Armenia – Malta 0:1 (koniec) | Azerbejdżan – Luksemburg 1:1 (koniec) | Finlandia – Białoruś 1:0 (koniec)
Lotwa – Bośnia i Herc. 0:5 (koniec) | Liechtenstein – Słowacja 1:1 (koniec) | Chorwacja – Szkocja 0:1 (koniec)
Mołdawia – Polska 1:1 (koniec) | Czarnogóra – Ukraina 0:4 (koniec) | Albania – Norwegia 1:1 (koniec)
Austria – Szwecja 2:1 (koniec) | Belgia – Serbia 2:1 (koniec) | Czechy – Włochy 0:0 (koniec)
Irlandia – W-y Owcze 3:0 (koniec) | Litwa – Grecja 0:1 (koniec) | Islandia – Słowenia 2:4 (koniec)
Portugalia – Rosja 1:0 (koniec)
Finlandia
1:0 (0:0)
Białoruś
Piątek 07.06.2013, 18:00 • Helsinki - Stadion Olimpijski • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Spotkanie w grupie I, pomiędzy Finlandią i Białorusią nie odmieni losów obu zespołów, szczególnie gdy mowa o drużynie gości.

Finlandia zajmuje ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem dwóch punktów, a Białoruś zgromadziła cztery punkty.

Dla kibiców gospodarzy jest jeszcze cień nadziei, a wynika on z liczby rozegranych spotkań. Finlandia rozegrała dotychczas trzy spotkania, a prowadząca w grupie Hiszpania pięć i zdobyła 11 punktów. Druga w tabeli Francja również z pięcioma meczami zdołała zdobyć 10 punktów.

W sytuacji, gdy Finlandia wygra dwa zaległe spotkania zbliży się na dwa punkty do drugiej w tabeli Francji. Zapraszamy na relację od godziny 17:45.

Finlandia: Maenpaa – Pasanen, Arkivuo, Halsti, Raitala – Hetemaj,Tainio, Ring, Hamalainen – Pukki, Eremenko

Białoruś: Veremko – Martynowycz, Filipienko, Shitow, Poutilo, Bordaczew – Dragun, Hleb, Kislyak, Balanowycz – Rodionow

Sędziowie: Eli Hacmon.

1

2
    Rzut rożny dla Finlandii.

3
    Hamalainen w polu karnym próbował strzelić, ale piłka została zablokowana przez obrońców gości.

4
    Rzut wolny dla Białorusi po faulu na Hlebie.

5
    Halsti ukarany żółtą kartką.

6
    Rzut wolny wykonany przez Hleba nie wniósł wiele do gry. Gospodarze przy piłce.

6
    Na stadionie słychać głośny doping.

8
    Gra toczy się na połowie Finlandii. Białoruś zdecydowanie lepiej zorganizowana w blokach defensywnych.

10
    Eremenko w akcji na prawym skrzydle. Pomocnik Rubinia Kazań minął obrońcę, ale piłka opuściła murawę. Od własnej bramki rozpoczną goście.

11
    Jeden z graczy Białorusi poza boiskiem, ale po chwili wraca do gry.

12
    Eremenko był bliski przejęcia piłki zagranej z prawego skrzydła. Zawodnik Finlandii o centymetry minął się z futbolówką.

15
    Poutilo strzela w 20 metrów, ale bramkarz gospodarze pewnie łapie piłkę.

17
    Nekhayczik zmienił Balanowycza.

18
    Rzut wolny dla Finlandii w środkowej strefie boiska.

19

20
    Po rzucie rożnym wykonanym przez Eremenke, piłka spadła pod nogi Hetemaja, który skierował piłkę w stronę bramki, ale wynik nie uległ zmianie.

21
    Eremenko strzelał, ale piłka została zablokowana.

23
    Szybka kontra w wykonaniu gospodarzy. Piłka zagrana na skrzydło do Hamalainena, który jednak źle podał do partnera. Piłkę przejęli Białorusini.

25
    Ring strzela z trzydziestego metra. Piłka wysoko ponad bramką Veremki.

26

27
    Gra toczy się w środkowej strefie. Na boisku panuje spory chaos, bo żadna z drużyn nie potrafi wyprowadzić składnej akcji.

28
    Rzut wolny na wysokości pola karnego Białorusi dla gospodarzy.

28
    Piłkę przejęli Białorusini.

30
    Za nami trzydzieści minut spotkania. Najlepszą okazję mieli goście, ale to gospodarze prowadzą grę.

30
    Nekhayczik główkował w polu karnym, ale piłka nie trafiła do bramki gospodarzy.

32
    Poutilo uderzył zza pola karnego. Bramkarz Finlandii wybił piłkę za linię końcową boiska.

33
    Rzut rożny dla Białorusi.

35

35
    Piłkę po rzucie rożnym na chwile przejęli Finowie, ale szybką ją stracili. Białorusini w ataku pozycyjnym na połowie gospodarzy.

37
    Od kilku minut Finowie nie potrafią wyprowadzić akcji z własnej połowy.

38
    Dragun główkuje zza pola karnego, a piłka przelatuje minimalnie obok bramki Maenpaa.

40
    Hetemaj próbował złożyć się do strzału, ale został zablokowany.

42
    Świetna akcja Finlandii w polu karnym Białorusi. Piłka zagrana z prawego skrzydła znalazła się pod nogami Ringa, który skierował futbolówkę w stronę bramki, ale tor jej lotu został przecięty przez obrońców.

43
    Kislyak huknął z szesnastki, ale piłka o centymetry minęła okienko bramki gospodarzy.

45
    Rzut wolny dla gości na wysokości pola karnego Finlandii.

45
    Hleb zagrywa piłkę w pole karne gospodarzy. Dragun głową skierował piłkę minimalnie obok bramki Finlandii!

46

47
    Pierwsza szansa dla Finlandii. Eremenko strzela z 30 metra, ale piłka minimalnie obok bramki Veremki.

47
    Oba zespoły przystąpiły do drugiej połowy bez zmian w składach.

48
    Rzut wolny dla Finlandii na własnej połowie.

48
    Pierwsze minuty drugiej połowy zdecydowanie ciekawsze niż pierwsza połowa spotkania.

50
    Rzut wolny dla Białorusi na połowie gospodarzy.

51
    Shitow strzela po ziemi z trzydziestu metrów. Piłka wychodzi na korner.

51
    Arkivuo leży na murawie.

53
    Hurme zmienił kontuzjowanego Arkivuo.

54
    Poutilo z dwudziestu metrów mierzył w okienko, ale piłka minęła bramkę Finlandii.

55

57
    Gol dla Finlandii!
    Strzelcem bramki VEREMENKO! Eremenko ograł na skrzydle obrońcę gości, zagrał w pole karne, a tam kolejno Ring, a potem Hamalainen próbowali dotknąć piłki. Ostatecznie Hamalainen musnął futbolówkę, która wtoczyła się do bramki Białorusi. Arbiter zaliczył "trafienie" na konto bramkarza gości.

59
    Korner dla gości.

61
    Pukki strzela, ale Veremenko udanie interweniuje.

62
    Korner dla Finlandii.

63
    Finowie ustawieni w linii na 35 metrze przed własną bramka. Białorusini mają spory problem, żeby podejść pod bramkę Maenpaa.

65
    Świetna akcja Hleba w środku pola. Pomocnik Białorusi ściągnął trzech graczy gospodarzy i podał na skrzydło. Kislyak zacentrował w pole karne, ale obrońcy wybili futbolówkę na korner.

66
    Pavlov zmienił Draguna.

67
    Pukki przed szansą, ale ponownie Veremenko zagrał dobrze na linii bramkowej.

67

67
    Eremenko dośrodkował w pole karne, a piłkę w stronę bramki gości skierował Halsti. Obrońca gospodarzy pomylił się nieznacznie.

68
    Tainio zszedł w jego miejsce Sparv.

69

70
    Pavlov złożył się do strzału, ale chybił celu.

72
    Poutilo w polu karnym otrzymał piłkę od partnera i będąc sam na sam skierował piłkę daleko od bramki. Dotychczas najlepsza okazja dla gości.

72

74
    Rzut rożny dla Białorusi. Białoruś za wszelką cenę stara się wrócić do gry.

76
    Poutilo uderzył zza pola karnego, ale piłkę łapie Maenpaa.