Słowacja – Stany Zjednoczon 4:1 (koniec) | Białoruś – Szwajcaria 1:4 (koniec) | Francja – Niemcy 2:3 (po dogrywce)
Czechy – Norwegia 7:0 (koniec) | Łotwa – Finlandia 2:3 (po dogrywce) | Dania – Szwecja 2:4 (koniec)
Słowacja
4:1 (2:0, 1:1,1:0)
Stany Zjednoczon
Wtorek 14.05.2013, 11:15 • HARTWALL ARENA, Helsinki • Mistrzostwa Świata

Graczem meczu uznany został Staňa. (13:20:14)

Słowacja w ćwierćfinale! Stany Zjednoczone miały szanse w tym spotkaniu i przy odpowiedniej determinacji mogli powalczyć z rywalami. Jednak nie udało im się i w ćwierćfinale będziemy mieli arcyciekawy pojedynek: USA – Rosja. Ten, jak i inne mecze tej fazy oczywiście na lajfy.com. Dziękujemy serdecznie za śledzenie relacji!

60:00

59:57
    Dwie minuty kary dla Erika Johnsona.

59:27
    Spotkanie dobiega ku końcowi.

59:00
    Warto dodać, że Marko Dano jest zaledwie osiemnastoletnim (!) hokeistą, a ta bramka jest jego pierwszą w tym turnieju.

58:36
    Bramka dla Słowacji! Pogubili się Amerykanie co wykorzystał DANO i pewnie umieścił krążek w bramce rywali!

58:02
    Strzał z ostrego konta Mossa, jeszcze dobijał gracz Stanów Zjednoczonych, ale znów świetnie broni Staňa.

57:17
    Ładna akcja indywidualna w wykonaniu Oshie, ale ostatecznie nie oddał strzału gracz Amerykanów.

56:38
    Coraz mniej czasu mają gracze USA.

55:30
    Bishop szczęśliwie broni uderzenie z dystansu jednego ze Słowaków!

55:15
    Strzelał z nadgarstka Gionta, z problemami obronił to uderzenie Staňa.

Wszystko wskazuje na to, że w ćwierćfinale Stany Zjednoczone zmierzą się z ... Rosją! Szkoda, że taki pojedynek być może czeka nas w tak wczesnej fazie turnieju.

54:16
    Dwie minuty kary dla Craiga Smitha.

55:05
    David Moss uderzał z ostrego kąta, ale nie trafił w bramkę rywali.

53:21
    Zamieszanie pod bramką Słowaków, ale nie ma bramki!

52:50
    Na strzał z dystansu zdecydował się Kukumberg, jednak krążek przeleciał obok bramki

51:28
    Niewiele dzieje się teraz na lodowisku. Widoczna jest determinacja Amerykanów, ale póki co to nie przynosi żadnego skutku.

50:03
    Gracze Słowacji bardzo dobrze radzą sobie w obronie, agresywnie grają pressingiem co przynosi pożądany skutek.

48:53
    W świetnej sytuacji Oshie uderza tylko obok bramki! Ostrzeżenie dla Słowaków.

48:31
    Za mocne zagranie Erika Johnsona do Oshie i łatwa strata krążka.

48:03
    W ataku gracze Stanów Zjednoczonych. Jeżeli teraz udałoby im się zdobyć bramkę to ostatnie minuty trzeciej tercji byłyby bardzo ciekawe.

47:28
    Butler uderza niemal z niebieskiej linii, bardzo niecelnie.

46:55
    Uderza Hudacek, ale krążek przelatuje obok bramki.

46:37
    Nie imponuje tempem trzecia tercja, drużyny grają bardzo asekuracyjnie.

46:00
    Bishop odbił teraz krążek przed siebie, ale nie było nikogo kto zdążyłby z dobitką.

45:38
    Ładna akcja USA, ale ostatnie podanie w wykonaniu Oshie było niecelne.

44:30
    Świetna szansa dla Słowaków, ale uderzenie z bliskiej odległości przelatuje obok bramki Bishopa!

43:51
    Ładna akcja Nate Thompsona, ale znów górą Słowacki golkiper, który spisuje się dziś bez zarzutów.

43:10
    Szybka kontra Thompsona, który decyduje się na uderzenie, ale pewnie broni Staňa.

42:33
    Uderza Záborský, obok bramki.

41:55
    W ataku pozycyjnym Słowacy, którzy spokojnie rozgrywają teraz akcje w przewadze.

41:29
    Dwie minuty kary dla Johnsona.

40:50
    Potężne uderzenie z lewego skrzydła w wykonaniu Romana Kukumberga, broni Bishop.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Za chwilę trzecia tercja, bądźcie z nami!

Słowacy utrzymują przewagę dwóch bramek przez ostatnią tercją, ale Amerykanie dzięki trafieniu Kristo wciąż mogą odwrócić losy tego spotkania. Zapraszam za 15 minut na ostatnią osłonę tego widowiska.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:14
    Bramka dla Stanów Zjednoczonych!
    Bramkę zdobył KRISTO. Staňa zasłonięty przez swoich obrońców nie zdołał obronić precyzyjnego uderzenia KRISTO.

39:00
    Oblężenie bramki Staňy trwa w najlepsze.

37:58
    Kolejny spalony Amerykanów, nie klei im się dzisiaj gra w ataku.

37:27
    Kukumberg przegrywa pojedynek sam na sam z Bishopem.

36:45
    Sersen uderza potężniej z niebieskiej linii, ale na szczęście dla USA obok bramki.

35:52
    Uważna gra Słowaków w defensywie, nie mogą na nich znaleźć sposobu Amerykanie.

34:28
    Kolejny spalony, tym razem Stasny'ego.

33:42
    Na spalonym Butler, wznowienie pod bramką USA.

33:03
    Chwila przerwy na lodowisku, Słowaccy kibice zadowoleni szaleją na trybunach!

31:46
    Dużo zamieszania robią na lodowisku hokeiści USA, ale nie przekłada się to na strzelone bramki, coraz trudniejsza ich sytuacja w tym meczu.

30:48
    Bramka dla Słowacji!
    Bramkę zdobył VYDARENÝ. Złe krycie amerykańskich hokeistów i po podaniu Záborský z bliska trafia VYDARENÝ.

30:19
    Kukumberg bliski zdobycia bramki, ale instynktownie broni Bishop!

29:10
    Spalony i wznowienie na linii środkowej.

28:57
    Haščák brutalnie potraktowany przy linii i będzie kara 2 +10 minut dla Smitha.

28:22
    Staňa broni uderzenie Amerykanina z backhandu.

27:43
    Walka w narożniku pod bramką Słowaków, ale zwycięsko wychodzi z niej Jurčina.

26:24
    Zbyt nerwowo w ataku oba zespoły i w konsekwencji brakuje celnych strzałów na bramki.

25:09
    Słowacy w komplecie, a Amerykanie po chwili na spalonym.

23:53
    Błąd Stapletona, ale fantastyczną obroną popisał się Bishop.

23:07
    Bližňák ukarany za zahaczanie rywala.

22:06
    USA w akcji 3 na 2, ale górą był w obronie Svarny.

21:38
    Spalony na linii niebieskiej i wznowienie w części Amerykanów.

21:02
    Faulk zablokował dobrze rokująca akcję Słowaków.

20:45
    Dużo aktywniej od początku tej tercji Amerykanie.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

To była doskonała tercja! Słowacy wykazali się kapitalną skutecznością! Zapraszamy na drugą tercję, która powinna się rozpocząć za kilka minut.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Amerykanie zamknęli Słowaków w ich tercji, cóż z tego skoro nie potrafią wypracować pozycji strzeleckiej.

18:15
    Kristo strzela na bramkę, ale Stana raz jeszcze cudownie interweniuje.

16:45
    Okres nerwowej gry z jednej i drugiej strony. Coraz większe oblężenie bramki Stany. Słowacy sporadycznie wyprowadzają kontry.

15:50
    Wznowienie w strefie obronnej Słowacji, po uwolnieniu.

15:15
    Kolejne udane zagranie Stany, który powstrzymał atak Amerykanów. Można odnieść wrażenie, że chwilami bramkarz Słowacji gra sam przeciwko wszystkim!

14:23
    Stapleton w doskonałej sytuacji, ale Stana pomimo, że leżał na lodzie zdołał zatrzymać krążek. Amerykanie nie znaleźli jeszcze sposobu, w jaki mogą pokonać bramkarza Słowacji!

14:00
    Słowacy oddali dotychczas osiem strzałów, a Amerykanie sześć.

13:24
    Kolejna błyskotliwa akcja pod bramką Bishopa. Słowacja, gra jak natchniona. Strzał Bartka broni bramkarz Stanów Zjednoczonych.

12:10
    Oshie strzela z półdystansu! Świetny strzał i doskonała interwencja Stany.

9:49
    Johnson strzela na bramkę Słowacji, ale wynik nie ulega zmianie.

9:40
    Amerykanie nie stworzyli sobie wielu okazji do strzału podczas gry w przewadze.

9:38
    Koniec kary dla zawodnika Słowacji.

8:20
    Słowacja nie koncentruje się tylko na obronie. Sekera wspólnie z Miklikiem atakują pomimo gry w osłabieniu. Ostatni z wymienionych strzela, ale Bishop interweniuje.

7:38
    Jurcina ukarany dwiema minutami za przeszkadzanie rywalowi w grze.

6:50
    Bjugstad przed szansą! Zawodnik Stanów Zjednoczonych był sam na sam ze Staną, ale przestrzelił!

5:20
    Galchenyuk strzela, ale bramkarz Słowacji pewnie interweniuje.

5:00
    Proszę nie odświeżać strony! Stany Zjednoczone przegrywają ze Słowacją 0-2!

3:44
    Strzelcem bramki BARTEK! Coś niesamowitego. BARTEK strzela z półdystansu, a Bishop popełnia w tym meczu drugi błąd! Bramkarz Stanów Zjednoczonych przepuścił krążek między parkanami!

3:14
    Oshie wrócił na lód. Amerykanie w pełnym składzie.

2:30
    Słowacja zaatakowała od samego początku.

1:30
    Olbrzymie zamieszanie pod bramką Bishop'a. Bramkarz Stanów Zjednoczonych parokrotnie uratował swój zespół przed utratą bramki.

1:20
    Słowacja będzie grała w przewadze.

1:14
    Oshie ukarany dwiema minutami za przewrócenie przeciwnika.

0:15
    Strzelcem bramki RADIVOJEVIČ! Fatalne zachowanie Bishopa, który opuścił bramkę i pozwolił sobie odebrać krażek, a ten do pustej bramki skierował RADIVOJEVIČ!

00:01

Zaczynamy relację za mniej niż pięć minut.

Słowacja ma nadal szansę na ćwierćfinał, bo zajmuje czwarte miejsce w grupie H (ostatnie premiowane awansem), ale postawa zespołu podczas mistrzostw pozostawia wiele do życzenia. Z kolei USA walczą o tryumf w grupie.

Zaczynamy relację z ostatniej rundy meczów grupowych Mistrzostw Świata!

Słowacja: Staňa (Hudacek) – Mezei, Sekera, Surovy, Radivojevič, Kopecký – Jurčina, Vydarený, Miklík, Kukumberg, Záborský – Mihálik, Sersen, Šatan, Bartek, Ölvecký – Hudáček, Svarny, Haščák, Bližňák, Daňo

Stany Zjednoczone: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, Smith, Moss, Stastny – Johnson, Hunwick, Galchenyuk, Stapleton, Oshie – Petry, Butler, Gionta, Carter, Thompson – McBain, Kristo, Butler, Bjugstad, Palushaj, .

Sędziowie: Olenin – Rantala, Dedioulia – Kack.

Zapraszamy na ostatnią kolejkę gier w grupie H. Wiele przemawia za zwycięstwem Amerykanów, ale być może to Słowacja wywalczy trzy punkty? Wszystkiego dowiemy się podczas relacji w portalu lajfy.com!

Mecz zapowiada się emocjonująco, gdyż Amerykanie muszą być w pełni skoncentrowani i zmotywowani.

Słowacja z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje 4. pozycję i jeśli nie wygra tego spotkania to odpadnie z dalszej rywalizacji, co byłoby sporą niespodzianką.

Stany Zjednoczone muszą koniecznie wygrać spotkanie ze Słowacją, gdyż tylko zwycięstwo da pewność awansu do kolejnej fazy z pierwszego miejsca i trafienie na teoretycznie słabszego rywala.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:15.

MZ

Składy i statystyki: 1. Radivojevič (Kopecký), 4. Bartek (Šatan), 31. Vydarený (Záborský, Kukumberg), 59. Dano (Satan) – 40. Kristo (Carle)

Stany Zjednoczon: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, Smith, Moss, Stastny – Johnson, Hunwick, Galchenyuk, Stapleton, Oshie – Petry, Butler, Gionta, Carter, Thompson – McBain, Kristo, Butler, Bjugstad, Palushaj

Sędziowie: Olenin – Rantala, Dedioulia – Kack