Polkowice – Siarka T. 4:1 (koniec) | Śląsk II – Jastrzębie 2:1 (koniec) | Stomil – Znicz 0:0 (koniec)
Garbarnia – Kotwica 0:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – Lech II P. 3:0 (koniec) | KKS – Wisła Pu. 0:1 (koniec)
Olimpia E. – Radunia 3:1 (koniec)
Śląsk II Wrocław
2:1 (2:0)
GKS Jastrzębie
Sobota 29.04.2023, 13:30 • Stadion Oporowska, Wrocław • 2. Liga • 29. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:30.
    Wrocławianie powalczą u siebie

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi we Wrocławiu. Śląsk II zmierzy się w nim z GKS Jastrzębie. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 13:30.
    Jedenastka gospodarzy
    Zestawienie jastrzębian

Śląsk II Wrocław: Mielcarz – Stawny, Pawelec, Wypart, Lizakowski, Bargiel, Jezierski, Młynarczyk, Krocz, Matuszewski, Bałdyga.
    Rezerwowi: Burta – Zawadzki, Macenko, Caliński, Szmigiel, Pisarczuk, Lisowski, K. Kurowski, M. Kurowski.
    Trener: Krzysztof Wołczek

GKS Jastrzębie: Drazik – Lech, Golak, Witkowski, Kamiński, Vaz, Guilherme, Ali, Mucha, Gołuch, Stanclik.

Rezerwowi: Antkowiak – Klimkiewicz, Kozłowski, Jadach, Zych, Szymczak, Boruń, Zacharczenko, Kłosowicz.
    Trener: Grzegorz Kurdziel

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań).

1

2
    Pierwsza banalna strata Śląska II Wrocław, jednak nie została ona ukarana przez jastrzębian. Nie potrafił przeprowadzić dobrego kontrataku zdezorientowany Daniel Stanclik.

3
    Tym razem nieudane rozegranie zawodników w zielonych strojach z białymi elementami, którzy starają się o opuszczenie ostatniego miejsca w drugoligowej tabeli.
    Rozpoczął się pojedynek

6
    GKS Jastrzębie po raz drugi w meczu ruszył z niebezpiecznym kontratakiem. Przez moment podopieczni Grzegorza Kurdziela mieli nawet przewagę liczebną, jednak ostatecznie nie udało się im zakończyć ataku strzałem.

9
    Otworzyła się szansa na wykonanie dośrodkowania przed Kubą Lizakowskim. Zagrana przez niego piłka była złej jakości. Po chwili ponowienie ataku przez Śląsk II Wrocław i Dawid Bałdyga strzelił z kilkunastu metrów obok bramki.

10
    Odpowiada swoim wypadem GKS Jastrzębie.

11
    Ricardo Vaz oddał uderzenie z 20. metra. Ciekawa próba pokonania Oskara Mielcarza, jednak dobrze ustawiony bramkarz Śląska II Wrocław nie miał problemu z zatrzymaniem piłki.

13
    Najlepsze sytuacje podbramkowe jak na razie wynikły z niefrasobliwości przeciwników w wyprowadzeniu piłki.

15
    Na zakończenie szybkiego ataku nieudane podanie Ricardo Vaza.

17
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego interweniowali piłkarze Śląska II Wrocław. Później nie udało się im zorganizować do kontrataku, a na domiar złego dla gospodarzy było zagranie ręką Kuby Lizakowskiego.

18
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez jastrzębian.

19
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem poszkodowanego na połowie przeciwnika napastnika Śląska II Wrocław.

21
    Głośnym okrzykiem zaznaczyli swoją obecność na trybunach kibice z Jastrzębia-Zdroju.

22
    GKS Jastrzębie w rozegraniu na obrzeżach pola karnego przeciwnika, a całe zamieszanie zakończyło się interwencją Mariusza Pawelca.

23
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki DAWID MATUSZEWSKI.

W 23. minucie podopieczni Krzysztofa Wołczka zdobyli prowadzenie 1:0 strzałem Dawida Matuszewskiego. Wcześniej dużą pracę wykonał Kuba Lizakowski, który wyprzedził obrońców i po crossowym podaniu wykonał bezpośrednie wstrzelenie piłki w pole bramkowe.

25
    Nieudane minuty jastrzębian i muszą oni zbierać się do odrabiania strat do przeciwnika.

29
    Na razie niezdarne próby doprowadzenia do remisu w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Kurdziela. GKS Jastrzębie prezentuje się w czarnych strojach z żółtymi elementami, ale poza tym prezentuje się bezbarwnie.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania było przewinienie na wysokości koła środkowego boiska.

31
    Zmiana w drużynie GKS Jastrzębie:
    z boiska schodzi Witkowski, na boisku pojawia się Zacharczenko.

31
    z boiska schodzi Ali, na boisku pojawia się Boruń.

32
    Niebezpieczna akcja od razu po zmianach personalnych i zakończyła się ona płaskim uderzeniem nieznacznie obok dalszego słupka w bramce Oskara Mielcarza.

34
    Ponownie Kuba Lizakowski, który rozgrywa jedno z najlepszych spotkań w sezonie. Jego uderzenie zza pola karnego zakończyło się pudłem. Grzegorz Drazik nie musiał zrobić nic ponad odprowadzenie piłki wzrokiem poza boisko.

36
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem zawodnika Śląska II Wrocław.

38
    Może być konieczne przeprowadzenie kolejnej zmiany personalnej, tym razem spowodowanej urazem kulejącego Mateusza Stawnego.

39
    Wybite dośrodkowanie z rzutu wolnego i zawodnikom Śląska II Wrocław udało się wyekspediować piłkę jak najdalej od bramki Oskara Mielcarza.

40
    Oskar Mielcarz interweniował w ostatnim momencie i nie pozwolił GKS Jastrzębie na wykorzystanie nieporozumienia w defensywie wrocławian.

43
    Rzut karny dla Śląska II Wrocław po przewinieniu na Dawidzie Matuszewskim.

44
    Jeszcze protestują przyjezdni, ale nie będzie oczywiście zmiany orzeczenia.

45
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa PRZEMYSŁAW BARGIEL.

Przed przerwą wrocławianie podwyższyli wynik strzałem Przemysława Bargiela z rzutu karnego. Nie było problemu z wykorzystaniem okazji po faulu na Dawidzie Matuszewskim.

45
    Doliczony czas.

45+4

Konfrontacja rozpoczęła się dość leniwie. Na przyspieszenie było stać Śląsk II Wrocław, a jego najważniejszym zawodnikiem był Dawid Matuszewski. Strzelił pierwszego gola po dograniu Kuby Lizaowskiego. Z kolei przy golu na 2:0 Dawid Matuszewski pomógł wywalczeniem rzutu karnego.

Pozostało oczekiwać na wznowienie meczu po przerwie.

46

46
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław:
    z boiska schodzi Bałdyga, na boisku pojawia się Caliński.

46
    z boiska schodzi Stawny, na boisku pojawia się Lisowski.

48
    GKS Jastrzębie ma co poprawiać w drugiej połowie spotkania. Przyjezdni ruszyli do ataku na prawej stronie boiska, ale skończyło się to autem bramkowym dla wrocławian.

49
    Dobra pozycja do oddania strzału, ale Danielowi Stanclikowi nie udało się przymierzyć w bramkę Śląska II Wrocław i doprowadzić do gola kontaktowego.

51
    Ciekawa wymiana podań zakończona strzałem z kilkunastu metrów Kuby Lizakowskiego. Piłka poszybowała prosto w rękawice czujnego Grzegorza Drazika.

52
    Krystian Mucha napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

54
    Fajna wrzutka z rzutu wolnego pod bramkę Śląska II Wrocław, a tam nie udało się oddać uderzenia w bramkę Dariuszowi Kamińskiego. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

55
    Gol dla Jastrzębia!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN GOLAK.

GKS Jastrzębie złapał kontakt z przeciwnikiem w 55. minucie. Sebastian Golak bezkarnie przebiegł obok Kuby Lizakowskiego oraz Szymona Krocza i wpakował piłkę do bramki Oskara Mielcarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Powinno jeszcze być gorąco przy Oporowskiej.

57
    Przemysław Lech napomniany żółtą kartką za przewinienie na boku boiska.

59
    Goście złapali odrobinę wiaterku w żagle i nie pozwala wrocławianom ponownie wejść w posiadanie piłki.

60
    Godzina meczu za drugoligowcami.

61
    z boiska schodzi Jezierski, na boisku pojawia się Pisarczuk.

65
    Trzy zmiany personalne przeprowadzone przez szkoleniowca Śląska II Wrocław, natomiast Grzegorz Kurdziel wymienił dwa ogniwa w swoim zespole już przed przerwą.

67
    z boiska schodzi Gołuch, na boisku pojawia się Zych.

70
    Drużyna z Oporowskiej pozostaje na skromnym prowadzeniu, ale niezmiennie musi mieć się na baczności.

73
    Dobre interwencje na ziemi i w powietrzu prezentowane przez zawodników Śląska II Wrocław.

75
    Pozostał do zakończenia spotkania zaledwie kwadrans podstawowego czasu.

77
    Kacper Zych napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

78
    z boiska schodzi Mucha, na boisku pojawia się Szymczak.

79
    Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu GKS Jastrzębie (Kacper Zych). Gościom pozostało dokończyć mecz w osłabieniu po kolejnym faulu nieostrożnego Kacpra Zycha.

83
    Wykluczenie jednego z jastrzębian ułatwia gospodarzom zarządzanie korzystnym rezultatem.

85
    Już zaledwie pięć minut dzieli zawodników Śląska II Wrocław od odniesienia zwycięstwa ważnego w kontekście walki o utrzymanie na szczeblu centralnym.

85
    Szymon Krocz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

87
    Absolutnie nie spieszy się gospodarzom z ponownym wprowadzeniem piłki do grania.

88
    z boiska schodzi Lizakowski, na boisku pojawia się Macenko.

90
    Mateusz Lisowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Sebastian Golak kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką za przewinienie.

90+5
    Oskar Mielcarz napomniany żółtą kartką za opóźnianie meczu.

90+6
    Dawid Matuszewski także napomniany żółtym kartonikiem w doliczonym czasie.

90+6

GKS próbował doprowadzić do remisu po przerwie, ale skończyło się na golu kontaktowym na 1:2 Sebastiana Golaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Później dalszy pościg utrudniła druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Kacpra Zycha.

Posiadanie piłki: 44% : 56%.
    Strzały na bramkę: 3:2.
    Strzały niecelne: 6:8.
    Rzuty rożne: 1:5.
    Spalone: 3:4.
    Faule: 18:22.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:31:23)

Gole: 23. Matuszewski, 45. Bargiel (kar.) – 55. Golak

Kartki:   85. Krocz (SL2), 90+5. Mielcarz (SL2), 90+6. Matuszewski (SL2) – 52. Mucha (JAS), 57. Lech (JAS), 77. Zych (JAS), 90. Lisowski (JAS), 90+2. Golak (JAS)   79. Zych (JAS)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 6:8. Rzuty rożne: 1:5. Spalone: 3:4. Foule: 18:22.
    Śląsk II Wrocław: Mielcarz – Stawny (46. Lisowski), Pawelec, Wypart, Lizakowski (88. Macenko), Bargiel, Jezierski (61. Pisarczuk), Młynarczyk, Krocz, Matuszewski, Bałdyga (46. Caliński).

Zmiany: Burta – Zawadzki, Macenko, Caliński, Szmigiel, Pisarczuk, Lisowski, K. Kurowski, M. Kurowski.

GKS Jastrzębie: Drazik – Lech, Golak, Witkowski (31. Zacharczenko), Kamiński, Vaz, Guilherme, Ali (31. Boruń), Mucha (78. Szymczak), Gołuch (67. Zych), Stanclik.

Zmiany: Antkowiak – Klimkiewicz, Kozłowski, Jadach, Zych, Szymczak, Boruń, Zacharczenko, Kłosowicz.

Sędziowie: Maciej Pelka (Poznań)