2:2 (1:1)
Zawisza Bydgoszcz
Niedziela 17.03.2013, 12:30 • Stadion w Jaworznie • Betclic 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Piłkarze GKS Tychy po nieudanym początku rundy wiosennej, okazję do rewanżu będą mieli już w najbliższą niedzielę. Tyszanie po zimowej przerwie wracają na „własny” teren, czyli Stadion Miejski w Jaworznie, gdzie zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz.

W ostatniej kolejce, piłkarze Jurija Szatałowa, mimo że od 4. minuty przegrywali z Sandecją Nowy Sącz 0:1, to zdołali odwrócić losy tej potyczki z nawiązką, ostatecznie wygrywając 3:1.

W kadrze w zespole z Bydgoszczy znalazł się Sebastian Ziajka, były zawodnik Podbeskidzia.

GKS ma poważne problemy przed tym spotkaniem. Za kartki będą pauzować Mańka i Folc, a z powodów urazów wykluczeni są Szczęsny oraz Loska. Ponadto 2 mecze kary otrzymał Bukowiec.

Przewidywane składy:
    GKS: Misztal - Balul, Kopczyk, Mączyński, Masternak, Babiarz, Chomiuk, Bąk, Czupryna, Rocki, Zunic.

Zawisza: Kaczmarek - Płonka, Nawotczyński, Skrzyński, Petasz, Drygas, Hermes, Geworgian, Masłowski, Mąka, Abbott.

Skład startowy:

GKS Tychy: Misztal - Chomiuk, Balul, Kopczyk, Mączyński, Bąk, Kupczak, Zunić, Babiarz, Rocki, Ściański.

Zawisza Bydgoszcz: Kaczmarek - Płonka, Skrzyński, Nawotczyński, Petasz, Hermes, Drygas, Wójcicki, Masłowski, Mąka, Abbott.

Sędziowie: Marek Karkut (Warszawa).

Mało kibiców na stadionie w Jaworznie.

Piłkarze wychodzą na boisko!

GKS w zielonych koszulkach, Zawisza dziś na biało.

1

1
    Rozpoczęli gracze GKS-u Tychy.

1
    Rocki w pole karne, ale Nawotczyński dobrze interweniuje.

2
    Od autu na wysokości pola karnego Tyszan rozpocznie Zawisza.

2
    Petasz wywalczył rzut rożny dla Zawiszy.

3
    Niedokładny strzał Hermesa i od bramki rozpocznie Misztal.

3
    Wydaje się, że faulowany był Paweł Abbott, ale gwizdek sędziego milczy.

4
    Do piłki w polu karnym doszedł Abbott, ale był na spalonym.

4
    Masłowski spróbował przedzierać się lewą flanką, ale został powstrzymany przez defensywę Tyszan.

4
    Efektowna oprawa na stadionie w Jaworznie!

5
    Skrzyński do Abbotta, ale ten niecelnie uderzył. Dobre podanie Skrzyńskiego.

6
    Stu procentowa sytuacja dla Zawiszy! Abbott znalazł się sam na sam z Misztalem ale fatalnie skiksował, jeszcze próbował uderzać Drygas, ale piłka została wybita na rzut rożny.

7
    I mamy kolejny korner.

8
    Bąk nie przejął futbolówki i piłkę łapie Misztal.

9
    Bąk uderza na bramkę Zawiszy, ale Kaczmarek pewnie łapie piłkę.

10
    Masłowski niedokładnie dośrodkowuje i od bramki zacznie Misztal.

12
    Masłowski walczył o piłkę z Misztalem, jednak został on sfaulowany. Chwila przerwy, ponieważ bramkarz Tyszan potrzebuje pomocy medycznej.

14
    Po dobrym początku spotkania, tempo wyraźnie spadło.

15
    W innych dzisiejszych spotkaniach, Polonia Bytom prowadzi 1-0 z Flotą, a Warta przegrywa z GKS-em Katowice.

17
    Strzał Zuniia zablokowany przez Skrzyńskiego.

18
    Dośrodkowanie w stronę Piotra Rockiego, ale Wojciech Kaczmarek dobrze wychodzi z bramki i łapię piłkę.

19
    Fauluje Nawotczyński. Rzut wolny dla Tyszan na jej własnej połowie.

20
    Wójcicki nie zdołał oddać strzału i piłkę łapie Misztal.

23
    Wójcicki wywalczył rzut rożny.

24
    Krótkie rozegranie z Mąką, ale zawodnicy z Bydgoszczy szybko tracą piłkę.

25
    Kontra i mamy rzut rożny dla Tyszan.

25
    Babiarz fauluje Mąkę. Wolny dla gości.

26
    Dobrze ustawiony był Kopczyk i przejął on piłkę.

27
    Akcja Tyszan, ale w defensywie czujny był Petasz i odebrał piłkę przeciwnikowi.

28
    Prosty błąd Petasza i od autu GKS. Chwilę potem ten sam zawodnik fauluje i mamy rzut wolny dla Tyszan.

28
    Piłka ustawiona na prawej flance. Do dośrodkowania przygotowany Rocki.

29
    Chomiuk fauluje Abbotta, który ruszał z kontrą. Otrzymuje on żółtą kartkę.

31
    Babiarz uderza z dystansu, a wspaniale piłkę paruje Kaczmarek! Ogromne szczęście Zawiszy!

31
    Korner dla Tyszan.

32
    Hermes zatrzymywany nieprzepisowo i rozpocznie od rzutu wolnego Skrzyński.

33
    Gol dla GKS-u!
    Fatalny błąd Hermesa! Ściański dobrze powalczył z Nawotczyńskim, podał do BABIARZA, który wyszedł sam na sam z Kaczmarkiem i umieszcza piłkę w siatce! To jego 1 gol w tym sezonie

35
    Wolny dla Zawiszy. Petasz dośrodkowuje, ale dobrze piłkę wybija Zunić.

36
    Dośrodkowanie Drygasa zablokowane. Od autu zaczną goście.

37
    Dośrodkowanie Drygasa i dobrze główkował Abbott, piłkę nad poprzeczką przenosi Misztal! Korner dla gości.

38
    Chwila przerwy w meczu, ponieważ na boisku był... pies.

40
    Gol dla Zawiszy!
    Po rzucie rożnym piłka trafia do PŁONKI, który umieszcza piłkę w siatce!

41
    Kolejny raz przerwany mecz z powodu pieska, ale odważny ochroniarz wyprowadził go po za stadion:)

42
    Żółtą kartką ukarany Kupczak.

43
    Strzał Hermesa zablokowany przez obrońcę Tyszan.

45
    Żółtą kartkę otrzymuje Zunić. Będzie rzut wolny dla Zawiszy.

3 minuty potrwa jeszcze pierwsza połowa.

45+2
    Za chwilę koniec 1 połowy. Od autu zacznie GKS.

Była to bardzo ciekawa pierwsza odsłona spotkania. Po golach Babiarza i Płonki, GKS Tychy remisuje z Zawiszą. Zapraszam na drugą część spotkania za 15 minut.

Piłkarze wracają na plac gry.

46

47
    Akcja Zawiszy zakończona przez obrońcę Tyszan.

47
    Strzał Wójcickiego daleki od ideału.

49
    Żółtą kartkę ogląda Kamil Drygas.

50
    Dośrodkowanie Babiarza zablokowane, ale przy piłce dalej GKS.

51
    Chomiuk uderza obok bramki Kaczmarka.

53

54
    Dośrodkowanie Rockiego w pole karne, piłka trafia do ŚCIAŃSKIEGO, a on dobrze główkując zdobywa bramkę!

56
    Kupczak zagrywa nakładką i kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

58
    Korner dla Zawiszy.

58
    Strzał Drygasa zablokowany przez Babiarza.

59
    Płonka wywalczył kolejny korner dla Zawiszy.

59
    I kolejny, tym razem do piłki dochodzi Masłowski, ale strzela nad bramką.

64
    Ściański faulowany przez Nawotczyńskiego.

66
    Podanie do Drygasa, a zawodnik Zawiszy strzela, ale dobry powrót obrońcy Tyskich, który wybił piłkę na korner!

69
    Dużo niedokładnych podań w zespole gospodarzy. Tym razem nie dokładnie podawał Bąk.

71
    Rocki przeprowadził dobrą akcję na lewej flance, zbiegał w pole karne, ale w ostatniej chwili piłkę na korner wybija Płonka

72
    Mączyński spokojnie głową podaje do Misztala.

73
    Zmiana w drużynie Zawisza Bydgoszcz: z boiska schodzi Masłowski, na boisko wchodzi Ostalczyk.

74
    Faulowany Mączyński. Stały fragment gry dla Tyskich.

75
    Pięknym strzałem sprzed szesnastki pokonuje Misztala PAWEŁ ABBOTT! Mamy remis w Jaworznie!

76
    Chomiuk nie doszedł do piłki i od bramki zacznie Kaczmarek.

77
    Mączyński ograł Płonkę, ale niedokładnie dośrodkował w pole karne i piłkę łapie Kaczmarek.

78
    Ostalczyk do Pawła Abbotta, ale niecelnie główkował.

79
    Zmiana w drużynie Zawisza Bydgoszcz: z boiska schodzi Mąka, na boisko wchodzi Nather.

Zupełnie niewidoczny w tym meczu był Daniel Mąka.

82
    Dośrodkowanie Płonki zbyt głębokie.

83
    Centra w pole karne, ale pewnie chwyta piłkę Misztal.

84
    Ściański wywalczył aut na połowie Zawiszy.

84
    Ściański fauluje Drygasa.

85
    Ostalczyk dobrze wypatrzył Mączyńskiego, ale za mocno podał.

86
    Piłka skierowana do Pawła Abotta, ale Mączyński dobrze wybił piłkę na aut.

87
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Ściański, na boisko wchodzi Małkowski.

89
    Zunić dobrze odebrał piłkę Drygasowi.

3 minuty doliczone do drugiej połowy.

90+2
    Płonka uderzał na bramkę Misztala, ale bramkarz Tyskich dobrze piąstkuje piłkę!

90+3
    Rzut wolny dla Zawiszy.

90+3
    Dośrodkowanie w pole karne, Misztal znowu piąstkuje, piłka trafia do Nathera, były zawodnik Podbeskidzia strzela, ale z linii bramkowej piłkę wybija Bąk!

90+4
    Bąk do Babiarza, ale zawodnik Tyskich nie doszedł do piłki. Za chwilę koniec spotkania.

GKS Tychy remisuje z Zawiszą Bydgoszcz 2-2. Bramki dla gospodarzy strzelili Babiarz i Ściański, a dla Zawiszy, Płonka i Abbott. Dziękuje za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne w serwisie Lajfy.com! (14:25:34)