Bayern – Düsseldorf 3:2 (koniec) | Fürth – Hoffenheim 0:3 (koniec) | Mainz – Bayer 1:0 (koniec)
Freiburg – Wolfsburg 2:5 (koniec) | Schalke 04 – Borussia D. 2:1 (koniec) | Borussia M. – Werder 1:1 (koniec)
SC Freiburg
2:5 (1:3)
VfL Wolfsburg
Sobota 09.03.2013, 15:30 • Mage Solar Stadion • Niemiecka Bundesliga

Koniec meczu! Po 90. minutach Wolfsburh wygrał 2:5! Ale to w 2. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale Kruse, ale w 7. minucie Kjaer wykorzystał dośrodkowanie Diego i wyrównał. W 17. minucie fenomenalnym strzałem popisał się Vieirinha, a w 23. minucie strzałem z przewrotki bramkę na 1:3 strzelił Olic. W drugiej połowie ponownie bramkę strzelil Olic, nadzieje kibicom dał Flum strzelając na 2:4, ale już w doliczonym czasie gry Diego wykorzystał sytuacje sam na sam i strzelił piątą bramkę dla Wolfsburga. (17:24:04)

90+3
    Gol dla Wolfsburgu!
    DIEGO wbił gwóźdź do trumny Freiburga! Polak wykorzystał dziurę w obronie Freiburga i zagrał do DIego, a ten w sytuacji sam na sam strzela piątą bramkę dla Wolfsburga.

90+2
    Terrazziono stanął przed szansą strzelenie bramki, ale nie wykorzystał dobrego dośrodkowanie Sorga.

87
    Zmiana w ekipie gospodarzy za Rosenthala wchodzi Terrazzino.

87
    Rzut z autu na wysokości pola karnego dla Freiburga.

86
    Od bramki zacznie Baumann.

85
    Za zagranie ręką żółtą kartkę otrzymuję Kruse.

85
    Podanie Mujdzy zablokowane, ale wywalczył rzut rożny.

84
    Olic fauluję Krusa i rzut wolny z okolic 35. metra dla gospodarzy.

83
    Za mocne podanie Diego do Olica i piłkę pewnie łapie Baumann.

81
    Mamy jeszcze 10. minut regulaminowego czasu gry. Gospodarze potrzebują jeszcze dwóch bramek, żeby zdobyć w tym meczu chociaż punkt.

77
    Zmiana w ekipie gości za Schmida wchodzi Mujdza.

76
    Freiburg nie odpuszcza i tworzy kolejny atak.

73
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

72
    Rzut wolny dla Freiburga.

71
    Próba prostopadłego podania do Diego zablokowana przez Gintera.

70
    Zmiana w ekipie gości. Za Kyrgiakosa wchodzi Schafer.

69
    Vieirinha z dystansu, ale Baumann kolejny raz świetnie się spisał.

67

65
    Gol dla Freiburga!
    Kruse zagrał do wychodzącego na pozycję Rosenthala, który skręcił Kjaera i zagrał do FLUMA, który strzelił na pustą bramkę!

63
    Rzut wolny dla Freiburga z okolic 30. metra.

61
    Mamy rzut rożny dla gospodarzy.

61
    Kruse zagrał do Rosenthala, który oddał piłkę do Sorga, a ten w sytuacji sam na sam strzela prosto w Benaglio!

60
    Dobre dosrodkowanie Diego, ale Kyrgiakos za lekko uderzył głową i Baumann obronił jego strzał.

59
    Po strzale Diego, Wolfsburg ma rzut rożny.

59
    Nie udana próba prostopadłego zagrania Kruse do Sorga.

58
    Żółtą kartką za faul na Sorgu został ukarany Polak.

57

55
    Diego faulowany w środkowej strefie boiska.

55
    Świetne odebranie piłki przez Arnolda i Wolfsburg wyprowadza kontrę.

54
    Rzut rożny dla Freiburga.

53
    Freiburg cofnął się do głębokiej defensywy.

52
    Freiburg nie istnieje w drugiej odsłonie spotkania.

51
    Od bramki zacznie Freiburg.

49
    I mamy 1:4 ! Vieirinha dośrodkował z prawej strony wprost na glowie OLICA, a ten bez problemy strzałem z 5. metra pokonuję Baumanna.

48
    Freiburg rozgrywa piłkę w obronie.

47

46
    Mamy podwójną zmianę. W ekipie gości schodzi Krmas, a za niego wchodzi Flum, a w Wolfsburgu schodzi Perisic, a w jego miejsce Arnold.

46
    Rozpoczęli goście.

46

Koniec pierwszej połowy. Po 45. minutach Wolfsburg prowadzi 1:3! Ale to w 2. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale Kruse, ale w 7. minucie Kjaer wykorzystał dośrodkowanie Diego i wyrównał. W 17. minucie fenomenalnym strzałem popisał się Vieirinha, a w 23. minucie strzałem z przewrotki bramkę na 1:3 strzelił Olic.

45+1
    Sędzia dolicza 1. minutę.

45

43
    Olic podaje do Diego, który uderzył z 20. metra, ale piłka minimalnie mija bramkę.

42
    Dośrodkowanie Diego wybija Krmas.

41
    Kjaer faulowany we własnym polu karnym. Od rzutu wolnego zacznie Wolfsburg.

41
    Rzut rożny dla gospodarzy.

40

39

38

37
    Podanie Sorga, do Kruse przerywa Benaglio.

36
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost do Makiadi, ten zdecydował się na strzał, ale strzelił prosto w Trascha stojącego na linii bramkowej!

36

35
    Fantastyczne podanie Diego do Olica, który z obrońcą na plecach przebiegł 10. metrów i oddał strzał z "wapna", ale Baumann pokazał klasę i obronił jego strzał.

33
    Aut na wysokości pola karnego dla gospodarzy.

33
    Strata Diego i Freiburg rozpoczyna swój atak.

32
    Goście przy piłce.

30
    Schmid przyjął piłkę na 25. metrze i zdecydował się na strzał, ale piłka minimalnie mija bramkę strzeżoną przez Benaglio.

29
    Rosenthal faulowany i od rzutu wolnego zacznie Freiburg.

28
    Wolfsburg przy piłce.

27
    Perisic dostał piłkę od Olicia, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Świetnie w tej sytuacji spisał się Baumann.

26
    Rosenthal sfaulował Fagnera.

25
    Na spalonym złapany został Perisic.

24
    Mimo, że gospodarze objęli prowadzenie już w 2. minucie, to Wolfsburg się nie poddał i w szesnastu minutach strzelił trzy bramki.

23
    Co za bramka!! Polak popędził lewą flanką i dośrodkował w pole karne, tam IVICA OLIC świetnie złożył się i uderzył z przewrotki, a piłka od słupka wpadła do bramki! Baumann bez szans!

22
    Świetnie spisał się Kyrgiakos i zatrzymał groźną kontrę gospodarzy.

21
    Teraz kontra gospodarzy.

21

20
    Od autu zacznie Wolfsburg.

19
    Olic fauluję Kruse i otrzymuję żółtą kartkę.

19
    Diego prostopadle zagrał do Olica, ale Ginter w ostatnim momencie zabrał mu piłkę.

18

17
    Ale bramka! Diego dośrodkował w pole karne, ale piłka została wybita, do piłki dopada VIEIRINHA i uderza z dystansu prost w okienko!

16
    Pierwsza żółta kartka. Za ostry faul został ukarany Krmas.

15
    Złe zagranie Diego do Perisica i od autu zacznie ekipa gospodarzy.

15

14

13
    Kyrgiakos faulowany i od rzutu wolnego zacznie Wolfsburg.

12
    Freiburg rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika.

11
    Złe zagranie Diego do Olica i od bramki zacznie Baumann.

10

10
    Złe dośrodkowanie Kruse i goście przy piłce.

9
    Od rzutu rożnego zacznie Freiburg.

7
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego Kyrgiakosa, w polu karnym świetnie odnalazł się KJAER, który strzelił głowką!

6
    Diego faulowany przez Sorga i będzie dobra okazja dla gości.

5
    Od autu zacznie Freiburg.

4
    Makiadi faulowany przez Polaka.

2
    Ale bramka! Składna akcja gospodarzy, Schmid zagrał do KRUSE, który z linii pola karnego huknął na bramkę Benaglio, który był bez szans.

2
    Freiburg zaczął już atakować.

1

Składy obu drużyn:

SC Freiburg: Baumann - Sorg, diagnostyka, Krmas Schmid - Caligiuri, Makiadi, Schuster, Ginter - Kruse, Rosenthal

VfL Wolfsburg: Benaglio - Fagner, Kyrgiakos, Kjaer, Rodriguez - Trasch, Polak - Vieirinha, Diego, Perisic - OLIC

Zawodnicy są już na rozgrzewce.

Trener Hecking ma większą swobodę, ponieważ zabraknie mu tylko pauzującego za czerwoną kartkę Madlunga.

Trener Streich nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Zucka, Clavente i Jendriska.

Wolfsburg zajmuję dopiero 15. pozycje z 27. punktami. "Wilki" aż jedenaście razy przegrywali, sześć razy remisowali i siedem razy schodzili z boiska jako zwyciężcy.

Po 24. pojedynkach Freiburg zajmuję 5. pozycję z 36. oczkami na koncie. Składają się na to dziewięć zwycięstw, dziewięć remisów i sześć porażek.

Zapraszam na mecz 25.kolejki Bundesligi, w której swoje siły zmierzą SC Freiburg z VfL Wolfsburg.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Karol Sadłowski

Gole: 2. Kruse, 65. Flum – 7. Kjaer., 17. Vieirinha, 23. Olic, 49. Olic, 90+3. Diego

Kartki:   16. Krmas (FRE), 85. Kruse (FRE) – 19. Olic (WOL), 58. Polak (WOL), 79. Diego (WOL)

SC Freiburg: Baumann - Ginter, Krmas (46' Flum), Diagne, Sorg - Schuster, Makiadi - Schmid (77' Mujdza), D. Caligiuri - M. Kruse, Rosenthal (87' Terrazzino)
    VfL Wolfsburg: Benaglio - Fagner (88' Josue), Kyrgiakos (46' Schafer), Kjaer, Rodriguez - Träsch, Polak - Vieirinha, Diego, Perisic (46' Arnold) - Olic

Sędziowie: Markus Schmidt