Trabzonspor – Rizespor 2:1 (koniec)
Trabzonspor
2:1 (1:1)
Çaykur Rizespor
Poniedziałek 26.08.2013, 19:00 • Hüseyin Avni Aker Stadyumu (Trabzon) • Turecka Süper Lig

Koniec! Po 90. minutach Trabzonspor zdobywa trzy punkty wygrywając 2:1. Pierwszą bramką dla gospodarzy strzelił Adrian Mierzejewski. Do wyrównania doszło w 40. minucie, gola strzelił Kose. Bramkę na wagę 3. punktów zdobył Malouda.

88
    Trabzonspor mądrze gra z dala od swojego pola karnego.

86
    Na spalony złapany został Kose.

85
    Przerwanie dogodnej akcji Rizesporu przez Colmana i piłkarz gospodarzy został ukarany żółtą kartką.

84
    Żółta kartka dla obrońcy gości. Ukarany został Özmen.

83
    Ależ uderzenie Sylvestra. Jego uderzenie z 25. metra spada na górną siatkę!

80
    Dośrodkowanie w pole karne Depetrisa, ale wyżej od Kose wyskoczył Zokora i wybił futbolówkę.

79
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

78
    Korner dla gości.

77
    Łatwa strata Erdoğana i z kontrą wyszli goście, ale podanie Adnana do napastników nie przeszło przez Zokore.

76
    Rzut z autu dla Trabzonsporu na wysokości pola karnego gości.

74
    Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Za strzelca pierwszej bramki wchodzi Erdoğan.

72
    Druga zmiana też w drużynie gości. Za Kalu Uche na boisko wchodzi Depetris.

70
    Teraz gospodarze szybko przenieśli grę na drugą stronę boiska i Henrique w sytuacji sam na sam strzela wprost w Pawełka.

69
    Zokora teraz stracił piłkę na 30. metrze, ale na jego szczęście prostopadłe podanie Karakasa nie doszło do Kosy.

68
    Trabzonspor teraz uspokoił grę.

67
    Fenomenalna interwencja Pawełka. Polak broni uderzenie Maloudy w sytuacji sam na sam.

64
    Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Za Aydogdu na boisku melduję się Colman.

62
    Goście zaczynają przeważać w tym spotkaniu.

60
    Zaskakujące uderzenie Ozmena z 30. metra, z trudem z okienka wyciąga Kivrak.

59
    Zagranie Adriana Mierzejewskiego na wolne pole do Henrique, ale napastnik gospodarzy został przyblokowany.

57
    Zmiana w drużynie gości. Za Albayraka wchodzi Alkiliç.

56
    Na pozycji spalonej został złapany Kose.

55
    I jeszcze jeden faul Zokory, tylko tym razem obrońca Trabzonsporu został ukarany żółtą kartką.

55
    Dobra interwencja Zokory i od rzutu wolnego rozpocznie Rizespor.

55
    Złe dośrodkowanie z rzutu rożnego i z kontrą wychodzą goście.

54
    Korner dla gospodarzy.

53
    Od piątego metra rozpocznie golkiper gospodarzy.

49
    Gol dla Trabzonsporu!
    Wcześniej się nie udało, ale teraz wyszło to fenomenalnie. Mierzejewski wycofał piłkę do stojącego na 20. metrze MALOUDY, a ten z pierwszej piłki, piekielnie mocno trafia w samo okienko. Pawełek bez szans.

48
    To powinna być bramka! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mierzejewskiego, do piłki dochodzi Demir, ale z 4. metrów pudłuje!

47
    Potężna uderzenie Maloudy z 20. metra, ale Pawełek zdołał obronić jego strzał.

46
    Rozpoczęli goście.

46

Piłkarze już powoli wychodzą na murawę.

Koniec pierwszej połowy! Po 45. minutach mamy remis 1:1. Pierwszą bramke w tym meczu strzelił z dystansu Adrian Mierzejewski. Wyrównał w 40. minucie Kayla.

45+1
    Zmiana w drużynie Trabzonsporu. Za obrażanego przez kibiców Sena wchodzi Malouda.

45
    Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

44
    Dośrodkowanie z lewej strony pewnie łapie golkiper gospodarzy.

44
    Rizespor wychodzi z kontrą.

42
    Trabzonspor w tarapatach, nie może się pozbierać po straconej bramce.

40
    Gol dla Rizesporu!
    Mamy wyrównanie! Ogromnie zamieszanie w polu karnym Trabzonsporu po dośrodkowaniu Uche. Najpierw głową uderza Uche, a jego strzał dobił KOSE i umieścił piłkę w siatce!

38
    Zagranie ręką przy przyjęciu Kalu Uche i od rzutu wolnego rozpocznie Trabzospor.

36
    Fenomenalnie uderzenie Uche z rzutu wolnego, a futbolówka otarła się o słupek!

31
    Sylvestre przewracany w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy.

28
    Henrique przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się z dwoma obrońcami na plecach i zdołał oddać strzał, ale futbolówka poleciała w trybuny.

26
    I już rozpoczęli.

26
    Mamy chwilową przerwę na uzupełnienie płynów.

25
    Długie podanie do wychodzącego na pozycję Kose, ale golkiper gospodarzy zdążył go uprzedzić i złapać futbolówkę.

22
    Dośrodkowanie Uche w pole karne, ale Kivrak najwyżej wyszedł w powietrze i wypiąstkował futbolówkę.

21
    Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

20
    Ostry faul od tyłu Karakasa i piłkarz Rizesporu otrzymuję żółtą kartkę.

18
    Zamieszanie w polu karnym gości. Piłkę najpierw uderza Henrique, ale futbolówka obija się od jednego z obrońców i spada pod nogi Adina, ten uderza i piłka wyszła za bramkę.

18
    Korner dla Trabzonu wykonuję Mierzejewski.

17
    Dobra interwencja Pawełka. Sen uderzył z 20. metra. Pola był zasłoniony, ale popisał się refleksem i zbił piłkę na rzut rożny.

16
    Posiadanie piłki 69% – 31%.

15
    Ajj. Akgun dostał piłkę na 18. metrze, przyjął i chciał strzelić, ale w ostatnim momencie Viera zabrał mu piłkę.

12
    Uderzenie Karakasa, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

10
    Teraz szybka akcja Trabzonsporu i Polak wywalczył korner dla swojego zespołu.

10
    Tragiczne podanie Sylvestre do wychodzącego na pozycję Uche i od bramki rozpocznie Kivrak.

9
    Teraz Mierzejewski stracił piłkę i z kontrą wychodzi Rizespor.

8
    Szansa Rizesporu. Karakas dostał piłkę w polu karnym i zdecydował się na strzał, ale piłka minimalnie przeleciała obok bramki.

7
    Rzut z autu dla Rizesporu na wysokości pola karnego rywali.

5
    Adin faulowany na własnej połowie.

4
    Szybka strata Rizesporu i z kolejną akcją wychodzą gospodarze.

3
    ADRIAN MIERZEJEWSKI!!! Przyjęcie polaka na 25. metrze i bez wahania zdecydował się na uderzenie. Mariusz Pawełek był bez szans!

2
    Trabzonspor rozpoczął spokojnie i rozgrywa piłkę w obronie.

1
    Rozpoczęli gospodarze.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Piłkarze obu zespołów są już na murawie.

Adrian Mierzejewski i Mariusz Pawełek zagrają dziś od pierwszej minuty!

Składy na dzisiejsze spotkanie:

Trabzonspor: Kivrak – Demir, Yumlu, Zokora, Adin – Akgun, Mierzejewski, Sen, Aydogdu, Yavru, Henrique

Rizespor: Pawełek – Viera, Altinay, Özmen, Ali Adnan – Kaya, Albayrak, Sylvestre, Karakas – Uche, Kose

Rizespor lepiej rozpoczął sezon od dzisiejszego rywala. W poprzedniej serii rozgrywek pokonali przed własną publicznością Genclerbirligi 1:0.

Gospodarze dzisiejszego pojedynku w ostatniej kolejce polegli na wyjeździe z Besiktasem 2:0. W poprzedni czwartek Trabzonspor wygrał w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji do Ligi Europy. Jego przeciwnikiem był KS Kukësi, a Adrian Mierzejewski wpisał się na listę strzelców.

Rizespor jest to klub piłkarski z Turcji, który powstał w 1968 roku. Trenerem jest znany były bośniacki piłkarz, Safet Sušić. "Karadeniz" rozgrywają swoje mecze na Rize Atatürk Stadion.

Trabzonspor jest to turecki klub piłkarski założony w 1967 roku. Trenerem bordowo-niebieskich jest Mustafa Reşit Akçay, a swoje mecze rozgrywają na Hüseyin Avni Aker Stadyumu. Piłkarzem tureckiego klubu jest Polak, Adrian Mierzejewski.

Zapraszam na mecz 2. kolejki tureckiej ekstraklasy, w której swoje siły zmierzy Trabzonspor z Rizesporem. Początek spotkania już o godzinie 19:00.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.