Lyon – Saint-Étienne 1:1 (koniec) | Nice – Troyes 3:1 (koniec) | Évian TG – PSG 0:1 (koniec)
Olympique Lyon
1:1 (0:1)
AS Saint-Étienne
Niedziela 28.04.2013, 14:00 • Stade de Gerland, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Trzeba przyznać, że wynik remisowy odzwierciedla to, co zobaczyliśmy dziś na Stade de Gerland.
    To także pokazuje, że drużyny mają zbliżony potencjał i nieprzypadkowo sąsiadują ze sobą w tabeli.
    Rezultat ten nie spowoduje zmian w ligowym zestawieniu.
    Gospodarze utrzymają 3. lokatę, natomiast goście zachowają 4. pozycję. (15:58:53)

90+4
    Strzał głową w wykonaniu Umtiti'ego broni świetnie Ruffier. Dobitka Mvuemby jest już jednak bardzo niecelna i mecz skończy się remisem.

90+3
    Chyba ostatnia szansa na zmianę rezultatu.
    Rzut rożny dla Lyon'u. Centruje Gourcuff.

90+2
    Lyonczycy zaczynają od autu, z własnej połowy. A czasu do końca coraz mniej.

90+1
    Bodmer miał szansę dać zwycięstwo swojemu zespołowi, ale jego strzał z bilskiej odległości, został skutecznie zablokowany przez Koné.

Sędzia decyduje się doliczyć 3 minuty do czasu regulaminowego.

90
    Centra Clerc'a i bardzo groźny strzał głową Aubameyang'a. Niezwykle aktywne jest dziś napastnik Saint-Étienne.

89
    Mvuemba próbuje z Lacazette'm, ale znów cała akcja kończy się stratą.

87
    Nieskuteczny dziś Argentyńczyk – Lisandro López zostaje zastąpiony przez Mvuembę.

85
    Piłka od Gourcuff'a w kierunku Lisandro López'a. Kolejny raz zabrakło jednak dokładności.

83
    Okres gry, w którym dzieje się nieco mniej na murawie, a piłkarze dość szybko tracą futbolówkę.

81
    Piłkarz Saint-Étienne nie pozostał mu dłużny, doskakując do rywala, za co również został ukarany.

81
    Niesportowe zagranie Gonalons'a, który uderzył ręką Hamoumę. Żółta kartka.

80
    Piłka wyekspediowana daleko przez Zoumę.

79
    Centra Lacazette'a zablokowana i mamy rzut rożny dla miejscowych.

78
    Aubameyang na pozycji spalonej.

77
    Coraz większą przewagę osiągają gospodarze. Nie jest to specjalnie dziwne, na boisku pojawili się niedawno, bardzo ofensywnie usposobieni piłkarze.

76
    Piłka wypiąstkowana przez Ruffier'a, a czaił się już tam Gomis.

74
    Aubameyang przed świetną szansą! Jego strzał broni nogą Anthony Lopes.

Wiktor Bukowski

Gole: 54. Gourcuff – 29. Zouma

Kartki:   41. Malbranque (OLL), 81. Gonalons (OLL) – 62. Clerc (SET), 81. Hamouma (SET)

Olympique Lyon: Anthony Lopes – Dabo, Koné, Umtiti – Fofana, Gonalons – Malbranque (71' Lacazette), Grenier, Briand (72' Gomis) – Gourcuff – L. López (87' Mvuemba)
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Ghoulam, Zouma, Perrin, Clerc – Lemoine, Guilavogui, Cohade, Mollo (59' Hamouma) – Aubameyang, Brandão (72' Bodmer)

Sędziowie: L. Duhamel – F. Haquette, A. Viala, B. Bastien