Armenia – Czechy 0:3 (koniec) | Azerbejdżan – Portugalia 0:2 (koniec) | Estonia – Andora 2:0 (koniec)
Turcja – Węgry 1:1 (koniec) | Ukraina – Mołdawia 2:1 (koniec) | Dania – Bułgaria 1:1 (koniec)
Holandia – Rumunia 4:0 (koniec) | Serbia – Szkocja 2:0 (koniec) | Belgia – Macedonia Płn. 1:0 (koniec)
Niemcy – Kazachstan 4:1 (koniec) | Irlandia – Austria 2:2 (koniec) | Malta – Włochy 0:2 (koniec)
Irlandia Północna – Izrael 0:2 (koniec) | Polska – San Marino 5:0 (koniec) | Walia. – Chorwacja 1:2 (koniec)
Francja – Hiszpania 0:1 (koniec) | Czarnogóra – Anglia 1:1 (koniec)
Turcja
1:1 (0:0)
Węgry
Wtorek 26.03.2013, 19:30 • Şükrü Saracoğlu Stadyumu - İstanbul • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Spotkanie pomiędzy reprezentacjami Turcji i Węgier kończy się remisem 1:1. Obydwie bramki padły w drugiej części gry. Najpierw, w 63 minucie wynik meczu otworzył Yilmaz, a osiem minut później wyrównał Bode. Byliśmy świadkami ciekawego widowiska, w którym, szczerze przyznając, lepsi byli gospodarze. (21:23:34)

90+4
    Kiepskie dośrodkowanie Dzsudzsaka.

90+4
    Rzut wolny dla Węgier. Około 35 metrów do bramki.

90+3
    Kartka dla Kiralyego, zdaje się, że za "grę na czas".

90+1
    A jednak...aż 4 minuty dolicza Pan Mazic.

90+1
    Spokojnie we własnej szesnastce, po nieporozumieniu Turków, interweniuje Kiraly.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta. Było kilka przerw w grze, zatem możemy spodziewać się 2-3 minut doliczonych przez arbitra.

89
    Zmiana w drużynie Turcja: z boiska schodzi Sahin, na boisko wchodzi Kerim.

88
    Gramy dalej. Węgrzy przez moment bez Kadara.

87
    Brzydki faul Yilmaza i jak najbardziej, zasłużony żółty kartonik. Mamy też przerwę w grze, gdyż ucierpiał jeden z Węgrów.

87
    Wypiąstkował piłkę Kivrak.

87
    Korner dla "Madziarzy".

86
    Altintop uderzył z 25 metra wprost w golkipera.

84
    Turan ubiegł Vanczaka i zgrał głową do Yilmaza, którego uprzedził Kiraly.

84
    Na spalonym złapany został Erding.

84
    Ależ dominacja gospodarzy w posiadaniu piłki (68%).

83
    Węgrzy radzą sobie przy krótkim słupku.

83
    Korner dla Turcji.

82
    Świetnie, do ofensywnej akcji podłączył się Gonul. Obrońca gospodarzy wystawił piłkę przed bramkę, gdzie w ostatniej chwili uprzedzony został Yilmaz.

80
    10 minut do zakończenia spotkania, czy któraś z reprezentacji, w końcówce meczu przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę?

80
    Zmiana w drużynie Turcja: z boiska schodzi Bulut, na boisko wchodzi Erding.

79
    Zbyt mocne dośrodkowanie w kierunku Yilmaza.

78
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Szalai, na boisko wchodzi Elek.

76
    Długo Turcy wymieniali piłkę przed polem karnym "Madziarzy", ostatecznie jednak zagrali niedokładnie i zanotowali stratę.

75
    Bode ukarany przez arbitra.

73
    Od bramki, po tym jak rywale nie upilnowali linii spalonego, zacznie Kiraly.

73
    Rzut wolny dla Turków.

71
    Gol dla Węgier!

Węgrzy bili rzut z autu na wysokości pola karnego i po jego wyrzucie, fatalnie zachowali się defensorzy reprezentacji Turcji, co strzałem z najbliższej odległości wykorzystał DANIEL BODE!

69
    Zmiana w drużynie Turcja: z boiska schodzi Potuk, na boisko wchodzi Altintop.

67
    Za mocne zagranie w kierunku Szalaia i piłkę łapie Kivrak. Napastnik "Madziarzy" był jeszcze na ofsajdzie.

67
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Hajnal, na boisko wchodzi Bode.

66
    Zaogniła nam się walka w środkowej strefie. Węgrzy nie mogą się przedrzeć przez szczelnie ustawioną, turecką defensywę.

63
    Gol dla Turcji!

Dośrodkowanie Ardy Turana z lewej strony boiska, strzałem głową wykańcza BURAK YILMAZ!

61
    Świetna interwencja Kivraka, po strzale z pola karnego w wykonaniu któregoś z Węgrów!

60
    Godzina gry za nami. Nadal bez bramek w Istanbule.

59
    Irtegun pociągnął za koszulke Szalaia. Pan Mazic wyciąga z kieszeni kartkę.

59
    Świetnie na przedpolu spisał się Kiraly.

58
    Rzut wolny dla reprezentacji Turcji. Boczny sektor boiska, wysokość pola karnego. Uwaga...

58
    Dzsudzsak ukarany kartką za faul.

57
    Niezbyt dobra wrzutka Sahina.

56
    Prostopadłe zagranie Turana do Yilmaza, ten gdy składał się do strzału, został zablokowany. Korner.

56
    Rozszalał się na skrzydle Dzsudzsak, wbił piłkę w pole karne, jednak nie zdołał jej opanować Szalai.

54
    Yilmaz oszukał Guzmicsa, po czym niecelnie uderzył z 18 metra.

50
    Kadar uprzedza Yilmaza na polu karnym.

50
    Pozycyjny atak gospodarzy.

48
    Mocna...za mocna wrzutka Sahina. Od bramki zacznie Kiraly.

48
    Varga ukarany za to zagranie kartką. Turcy będą mieli doskonałą okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

47
    Varga fauluje Turana niemalże na linii bocznej pola karnego.

46
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Korcsmar, na boisko wchodzi Guzmics.

46

Do przerwy bez bramek, choć Turcy, zwłaszcza w końcówce, mogli kilka razy zmienić rezultat. Oglądamy ciekawe widowisko w Istanbule. Ze statystycznych danych, warto zauważyć, że Turcy zdominowali posiadanie piłki (65%).

45+1
    Na przedpolu świetnie spisał się węgierski golkiper.

45+1
    Korner dla Turków.

45+1
    Kiraly radzi sobie ze strzałem Yilmaza.

45
    Ostatnia minuta, regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

44
    Inan przewinił w środkowej strefie.

43
    Sahin w sytuacji sam na sam trafia w ofiarnie interweniującego Kiralyego!

43
    Sunie kolejny atak gospodarzy, którzy koniecznie przed przerwą chcą objąć prowadzenie.

41
    Cóż to była za sytuacja! Potuk indywidualną szarżą oszukał dwójkę rywali, ściągnął na siebie bramkarza i wystawił futbolówkę Yilmazowi, który był przed pustą bramką! Temu drugiemu zabrakło jednak centymetrów, by dostawić stopę i otworzyć wynik meczu!

40
    A teraz, groźnie sprzed pola karnego huknął Yilmaz! Kiraly wyciągnął się jak struna, lecz futbolówką minęła lewy słupek jego bramki.

40
    Dobre dośrodkowanie Sahina, na przedpolu interweniuje Kiraly, a piłka trafia pod nogi któregoś z Turków, strzał na pustą bramkę zostaje ostatecznie zablokowany!

39
    Korner dla reprezentacji Turcji.

38
    Dośrodkowanie Ardy i niecelna główka Sahina.

38
    Olbrzymie niezdecydowanie obrońców "Madziarzy", którzy nie wiedzieli, co zrobić z piłka. Na ich szczęście daleko od całej sytuacji byli rywale.

36
    Turcy zdecydowanie przeważają w posiadaniu piłki.

36
    Gramy dalej.

35
    Mamy przerwę w grze. Interweniującego Kivraka zahaczył Hajnal. Konieczna jest pomoc sztabu medycznego.

34
    Za mocne dośrodkowanie na Buluta i piłkę łapie Kiraly.

33
    Na 35-40 metrze od bramki, ręką zagrał Koman.

32
    Rzut wolny na Turków, do bramki jednak daleko.

31
    Teraz, niecelnie z linii wyznaczającej szesnasty metr, przymierzył Sahin.

29
    Niecelne uderzenie z 25 metra w wykonaniu Gonula.

27
    Yilmaz na ofsajdzie.

25
    Rzut rożny nie przyniósł żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

24
    Ależ szansa dla Węgrów! Kapitalne uderzenie głową Vanczaka i z najwyższym trudem interweniuje Kivrak! Vanczak próbował jeszcze dobijać, lecz piłka odbiła się od nogi tureckiego bramkarza, po czym dotknęła poprzeczki i opuściła boisko!

23
    Tuż nad poprzeczką, sprzed szesnastki uderzył Potuk!

21
    Ładnie pokazał się Varga, dośrodkował, lecz w polu karnym piłkę zagarnął Kivrak.

21
    Ręką zagrał Turan. Od rzutu wolnego grę wznowi Kiraly.

19
    Teraz odpowiedź gości. Szalai mimo obrońcy na plecach zdołał opanować futbolówkę, ale jego strzał pozostawił wiele do życzenia...

18
    Gonul nie opanował piłki w szesnastce, a mogło być groźnie...

17
    Turan obsłużył Buluta świetnym podaniem, ten drugi znalazł się sam na sam z golkiperem, jednak z ostrego kąta, trafił tylko w boczną siatkę!

15
    Na połowie rywali przewinił Szalai.

15
    Kwadrans gry za nami. Lepiej, póki co prezentują się gospodarze.

14
    Odpowiedzieć próbowali Węgrzy, ale zabrakło zrozumienia pomiędzy Komanem a Pinterem.

12
    Piłka trafiła na 20 metr, skąd niecelnie "kropnął" Potuk.

12
    Zablokowana wrzutka Ardy Turana i jeszcze raz, z narożnika boiska gospodarze.

11

10
    Piłka, po dośrodkowaniu Potuka zalicza "wolny przelot" w polu karnym rywali.

9
    Yilmaz uciekł obrońcom, ale momentalnie, w górę powędrowała chorągiewka asystenta. Turecki snajper był na spalonym.

7
    Vanczak sfaulował w środkowej strefie Gonula.

7
    W kontrataku Węgrzy, ale pogubił się osamotniony Szalai.

5
    Sprzed szesnastki huknął Szalai, pewnie piłkę łapie Kivrak.

5
    Kombinacyjna akcja podopiecznych Avciego, jednak piłka za mocno zagrywana w kierunku Potuka. Od bramki Kiraly.

4
    Aktywniejsi od pierwszych minut Turcy.

2
    Po dośodkowaniu Inana, główkował Kaldirim, ale bez kłopotów broni Kiraly.

1
    Korner dla gospodarzy.

1
    Turcy ubrani dziś w czerwonych kompletach strojów, "Madziarze" na biało.

1

Reprezentacje już na murawie Şükrü Saracoğlu Stadyumu. Przed nami hymny narodowe i za chwilę, początek emocji!

Skład startowy:

Turcja: Kivrak – Irtegun, Kaldirim, Kaya, Gonul, Potuk, Inan, Sahin, Turan, Bulut, Yilmaz.

Węgry: Kiraly – Vanczak, Kadar, Varga, Meszaros, Korcsmar, Dzsudzsak, Koman, Pinter, Hajnal, Szalai.

Sędziowie: M. Mažić‎.

Turcja w rankingu FIFA jest 45, Węgry notowane są nieco wyżej – na miejscu 32.

W pierwszym pojedynku obydwu reprezentacji, lepsi okazali się "Madziarze" stosunkiem bramek 3:1.

Reprezentacja Węgier jest wiceliderem grupy (10 punktów) i do liderującej Holandii traci 5 "oczek". Węgrzy przed tygodniem, choć dwukrotnie prowadzili, to ostatecznie podzielili się punktami z reprezentacją Rumuni (2:2).

Choć za nami dopiero półmetek zmagań, to szanse Turków na awans, na mundial są minimalne. Podopieczni Abdullaha Avciego zajmują w grupie D czwarte miejsce, z dorobkiem zaledwie 6 punktów. Przed tygodniem pokonali 2:0 Andorrę, wcześniej udało im się także odnieść zwycięstwo w meczu z Estonią (3:0) i to na tyle..pozostałe 3 spotkania Turcy przegrali.

Zapraszamy na mecz eliminacyjny Mistrzostw Świata 2014, w europejskiej grupie D pomiędzy Turcją a Węgrami.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30.