Górnik Z. – Wisła K. 0:1 (koniec) | Podbeskidzie – Pogoń 2:1 (koniec) | Polonia W. – Piast 1:1 (koniec)
Ruch – Legia 0:0 (koniec) | Śląsk – Lech P. 1:1 (koniec) | Zagłębie L. – Lechia 0:3 (koniec)
Korona – Widzew 0:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Jagiellonia 1:1 (koniec)
Ruch Chorzów
0:0 (0:0)
Legia Warszawa
Czwartek 30.05.2013, 18:00 • Stadion Miejski, Chorzów • PKO Ekstraklasa

Przed nami przedostatnia ligowa kolejka Ekstraklasy w sezonie 2012/2013.

W Chorzowie, Ruch zmierzy się z Legią, która od kilku dni świętuje zdobycie mistrzostwa kraju. Gospodarze potrzebują punktów, żeby zapewnić sobie utrzymanie, a Legia osiągnęła już wszystko i do spotkania zapewne przystąpi na większym niż dotąd luzie.

Ruch zanotował w ostatnich spotkaniach pasmo bez zwycięstwa, a każdy kolejny mecz traktowany jest w Chorzowie, jak szansa na przełamanie.

Faworytem konfrontacji pozostają goście, ale to gospodarze będą prowadzili grę, ażeby powalczyć o trzy punkty. Trener Zieliński ma do dyspozycji wszystkich graczy, a szkoleniowiec Legii nie będzie mógł skorzystać z Bereszyńskiego, który doznał kontuzji.

Zawody poprowadzi Hubert Siejewicz.

Zapraszamy na relację już od godziny 17:45, kiedy przedstawimy składy.

Ruch Chorzów: Pesković – Konczkowski, Szyndrowski, Stawarczyk, Lewczuk – Sultes, Malinowski, Panka, Janoszka, Starzyński – Jankowsk

Legia Warszawa: Kuciak – Rzeźniczak, Astiz, Jodłowiec, Wawrzyniak – Kucharczyk, Gol, Furman, Radović, Brzyski – Saganowsk

Sędziowie: Hubert Siejewicz.

Witamy w portalu lajfy.com! Za dziesięć minut rozpoczniemy relację z meczu.

Przed nami mecz o wszystko dla gospodarzy i o nic dla gości. Rezultat trudny do przewidzenia.

Drużyny wychodzą na boisko.

Mecz rozpoczną goście.

1

2
    Legia przy piłce. Saganowski strzela z ostrego kąta w polu karnym, ale piłka daleko od bramki gospodarzy.

3
    Legia wysoko ustawiona w polu. Ruch ma spore problemy z rozegraniem piłki.

4
    Próba dośrodkowania w pole karne Ruchu. Szandrowski wybił futbolówkę.

5
    Rzut wolny dla Legii na połowie Ruchu. Furman dośrodkował, a Saganowski trącil piłkę. Peskovic instynktownie wybija na rzut rożny.

6
    Pierwsze minuty dla Legii.

8
    Jankowski próbował przeciąć wślizgiem dośrodkowanie partnera w pole karne. Obrońcy Legii poradzili sobie z zagrożeniem.

9
    Gol przed doskonałą szansą! Peskovic w polu karnym broni swój zespół przed utratą bramki.

10
    Jankowski z dwudziestu metrów strzela po ziemi. Kuciak pewnie łapie piłkę.

11
    Mecz od początku trzyma w napięciu.

12
    Legia w ataku. Ponownie Furman dośrodkowuje z rzutu wolnego. Ruch przejmuje piłkę i wyprowadza kontrę.

13
    Szybka akcja Ruchu. Janoszka z Jankowskim wymienili piłkę na połowie gości. Jankowski w polu karnym był bliski przejęcia piłki. Interwencja Kuciaka zapobiegła utracie bramki

15
    Ruch słabo w defensywie. Legia ma 65% posiadania piłki.

17
    Saganowski strzela w polu karnym Ruchu. Piłkę przejął Peskovic. To była najlepsza okazja dla gości.

19
    Legia dominuje w środkowej strefie boiska. Drużyna gości często gra prawym skrzydłem. obrońcy Ruchu kompletnie nie radzą sobie z Wawrzyniakiem i Rzeźniczakiem.

21
    Korner dla Legii.

22
    Starzyński na spalonym.

24
    Rzeźniczak faulowany przez Lewczuka. Mamy rzut wolny obok prawego narożnika boiska.

25
    Dośrodkowanie w pole karne zostało wybite przez obrońców. Bramka dla Legii wisi w powietrzu.

26
    Radovic w polu karnym otrzymał piłkę i... Wystraszył się Peskovica. Próba strzału zablokowana przez obrońców.

28
    Jankowski faulowany na własnej połowie. Mamy rzut wolny dla Ruchu.

30
    Ruch kompletnie nie potrafi utrzymać się przy piłce. Legia agresywnie atakuje każdego zawodnika gospodarzy; który jest przy piłce.

32
    Rzut rożny dla gości.

33
    Jodłowiec przeciął zagranie z kornera, ale futbolówka wysoko ponad bramką gospodarzy.

34
    Ruch w głębokiej defensywie.

35
    Kolejny korner dla Legii.

36
    Saganowski główkował w polu karnym Ruchu, ale futbolówka poza linią końcową boiska.

38
    Pierwsza od dłuższego czasu akcja Ruchu, ale nie zakończona strzałem. Gospodarze nadal przy piłce na połowie Legii.

40
    Wawrzyniak zagrywa w pole karne, ale obrońcy Ruchu interweniują. Piłka dla gospodarzy.

41

42
    Furman zagrywa w szesnastkę Ruchu. Obrońcy gospodarzy pewnie interweniują.

43
    Starcie Rzeźniczaka z Sultesem przy linii bocznej boiska. Sędzia nie dyktuje rzutu wolnego i nakazal wznowić grę z autu.

44
    Pierwsza połowa nie zostanie przedłużona.

Za nami pierwsza połowa spotkania. Legia dominuje, a to przecież Ruch potrzebuje punktów. Z niecierpliwością czekamy na drugą odslonę spotkania w Chorzowie.

Druga połowa rozpocznie się około 19:00.

Obie drużyny na murawie.

46

46
    Bez zmian w obu dryżynach.

46
    Malinowski zagrywał za mocno do Starzyńskiego. Grę wznowi Kuciak.

47
    Gol ograł Szyndrowskiego w środkowej strefie i pognał na bramkę gospodarzy. Zagranie do Saganowski skończyło się stratą piłki.

48
    Ruch swobodnie rozgrywa piłkę. jankowski kontuzjowany. Gospodarzy w dziesiątkę.

49
    Ruch po początkowej dominacji oddał inicjatywę gościom.

50
    Jankowski wrócił na boisko. Napastnik Ruchu będzie grał z opatrunkiem.

52
    Legia zepchnęła Ruch do defensywy.

54
    Radovic przed doskonałą szansą! Pomocnik Legii w polu karnym Ruchu był niepilnowany. Strzelił, ale Peskovic przeciął piłkę. Korner dla gości.

54
    Furman na spalonym.

55
    Błąd zawodników Legii na własnej połowie. Starzyński przejął piłkę, strzelił zza pola karnego. Rzut rożny dla Ruchu.

56
    Legia wyprowadziła szybką kontrę, ale niewiele z niej wyszło.

58
    Vrdoljak zmienił kontuzjowanego Wawrzyniaka.

59
    Korner dla gości. Zagranie Furmana kończy sie przejęciem piłki przez Ruch.

61
    Konczkowski ukarany żółtą kartką.

62
    Okres chaosu na boisku. Żadna drużyna nie potrafi wyprowadzić składnej akcji.

64
    Peskovic kolejny raz interweniuje przed polem karnym. Piłka wybita na połowę boiska.

66
    Janoszka ukarany źółtym kartonikiem.

68
    Rzut wolny dla Ruchu po zagraniu ręką przez Gola.

70
    Zieńczuk zmienił Malinowskiego.

72
    Ruch nie potrafi zagrozić bramce Ruchu. Legia bez większego wysiłku kontroluje wynik.

74
    Dwaliszwili zmienił Furmana.

75
    Sultes zszedł w jego miejsce Smektała.

77
    Ostatnie minuty bez strzału na jedną czy drugą bramkę. Gra toczy się w środkowej strefie.

78
    Żewłakow zmienił Rzeźniczaka.

79
    Gol był bliski, aby stanąć oko w oko z Peskovicem. Wynik bez zmian.

80
    Dwaliszwili uderza głową na bramkę Ruchu, ale piłka obok bramki.

82
    Ruch spróbował skontrować, ale mamy pozycję spaloną. Grę wznowią zawodnicy Legii.

85
    Dwaliszwili na spalonym.

86
    Ruch się broni i blokuje dostępu do własnej bramki. Gospodarze nie są zainteresowani wyprowadzeniem kontry.

88
    Dwaliszwili po raz drugi na spalonym.

88
    Kuświk zmienił Jankowskiego.

90
    Kuświk w sytuacji sam na sam! Strzelił obok Kuciaka, ale piłka została wybita przez obrońcę Legii.

90
    Sędzia doliczył dwie minuty do drugiej połowy spotkania.

90
    Ostatnia akcja. Ruch atakuje, ale dośrodkowanie w pole karne zostało przeciętę przez graczy gości.

Ruch zremisował z Legią i wywalczył jeden punkt, który być może przybliżył gospodarzy do utrzymania w Ekstraklasie.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje w portalu LAJFY.COM! (20:00:08)

MZ

Gole:

Kartki:   61. Konczkowski (RUC), 66. Janoszka (RUC)

Ruch Chorzów: Pesković – Konczkowski, Szyndrowski, Stawarczyk, Lewczuk – Sultes (75. Smektała), Malinowski (70. Zieńczuk), Panka, Janoszka, Starzyński – Jankowski (88. Kuświk)
    Legia Warszawa: Kuciak – Rzeźniczak (78. Żewłakow), Astiz, Jodłowiec, Wawrzyniak (58. Vrdoljak) – Kucharczyk, Gol, Furman (74. Dwaliszwili), Radović, Brzyski – Saganowsk

Sędziowie: Hubert Siejewicz