Armenia – Malta 0:1 (koniec) | Azerbejdżan – Luksemburg 1:1 (koniec) | Finlandia – Białoruś 1:0 (koniec)
Lotwa – Bośnia i Herc. 0:5 (koniec) | Liechtenstein – Słowacja 1:1 (koniec) | Chorwacja – Szkocja 0:1 (koniec)
Mołdawia – Polska 1:1 (koniec) | Czarnogóra – Ukraina 0:4 (koniec) | Albania – Norwegia 1:1 (koniec)
Austria – Szwecja 2:1 (koniec) | Belgia – Serbia 2:1 (koniec) | Czechy – Włochy 0:0 (koniec)
Irlandia – W-y Owcze 3:0 (koniec) | Litwa – Grecja 0:1 (koniec) | Islandia – Słowenia 2:4 (koniec)
Portugalia – Rosja 1:0 (koniec)
Finlandia
1:0 (0:0)
Białoruś
Piątek 07.06.2013, 18:00 • Helsinki - Stadion Olimpijski • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Pozdrawia portal lajfy.com! (19:55:12)

Dziękujemy za śledzenie relacji. Przypominamy, że nadal trwa mecz Polski z Brazylią, który relacjonujemy na naszym portalu.

Finlandia ma jeszcze jedno zaległe spotkanie do rozegrania i w przypadku zwycięstwa zgromadzi na swoim koncie osiem punktów.

Po momentami niezłym spotkaniu Finlandia wygrywa z Białorusią i tym samym wyprzedza swoich dzisiejszych rywali w tabeli grupy I.

90+3
    Ring przed szansą, ale pomocnik gospodarzy zmarnował doskonałą okazję.

90+2
    Ostatnie sekundy spotkania. Finlandia kontroluje grę.

90
    Nekhayczik ukarany drugą żółtą kartką.

89
    Hamalainen przed szansą, ale jego strzał nie trafił do siatki rywali.

88
    Kislyak strzela obok bramki.

87
    Finowie w głębokiej defensywie. Eremenko, Hamalainen skoncentrowani na grze w defensywie.

86
    Kalachev strzela, ale obrońcy blokują piłkę.

86
    Ostatnie minuty bardzo słabe w wykonaniu gospodarzy. Białorusini pomimo wielkiego zmęczenia nadal walczą

85
    Kalachev omal nie zdobył bramki dla swojego zespołu. Futbolówka o centymetry minęła bramkę gospodarzy.

83
    Kislyak przed szansą, ale piłka zablokowana.

82
    Do końca spotkania pozostało niewiele czasu. Gracze Białorusi wyraźnie opadli z sił.

82
    Pasanen ukarany żółtą kartką.

80
    Eremenko strzela po ziemi z dwudziestu metrów na bramkę gości. Piłka daleko od bramki Veremki.

76
    Poutilo uderzył zza pola karnego, ale piłkę łapie Maenpaa.

74
    Rzut rożny dla Białorusi. Białoruś za wszelką cenę stara się wrócić do gry.

72
    Rzut rożny dla Białorusi.

72
    Poutilo w polu karnym otrzymał piłkę od partnera i będąc sam na sam skierował piłkę daleko od bramki. Dotychczas najlepsza okazja dla gości.

70
    Pavlov złożył się do strzału, ale chybił celu.

69

68
    Tainio zszedł w jego miejsce Sparv.

67
    Eremenko dośrodkował w pole karne, a piłkę w stronę bramki gości skierował Halsti. Obrońca gospodarzy pomylił się nieznacznie.

67
    Rzut rożny dla Finlandii.

67
    Pukki przed szansą, ale ponownie Veremenko zagrał dobrze na linii bramkowej.

66
    Pavlov zmienił Draguna.

65
    Świetna akcja Hleba w środku pola. Pomocnik Białorusi ściągnął trzech graczy gospodarzy i podał na skrzydło. Kislyak zacentrował w pole karne, ale obrońcy wybili futbolówkę na korner.

63
    Finowie ustawieni w linii na 35 metrze przed własną bramka. Białorusini mają spory problem, żeby podejść pod bramkę Maenpaa.

62
    Korner dla Finlandii.

61
    Pukki strzela, ale Veremenko udanie interweniuje.

59
    Korner dla gości.

57
    Gol dla Finlandii!
    Strzelcem bramki VEREMENKO! Eremenko ograł na skrzydle obrońcę gości, zagrał w pole karne, a tam kolejno Ring, a potem Hamalainen próbowali dotknąć piłki. Ostatecznie Hamalainen musnął futbolówkę, która wtoczyła się do bramki Białorusi. Arbiter zaliczył "trafienie" na konto bramkarza gości.

55

54
    Poutilo z dwudziestu metrów mierzył w okienko, ale piłka minęła bramkę Finlandii.

53
    Hurme zmienił kontuzjowanego Arkivuo.

51
    Arkivuo leży na murawie.

51
    Shitow strzela po ziemi z trzydziestu metrów. Piłka wychodzi na korner.

50
    Rzut wolny dla Białorusi na połowie gospodarzy.

48
    Pierwsze minuty drugiej połowy zdecydowanie ciekawsze niż pierwsza połowa spotkania.

48
    Rzut wolny dla Finlandii na własnej połowie.

47
    Oba zespoły przystąpiły do drugiej połowy bez zmian w składach.

47
    Pierwsza szansa dla Finlandii. Eremenko strzela z 30 metra, ale piłka minimalnie obok bramki Veremki.

46

45
    Hleb zagrywa piłkę w pole karne gospodarzy. Dragun głową skierował piłkę minimalnie obok bramki Finlandii!

45
    Rzut wolny dla gości na wysokości pola karnego Finlandii.

43
    Kislyak huknął z szesnastki, ale piłka o centymetry minęła okienko bramki gospodarzy.

42
    Świetna akcja Finlandii w polu karnym Białorusi. Piłka zagrana z prawego skrzydła znalazła się pod nogami Ringa, który skierował futbolówkę w stronę bramki, ale tor jej lotu został przecięty przez obrońców.

40
    Hetemaj próbował złożyć się do strzału, ale został zablokowany.

38
    Dragun główkuje zza pola karnego, a piłka przelatuje minimalnie obok bramki Maenpaa.

37
    Od kilku minut Finowie nie potrafią wyprowadzić akcji z własnej połowy.

35
    Piłkę po rzucie rożnym na chwile przejęli Finowie, ale szybką ją stracili. Białorusini w ataku pozycyjnym na połowie gospodarzy.

35

33

32
    Poutilo uderzył zza pola karnego. Bramkarz Finlandii wybił piłkę za linię końcową boiska.

30
    Nekhayczik główkował w polu karnym, ale piłka nie trafiła do bramki gospodarzy.

30
    Za nami trzydzieści minut spotkania. Najlepszą okazję mieli goście, ale to gospodarze prowadzą grę.

28
    Piłkę przejęli Białorusini.

28
    Rzut wolny na wysokości pola karnego Białorusi dla gospodarzy.

27
    Gra toczy się w środkowej strefie. Na boisku panuje spory chaos, bo żadna z drużyn nie potrafi wyprowadzić składnej akcji.

26

25
    Ring strzela z trzydziestego metra. Piłka wysoko ponad bramką Veremki.

23
    Szybka kontra w wykonaniu gospodarzy. Piłka zagrana na skrzydło do Hamalainena, który jednak źle podał do partnera. Piłkę przejęli Białorusini.

21
    Eremenko strzelał, ale piłka została zablokowana.

20
    Po rzucie rożnym wykonanym przez Eremenke, piłka spadła pod nogi Hetemaja, który skierował piłkę w stronę bramki, ale wynik nie uległ zmianie.

19

18
    Rzut wolny dla Finlandii w środkowej strefie boiska.

17
    Nekhayczik zmienił Balanowycza.

15
    Poutilo strzela w 20 metrów, ale bramkarz gospodarze pewnie łapie piłkę.

12
    Eremenko był bliski przejęcia piłki zagranej z prawego skrzydła. Zawodnik Finlandii o centymetry minął się z futbolówką.

11
    Jeden z graczy Białorusi poza boiskiem, ale po chwili wraca do gry.

10
    Eremenko w akcji na prawym skrzydle. Pomocnik Rubinia Kazań minął obrońcę, ale piłka opuściła murawę. Od własnej bramki rozpoczną goście.

8
    Gra toczy się na połowie Finlandii. Białoruś zdecydowanie lepiej zorganizowana w blokach defensywnych.

6
    Na stadionie słychać głośny doping.

6
    Rzut wolny wykonany przez Hleba nie wniósł wiele do gry. Gospodarze przy piłce.

5
    Halsti ukarany żółtą kartką.

4
    Rzut wolny dla Białorusi po faulu na Hlebie.

3
    Hamalainen w polu karnym próbował strzelić, ale piłka została zablokowana przez obrońców gości.

2

1

Finlandia: Maenpaa – Pasanen, Arkivuo, Halsti, Raitala – Hetemaj,Tainio, Ring, Hamalainen – Pukki, Eremenko

Białoruś: Veremko – Martynowycz, Filipienko, Shitow, Poutilo, Bordaczew – Dragun, Hleb, Kislyak, Balanowycz – Rodionow

Sędziowie: Eli Hacmon.

W sytuacji, gdy Finlandia wygra dwa zaległe spotkania zbliży się na dwa punkty do drugiej w tabeli Francji. Zapraszamy na relację od godziny 17:45.

Dla kibiców gospodarzy jest jeszcze cień nadziei, a wynika on z liczby rozegranych spotkań. Finlandia rozegrała dotychczas trzy spotkania, a prowadząca w grupie Hiszpania pięć i zdobyła 11 punktów. Druga w tabeli Francja również z pięcioma meczami zdołała zdobyć 10 punktów.

Finlandia zajmuje ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem dwóch punktów, a Białoruś zgromadziła cztery punkty.

Spotkanie w grupie I, pomiędzy Finlandią i Białorusią nie odmieni losów obu zespołów, szczególnie gdy mowa o drużynie gości.