

65
    z boiska schodzi Jakub Łukowski, na boisku pojawia się Luka Zarandia.

65
    z boiska schodzi Jean Mvondo, na boisku pojawia się Aleksander Paluszek.

63
    Erik Janża napomniany żółtą kartką za odkopnięcie piłki i czeka go pauza po przerwie reprezentacyjnej.
    57. Kanji OKUNUKI - 1:2

57
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki KANJI OKUNUKI.

Górnik Zabrze na prowadzeniu po odwróceniu wyniku. Kanji Okunuki z drugim trafieniem do bramki Korony Kielce. Akcja bramkowa przeprowadzona na lewej stronie boiska, a Japończyk technicznie dostawił stopę do podania Piotra Krawczyka!

46
    z boiska schodzi Jacek Podgórski, na boisku pojawia się Dawid Błanik.
    45+1. Kanji OKUNUKI - 1:1

45+1

Górnik Zabrze doprowadził do remisu w doliczonym czasie! Kanji Okunuki jak jednoosobowa armia. Sam sobie zrobił przewagę w polu karnym, sam sobie asystował i sam strzelił do bramki. Po drodze nieudanie interweniowali Konrad Forenc oraz Miłosz Trojak!
    34. Efekt racowiska kibiców Korony

34
    Piłkarze zeszli do szatni, więc czeka nas dłuższa przerwa. W transmisji telewizyjnej tradycyjnie niewiele widać.
    16. Jakub ŁUKOWSKI - 1:0

16
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki JAKUB ŁUKOWSKI.

Pachniało golem od początku meczu i to Korona Kielce znalazła metodę na wpakowanie piłki do bramki przeciwnika. W polu karnym najbardziej przytomnie zachował się Jakub Łukowski i kompletnie niepilnowany oddał uderzenie do sieci!
    11. Nieuznany gol Górnika Zabrze

11
    Mocne uderzenie w okienko bramki i jest piłka w sieci, ale nie ma gola Górnika Zabrze z powodu wcześniejszego spalonego. Bardzo poważne ostrzeżenia dla podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego!

6
    Podanie w pole karne do rozpędzonego Bartosza Śpiączki, a ten pod naporem defensora poczęstował bramkarza Górnika Zabrze płaskim uderzeniem.

Gole: 16. Łukowski – 45+1. Okunuki, 57. Okunuki

Kartki:   68. Deja (KRN), 78. Trojak (KRN), 83. Balić (KRN) – 63. Janża (GOR)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 8:6. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 0:2. Foule: 15:12.
    Korona Kielce: Forenc (C) – Danek, Trojak, Zebić, Balić – Łukowski (65. Zarandia), Sewerzyński (65. Szpakowski), Takáč (65. Deja), Podgórski (46. Błanik) – Sierpina (77. Szykawka), Śpiączka.
    Zmiany: Zapytowski – Frączczak, Jac. Kiełb, Deaconu.

Trener: Leszek Ojrzyński

Górnik Zabrze: Broll – Szcześniak, Kotzke, Jensen – Olkowski (77. Wojtuszek), Mvondo (65. Paluszek), Vrhovec (77. Podolski), Janża (C) – Dadok, Okunuki (81. Kamber) – Krawczyk (81. Włodarczyk).
    Zmiany: Bielica – Pacheco, Cholewiak, Maroša.

Trener: Bartosch Gaul

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław)