Izrael – Portugalia 3:3 (koniec) | Bułgaria – Malta 6:0 (koniec) | Słowenia – Islandia 1:2 (koniec)
Chorwacja – Serbia 2:0 (koniec) | Kazachstan – Niemcy 0:3 (koniec) | Norwegia – Albania 0:1 (koniec)
Andora – Turcja 0:2 (koniec) | Liechtenstein – Lotwa 1:1 (koniec) | Słowacja – Litwa 1:1 (koniec)
Luksemburg – Azerbejdżan 0:0 (koniec) | Austria – W-y Owcze 6:0 (koniec) | Mołdawia – Czarnogóra 0:1 (koniec)
Czechy – Dania 0:3 (koniec) | Holandia – Estonia 3:0 (koniec) | Węgry – Rumunia 2:2 (koniec)
Hiszpania – Finlandia 1:1 (koniec) | Szwecja – Irlandia 0:0 (koniec) | Bośnia i Herc. – Grecja 3:1 (koniec)
Polska – Ukraina 1:3 (koniec) | Macedonia Płn. – Belgia 0:2 (koniec) | Francja – Gruzja 3:1 (koniec)
San Marino – Anglia 0:8 (koniec) | Szkocja – Walia. 1:2 (koniec)
Szkocja
1:2 (1:0)
Walia.
Piątek 22.03.2013, 21:00 • Hampden Park, Glasgow • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Zapraszamy na portal 2x45.com.pl. Futbol jest naszą i Waszą pasją, co musi okazać się dobrą mieszanką. Dołącz do nas! (23:01:15)

Niespodziewanie wygrali Walijczycy. Czerwona kartka dla Snodgrassa i rzut karny dla gości były najważniejszym momentem w tym meczu. To koniec relacji w dniu dzisiejszym. Na kolejne emocje zapraszamy już jutro!

90+4
    Maloney z rzutu wolnego wysoko nad bramką.

90+4
    Ramsey sfaulował wychodzącego na czystą pozycję McArthura. Czerwona kartka dla zawodnika gości.

90+3
    Adam próbował z dystansu, ale jego strzał zablokowali obrońcy.

90+1
    Walia stara się długo utrzymywać przy piłce. Goście są bliscy niespodziewanego zwycięstwa w Glasgow.

90
    Sędzia doliczył cztery minuty do tego meczu.

89
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Church za Ledleya.

88
    Bardzo złe dośrodkowanie Caldwella.

86
    Zmiana w drużynie gospodarzy. Rhodes za Burke'a.

86
    Przerwa w grze na boisku leży Ledley.

85
    Strzał Kinga z bliskiej odległości i McGregor efektownie wybił piłkę nogami na rzut rożny.

82
    King faulowany w środku boiska.

81
    Bellamy faulował w ataku.

79
    Po wyjściu na prowadzenie Walijczycy przejęli inicjatywę i długo utrzymują się przy piłce.

77
    Adam faulował Ramseya.

75
    Prawdziwy nokaut w Glasgow. Szkoci w ciągu dwóch minut stracili zawodnika i dwie bramki!!!

74
    Gol dla Walii!

Świetne dośrodkowanie Kinga z prawej strony boiska i HAL ROBSON-KANU mocnym strzałem głową wyprowadził Walijczyków na prowadzenie.

72

AARON RAMSEY pewnym strzałem z rzutu karnego wyrównał stan tego meczu.

72
    Rzut karny dla Walii.

71
    Druga żółta kartka dla Snodgrass i w konsekwencji Szkoci będą grali w osłabieniu.

70
    Dobry strzał Bellamy'ego i jeszcze lepsza obrona McGregora.

69
    Hanley ukarany żółtą kartką. Rzut wolny z niebezpiecznej odległości od bramki McGregora.

68
    Maloney faulował w ataku.

66
    W drugiej połowie zdecydowanie częściej przy piłce są gospodarzy. W drużynie Walii wyraźnie widać brak Bale'a.

64
    Zmiana w drużynie gospodarzy. Adam za Dorransa.

63
    Rzut rożny dla gospodarzy.

61
    Niezła kontra gospodarzy, ale dośrodkowanie Maloneya wybili obrońcy gości.

59
    Piłka w bramce Szkotów, ale sędzia gola nie uznał. Wcześniej faulowany był McGregor.

58
    King za Collinsona. Druga zmiana w drużynie gości.

54
    Trwa oblężenie bramki gości. Tym razem strzelał Snodgrass. Rzut rożny dla gospodarzy.

53
    J. Williams faulowany blisko pola karnego Myhilla. Kolejny rzut wolny dla Szkotów.

52
    Miller ukarany żółtą kartką.

51
    Duże zamieszanie w polu karnym gości. Obrońcy wybili przed pole karne, gdzie stał niepilnowany Dorrans. Jego strzał był jednak bardzo niecelny.

50
    Indywidualna akcja Robsona-Kanu i dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła. Niestety dla gości w polu karnym byli tylko Szkoci.

49
    Snodgrass faulowany w środku boiska.

48
    Walijscy zawodnicy bez problemu wybili dośrodkowanie gracza Celticu.

47
    Snodgrass faulowany 30 metrów od bramki gości. Rzut wolny dla Szkocji.

46
    Bale zmuszony był opuścić boisko na jego miejsce wszedł J. Williams. Ta zmiana to duże osłabienie dla zespołu gości.

46

W pierwszej połowie oglądaliśmy mecz walki. Przez dużą część spotkania przeważali gości, ale to Szkoci prowadzą 1-0 po świetnie wykonanym rzucie rożnym.

45+2
    Ramsey faulował Maloneya i otrzymał za to żółtą kartkę.

45+2
    Gol dla Szkocji!

Świetne dośrodkowanie Mulgrewa z rzutu rożnego i GRANT HANLEY pewnym strzałem głową zdobył pierwszą bramkę w tym meczu.

45+1

45
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

45
    Snodgrass faulowany w środku pola. Piłka dla gospodarzy.

43
    Bellamy na spalonym.

41
    Bale faulowany przez Hanleya na połowie Walijczyków.

40
    Piłka w rękach McGregora.

39
    Mulgrew z rzutu wolnego prosto w ręce Myhilla.

38
    Gra przeniosła się do środkowej strefy boiska. Od kilku minut nic specjalnego się nie wydarzyło.

34
    Mecz się wyrównał. Szkoci przeprowadzają coraz lepsze akcje.

33

32
    Miller przed doskonałą okazją do zdobycia gola. Napastnik gospodarzy zgubił krycie, ale z bliskiej odległości spudłował.

31
    Robson-Kanu faulował Burke'a i otrzymał żółtą kartkę.

30
    Bale faulowany w środku pola.

30
    Gospodarze chwilowo przejęli inicjatywę.

28
    Aut dla Szkotów na wysokości pola karnego gości.

27
    Szkoci wydają się być zaskoczeni ofensywną grą Walijczyków. Goście są coraz bliżsi strzelenia bramki.

25
    Bale strzelał z dystansu, ale bramkarz gospodarzy z trudem obronił jego strzał.

23
    Dobra akcja gości i tylko szybkość McGregora zapobiegła groźnej sytuacji.

22
    Pierwsza składna akcja gospodarzy i niecelny strzał głową Millera.

21
    Walia kolejny raz w ataku pozycyjnym.

19
    Ramsey zepsuł dobrą akcję zespołu gości. Od bramki rozpocznie McGregor.

18
    Od początku meczy Walijczycy są stroną przeważającą. Szkoci rzadko opuszczają własną połowę.

16
    Próba szybkiej kontry Szkotów, ale obrońcy gości byli na miejscu.

15
    Walia w natarciu. Szkocji zmuszeni wybić piłkę na rzut rożny.

14
    Strzał Bale'a zablokowany przez Snodgrassa.

13
    Błąd McGregora, który minął się z piłką. Na szczęście dla Szkotów asekurował go Hanley.

12
    Bale dośrodkowywał z rzutu wolnego z prawej strony boiska, ale McGregor uprzedził napastników gości.

11
    Snodgrass ukarany żółtą kartką za niepotrzebny faul w środku pola.

9
    Walijczycy rozgrywają piłkę na połowie gospodarzy, ale ci umiejętnie się bronią.

8
    Snodgrass faulował Ledleya w środku pola. Piłka dla Walijczyków.

7
    Daleka wrzutka w pole karne Szkotów. McGregor szybszy od Bellamy'ego.

6
    Miller faulowany w środku pola. Piłka dla Szkocji.

5
    Po niemal trzyminutowej przerwie w grze rozpoczęli goście, którzy oddali piłkę gospodarzom.

5
    Wymuszona zmiana w drużynie gospodarzy. Fletcher opuścił boisko na noszach. Na jego miejsce wszedł Miller.

2
    Przerwa w grze. Na boisku opatrywany jest Fletcher.

1
    Robson-Kanu faulował McGregora. Rozpoczną Szkoci.

1
    Szybka akcja gości i strzał Ramseya zablokowany przez obrońców.

1

Skład startowy:

Szkocja: McGregor – Hutton, Caldwell, Hanley, Mugrew – Burke, McArthur, Maloney, Dorrans, Snodgrass – Fletcher

Walia: Myhill – Davies, A. Williams, Ricketts, Gunte – Ledley, Ramsey, Collison – Bellamy, Robson-Kanu, Bale

Sędziowie: Gautier – Dansault, Gringore

Na boisku może pojawić się trzech zawodników Celticu Glasgow: Joe Ledley w drużynie walijskiej i Charlie Mulgrew, Kris Commons w kadrze Szkotów.

W swoim ostatnim meczu Szkocja pokonała Estonię 1-0. Walia również wygrała. Jej przeciwnikiem była reprezentacja Austrii, a mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Szkocja przystąpi do tego meczu osłabiona. Z powodu kontuzji z kadry wypadli : James Morrison (WBA), Ross McCormack (Leeds), James Forrest (Celtic) i Danny Fox (Southampton).

W poprzednim meczu obu drużyn górą była Walia, która po dwóch bramkach Bale'a triumfowała 2-1.

W trwających eliminacjach obie drużyny radzą sobie bardzo słabo. Szkocja w czterech meczach zdobyła zaledwie dwa punkty, a Walia jest tylko o punkt lepsza.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.