Granada – Valladolid 1:1 (koniec) | Real Madryt – Real Betis 3:1 (koniec) | FC Barcelona – Levante 1:0 (koniec)
Valencia – Malaga 5:1 (koniec)
Granada CF
1:1 (0:0)
Real Valladolid
Sobota 20.04.2013, 16:00 • Los Carmenes • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Przed nami pojedynek Granady z Realem Valladolid, czyli drużyn które plasują się w dolnej połowie ligowej tabeli.

Granada zajmuje pozycję 17 – tuż nad strefą spadkową i zacięcie walczy o utrzymanie w Primera Division. Piłkarze z Estadio Nuevo Los Cármenes mają tylko "oczko" przewagi nad drużynami, które zajmują miejsca spadkowe – Zaragozą i Mallorką.

Valladolid ma 38 punktów i teoretycznie nie walczy już o nic – nie powinien się już raczej obawiać degradacji, a i do pozycji premiowanych europejskimi pucharami traci sporo.

Granada od ośmiu spotkań nie potrafi wygrać ligowego meczu. Na domiar złego, w dwóch ostatnich spotkaniach została, delikatnie mówiąc...rozniesiona. 0-5 z Atletico oraz 1-5 z Betisem to niezbyt chlubne rezultaty.

Valladolid też długo nie mógł zwyciężyć, ale przełamał się w ostatnim meczu. Podopieczni Dukicia pokonali Getafe 2:1.

Granada CF: Roberto; Nyom, Mainz, Diakhaté, Siqueira; M.Rico, Recio, Torje, Nolito; El Arabi, Ighalo

Real Valladolid: Jaime; Ruka Vina, Valiente, Rueda, Javi Guerra, Óscar, Larsson, Rubio, Ebert, V.Pérez, Balenciaga

Sędziowie: Carlos Delgado Ferreiro.

1

2
    Korner dla gospodarzy i pierwsze zagrożenie pod bramką Jaime'a.

3
    Fauluje Torje i zostaje ukarany żółtą kartką.

4
    Obie drużyny jak dotąd rozbijają swoje działania w środkowej części boiska.

5
    Youssef El Arabi bardzo groźnie strzela głową, ale świetną interwencją popisuje się Jaime. Rzut rożny dla Granady i znów blisko Youssef El Arabi!

7
    Granada znacznie lepiej rozpoczęła spotkanie.

8
    Dobra akcja skrzydłem gospodarzy, jednak dośrodkowanie niedokładne i Valladolid przejmuje piłkę.

9
    Torje zbyt mocno dogrywa do partnera w polu karnym.

9
    Rukavina przejmuje piłkę, zgrywa głową do bramkarza.

11
    Rzut wolny dla Granady, jednak wykonują go nie z tego miejsca, w którym faulowany był zawodnik i arbiter cofa grę.

11
    El Arabi fauluje, rzut wolny dla gości.

12
    Valiente zagrywa do skrzydła – za mocno, piłka opuściła plac gry.

13
    Larsson niebezpiecznie fauluje, ale obywa się bez kartki.

15
    Valladolid buduje akcje od własnego pola karnego.

17
    El Arabi dogrywa ze skrzydła, tym razem zbyt płasko, goście kasują akcję.

19
    Gospodarze to jednym, to drugim skrzydłem, ale bezskutecznie.

21
    Balenziaga wybija piłkę na rzut rożny, czym zażegnuje zagrożenie.

21
    Niedokładna centra z prawej strony boiska.

22
    Odion Jude Ighalo groźnie uderza, parada bramkarza ratuje Valladolid przed utratą pierwszej bramki!

23
    Balenziaga ucierpiał w starciu i zwija się z bólu na murawie boiska. Przerwa w grze.

25
    Gra wznowiona, optyczna przewaga ciągle po stronie zawodników Granady CF.

26
    Mikel Rico oddaje groźny strzał po koźle, piłka trafia w Jaime, znów było bardzo blisko otwarcia rezultatu!

27
    Balenziaga powstrzymany na prawej stronie.

29
    Tym razem uderza El Arabi, wysoko nad poprzeczką.

30
    J. Guerra ucierpiał w powietrznym pojedynku, jednak może kontynuować grę.

31
    Kolejna szansa dla gospodarzy z rzutu rożnego, El Arabi dochodzi do piłki w powietrzu, z niewygodnej pozycji nie jest jednak w stanie zagrozić bramce Jaime'a.

33
    Granada reklamuje zagranie ręką M. Valiente w polu karnym, sędzia pozostaje niewzruszony.

33
    Jude Ighalo na minimalnym spalonym.

35
    Granada przeważa, ale nie przekłada się to wynik po 35 minutach gry.

36
    Zablokowany strzał Nolito przez jednego z obrońców drużyny przyjezdnej.

38
    Arbiter uspokaja trenera Granady, który nie zgadza się z jedną z jego decyzji.

39
    Kolejne pudło Gabriel Torje, piłka nie wędruje nawet w światło bramki.

40
    Youssef El Arab uderza tuż nad okienkiem bramki gości!

42
    Guerra leży na murawie, zawodnicy gospodarzy nie decydują się na wybicie piłki za co otrzymują głośne gwizdy ze strony widowni.

44
    Balenziaga ogląda żółty kartonik za nieładne przewinienie.

45
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gości. Pada jeden z zawodników Granady, sędzia nie dyktuje rzutu karnego, po chwili uderza Nolito, a piłka ląduje w rękach Jaime.

Arbiter kończy pierwszą część spotkania, w której niestety nie zobaczyliśmy bramek, choć było ku temu kilka okazji.

Jak dotąd zdecydowanie lepiej prezentują się piłkarze Granady CF, by to zobrazować podkreślmy, iż goście nie oddali jeszcze ani jednego strzało na bramkę Roberto.

Po krótkiej przerwie zapraszamy na drugą odsłonę spotkania, oby obfitowała w jeszcze większe emocje!

46

46
    Sędzia rozpoczął drugą część meczu. Nolito na pozycji spalonej.

49
    Nolito uderza, tuż obok bramki Jaime'a!

50
    Valladolid nie ma pomysłu jak zagrozić gospodarzom.

53
    Granada lewym skrzydłem, doskonałe dośrodkowanie wprost na głowę El Arabi, ale Jaime kolejny raz ratuje swój zespół!

55
    W rozgrzewce rezerwowi obu drużyn.

56
    Zablokowane uderzenie Nolito, rzut rożny.

56
    Goście wybijają piłkę byle dalej od własnego pola karnego.

58
    Pape Diakhate ogląda kartkę za faul na Larssonie.

59
    Gol dla Valladolid!
    Patrick EBERT uderzeniem z rzutu wolnego daje prowadzenie gościom! Piękna bramka!

61
    Granada przeważa od początku spotkania, ale wystarczyła jedna akcja, jeden rzut wolny, by goście objęli prowadzenie!

63
    Długie podanie, Roberto pewnie wychodzi z bramki.

63
    Zmiana w drużynie Granada CF: z boiska schodzi Torje, na boisko wchodzi Buonanotte.

65
    Rzut wolny dla gospodarzy, niebezpieczne uderzenie, piłka w rękach Jaime.

66
    Valladolid przerywa kolejną akcję Granady.

68
    Do wejścia na boisko przygotowuje się jeden z zawodników drużyny przyjezdnej.

68
    Ależ uderza El Arabi! Jaime kolejną spektakularną interwencją ratuje swój zespół!

69
    Allan Nyom uderza w słupek, dobija El Arabi, jednak sędzia boczny podnosi chorągiewkę!

69
    Zmiana w drużynie Real Valladolid: z boiska schodzi Ebert, na boisko wchodzi Bueno.

70
    Recio ukarany żółtą kartką.

71
    Granada oddała osiem strzałów na bramkę Jaime'a, z kolei przyjezdni mieli ich tylko dwa, w tym jeden, który dał im prowadzenie.

72
    Rubio uprzedzony na skrzydle przez jednego z obrońców.

73
    Gol dla Granady!
    Co nie udało się wcześniej, udało się teraz! Doskonale dośrodkował Buonanotte, a głową bramkarza gości pokonał EL ARABI! Mamy remis!

75
    Znacznie więcej emocji w drugiej połowie. Przed nami ostatni kwadrans meczu, czy któraś z drużyn zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

76
    Zmiana w drużynie Real Valladolid: z boiska schodzi Oscar, na boisko wchodzi Sastre.

77
    Zmiana w drużynie Granada CF: z boiska schodzi Ighalo, na boisko wchodzi Aranda.

79
    Granada ciągle atakuje, czujni obrońcy gości.

80
    Rzut wolny dla Granady, Diego Mainz strzela głową, centymetry od słupka bramki Jaime'a!

83
    Zaostrzyła się gra w ostatnich minutach meczu.

85
    Zmiana w drużynie Real Valladolid: z boiska schodzi Larsson, na boisko wchodzi Ramos.

86
    Tym razem Aranda złapany na spalonym.

87
    Nolito dogrywa w pole karne, tam lepsi obrońcy Valladolid.

88
    Znów Aranda przed szansą, piłka na aucie bramkowym.

88
    El Arabi głową, również niecelnie. Gospodarze wyraźnie chcą wygrać, ale pozostało im już naprawdę mało czasu.

90
    Diego Buonanotte na znakomitej pozycji, uderza, jednak obrońcy w ostatniej chwili blokują jego strzał!

90
    Trzy minuty doliczone przez arbitra.

90+2
    Szansę zwietrzyli jeszcze goście, czujny Roberto w swojej bramce.

Carlos Delgado Ferreiro kończy mecz!

Druga połowa przyniosła mnóstwo emocji. W 59 minucie piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Ebert, natomiast w 73 minucie wreszcie swoją szansę wykorzystał El Arabi. Granda walczyła o zwycięstwo, jednak kolejne akcje nie przyniosły decydującego ciosu.

To wszystkie doniesienia z tego spotkania. Zapraszamy na kolejne transmisje tekstowe w serwisie www.lajfy.com (17:50:52)

Gole: 73. Arabi – 59. EBERT

Kartki:   3. Torje (GRN), 58. Diakhate (GRN), 70. Recio (GRN) – 44. Balenziaga (RVA)

Granada CF: Roberto; Nyom, Mainz, Diakhaté, Siqueira; M.Rico, Recio, Torje (63' Buonanotte), Nolito; El Arabi, Ighalo (77' Aranda)
    Real Valladolid: Jaime; Ruka Vina, Valiente, Rueda, Javi Guerra, Óscar (76' Sastre), Larsson (85' Ramos), Rubio, Ebert (69' Bueno), V.Pérez, Balenciaga

Sędziowie: Carlos Delgado Ferreiro