Valencia – Granada 1:0 (koniec) | Bilbao – Levante 0:1 (koniec) | Atletico – Mallorca 0:0 (koniec)
Osasuna – Sevilla 2:1 (koniec) | Getafe – Rayo Vallecano 1:2 (koniec) | Malaga – Deportivo 3:1 (koniec)
Real Betis – Zaragoza 4:0 (koniec) | RCD Espanyol – FC Barcelona 0:2 (koniec) | Sociedad – Real Madryt 3:3 (koniec)
Valladolid – Celta Vigo 0:2 (koniec)
CA Osasuna
2:1 (0:0)
Sevilla FC
Niedziela 26.05.2013, 20:00 • Estadio El Sadar • Hiszpańska LaLiga

MVP spotkania według portalu Lajfy.com został PUNAL. Kapitan gospodarzy świetnie rozgrywał dziś piłkę, będąc często nie do zatrzymania dla piłkarzy Sevilli a okrasą jego dobrego występu była rzadkiej urody bramka na 1-1. (21:59:30)

Druga połowa była zaprzeczeniem pierwszej, całkowicie pozbawionej emocji odsłony spotkania. Od 46 minuty sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, po gwizdku rozpoczynającym drugą część meczu w ataku niemalże cały czas byli goście, których starania przyniosły skutek i po pięknej akcji Rakitica z Negredo zdobyli bramkę na 1-0. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla gości są jedynie kwestią czasu Punal przywrócił nadzieje swoim kolegom doprowadzając do wyrównania cudownym uderzeniem z dystansu. Trzy punkty zawodnikom z Pampeluny zapewnił Cejudo, który pozazdrościł swojemu kapitanowi pięknej bramki i równie atrakcyjnie skierował piłkę do siatki zdobywając jak się później okazało zwycięską bramkę dla Osasuny. Druga połowa trzymała w napięciu i do końca była nasiąknięta wielkimi emocjami. W przeciągu całego meczu lepszym zespołem była jednak Osasuna i to ona zasłużenie zatrzymała 3 punkty na swoim stadionie. Dziękuję za poświęcony czas i zapraszam do śledzenia naszych relacji!

90 + 2
    Bramkarz gospodarzy dostaje żółtą kartkę za przedłużanie wznowienia gry.

90
    Sędzia dolicza 3 minuty.

89
    Niegroźnie wyglądające dośrodkowanie Navasa trafiło na głowę Baby, który przytomnie zgrał piłkę w kierunku Negredo. Hiszpan dopadł do piłki i oddał bez zastanowienia strzał na bramkę Fernandeza. Bramkarz Osasuny świetnie broni strzał reprezentanta Hiszpanii.

87
    Rzut wolny dla Sevilli.

86
    Kolejny obrońca gospodarzy ogląda żółty kartonik, tym razem Damia.

84
    Kolejnym zawodnikiem z żółtą kartką zostaje Bertran.

84
    W miejsce Soli, który operował dziś w przedniej formacji Osasuny wchodzi obrońca Oier.

84
    Faulowany Baba. Przy piłce Rakitic.

83
    Dobrze zapowiadająca się kombinacyjna akcja gości zostaje jednak zatrzymana przez niedokładne zagranie Baby. Szkoda, bo Rakitic popisał się w niej kilkoma bardzo dobrymi podaniami.

81
    Rzut rożny dla Sevilli.

79
    Gol dla Osasuny!
    Do piłki ustawionej do rzutu wolnego podszedł zmiennik CEJUDO, nie zastanawiał się długo, przymierzył po długim słupku i oddał świetny strzał na bramkę Sevilli, który bez przeszkód trafił do siatki. Osasuna wraca z dalekiej podróży i na 10 minut przed końcem wychodzi na prowadzenie!

79
    Rzut wolny dla Osasuny. Piłka zostanie ustawiona na 20 merze przed bramką Beto. Świetna okazja dla gospodarzy.

77
    Ależ okazja Llorente! Hiszpan pięknie przepuścił piłkę obok obrońcy, wyszedł sam na sam i mocno uderzył w kierunku bramki! Beto w wiadomy sobie tylko sposób obronił ten strzał!

74
    Boisko opuszcza Perotti w jego miejsce Baba.

73
    Groźne uderzenie Kike Soli, który starał się zaskoczyć Beto strzałem z dalszej odległości.

72
    Druga zmiana w drużynie gospodarzy, De las Cuevas opuszcza plac gry, za niego wchodzi Cejudo.