Irak – Korea Płd. 3:3 (5:4 po rz. karnych) | Ghana – Chile 4:3 (po dogrywce)
koniec po rz. karnych (5:4)
Irak
3:3 (2:1, 2:2)
Korea Południowa
Niedziela 07.07.2013, 17:00 • Kadir Has Stadium, Kayseri • Mistrzostwa Świata U20

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Zapraszamy na kolejny z ćwierćfinałów Mistrzostw Świata U-20. W niedzielnym spotkaniu zmierzą się reprezentacje Iraku oraz Korei Południowej.

Irak, aby dojść do 1/4 finału przebrnął niepokonany przez Grupę E, kończąc ją na pierwszym miejscu z dorobkiem 7 punktów. Drugie było Chile z 4 "oczkami".
    Natomiast w 1/16 Irak pokonał Paragwaj 1:0 a o wyniku musiała zdecydować dogrywka. Jedyną bramkę strzelił wówczas Fahran Shakor (94').

Korea natomiast zmagała się w Grupie B, kończąc ją ostatecznie na 3. pozycji z 4 punktami. Najlepszymi w tej grupie okazali się być Portugalczycy, którzy nie przegrali meczu.
    W 1/16 Korea Płd. mierzyła się z Kolumbią. W tym meczu o rezultacie zadecydowały rzuty karne, w których azjaci wygrali 8-7. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

Zwycięska reprezentacja tego meczu spotka się z półfinale z Urugwajem, którzy pokonali Hiszpanów 1:0 po golu w dogrywce!

Na relację z ćwierćfinałów a także z mecz Irak – Korea Płd. zapraszamy jak zwykle na lajfy.com!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    Faul Koreańczyków w środkowej strefie boiska.

5
    Pierwsza próba strzału w wykonaniu gracza Iraku – niecelna.

7
    Faul blisko pola karnego Iraku, będzie szansa dla Azjatów.

8
    Źle wykonany rzut wolny.

11
    Niecelne uderzenie napastnika Korei.

12
    Rzut rożny dla Koreańczyków, ale po dośrodkowaniu niecelna próba.

15
    Kwadrans gry za nami, niezbyt ciekawe widowisko jak dotąd. Kolejna próba Iraku, ale łapie piłkę golkiper Korei.

17
    Niecelne uderzenie Irakijczyków z rzutu wolnego.

18
    Napastnik Korei czysto zatrzymany w polu karnym rywali.

Gol dla Iraku!
    Bramkę zdobył F.ALI. FAEZ ALI pewnie w lewy górny róg! Irak prowadzi!

23
    Koreańczycy rzucili się do ataku, nie tak wyobrażali sobie przebieg tego spotkania.

25
    Gol dla Korei!
    Bramkę zdobył KWON CHANG-HOON. Kapitalny wyrzut z autu Sim Sang-Mina, w polu karnym najwyżej skacze KWON CHANG-HOON i wyrównuje stan meczu!

26
    Długie zagranie do napastnika Iraku – zbyt mocne.

27
    Han Sung-Gyu ucierpiał w starciu z rywalem, ale zdaniem sędziego nie było faulu.

29
    Koreańczycy znów oddali pole gry rywalom, oby nie skończyło się to dla nich ponowną utratą gola.

30
    A.Ali zdecydował się na indywidualną akcję, wpadł z piłką w pole karne, ale jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki!

32
    Nie doszedł do piłki gracz Iraku, ale sędzia cofnął akcję i odgwizdał rzut wolny dla graczy irakijskich.

33
    Krótkie rozegranie i pozycyjny atak graczy trenera Al Azzawiego.

35
    Farhan źle przyjął sobie piłkę i od autu Koreańczycy.

36
    Dobra interwencja irakijskiego obrońcy, który przeciął niebezpieczne dośrodkowanie z prawej strony.

36
    Han Sung-Gyu uderzał z linii pola karnego, piłka po odbiciu od obrońcy wyszła na rzut rożny.

37
    Kontra Iraku, płaskie dośrodkowanie w pole karne, ale skutecznie interweniowali defensorzy rywali.

38
    Faul i kartka dla Mustafy.

40
    Kolejna akcja Kim Yong-Hwana prawą stroną boiska. Tym razem skutecznie zatrzymana przez obrońcę Iraku.

41
    Przerwa w grze, na boisku leży Farhan, który ucierpiał w walce o piłkę.

42
    Bramkę zdobył FARHAN. Dośrodkowanie w pole karne i strzał Q.Ali'ego broni koreański bramkarz. Z dobitką pospieszył FARHAN i Irak znów prowadzi!

44
    Kang San-Woo ogląda kartkę za bezmyślne pociąganie za spodenki gracza Iraku.

45
    Agresywnie grający Kang San-Woo zmieniony przez Lee Gwan-Ghuna

45+1
    Daleki wykop pod pole karne Korei, ale nie było tam żadnego z graczy Iraku.

45+2
    Szansa z rzutu wolnego dla Iraku po faulu Kim Yong-Hwana na Ammarze.

Po początkowym badaniu sił mecz zdecydowanie się ożywił, czego efektem były trzy bramki. Do przerwy 2-1 dla Iraku, ale można się spodziewać że w drugiej części Koreańczycy spróbują ponownie odrobić straty i zdobyć przepustkę do półfinału. Zapraszam na relację po krótkiej przerwie.

46

47
    Han Sung-Gyu dostał dobrą piłkę w pole karne, ale pogubił się w dryblingu.

48
    Faul w ataku Irakijczyków.

49
    Dość dziwna decyzja sędziego. Rzut wolny dla Korei i kartonik dla Saifa.

50
    Bramkę zdobył LEE GWAN-GHUN. Długie przepychanki w polu karnym. Wreszcie dośrodkowanie, a z najbliższej odległości głową trafia do bramki LEE GWAN-GHUN!

52
    Faul Irakijczyków przy bocznej linii na wysokości środka boiska.

53
    Ależ okazję miał Kwon Chang-Hoon! Jego uderzenie minimalnie ponad bramką!

54
    Groźny rajd Ammara z lewej strony boiska. Pierwszy rzut rożny dla Iraku w tym meczu.

55
    Strzał Irakijczyków tylko w boczną siatkę.

57
    A.Ali dobrze dośrodkował i musieli ratować się wybiciem na róg Koreańczycy.

57
    Zbyt wysoko uniesiona noga jednego z graczy Iraku. Od rzutu wolnego wznowią zawodnicy trenera Lee Kwang-Jonga.

58
    Uderzenie Kim Yong-Hwan zza pola karnego zablokowane przez obrońców.

59
    Faul na Ammarze i okazja z rzutu wolnego w dobrej pozycji.

60
    F.Ali celnie uderza, z problemami odbija piłkę Lee Chang-Guen.

61
    Bardzo niebezpieczne są dośrodkowania Kim Yong-Hwana, tym razem tylko aut dla Korei.

62
    Szybka kontra Iraku, jednak strzał obok bramki.

63
    Q.Ali nabawił się jakiegoś urazu i musi na chwilę opuścić boisko.

64
    Teraz z kolei zwija się z bólu Farhan... nieco "szklani" są dzisiaj gracze Iraku.

66
    Lee Gwan-Ghun mógł zdobyć swojego drugiego gola, ale uderzył zbyt słabo aby zaskoczyć Mohammeda.

67
    Trącił piłkę głową napastnik Korei i znów spokojnie interweniuje bramkarz Iraku.

68
    Tyłem głowy uderzał Farhan, nie trafił jednak w bramkę.

69
    Zmiana w drużynie Irak: z boiska schodzi Q.Ali, na boisku pojawia się J.S.Mohammed.

70
    Kim Sun-Woo fauluje dopiero co wprowadzonego J.S.Mohammeda.

71
    Długie crossowe zagranie Koreańczyków nie znajduje adresata.

72
    Kwon Chang-Hoon ostro potraktowany przez A.Ali'ego.

73
    Faulowany we własnym polu karnym F.Ali.

74
    Lee Chang-Guen pewnie chwyta piłkę po kolejnym słabym strzale graczy Iraku.

75
    Na powrotnym spalonym złapany Farhan.

76
    Piłka wędrowała jak po sznurku między graczami irakijskimi, ale strzał J.S.Mohammeda mija słupek bramki o centymetry!

78
    Koreańczycy pod sporym pressingiem wybijają piłkę w aut.

80
    Irak w natarciu. Kolejna próba dośrodkowania Ammara, tym razem spokojnie łapie piłkę golkiper Korei.

81
    Siaf bez ryzyka, wybija na rzut rożny.

82
    Kontra Irakijczyków. Nie opanował piłki na skrzydle Ammar.

83
    Widząc nieporadność kolegów próbował indywidualnej akcji A.Ali – bezskutecznie.

84
    Faul Humama w środkowej strefie boiska.

85
    Jeszcze jeden faul pomocnika Iraku, ale tym razem będzie okazja do strzału z rzutu wolnego.

86
    Długa narada koreańskich graczy, tymczasem w polu karnym znów leży któryś z graczy Iraku.

86
    Kwon Chang-Hoon uderza daleko od bramki Mohammeda.

87
    Dośrodkowanie z prawej strony i bezpieczne zgranie głową koreańskiego obrońcy do bramkarza.

89
    Gracze obu drużyn chyba czekają już na dogrywkę.

89
    Faul Saifa i będzie okazja dla Korei z rzutu wolnego.

90
    Wyszedł na przedpole bramkarz Iraku i pewnie chwycił piłkę.

Trzy minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry.

90+2
    A.Ali przeprowadził rajd przez połowę boiska, ale skończyło się tylko na aucie dla Iraku.

90+3
    Uderzenie przewrotką Farhana bez problemu łapie bramkarz Korei.

Druga połowa skończona.

Po 90 minutach wyrównanej walki Irak remisuje z Koreą Południową 2-2. To oznacza, że czeka nas 30 minut dodatkowego czasu gry. Obaj trenerzy chyba spodziewali się takiego rozwiązania, gdyż pozostawili sobie w zanadrzu dwie roszady.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

91
    Han Sung-Gyu pada w polu karnym i... ogląda kartkę za symulację

92
    Zbyt długie zagranie w kierunku Farhan i piłka ląduje pod nogami golkipera Korei.

94
    Zmiana w drużynie Irak: z boiska schodzi Ammar, na boisku pojawia się Jawad.

94
    Po raz kolejny na spalonym Farhan.

95
    Kwon Chang-Hoon z 6 metrów uderza ponad bramką! Fatalne pudło napastnika Korei.

96
    Dośrodkowanie A.Ali'ego z lewej strony mija wszystkich w polu karnym. Od bramki Lee Chang-Guen.

97
    Wściekły A.Ali, który był faulowany, ale domaga się jeszcze kartki dla rywala.

98
    Mustafa płasko w pole karne i po strzale Farhana z linii bramkowej wybija obrońca Korei!

99
    Okazja dla Korei z rzut wolnego. Ok. 32 metrów do bramki Iraku.

100
    Lee Chang-Min uderzył piekielnie mocno i instynktownie broni Mohammed!

101
    J.S.Mohammed uderzył płasko po ziemi, ale obok bramki koreańskiej.

102
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Kim Yong-Hwana.

103
    Rzut rożny dla Iraku po akcji Jawada.

103
    Lee Chang-Min faulowany przez A.Ali'ego. Rzut wolny z własnego pola karnego dla Korei.

104
    Lee Chang-Min zrewanżował się rywalowi pociągając go za spodenki i zatrzymując akcję Iraku w środkowej strefie boiska.

105
    Dodatkowa minuta doliczona przez sędziego.

105+1
    Spokojnie rozgrywają Irakijczycy piłkę.

Pierwsza połowa dogrywki skończona.

Chwila przerwy i za moment ostatnie 15 minut meczu. Jeśli nie padnie rozstrzygnięcie będziemy obserwować rzuty karne!

106
    Druga dogrywka rozpoczęta.

106
    Zmiana w drużynie Korea Południowa: z boiska schodzi Lee Chang-Min, na boisku pojawia się Woo Ju-Sung.

107
    Wątpliwie odgwizdany spalony koreańskiej drużyny.

108
    Zagranie ręką i rzut wolny dla Korei z boku boiska, na wysokości pola karnego.

109
    Kwon Chang-Hoon próbował bezpośredniego strzału! Nie dał się zaskoczyć Mohammed efektownie piąstkując piłkę.

110
    Jawad nie zdążył do zagrania na lewej stronie boiska.

111
    F.Ali ucierpiał w starciu, ale to on faulował i będzie kolejny wolny dla Korei.

111
    Zmiana w drużynie Irak: z boiska schodzi Mahdi, na boisku pojawia się Dhurgham.

112
    Uderzenie Kwon Chang-Hoona ląduje na górnej siatce bramki Iraku.

113
    Ostre dośrodkowanie Lee Gwan-Ghuna, ale nikt nie zamknął tej akcji w polu karnym.

114
    Kolejne ofensywne wejście A.Ali'ego. Tym razem faulował boczny obrońca Iraku.

116
    Lee Gwan-Ghun nie doszedł do mocno zagranej piłki, a w starciu za końcową linią... zgubił też but.

117
    F.Ali dośrodkował precyzyjnie w pole karne, ale w zamieszaniu pod bramką żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału.

118
    Bramkę zdobył FARHAN. Daleki wyrzut z autu, nieporozumienie obrońców i FAHRAN trafia z bliskiej odległości do bramki! To może być gol na wagę półfinału!

120
    A.Ali nie opanował piłki, choć było widać że nie spieszy mu się z jej rozegraniem.

120
    Zmiana w drużynie Korea Południowa: z boiska schodzi Kwon Chang-Hoon, na boisku pojawia się Jung Hyun-Cheol.

120+1
    Nie opanował piłki Fahran, a mogła to być kolejna szansa bramkowa.

120+2
    Bramkę zdobył JUNG HYUN-CHEOL. Wejście smoka! Pierwszy kontakt z piłką JUNG HYUN-CHEOLA, uderzenie z 25 metrów lekko zmienia kierunek od obrońcy i wpada do bramki! Będą rzuty karne!!!

Druga dogrywka skończona.

Niesamowite emocje w końcówce dogrywki! Irakijczycy byli już myślami w półfinale, ale Korea grała do końca i w ostatniej akcji wyrównała. Czekają nas rzuty karne. Korea już raz na tym turnieju okazała się w nich lepsza czy będzie tak i tym razem?

Trwa losowanie, która z drużyn rozpocznie serię jedenastek.

Zaczną Koreańczycy!

Rozpoczynają się rzuty karne.

0:1
    Kim Sun-Woo w lewo, bramkarz Iraku w prawo. 0-1.

1:1
    F.Ali mocno w środek bramki i mamy wyrównanie.

1:1
    Yeon Jei-Min wysoko nad bramką!!! Nadal 1-1.

2:1
    Dhurgham pewnie w prawy górny róg.

2:2
    Han Sung-Gyu z dużym spokojem trafia do bramki.

2:2
    J.A.Mohammed obok lewego słupka! 2-2 po trzech seriach.

2:3
    Sim Sang-Min nie myli się z 11 metrów.

3:3
    J.S.Mohammed mocnym strzałem wyrównuje stan na 3-3.

3:4
    Długi rozbieg Woo Ju-Sunga i... bramka.

4:4
    A.Ali trafia i teraz będziemy strzelać do pierwszej pomyłki!

4:4
    Mohammed broni strzał Lee Gwan-Ghuna!!!

5:4
    Farhan trafia przy lewym słupku!!! 5-4 i Irak w półfinale!

Niewiarygodne emocje w tym spotkaniu. Irak prowadził trzy razy, za każdym razem Korea odrabiała straty, ale w rzutach karnych Irakijczycy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na ostatni ćwierćfinał MŚ. Od godziny 20:00 Ghana-Chile na lajfy.com! (19:50:35)

Artur

Gole: 21. F.Ali, 42. Farhan, 118. Farhan – 25. Kwon Chang-Hoon, 50. Lee Gwan-Ghun, 120+2. Hyun-Cheol

Kartki:   38. Mustafa (IRQ), 49. Saif (IRQ) – 20. Kim Hyun (KOR), 44. Kang San-Woo (KOR), 91. Han Sung-Gyu (KOR)

Irak: M.Mohammed – A.Ali, F.Ali, Saif, Mahdi (111. Dhurgham), Humam, J.A.Mohammed, Q.Ali (69. J.S.Mohammed), Mustafa, Ammar (94. Jawad), Farhan
    Korea Południowa: Lee Chang-Guen – Sim Sang-Min, Kim Yong-Hwan, Yeon Jei-Min, Kim Sun-Woo, Lee Chang-Min (106. Woo Ju-Sung), Kim Hyun, Kwon Chang-Hoon (120. Jung Hyun-Cheol), Kang San-Woo (45. Lee Gwan-Ghun), Song Ju-Hun, Han Sung-Gyu

Sędziowie: Benjamin Williams