Zagłębie L. – Śląsk 4:0 (koniec) | Górnik Z. – Ruch 2:0 (koniec)
Górnik Zabrze
2:0 (1:0)
Ruch Chorzów
Niedziela 28.04.2013, 17:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa

Nagrodę dla zawodnika meczu- tradycyjnego koguta, otrzymał Jeleń, który wyróżniał się w dzisiejszym meczu. (18:53:40)

Górnicy odetchnęli po drugiej połowie meczu. Grali przez jej pierwsze 30 minut bardzo chaotycznie. Oddali wręcz pole gry Niebieskim. Jednak mając w składzie takie zawodnika jak Jeleń, dotrwali z 3 punktami do końca.

90+3
    Olkowski faulowany przez Lewczuka. Rzut wolny dla gospodarzy.

90+2
    Na spalonym Janoszka po podaniu od Jankowskiego.

90+1
    Sędzia doliczy 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Jeleń, na boisko wchodzi Nowak.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta meczu.

89
    Korner dla Górnika i po raz kolejny przy piłce Mączyński.

88
    Rzut wolny dla Górniku po faulu Lewczuka. Smektała wybija na korner wrzutkę Mączyńskiego.

87
    Kolejna kontra Górnika, ale fatalnie zachował się Mosnikov, który zagrał za plecy Mączyńskiemu. Górnicy wychodzili w przewadze.

86
    Kontra Górnika, którą pociągnął szybki Nakoulma. W polu karnym odgrywał do Bonina, który zdążył dośrodkować do Jelenia. Ten ostatni fatalnie skiksował przy strzale z pierwszej piłki.

83
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Starzyński, na boisko wchodzi Niedzielan.
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Iwan, na boisko wchodzi Bonin.

82
    JELEŃ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Wykorzystuje z zimną krwią doskonałą szansę. Znalazł się z piłką w polu karnym i płaskim strzałem prawą nogą pokonał Kamińskiego. Asysta Iwana

81
    Wrzutka Lewczuka do Jankowskiego zbyt mocna. Jankowski nie doszedł jednak do strzału.

80
    Kolejna strata Mosnikova szansą na akcję dla Ruchu.

79
    Strzał Lewczuka na bramkę Skorupskiego. Zbyt indywidualnie zagrał pomocnik Ruchu i źle przyjął jego zagranie trener Zieliński.