GKS Bełchatów – Widzew 0:0 (koniec) | Ruch – Śląsk 1:1 (koniec) | Polonia W. – Wisła K. 1:2 (koniec)
Ruch Chorzów
1:1 (0:1)
Śląsk Wrocław
Sobota 09.03.2013, 15:45PKO Ekstraklasa

Dziękujemy za wspólną relację a także zapraszamy do śledzenia pozostałych w lajfy.com! (17:40:41)

Pogoń Ruchu Chorzów przez większość spotkania by wyrównać wynik opłaciła się i piłkarze Jacka Zielińskiego w ostatnich minutach uciekają przed porażką! Dobre i ciekawe spotkanie przy ulicy Cichej.

90+3
    Wciąż w ataku Ruch! Jankowski łapie piłkę przy linii końcowej. Gorąca końcówka!

90+2
    Gol dla Ruchu!

Dośrodkowanie przez całe pole karne a akcję zamknął MINDAUGAS PANKA, który wbija piłkę obok słupka! Mamy remis!

90+2
    Kuświk oszukał Pawelca w polu karnym! Piłkarz Ruchu przewraca się jednak w polu karnym, lecz wywalcza jeszcze rzut rożny.

90+1
    Kelemen wychodzi z bramki! Jankowski po raz kolejny źle kończy akcję.

90
    Sędzia dolicza aż 5 minut do regulaminowego czasu gry.

90
    Ostatnie minuty i nawałnica ze strony Ruchu. Widocznie bardzo nie chcą przegrać z aktualnym mistrzem Polski.

88
    Przerwa w grze, Mila wciąż nie podnosi się z murawy po zderzeniu z Panką.

87
    Kuświk dobrze wrzucił w pole karne. Piłka spada na głowy obrońców. Na boisku leży Mila.

86
    Ruch naprawdę zasłużył na bramkę w dzisiejszym spotkaniu. Jednak ich skuteczność dzisiaj szwankuje.

84
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Ostrowski, na boisko wchodzi Socha.

84
    Jankowski wyprzedził obrońców i pędził sam na sam! Jednak zaplątał się w polu karnym i kolejna zmarnowana super sytuacja Jankowskiego.

83
    Do kontry przechodzą chorzowianie. Taktyczne przewinienie obrońcy Śląska.

82
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Lewiński, na boisko wchodzi Panka.

82
    Z narożnika zaczną goście. Pesković dobrze piąstkuje piłkę.

81
    Mądra gra Śląska na połowie gospodarzy. Goście jednak nie atakują dużą liczbą zawodników i chronią 'tyły'.

80
    Ładna akcja oskrzydlająca Ostrowskiego. Do piłki dobiega jednak obrońca, który wyjaśnia sytuację wybiciem na aut.

79
    Nie milknie doping przy ulicy Cichej.

78
    Wciąż przy piłce gospodarze, którzy konstruują atak od linii defensywnej.

77
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Patejuk, na boisko wchodzi Cetnarski.

76
    Baszczyński rozszerzył grę do Kuświka. Ten posyła piłkę ponad bramkę. Kolejna zmarnowana akcja przez piłkarzy z Chorzowa.

75
    Kowalczyk atakuje rywala od tyłu. Ruch jakby się zmęczył przez tak bardzo sforsowany atak przez ostatnie kilkadziesiąt minut.

74
    Czysty mecz ze strony zawodników obu drużyn. Jak na razie tylko jedna kartka.

73
    Zmiana w Śląsku: za Diaza pokazuje się Gikiewicz.

72
    Kuświk marnuje kolejną 'setkę' dla Ruchu! Oddaje strzał głową z kilku metrów - obok bramki!

71
    Akcja gości nie dobiegła do końca i piłkę pewnie łapie Pesković. Słabe ostatnie minuty.

70
    Zmiana w ekipie Ruchu. Za Sultesa wbiega Łukasz Janoszka.

68
    Sobota przedarł się w pole karne przeciwników. Zdołał oddać strzał, który dobrze broni Pesković.

68
    Rzut rożny dla Ruchu, jednak Kelemen wychodzi z bramki i pewnie przecina dośrodkowanie.

67
    Należy się bramka dla Ruchu. Dobrze grają Niebiescy a bramka na pewno podniosłaby temperaturę spotkania.

66
    Uprzedzony Sultes i z kontrą wychodzą goście. Piłka stracona w środku pola.

65
    Uderzenie Jankowskiego niecelne. Od bramki zacznie Kelemen.

64
    Spadło tempo spotkania. W ostatnich minutach piłka głównie przenosi się w środku pola.

62
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Tymiński, na boisko wchodzi Kuświk.

61
    Będzie pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu.

60
    Dwóch na jednego w polu karnym gości. Obrońcy przyblokowali Jankowskiego i napastnik przewraca się.

59
    Znów Starzyński. Świetna okazja gospodarzy, jednak zabrakło ostatniego podania w stronę Sultesa.

58
    Dobra akcja Ruchu! Starzyński wchodził prawą stroną, lecz akcję przyblokowali zawodnicy Śląska.

57
    Błąd Ostrowskiego, którego mija zagranie do Sultesa, powrót obrońcy i ryzykowny wślizg w polu karnym - skutecznie.

56
    Sobota oddał piłkę przed pole karne do Mili a ten oddaje dobry strzał w światło bramki. Na ziemi broni Pesković.

55
    Tym razem ostro faulował Ostrowski. Będzie okazja na wrzutkę w pole karne z rzutu wolnego.

53
    Sultes ukarany pierwszą żółtą kartką za faul na przeciwniku.

53
    Sultes rozpędzał się na połowie przeciwników. Jednak Ostrowski skutecznie powstrzymuje pomocnika Ruchu.

52
    Dobra decyzja Sultesa, który oddaje strzał na bramkę Śląska. Rozpocznie Kelemen.

51
    Głowami wybijają defensorzy Ruchu. Piłka wciąż w posiadaniu wrocławian.

50
    Okazję będą mieli goście. Z narożnika rozpocznie Mila.

49
    Starzyński ostro potraktowany przez podopiecznego Stanislava Levego.

49
    Diaz uprzedzony przez Djokicia. Z kontrą wychodzi Ruch, która zostaje szybko przerwana faulem.

48
    Pierwsze minuty to utrzymywanie się przy piłce gospodarzy.

47
    Gwizdy na trybunach po tym, jak arbiter podyktował rzut wolny dla Śląska.

46

Piłkarze wybiegli na murawę. Zapraszamy na drugą połowę!

Zapraszamy na portal 2x45.com.pl. Futbol jest naszą i Waszą pasją, co musi okazać się dobrą mieszanką. Dołącz do nas!

Pan Marciniak nie dolicza ani sekundy i pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Śląska Wrocław. Pierwsza część połowy zdecydowanie na korzyść gości, jednak ostatni kwadrans to dominacja Ruchu. Ozdobą pierwszej części jest z pewnością piękny gol Kaźmierczaka.

45
    W ofensywie Ruch! Najbardziej widoczny Zieńczuk wbił piłkę w pole karne, kolejny korner.

44
    Djokić podawał w pole karne. Brak partnerów nie pomaga w sfinalizowaniu akcji. Róg dla Ruchu.

43
    Pawelec zagrywa ręką. Wolny dla chorzowian.

43
    Końcówka zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Ciekawe, czy zdołają odrobić straty przed zejściem do szatni.

42
    W kolejnej akcji na spalonym złapany Zieńczuk. Piłkarz ma słuszne pretensje do sędziego bocznego.

41
    Do ofensywy znów przechodzą zawodnicy z Chorzowa. Rzut wolny w bliskiej odległości od pola karnego rozegra Zieńczuk.

40
    Spokojniejsze minuty tego spotkania. Sporo straconych podań.

38
    Sobota przeniósł grę ze środka do Diaza. Niedokładne zagranie w pole karne przez napastnika gości i piłkę wybijają obrońcy.

37
    Osamotniony Jankowski w polu karnym to za mało, by wywalczyć jakąś groźniejszą akcję.

36
    Diaz oddaje pierwszy strzał w dzisiejszym meczu. Piłka poleciała wprost w golkipera.

35
    Strzał Macieja Jankowskiego. Mocno uderzył z półobrotu, jednak piłka spada obok bramki.

34
    Od bramki rozpocznie Pesković po akcji Diaza, który nie przedarł się przez stopera Ruchu.

33
    Akcja na połowie Ruchu. Dośrodkowanie niedokładne kończy akcję ofensywną i piłka znów wraca na połowę boiska.

32
    Djokić centrował w pole karne. Pewne wyjście Kelemena i piłka spada w jego rękawice.

31
    Spalony w akcji Ruchu. Spowolnienie gry przez obie ekipy.

30
    Sobota faulowany w środku pola. Ze stałego fragmentu gry rozpoczną goście.

30
    Przez ostatnie minuty to Śląsk zamknięty na swojej połowie. Ciekawy mecz na ul. Cichej.

29
    Sultes przebojem wdarł się w pole karne po minięciu dwóch rywali. Trzeci wybija już piłkę za boisko.

28
    Znów dość niepewnie w obronie Wasiluk, któremu piłka spada na kark.

27
    Głupie zachowanie Sultesa, który zagrywa do wracającego ze spalonego Zieńczuka.

26
    Jankowski zagrał na Starzyńskiego. Obrońca wślizgiem wybija na rzut rożny. Wciąż w natarciu Ruch!

25
    Kolejna wrzutka Sultesa. Tym razem na Starzyńskiego - podanie za wysokie przelatuje przez całe pole karne.

24
    Kolejna akcja Niebieskich! Sultes na Jankowskiego, który z paru metrów posyła piłkę nad bramkę! Zmarnowana 'setka'!

23
    Ciekawa akcja Ruchu! Zieńczuk zagrał na głowę Jankowskiego a ten źle uderza futbolówkę!

22
    Sultes źle zagrał w stronę napastnika. Wasiluk przejmuje piłkę, jednak po chwili wywraca się i traci piłkę.

20
    Dobra gra Śląska, który utrzymuje się na połowie Ruchu. Zdecydowana przewaga przez początek spotkania.

19
    Djokić złapany na spalonym, który kończy akcję gospodarzy. Rozpocznie Kelemen.

18
    'Niebiescy' rzucili się do odrabiania strat. Jednak ich kolejna akcja znów bez rezultatu.

17
    Zamieszanie w polu karnym i Kelemen piastkuje piłkę na kolejny rzut rożny.

16
    Pawelec wybija piłkę na rzut rożny. Z narożnika Ruch.

14
    Ruch nie radzi sobie w pierwszym kwadransie gry. Goście wysoko wysunięci.

12
    Sobota rozpędził się w środku pola. Zagranie za obrońców do Mili, który nie zdołał dobiec do piłki. Od bramki rozpocznie Ruch.

11
    Kolejna akcja Śląska, Ostrowski skrzydłem, następnie wrzucił na nogę Mili. Nieudany strzał Sebastiana.

9
    Gol dla Śląska!

Przepiękna akcja indywidualna PRZEMYSŁAWA KAŹMIERCZAKA, który zwodem minął dwóch piłkarzy Ruchu, następnie oddał potężny strzał z około 30 metrów! Bez szans Pesković!

9
    Długie zagranie zawodnika Śląska na obrońców Ruchu. Piłka ląduje na aucie. Pressing gości.

7
    Mila nie zdołał opanować piłki i opuszcza ona boisko. Od autu rozpoczną gospodarze.

6
    Śląsk uspokoił trochę grę poprzez zagrania między defensorami.

5
    Na trybunach selekcjoner Waldemar Fornalik.

4
    Szybki początek spotkania. Tym razem Ostrowski popędził prawym skrzydłem, jednak dośrodkowanie zupełnie mu nie wyszło.

3
    Dobra akcja gospodarzy. Sultes dobiega do piłki na prawej stronie. W polu karnym oddaje strzał jeden z chorzowian - ponad bramką.

2
    Sobota przejął piłkę przed polem karnym Ruchu. Jednak brak asysty partnerów spowolnił akcję.

2
    Dobre pierwsze dośrodkowanie Patejuka. Za pole karne piąstkuje Pesković.

1
    Ruch na niebiesko, goście w białych strojach.

1

Piłkarze wychodzą na murawę! Zaraz zaczynamy.

Skład startowy:

Ruch Chorzów:
    Pesković - Djokić, Baszczyński, Stawarczyk, Konczkowski - Sultes, Tymiński, Lewiński, Zieńczuk, Starzyński - Jankowski
    Śląsk Wrocław:
    Kelemen - Ostrowski, Kowalczyk, Wasiluk, Pawelec - Kaźmierczak, Elsner, Sobota, Mila, Patejuk - Diaz
    Sędziowie: Szymon Marciniak.

Spotkanie poprowadzi Pan Szymon Marciniak. Zapowiada się ciekawy mecz a na relację minuta po minucie zapraszamy na lajfy.com!

W drużynie 'Niebieskich' nie wystąpi w dzisiejszym meczu za nadmiar żółtych kartek Marcin Malinowski. Z tego samego powodu na boisko nie wyjdzie w drużynie Śląska Ćwielong.

Wrocławianie marzą o obronie mistrzowskiego tytułu, jednak ich gra na początku rundy wiosennej nie powala. W ostatniej kolejce w Kielcach udało im się wywalczyć zaledwie remis (gol w końcówce Piotra Ćwielonga).

Ruch Chorzów ostatnią wysoką wygraną z Widzewem Łódź (3:0) odbił się od strefy spadkowej i zajmuje 14. pozycję z liczbą 18 punktów. Goście dzisiejszego spotkania są na 5. miejscu z 30 'oczkami'.

Zapraszamy na 18. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy! W sobotnim meczu zmierzą się Ruch Chorzów oraz Śląsk Wrocław. W poprzednim spotkaniu tych drużyn lepszy okazał się być Śląsk wygrywając 1:0 we Wrocławiu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:45.