Valencia – Getafe 4:2 (koniec) | Atletico – Celta Vigo 1:0 (koniec)
4:2 (3:1)
Getafe CF
Piątek 21.12.2012, 20:00 • Estadio Mestalla • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Już za kilka minut początek meczu Valencia - Getafe! Będzie to piąty mecz Ches pod wodzą Valverde. Póki co zespół z Walencji pod wodzą nowego trenera wygrał trzy mecze, a jeden przegrał. Porażkę zespół odniósł w poprzedniej kolejce z Rayo Vallecano.

1
    Już w 1. minucie gola strzela Soldado! Feghouli przejmuje piłkę, dośrodkowuje w pole karne, a tam najwyżej skacze Soldado i pakuje piłkę do siatki!!

Cóż za początek 'Ches'.

2
    Mane prawdopodobnie opuści boisko. To on zawinił i stracił piłkę w pierwszej akcji na rzecz Algierczyka, Feghouliego.

3
    Dośrodkowywał Guardado, piłka w rękach Moyi.

Feghouli został wczoraj powołany do kadry Algierii na Puchar Narodów Afryki.

5
    Kontuzjowanego Mane zmienia Rafa.

6
    Egzekucja!!

6
    Piłkarze Valencii uśpili długim rozgrywaniem piłki na własnej połowie graczy Getafe, długie podanie do Jonasa, a ten w sytuacji sam na sam, podkręconym strzałem pokonuje Moye!

To dopiero drugi gol w tym sezonie Jonasa, asysta zaliczona na koncie Soldado.

8
    Gracze Getafe wyglądają obecnie jak dzieci we mgle.

9
    Bardzo szybkie tempo meczu. Getafe ostatni mecz przegrało 40 dni temu, ulegając Atletico Madryt 1:2.

Na lewej obronie Ches występuje dziś Guardado. Meksykanin zastępuje na tej pozycji kontuzjowanych Francuzów, Mathieu i Cissokho.

10
    Dobry odbiór Ramiego we własnym polu karnym.

10
    Na boisku leży Perreira. Przypomnimy, że zawodnik dopiero wrócił po kontuzji i rozgrywa dzisiaj pierwszy mecz od dłuższego czasu.

11
    Jednak wszystko w porządku z Portugalczykiem.

13
    Dużo niedokładności na Estadio Mestalla.

13
    Gol dla Getafe!
    Bramkę zdobył ALVARO.

14
    Niepotrzebne wyjście Diego Alvesa, z ostrego kąta gola strzela Alvaro!

Błąd bramkarza Valencii, zastanawiające jest po co Brazylijczyk wychodził z bramki..

15
    Indywidualna akcja Perreiry i rzut rożny dla Ches.

16
    Faulował Feghouli.

16
    Dośrodkowanie Tino Costy, próbował Jonas ale nie doszedł do zagrywanej piłki.

18
    Kontrolę nad spotkaniem zaczyna przejmować Getafe.

19
    Strzał z dystansu Tino Costy, broni Moya!

19
    Świetnym mecz w Walencji.

20
    Teraz strzelał Jonas ale kompletnie mu to nie wyszło. Dogrywał Argentyńczyk, Pablo Piatti.

21
    Obrońcom urwał się Alvaro i tym razem Diego Alves dobrze broni!

21
    Fatalne błędy popełnia defensywa gospodarzy.

22
    Teraz faulowany Guardado, ależ tempo tego meczu!

22
    Tino Costa trafia w mur.

23
    W ataku Getafe.

23
    Ależ przestrzelił teraz Diego Castro.. Nieprawdopodobne. Getafe na dobrą sprawę mogło prowadzić już 3:2.

24
    Rami ma pretensje do bocznego arbitra, gdyż nie wychwycił wcześniej spalonego.

25
    Na spalonym teraz Soldado, a gwizdka być nie powinno..

Za szybkie tempo meczu dla sędziów.

26
    Faulowany Perreira.

27
    Tino Costa będzie dośrodkowywał z rzutu rożnego.

27
    Adil Rami główkuje nad bramką.

28
    Złe dośrodkowanie Roberto Soldado do niziutkiego Pablo Piattiego.

29
    Zaskakujący strzał Lafity ale D. Alves na posterunku.

30
    Rafa wślizgiem wybija piłkę uprzedzając tym samym Soldado.

31
    Goooooool! Ricardo Costa!

31
    Bardzo ładne dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki dobiega Ricardo Costa i strzela głową do siatki golkipera Getafe.

32
    Dwa kwadranse za nami, a kibice na Mestalla widzieli już cztery bramki.

Wydaje się, że póki co Llorente może głęboko odetchnąć.

32
    Piatti wywalczył rzut rożny, kolejna szansa dla zespołu z Lewantu.

33
    Ricardo Costa tym razem skiksował przy strzale, a była to dobra okazja dla Ches.

34
    Ręką przyjmował piłkę Lafita.

35
    Roberto Soldado nie przyjął piłki dośrodkowanej przez Jonasa.

36
    Głową strzelał Castro ale Diego Alves spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

37
    Lafita faulował Tino Costę.

37
    Przeszkodzili sobie teraz Jonas i Feghouli, to była świetna okazja dla Valencii!

39
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie Joao Perreiry. Piłka posłana przez Portugalczyka w trybuny.

40
    Żółtą kartką ukarany Rami.

41
    Strzelał Lafita i bardzo dobrą interwencją popisał się Diego Alves.

41
    Na boisku leży Barrada.

42
    Piatti przytrzymywany za koszulkę przez Rafę. Zawodnik Getafe otrzymuje żółty kartonik od sędziego Ferreiro.

44
    Rzut rożny dla Getafe mimo, że to piłkarz gości ostatni dotknął piłki. Arbiter nie panuje nad sytuacją na boisku.

45
    Złe zagranie Piattiego do Feghouliego i piłkę chwyta Moya.

45+1
    Minutę dolicza arbiter.

45+1
    Strzelał Piatti ale defensorzy Getafe dobrze blokują piłkę.

Koniec pierwszej, bardzo emocjonującej połowy. Po szybkich dwóch bramkach Valencii, gola kontaktowego zdobyli goście. Rezultat na 3:1 ustalił Ricardo Costa. Zapraszamy na drugą część meczu!

46

46
    Piłkarze Valencii zaczęli drugą połowę.

46
    Złe podanie do Alvaro, od bramki zacznie Diego Alves.

47
    Faulowany Piatti na połowie Getafe.

48
    Argentyńczyk wywalczył teraz rzut rożny.

48
    Ostre dośrodkowanie Tino Costy, powtórka.

49
    Trzeci rzut rożny Valencii.

49
    Piłka do Soldado jednak szybszy jest Moya.

50
    Świetnie akcje zamknął z prawej strony Diego Castro ale bardzo dobrze broni Alves.

52
    Nieczysto uderzył w piłkę X. Torres.

53
    Kapitalna dwójkowa akcja napastników Valencii zakończona strzałem Jonasa i słupek ratuje zespół Getafe!

53
    23 strzały oddali już zawodnicy obu drużyn.

54
    Nieudana sztuczka techniczna Perreiry ale piłkę odzyskał niezawodny Albelda.

Hiszpan mimo 35 lat na karku wciąż w świetnej formie.

55
    Rzut wolny dla zespołu Valencii.

55
    Uderzał Adil Rami ale spokojnie piłkę łapie były zawodnik Ches, Moya.

56
    Rozgrzewa się Parejo, zawodnik który podobno ma opuścić Valencię w zimowym okienku transferowym.

57
    Akcję Getafe przerwał Tino Costa wybijając piłkę na rzut rożny.

58
    Groźny strzał głową zawodnika gości ale znowu dobrze interweniuje Brazylijczyk.

59
    Znowu Alves, końcówkami palców wybija piłkę po strzale Castro. Alves rehabilituje się tym samym za interwencję, gdy Getafe zdobyło bramkę.

60
    Gol dla Getafe! ALEXIS!

60
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłkę do siatki posyła Alexis!

61
    Coraz bardziej nietęga mina prezesa Valencii, Llorente.

62
    Getafe zamknęło zespół Ches na ich połowie.

62
    Na boisko za chwilę wejdzie Ever Banega.

Nieprawdopodobne ale Lafita zgubił.. buta wraz z skarpetką.

64
    Za Algierczyka Feghouliego wchodzi Banega.

65
    Trójka Argentyńczyków w pomocy Ches. Na boisku obecnie znajduje się Banega, Tino Costa i Piatti.

68
    Gol Soldado ale spalonego odgwizduje boczny arbiter.

69
    Za chwilę nastąpi zmiana w ekipie Getafe.

71
    Piłkarze gości reklamują rękę w polu karnym Valencii ale arbiter nie reaguje.

72
    Złe dośrodkowanie Guardado.

72
    Gavilan zastępuje Michela.

73
    Faulowany Diego Alves przez Gavilana.

Co ciekawe obecnie na boisku w zespole Getafe jest trzech byłych zawodników Ches - Moya, Alexis Ruano oraz wprowadzony przed chwilą Gavilan.

74
    Kiks Ricardo Costy ale na szczęście golkiper gospodarzy łapie piłkę.

76
    Schodzi Jonas. Jego miejsce zajmuje Jonathan Viera,

76
    Zmiana też w zespole Getafe. Za Barrade wchodzi Sarabia.

78
    Od rzutu z autu na wysokości pola karnego gości zacznie Guardado.

80
    Strzał z dystansu Banegi ale Moya nie musiał nawet interweniować.

81
    Valencia wygląda na drużynę, której odpowiada wygrana jedną bramką. Jednak Getafe ma 10 minut na wyrównanie rezultatu.

82
    Fatalny strzał Piattiego w idealnej sytuacji. Argentyńczyk z bliska strzela obok słupka. Bardzo słaby mecz byłego zawodnika Mallorci.

83
    Znowu próbował Banega ale źle, bardzo źle.

W strzałach na bramkę 15-15

85
    Rzut wolny dla Getafe.

85
    Szybka kontra Valencii nieprawidłowo zatrzymana przez Torresa.

86
    Zamieszanie na boisku, nerwowa atmosfera.

86
    Żółta kartka dla Alvaro.

87
    Zamieszania ciąg dalszy. Valencia będzie miała zaraz świetną okazję z rzutu wolnego.

87
    Jeszcze żółta kartka dla Soldado.

88
    Strzelał Tino Costa jednak skutecznie na dwa tempa chwyta piłkę Moya.

89
    Bardzo ostry i nerwowy mecz na Estadio Mestalla.

89
    Schodzi Piatti, na boisku melduje się Paragwajczyk - Valdez.

90+5
    Aż pięć minut dolicza arbiter.

90+5
    Próbuje jeszcze Getafe.

90+5
    Nieporozumienie na linii Viera - Guardado.

90+5
    Piłka do Valdeza jednak nie doszedł do niej Paragwaczyk.

90+5
    Gol dla Valencii! Nelso Valdez, ależ wejście!

90+5
    Miał nosa Valverde do zmiany! Banega podaje do Viery, ten wykłada piłkę do Valdeza i piłkarz Valencii strzela do pustej bramki!

Valencia odnosi dziś przekonujące zwycięstwo 4:2. Mecz zdecydowanie mógł się podobać. Bardzo dobre widowisko stworzyli dzisiaj zawodnicy obu drużyn. Zapraszamy teraz na relację z meczu Atletico - Celta, oczywiście na lajfy.com (21:51:11)

Gole: 1. Soldado, 6. Jonas, 31. Costa, 90+5. Valdez - 13. Alvaro, 60. Alexis

Kartki:   40. Rami (VAL), 87. Soldado (VAL) - 42. Rafa (GET), 85. Torres (GET), 86. Alvaro (GET)

Valencia CF: D. Alves - Perreira, Rami, R. Costa, Guardado - Albelda, T. Costa - Feghouli (64. Banega), Jonas (76. Viera), Piatti - Soldado
    Getafe CF: Moya - Mane (5. Rafa), Alexis, Lopo, Torres - Michel (72. Gavilan), X. Torres - Castro, Barrada (76. Sarabia), Lafita - Alvaro

Sędziowie: Delgado Ferreiro