Izrael – Portugalia 3:3 (koniec) | Bułgaria – Malta 6:0 (koniec) | Słowenia – Islandia 1:2 (koniec)
Chorwacja – Serbia 2:0 (koniec) | Kazachstan – Niemcy 0:3 (koniec) | Norwegia – Albania 0:1 (koniec)
Andora – Turcja 0:2 (koniec) | Liechtenstein – Lotwa 1:1 (koniec) | Słowacja – Litwa 1:1 (koniec)
Luksemburg – Azerbejdżan 0:0 (koniec) | Austria – W-y Owcze 6:0 (koniec) | Mołdawia – Czarnogóra 0:1 (koniec)
Czechy – Dania 0:3 (koniec) | Holandia – Estonia 3:0 (koniec) | Węgry – Rumunia 2:2 (koniec)
Hiszpania – Finlandia 1:1 (koniec) | Szwecja – Irlandia 0:0 (koniec) | Bośnia i Herc. – Grecja 3:1 (koniec)
Polska – Ukraina 1:3 (koniec) | Macedonia Płn. – Belgia 0:2 (koniec) | Francja – Gruzja 3:1 (koniec)
San Marino – Anglia 0:8 (koniec) | Szkocja – Walia. 1:2 (koniec)
Chorwacja
2:0 (2:0)
Serbia
Piątek 22.03.2013, 18:00 • Stadion Maksimir, Zagrzeb • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Zapraszamy na portal 2x45.com.pl. Futbol jest naszą i Waszą pasją, co musi okazać się dobrą mieszanką. Dołącz do nas! (19:59:30)

Pan Çakιr łapie za gwizdek po raz ostatni w dzisiejszym meczu i Chorwacja utrzymuje dwubramkowe prowadzenie z pierwszej połowy! Strzelcami bramek zostali Mandžukić oraz Olić, którzy potwierdzili swoją wysoką formę. Dziękujemy za wspólne emocje i zapraszamy do innych relacji w lajfy.com!

90+3
    Napór na pole karne Chorwacji. Serbia stara się strzelić kontaktowego gola.

90+2
    Jeszcze w końcówce Serbia! Po strzale jednego z Serbów, świetnie broni Pletikosa!

90+1
    Petrović ukarany kartonikiem za położenie na murawę Mario Mandžukicia.

90
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Kolejny z graczy miejscowych na murawie. Rakitić łapie się za głowę po starciu z Serbem.

89
    Modrić przerwaca się po kontakcie z rywalem. Wolny dla Chorwacji na ich własnej połowie.

88
    Sędzia dyktuje spalonego. Nieładnie gospodarze wybijają piłkę, kradnąć cenne sekundy.

87
    Wysoki pressing Serbii kończy się nieprzepisowym zagraniem na rywalu. Rozpocznie Pletikosa, który oddali grę od własnego pola karnego.

86
    Srna dostaje piłkę przed pole karne i oddaje potężny strzał, piłka odbija się od przeciwnika i mamy kolejny rzut rożny.

86
    Rzut rożny dla Chorwacji, z którego mogą podwyższyć prowadzenie.

85
    Żółtą kartką ukarany Subotić, za przerwanie akcji Chorwatów.

84
    Wszyscy piłkarze Chorwacji na własnej połowie. Najwyraźniej mają za zadanie w ostatnich minutach nie pozwolić na stratę bramki.

83
    Ostatnia zmiana w reprezentacji Chorwacji. Za żegnanego brawami Olicia wbiega Vukojević.

81
    Zmiana w drużynie Chorwacja: z boiska schodzi Strinić, na boisko wchodzi Lovren.

81
    Tym razem na boisku leży Tadić. Chwila przerwy w grze.

80
    Mandžukić fauluje Stevanović, który upada na murawę. Rzut wolny dla gości.

79
    Wciąż to Serbowie naciskają rywala. Chorwacja cofnięta na własną połowę.

78
    Ależ akcja Serbii! Powinno być 2:1! Tadić świetnie podał do wychodzącego sam na sam Đuričicia, który oddaje strzał! Świetna interwencja Pletikosy!

77
    Kolejny z rzędu rzut rożny dla Chorwacji. Obrońcy nie mogą wybić piłki poza pole karne.

76
    Mandžukić przechodzi prawą stroną do kontry. Piłka opuszcza jednak boisko po interwencji jednego z obrońców – korner.

75
    Zmiana w drużynie Serbia: z boiska schodzi Ignjovski, na boisko wchodzi Petrović.

75
    Tadić decyduje się na strzał po minięciu dwóch rywali! Piłka zostaje jednak przyblokowana i Serbia zacznie od narożnika.

74
    Znów w ofensywie miejscowi! Mandžukić przewraca się w polu karnym, lecz sędzia nie reaguje. Dobra akcja Chorwatów.

73
    Mandžukić wychodził z kontrą, po czym zagrał do Modricia, którego podanie zakończyło akcję Chorwacji.

72
    Strinić świetnie wślizgiem przerywa oskrzydlającą akcję Serbii. Od rzutu z autu zaczną goście.

71
    Rakitić fauluje w środkowej cz ęści pola gry. Od wolnego zacznie Serbia.

70
    W ofensywie reprezentacja Chorwacji. Dogranie w pole karne nie dociera pod nogi Olicia. Piłkę łapie golkiper Serbii.

69
    Przy piłce utrzymują się przyjezdni. Chorwacja nieco cofnięta na własnej połowie. Dobra akcja Tošicia, który rozpędzał się w kierunku pola karnego. Piłkę przejęli jednak obrońcy.

68
    Nastasić faulowany na połowie Serbii. Chwila przerwy w grze.

68
    Po akcji gości od bramki rozpocznie Pletikosa, który oczywiście stara się spowolnić grę.

67
    Długie zagrania w kierunku napastników gospodarzy. Niedokładność sprawia, że piłkę przejmują Serbowie.

66
    Po rzucie wolnym, który wywalczył Modrić, szybko rozegrał jeden z obrońców. Piłka pod nogami Brkicia.

65
    Rakitić w kierunku Olicia, piłkę odbija Kolarov, a następnie łapie ją Brkić. Kibice domagają się rzutu wolnego pośredniego.

63
    Zmiana w Chorwacji. Vida zastępuje Kranjcara.

62
    Faulowany Radovanović. Serbowie zaczynają mozolny atak. W rozegranie zaangażowany jest nawet Subotić.

61
    Było groźnie! Strzał oddawał Kranjcar, ale wciąż 2:0.

61
    Jeszcze rzut rożny i wrzutka Rakiticia. Piąstkuje piłkę Brkić.

60
    Kovačić ucieka Serbom, odgrywa na skrzydło do Rakiticia, który szuka w polu karnym Olicia. Napastnik gospodarzy był bardzo bliski dojścia do piłki!

59
    Nieudany atak Serbów i po raz kolejny, dalekim wybiciem, rozpocznie Pletikosa.

57
    Zmiana w serbskiej "jedenastce".
    Tadić wbiega na boisko, w miejsce Stevanovicia.

57
    Skuteczna interwencja Chorwatów, zagrożenie oddalone.

57
    Dośrodkowanie Kolarova zablokowane. Na pocieszenie dla Serbów – rzut rożny.

56
    Przy piłce próbują się utrzymać Serbowie. Czynią to jednak dość nieporadnie. Np. teraz – w prosty sposób tracą futbolówkę na rzecz Modricia.

54
    Wrzutka Rakiticia i z trudem łapie piłkę Brkić.

53
    Strinić w walce z Ivanoviciem tuż przy linii końcowej. Faulowany Chorwat i będzie dobra okazja do centry!

52
    Kapitalna akcja Modricia. Najpierw zwodzi dwóch rywali, a kiedy jest już na czystej pozycji – oddaje silny strzał obok bramki!

51
    Niezłe dośrodkowanie, choć nieco za krótkie i zdołali uporać się z nim defensorzy z Chorwacji.

50
    Rzut wolny dla Serbów na 25. metrze. Do piłki podejdzie Tošić.

49
    Kolejny niecelny strzał. Tym razem szczęścia próbował Modrić.

48
    Najlepsza okazja dla Serbów w przeciągu całego spotkania! Kolarov wbiega w pole karne i oddaje potężny strzał, który instynktownie odbija Pletikosa.
    Dobijać próbuje jeszcze Đuričić, ale piłka przelatuje obok słupka!

47
    Skuteczna interwencja, stojącego na "krótszym" słupku – Chorwata.

47
    Šimunić wybija piłkę na rzut rożny. Jeszcze jedna szansa na dośrodkowanie dla Tošicia.

46
    Szybka strata gości i od razu piłka wędruje do Mandžukicia.

46

Piłkarze wracają już na plac gry!
    Przed nami – mamy nadzieję – niemniej interesujące 45 minut!

Chorwaci osiągają – w przeciągu całej połowy – sporą przewagę, którą dokumentują, zdobywając 2 gole.
    Autorami trafień: Mandžukić i Olić.
    Przypominamy, że to pierwszy, historyczny mecz tych reprezentacji, od czasów wojny na Bałkanach!
    Czekamy na dalsze emocje w drugiej odsłonie!

45+2
    Spokojne rozegranie Chorwatów, którzy myślą już chyba o zejściu do szatni, po tej pierwszej – jakże udanej – połowie.

45+1
    Nastasić fauluje Olicia, zapobiegając groźnemu atakowi.

Sędzia decyduje się doliczyć 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

45
    Niepotrzebne wybicie Stevanovicia na aut, zagrożenia bowiem nie było.
    A tak – zaczną znów Chorwacji, którzy spróbują pewnie jeszcze zwiększyć przewagę.

44
    Przewinienie Đuričicia na Ćorluce.

43
    Krótkie rozegranie, piłka wędruje w kierunku Djordjevicia, ale w polu karnym aż roi się od Chorwatów i akcja kończy się niepowodzeniem.

42
    Rzut wolny dla Serbów. Wykona go, jak zwykle, Tosić.

41
    Przedzierał się w polu karnym Stevanović, ale futbolówka minęła ostatecznie wszystkich zawodników i rozpocznie Pletikosa.

40
    Rzut wolny dla Serbów. Do piłki podejdzie Tosić.

39
    Kranjcar zderzył się teraz z jednym z Serbów.
    Mamy chwilę przerwy, pomocnik musi dojść do siebie.

Oglądamy ja na razie popisy Chorwatów!
    A szczególnie dwójki napastników – Olicia i Mandžukicia.

37
    Gol dla Chorwacji!

2:0!
    Z rzutu wolnego dośrodkowuje Srna. Piłka mija wszystkich zawodników, a tuż przed Brkiciem doskakuje do niej OLIĆ, który przy pomocy klatki piersiowej – kieruje ją do bramki!

36
    Kolarov używa łokcia w walce z Mandžukiciem i otrzymuje żółtą kartkę.

35
    Subotić w kierunku napastników, z pominięciem drugiej linii, ale chyba nie jest to dobry sposób na rozmontowanie obrony Chorwatów.

33
    Zamieszanie przed polem karnym Serbów.
    Olić przechwytuje piłkę, ale fauluje Nastasicia.
    Gdyby nie to, byłaby to doskonała okazja na 2:0!

32
    W okolicy środka pola faulowany Mandžukić.

31
    Ignjovski do Djordjevicia, którego dobrze kryje Rakitić i piłka wędruje do chorwackiego golkipera.

30
    Przewinienie na Radovanoviciu.
    Ze środka pola, kontynuuować akcję będą miejscowi.

29
    Świetna akcja Kovačicia, który jedną sztuczką zwiódł dwóch rywali! Komfortowo czują się dziś na boisku Chorwaci.

28
    Niedokładna piłka w kierunku Mandžukicia i okazję do złapania oddechu będzie miała cała defensywa gości, łącznie z Brkiciem.

27
    Chorwaci kontynuują atak pozycyjny, nie pozwalając na zbyt wiele Serbom.

25
    Đuričić w starciu w Ćorluką. Domaga się rzutu rożnego, ale sędzia jest innego zdania.
    Zacznie Pletikosa.

23

1:0!
    Olić dostaje wyborną piłkę, przemieszcza się w kierunku bramki i zamiast strzelać – oddaje do MANDZUKICIA, który strzela obok próbującego interweniować – Suboticia. Brkić został całkowicie zgubiony!

22
    Szybka wymiana piłki pomiędzy Chorwatami, ale Srna niedokładnie podaje, a na domiar złego – Modrić fauluje.

21
    Przerzut na lewą stronę, w poszukiwaniu Kranjcara, ale piłka wychodzi poza plac gry. Z autu Ivanović.

19
    Próba strzału w wykonaniu Kranjcara, ale piłka nie dość, że nie nabiera znacznej prędkości, to jeszcze przelatuje kilka metrów obok słupka.

18
    Niezła akcja Đuričicia, który w ostatniej chwili odgrywał do Djordjevicia. Ten był jednak skrupulatnie pilnowany i piłkę złapał Pletikosa.

17
    Faulowany Stevanović.
    Chorwatom udaje się zapobiec, w ten dość nietypowy sposób, kontrze.

16
    Przytomna interwencja Radovanovicia.

16
    Zablokowane dośrodkowanie Srny na prawej flance. Rzut rożny.

15
    Jeszcze jedna wrzutka – piłkę do bramki pakuje głową Mandžukić, ale wcześniej był spalony!

15
    Dobra wrzutka pomocnika Sevilli, z trudem piąstkuje Brkić.

14
    Rzut rożny dla Chorwacji, który wykona Rakitić.

13
    Faulowany w środku pola, wychodzący z kontrą – Kranjcar.

12
    Gubi piłkę Modrić. Zbyt indywidualna próba pomocnika Realu. Zacznie Brkić.

11
    Nieudana akcja Serbów. Przy piłce jest Pletikosa, który za chwilę wprowadzi ją do gry – dalekim wykopem.

9
    Wymuszona zmiana w zespole gości!
    Djordjević za kontuzjowanego Šćepovicia.

9
    Kontynuować gry nie będzie w stanie Šćepović. Wrócił na chwilę na boisku, ale zasygnalizował selekcjonerowi, że nici z dalszej gry!

8
    Mandžukić dostaje podanie od Modricia, urządza sobie wyścigi z Nastasiciem, ale serbski stoper ma bliżej do piłki. Dodatkowo napastnik faulował.

7
    Strinić skutecznie zablokowany na lewym skrzydle i nie będzie nawet autu dla Chorwatów.
    Zacznie Ivanović.

6
    Kłopoty zdrowotne Šćepovicia.
    Napastnikowi udzielana jest aktualnie pomoc medyczna.

5
    Niezła wrzutka, ale piłka zostaje skutecznie wybita przez obrońcę gości.

5
    Po prawej stronie boiska sfaulowany Rakitić. Do piłki, z zamiarem dośrodkowania, podejdzie Srna.

4
    Piłkę na prawym skrzydle traci Stevanović. Będzie okazja do kontry dla gospodarzy.

3
    Pletikosa uwikłał się teraz w drybling. Z powodzeniem zwiódł jednak Đuričicia.

2
    Z rzutu wolnego na własnej połowie zaczyna Kolarov. Publiczność odpowiada porcją gwizdów.

1
    Na prawej stronie zameldował się Srna, do spółki z Rakiticiem i mamy serię wrzutów z autu dla Chorwacji.

1
    Zaczynamy mecz sąsiadów na mapie! I odwiecznych wrogów!

1

Na boisku oglądamy dziś wielu zawodników, grających w najmocniejszych ligach świata.
    Są to m.in. piłkarze Realu, Manchesteru City, Chelsea czy też BVB!

Piłkarze na boisku, zgromadzeni na stadionie odsłuchują już hymny narodowe!

Skład startowy:

Chorwacja:
    Pletikosa – Strinić, Ćorluka, Šimunić, Vida – Kovačić, Modrić, Srna – Rakitić – Olić, Mandžukić
    Serbia:
    Brkić – Kolarov, Subotić, Nastasić, Ivanović – Tošić, Radovanović, Ignjovski, Stevanović – Đuričić, Šćepović

Sędziowie: C. Çakιr – B. Duran, T. Ongun, B. Simsek

Znamy już składy wyjściowe obydwu zespołów!

Arbitrem głównym spotkania jest pan Cüneyt Çakιr z Turcji, który poprowadzi zawody przy pomocy trójki swoich rodaków.

Spotkanie rozpocznie się już o 18:00 a my zapraszamy na relację minuta po minucie w lajfy.com!

W poprzedniej kolejce Chorwacja wygrała z Walią 2:0. Serbia uległa na wyjeździe Macedonii 1:0. Tym razem to Belgowie zagrają z Macedonią, także Chorwaci z pewnością liczą na stratę punktową reprezentacji z Beneluksu.

Faworytami spotkania są z pewnością Chorwaci, którzy po swojej stronie mają atut własnego boiska, a także żywiołowych kibiców, którzy będą ich dopingować do końca. Na trybunach zabraknie fanatyków z Serbii.

W Grupie A, bo w takiej grają obie reprezentacje, po 4 meczach na 1. miejscu jest Belgia (10pkt.). Tyle samo punktów naliczyła dotychczas Chorwacja, lecz z mniej korzystną różnicą bramek zajmuje ona 2. lokatę. Serbia plasuje się na 3. miejscu z liczbą 4 'oczek'.

Przed nami bardzo emocjonujące spotkanie eliminacji do Mistrzostw Świata w Brazylii, w którym reprezentacja Chorwacji podejmie u siebie Serbię. Jest to pierwszy mecz tych państw od czasów wojny między nimi (1991-1995r.).