Bayern – Düsseldorf 3:2 (koniec) | Fürth – Hoffenheim 0:3 (koniec) | Mainz – Bayer 1:0 (koniec)
Freiburg – Wolfsburg 2:5 (koniec) | Schalke 04 – Borussia D. 2:1 (koniec) | Borussia M. – Werder 1:1 (koniec)
Bayern Monachium
3:2 (1:1)
Fortuna Düsseldorf
Sobota 09.03.2013, 15:30 • Allianz Arena • Niemiecka Bundesliga

Ja już dziękuję za uwagę i do przeczytania! (17:22:24)

Na wyróżnienie zasługują Ribery, Boateng i Lahm po stronie gospodarzy, zaś po stronie gości strzelcy goli Bolly i Lambertz.

Strzały: 22 Bayern, 4 Fortuna. Ta statystyka mówi dużo o tym co się działo na Allianz Arena.

To był bardzo dziwny mecz. Dziwny, bo Bayern wygrał go dopiero w końcówce, mimo że miał przygniatającą przewagę.

Tak więc Bayern Monachium wygrywa 3:2 z Fortuną Dusseldorf i umacnia się na pozycji lidera Bundesligi.

90
    Sędzia Stieler przedłużył drugą połowę tylko o minutę, co nie podoba się gościom.

89
    Bayern przetrzymuje piłkę uniemożliwiając gościom atak.

88
    Żółta kartka dla Bellinghausena.

87
    Do końca meczu pozostały 3 minuty. Czy Fortunę stać na jakiś ostatni zryw?

86
    Gol dla Bayernu!
    3:2! JEROME BOATENG! Precyzyjny strzał głową po dograniu Lahma i Giefer był bez szans!

85
    Do końca meczu pozostało już tylko 5 minut. Czy Bayern zdoła strzelić zwycięską bramkę?

85
    Schweinsteiger podaje do Gomeza, ten strzela głową i trafia w poprzeczkę! Ależ szczęście gości! Ewidentnie fortuna im sprzyja.

84
    Raz jeszcze złe rozegranie stałego fragmentu gry.

83
    Latka fauluje Pizarro i kolejny rzut wolny dla Bayernu.

82
    Shaqiri strzela z dystansu... Giefer spokojnie broni.

80
    Dwójkowa akcja Schweinsteigera z Riberym i piłkę wybija Tesche.

79
    Prosty błąd techniczny Alaby.

77
    Szybkie rozegranie i Schweisteiger fauluje w ataku.

76
    Rzut wolny dla Bayernu z dogodnej pozycji.

75
    Druga zmiana w Fortunie. Strzelec drugiej bramki Lambertz schodzi z boiska, a w jego miejsce pojawia się Schahin.

75
    Przed nami ostatni kwadrans meczu. Jakim wynikiem zakończy się te spotkanie?

74
    Ależ szybka odpowiedź Bayernu!

74
    FRANCK RIBERY i 2:2! Świeżo wprowadzony Pizarro podaje do Francuza, a ten pokonuje Giefera!

72
    Heynckes od razu reaguje i wprowadza Pizarro w miejsce Mullera.

72
    Na trybunach absolutna cisza, kibice Bayernu są w szoku.

71
    Gol dla Düsseldorfu! ANDREAS LAMBERTZ! NIESAMOWITE! Szybki atak Fortuny, piłka trafia do Lambertza a ten precyzyjnym uderzeniem zaskakuje Neuera! 1:2 na Allianz Arena!

70
    Lahm strzela zza pola karnego i jego uderzenie spokojnie broni Giefer.

68
    Druga zmiana w Bayernie. Shaqiri zmienia niewidocznego Kroosa.

66
    Piłkę spokojnie łapie Giefer.

65
    Balogun wybija piłkę i Bayern ma kolejny rzut rożny.

64
    Mamy zmianę także w szeregach gości. Strzelec gola Bolly schodzi z boiska, a zastępuje go Fink.

63
    Alaba dośrodkował wprost na głowę van Buytena, lecz strzał Belga zdołał zblokować Bodzek.

62
    Gomez! Od razu miał okazję do zdobycia gola! Ribery podał mu piłkę, Niemiec oddał mocny strzał, ale Giefer nie dał się pokonać!

61
    Jupp Heynckes przeprowadza pierwszą zmianę. W miejsce Mandżukicia pojawia się Gomez.

60
    Za nami godzina gry. Bayern cały czas atakuje, ale nie może sforsować szczelnej defensywy gości.

58
    Gustavo bezpardonowo atakuje Kruse - faul i żółta kartka dla pomocnika gospodarzy.

58
    Kontratak gości, Tesche podaje do Kruse, ten składa się do oddania strzału i w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybija mu van Buyten.

57
    Kroos dośrodkowuje, głową strzela Boateng, ale on również nie trafia w bramkę Fortuny Dusseldorf.

55
    Lahm dośrodkowuje wprost na głowę Mullera, ten strzela, lecz raz jeszcze minimalnie chybia.

55
    Rzut rożny dla Bayernu.

54
    Z Francuzem już wszystko w porządku, gramy dalej!

53
    Ribery leży na placu gry, przerwa w grze.

52
    Suną kolejne ataki na bramkę Giefera.

50
    Niecelny strzał Mandżukicia.

48
    Lambertz fauluje Kroosa i rzut wolny dla Bawarczyków.

47
    Bayern od razu zaatakował, Lahm próbował oddać strzał, ale został zablokowany przez van der Bergha.

46
    Ruszamy z drugą połową!

46

Garść statystyk z pierwszej połowy. Strzały: 10 Bayern, 1 Fortuna. Posiadanie piłki: 76% Bayern, 24% Fortuna. Rzuty rożne: 4 Bayern, 1 Fortuna.

Do przerwy 1:1. Fortuna strzeliła gola po jedynym ataku i później broniła się przed natarciami Bayernu. Tuż przed przerwą jednak gospodarze wyrównali.

45
    Tymczasem sędzia Stieler przedłużył pierwszą część gry o minutę.

45
    Tzw. gol do szatni. Czy podłamie gości?

45
    1:1! THOMAS MULLER! Lahm podaje do Mullera, a ten mocnym, precyzyjnym strzałem pokonuje Giefera!

44
    Schweinsteiger złapany na spalonym.

43
    Rzut rożny dla Bayernu po akcji Ribery'ego.

42
    Piłka po strzale głową van Buytena ląduje w rękawicach Giefera.

41
    Muller pokusił się o uderzenie, ale raz jeszcze nie trafił w bramkę.

40
    Balogun fauluje Ribery'ego i Bayern ma kolejny rzut wolny.

39
    Rzut wolny został zmarnowany.

39
    Zagranie ręką van Buytena i rzut wolny dla Fortuny.

38
    Latka brzydko fauluje Gustavo i sędzia Stieler pokazuje pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

37
    Mandżukić wpada w pole karne, strzela prawą nogą i minimalnie chybia! Kolejna dogodna okazja Bayernu.

36
    Bardzo niedokładne dośrodkowanie i Bayern rozpoczyna kontratak.

35
    Rzut rożny dla Fortuny i szansa być może nawet na.. 2:0!

33
    Ładne wyjście gości spod pressingu Bayernu.

32
    Akcja Bayernu, Mandżukić zagrywa w uliczkę do Ribery'ego, lecz Francuz na spalonym.

30
    Za nami pół godziny gry. Jak na razie mamy szokujący wynik 0:1.

30
    Ribery podaje do Mandżukicia, ten strzela głową a Giefer spokojnie łapie piłkę.

29
    Muller strzela, lecz piłka mija w bezpiecznej odległości bramkę gości.

28
    Wymiana piłki w trójkącie Ribery - Schweinsteiger - Kroos, lecz akcja nie posunęła się do przodu. Fortuna Dusseldorf dobrze gra dziś w obronie.

27
    Ładna sztuczka techniczna Alaby, aplauz na Allianz Arena.

26
    Bolly złapany w pułapkę ofsajdową.

24
    Fatalna strata piłki w środku pola przez Gustavo. Mogła z tego wyniknąć groźna kontra, ale Schweinsteiger naprawił błąd kolegi z drużyny.

23
    Mandżukić strzela głową i Giefer z problemami, ale jednak broni!

22
    Ponownie źle rozegrany stały fragment gry.

21
    Latka wybija piłkę na rzut rożny, szansa dla Bayernu.

19
    Kruse brzydko fauluje Lahma, lecz sędzia Stieler nie wyjmuje żółtej kartki.

18
    Gustavo fauluje Lambertza.

17
    Bayern rozpoczyna od środka.

17
    Jak odpowie Bayern? Na razie widzimy zdumione twarze Lahma, Schweinsteigera i Ribery'ego.

16
    Gol dla Düsseldorfu! 0:1! MATHIS BOLLY! Lambertz zgrywa piłkę głową do Bolly'ego a ten celnym strzałem lewą nogą pokonuje Neuera! Sensacja na Allianz Arena!

15
    Fortuna Dusseldorf gra przez dłuższy moment piłką, wymienia sporo podań na połowie Bayernu.

13
    Lambertz do Tesche, ten zagrywa do Bellinghausena i całą akcję gości przerywa dobrze ustawiony Gustavo.

11
    Jęk zawodu na trybunach po złym przyjęciu piłki przez Alabę.

10
    Ładna, szybka wymiana podań między Riberym a Mandżukiciem, lecz w porę we wszystko wmieszał się Malezas.

8
    Na boisku nic specjalnego się nie dzieje, piłkarze Bayernu klepią piłkę wszerz boiska.