Rennes – Saint-Étienne 2:2 (koniec)
Stade Rennes
2:2 (1:1)
AS Saint-Étienne
Piątek 08.03.2013, 20:30 • Stade de la Route de Lorient (Rennes) Stade de la Route de Lorient • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Druga połowa okazała się być równie ciekawa jak pierwsza. Podobnie jak przed przerwą na prowadzenie pierwsi wyszli gospodarze. I nadal posiadali przewagę tworząc groźne okazje. W momencie największej dominacji Rennes, wystarczyła jedna kontra i goście zdobyli wyrównującego gola. Po tym zdarzeniu nieco spadło tempo spotkania, żadna z drużyn nie była już w stanie stworzyć sobie groźnej okazji.
    Ostatecznie można powiedzieć, że zasłużony remis, aczkolwiek ze wskazaniem na Rennes.
    Dziękuje za uwagę. (22:28:11)

90+4
    Z prawego skrzydła w pole karne po ziemi zagrał Clerc, ale bez problemu piłkę wybił Caherine.

90+2
    Zagranie Pitroipy w pole karne, piłkę wybija Perrin.

90+1
    Do piłki podchodzi Catherine, ale uderza zbyt mocno. Piłka leci ponad bramką.

90+1
    Hamouma fauluje tuż przed polem karnym Diarre i otrzymuje żółtą kartkę. Dobra okazja dla zespołu Rennes. Wolny z 20 metra!

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowych 90.

88
    Ostatnia zmiana w drużyne St. Etienne. Z boiska schodzi Bodmer, a pojawia się na nim Faouzi Ghoulam.

87
    Makoun otrzymuje żółtą kartkę za faul w środku pola.

86
    Wolny dla Rennes na 25 metrze. Uderzenie Diallo nad murem, ale i nad bramką Ruffera.

85
    Centrę Pitropiy z lewego skrzydła, głową wybija Sall.

82
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi Diarra, a pojawia się na nim Sane.

82
    Dośrodkowanie Cohade, piłkę wybijają obrońcy gospodarzy.

81
    Centra Clerca z prawego skrzydła, piłkę głową na rzut rożny wybija Boye.

80
    Dośrodkowanie wybijają obrońcy Rennes.

79
    Bodmer faulowany na lewym skrzydle. Rzut wolny dla St. Etienne.

77
    Wolny dla Rennes. Zbyt głębokie dośrodkowanie i piłkę w ręce łapie Ruffer.

75
    Na spalonym złapany Hamouma.

73
    Clerc ostro fauluje Pitroipe i otrzymuje żółtą kartkę.

71
    Druga zmiana w zespole Rennes. Z placu gry schodzi strzelec drugiego gola Feret, a pojawia się na nim Vincent Pajot.

70
    Trener gospodarzy również dokonuje roszady. Schodzi Erding, a na placu gry pojawia się Cheick Fanta Mady Diarra.

66
    I kolejna zmiana w St. Etienne w przeciągu paru minut. Schodzi asystent gola sprzed chwili Mollo, a na placu gry pojawia się Romain Hamouma.

65
    Gol dla Saint-Étienne!
    Bramkę zdobył AUBAMEYANG.

Cóż za odpowiedź gości! Po serii groźnych okazji graczy Rennes. Goście wyprowadzili kontrę. Z lewego skrzydła na 5 metr dośrodkował Mollo, obrońcy urwał się AUBAMEYANG i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!

63
    Pierwsza zmiana w zespole gości. Z boiska schodzi Gradel, a pojawia się na nim Cohade.

62
    Kolejna świetna okazja gospodarzy. Feret zagrał po ziemi z prawego narożnika w pole karne, do piłki na krótkim słupku pierwszy dopadł Erding oddał mocny strzał i świetną interwencją popisał się Ruffer wybijają piłkę na korner!

60
    Pitropia zagrywa z prawego skrzydła po ziemi w pole karne. Na 15 metrze dobiega do niej Feret uderza z pół woleja i piłka leci minimalnie obok prawego słupka bramki Ruffera, który nawet nie drgnął!

58
    Wolny dla gości na lewym skrzydle. Zbyt głębokie dośrodkowanie i piłka ląduje w rękach Costila.

56
    W dobrej sytuacji znalazł się Gradel, ale skrzydłowy gości był na spalonym.

55
    Po dośrodkowaniu głową na 5 metr piłkę zgrywa Danze, ale z bramki wychodzi Ruffer i piąstkowaniem wyjaśnia sytuacje.

54
    Zablokowany strzał sprzed pola karnego Pitroipy. Rożny dla gospodarzy.

53
    Pierwszą żółtą kartką w spotkaniu ukarany zostaje Gradel.

50
    Gol dla Rennais!
    Bramkę zdobył FERET.

Świetna prostopadła piłka Pitroipy. Zza pleców obrońców gości wybiega FERET jest sam na sam z Rufferem i świetną podcinką nad wychodzącym z bramki bramkarzem gości umieszcza piłkę w siatce!

49
    Nieudana centra z lewego skrzydła Aubameyanga. Piłka leci nad bramką Costila.

47
    Dośrodkowanie Clerca z prawego skrzydła mija pole karne gości.

46

Za nami świetna pierwsza połowa. Mecz jest niezwykle wyrównany i groźne akcje mieliśmy pod obiema bramkami. Wisienką na torcie była końcowe minuty. Po rzucie rożnym na prowadzenie wyszli minutę przed końcem gracze Rennes. Ale goście natychmiast odpowiedzieli i w pierwszej minucie doliczonego czasu gry uzyskali wyrównanie.
    Zapraszamy po przerwie, szykuje się równie świetna druga połówka.

45+1
    Bramkę zdobył MOLLO.

Długa piłka w pole karne gospodarzy. Futbolówkę nieczysto przyjmuje Aubameyanga, ale tak się fortunnie składa, że do niedokładnie przyjętej piłki dobiega MOLLO i mocnym strzałem umieszcza piłkę w lewym rogu bramki Costila!

45
    Sędzia dolicza 1 minute dodatkowego czasu gry.

44
    Bramkę zdobył DANZE.

Dośrodkowanie z kornera, z 11 metrów uderza Boye, strzał na 5 metrze przecina wbiegający DANZE, całkowicie myląc Ruffera i umieszczając piłkę w siatce!

43
    Danze zagrywa prostopadle w pole karne do Erdinga. Napastnik gospodarzy wychodzi sam na sam z Rufferem, ale przegrywa ten pojedynek. Świetna interwencja bramkarza gości. Rożny dla Rennes.

41
    Prostopadła piłka Mollo do Aubameyanga. Z własnej bramki wychodzi na 14 metr Costil i odważnym rzutem pod nogi uprzedza napastnika gości, wyłapując piłkę.

40
    Dośrodkowanie z prawego narożnika Gradela blokuje Mavinga. Rożny dla gospodarzy.

39
    Centra z lewego skrzydła Diallo, z pola karnego piłkę głową wybija Brison.

37
    Boye w lewym narożniku pola karnego wybija wślizgiem piłkę spod nóg Aubameyanga. Rożny dla gości. Zbyt krótkie dośrodkowanie Mollo i z krótkiego słupka piłkę wybijają obrońcy Rennes.

36
    Pitroipa na spalonym.

33
    Uderzenie Diallo sprzed pola karnego, bez problemu broni Ruffer.

31
    Dośrodkowanie Pitroipy z prawego skrzydła, do piłki na 11 metrze najwyżej wyskakuje Erding uderza mocno z głowy i dobrą interwencją popisuje się Ruffer.

30
    Za nami pierwsze pół godziny meczu. Oba zespoły miały swoje okazje, mecz jest wyrównany, ale jak na razie nie oglądaliśmy bramek.

26
    Erding otrzymał piłkę na prawej stronie pola karnego, przełożył sobie na lewą nogą i uderzył, ale ofiarnym wślizgiem strzał blokuje Brison.

23
    Podanie do Mollo w narożnik pola karnego, skrzydłowy gości dośrodkował w pole karne, ale zagarną piłkę zza boiska i sędzia wskazuje na piątke.

21
    Akcja prawym skrzydłem Pitroipy, zejście do środka i uderzenie z lewej nogi, ale bez problemu piłkę łapie Ruffer.

18
    Rożny zespołu gości. Po wybiciu piłka spada na 16 metrze pod nogi Aubameyanga, który uderza szczurem po ziemi, minimalnie obok prawego słupka Costila.

17
    Kontra zespołu gospodarzy. Pitroipa faulowany na 40 metrze. Rzut wolny, ale zbyt krótkie dośrodkowanie i z 16-nastki wybijają piłkę obrońcy St. Etienne.

14
    Prostopadłe podanie z prawego skrzydła do wbiegającego w pole karne Pitroipy. Ten przejmuje piłkę i uderza obok wychodzącego Ruffera, toczącą się futbolówkę do bramki wybijają sprzed linii obrońcy gości

13
    Rzut rożny dla gości. Po wybiciu piłki na lewym skrzydle przejmuje ją Gradel, podciąga parę metrów i uderza sprzed pola karnego, minimalnie obok lewego słupka bramki Costila.

12
    Fantastyczne uderzenie Aubaneyanga z 16-nastki, kapitalnie broni Costil, przerzucając piłkę nad poprzeczką.

9
    Erding na spalonym.

7
    Clerc przerywa prostopadłe podanie do Erdinga.

5
    Rzut wolny dla Rennes. Dośrodkowanie w pole karne w powietrzu starli się Boye i Ruffer, piłka wypadła z rąk bramkarza i wylądowała w siatce. Ale sędzia odgwizduje faul na golkiperze St. Etienne.

3
    Rożny dla gospodarzy. Zbyt krótkie dośrodkowanie i wybijają piłkę obrońcy St. Etienne.

1

Skład startowy:

Stade Rennais FC: Costil - Danzé, Théophile-Catherine, Boye, Mavinga - A.Diarra, Makoun- S. Diallo, Féret, Pitroipa- Erding

AS Saint-Étienne: Ruffer- Clerc, Sall, Perrin, Brison- Lemoine, Guilavogui, Bodmer- Gradel, Aubameyang, Mollo

Sędziowie: Kalt- Debart, Mercier- Perreau Niel.

Faworytem tego starcia jest Saint-Étienne, ponieważ mają dość stabilną formę poza tym nie trapi ich plaga absencji jak to jest w przypadku Rennes (4 nieobecnych). Nie wolno zapominać jednak o atucie własnego obiektu. Mecz zapowiada się na prawdę pasjonująco. Gorąco zapraszamy!!!

Saint-Étienne inaczej, niż ich rywal, może pochwalić się pewną regularnością. Ze swoich ostatnich 5 spotkań stracili jedynie dwa punkty. Mało tego swoje ostatnie 3 mecze zwyciężyli a w każdym meczu strzelali przynajmniej 3 bramki. To napawa nas entuzjazmem przed jutrzejszą potyczką.

AS Saint-Etienne zajmuje wysoką 4 pozycję w tabeli z 47 oczkami. O ile ten wynik raczej wyklucza ich z walki o mistrzostwo kraju o tyle na pewno pozwala myśleć o europejskich pucharach w kontekście przyszłego sezonu.

Passa drużyny z Rennes nie jest powalająca, ponieważ z ostatnich swoich 3 pojedynków wyciągnęli zaledwie jeden punkt! Porażki ponieśli jednak z ekipami, które znajdują się wyżej w tabeli - Lille i Montpellier co nieco usprawiedliwia ich słabe wyniki.

Drużyna Rennes okupuje 8 lokatę z dorobkiem 41. Strata do miejsca gwarantującego puchary jest niewielka i wynosi zaledwie 6 punktów. Co z pewnością oznacza, że ekipa Frederica Antonettiego nadal liczy się w walce o zaszczyt udziału w europejskich pucharach.

Zapraszamy na mecz Ligue 1 w ramach otwarcia 28 kolejki pomiędzy Stade Rennais FC a AS Saint-Étienne !!!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Kamil Marut

Gole: 44. Danze, 50. Feret – 45+1. Mollo, 65. Aubameyang

Kartki:   87. Makoun (REN) – 53. Gradel (SET), 73. Clerc (SET), 90+1. Hamouma (SET)

Stade Rennes: Costil - Danzé, Théophile-Catherine, Boye, Mavinga - A.Diarra (82' Sane), Makoun- S. Diallo, Féret (71' Pajot), Pitroipa- Erding (70' Diarra)
    AS Saint-Étienne: Ruffer- Clerc, Sall, Perrin, Brison- Lemoine, Guilavogui, Bodmer- Gradel (63' Cohade), Aubameyang, Mollo (66' Hamouma)

Sędziowie: Kalt- Debart, Mercier- Perreau Niel