Korona – Górnik Z. 1:2 (koniec) | Zagłębie L. – Wisła Pł. 2:1 (koniec) | Warta – Lech P. 0:1 (koniec)
Korona Kielce
1:2 (1:1)
Górnik Zabrze
Niedziela 18.09.2022, 12:30 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka

83
    Sasa Balić napomniany żółtą kartką za przewinienie na boku boiska.

78
    Miłosz Trojak napomniany żółtą kartką za przerwanie ataku przeciwnika zagraniem ręką.

68
    Adam Deja napomniany żółtą kartką za ostre wejście w nogi przeciwnika.

63
    Erik Janża napomniany żółtą kartką za odkopnięcie piłki i czeka go pauza po przerwie reprezentacyjnej.

Gole: 16. Łukowski – 45+1. Okunuki, 57. Okunuki

Kartki:   68. Deja (KRN), 78. Trojak (KRN), 83. Balić (KRN) – 63. Janża (GOR)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 8:6. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 0:2. Foule: 15:12.
    Korona Kielce: Forenc (C) – Danek, Trojak, Zebić, Balić – Łukowski (65. Zarandia), Sewerzyński (65. Szpakowski), Takáč (65. Deja), Podgórski (46. Błanik) – Sierpina (77. Szykawka), Śpiączka.
    Zmiany: Zapytowski – Frączczak, Jac. Kiełb, Deaconu.

Trener: Leszek Ojrzyński

Górnik Zabrze: Broll – Szcześniak, Kotzke, Jensen – Olkowski (77. Wojtuszek), Mvondo (65. Paluszek), Vrhovec (77. Podolski), Janża (C) – Dadok, Okunuki (81. Kamber) – Krawczyk (81. Włodarczyk).
    Zmiany: Bielica – Pacheco, Cholewiak, Maroša.

Trener: Bartosch Gaul

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław)